Hop til indhold
Understjernerne

Mine traumer som glædespige

Recommended Posts

Først er det godt at høre, at du har fået hjælp og at du nu er et godt sted i dit liv, med både mand, barn, uddannelse og job:) 

Det er absolut også en positiv ting, at du trods alt har fået gode og frække oplevelser med fra din tid i branchen.

Resten er jo bare dybt sørgeligt og helt forfærdeligt. Ingen uanset køn, alder osv. Skal tvinges eller føle sig tvunget ud i noget og et nej skal altid respekteres. Det er tragisk, at nogen bruger deres alder, styrke øvrig overlegenhed til at presse eller tvinge andre til noget eller snyde dem.

Som den modsatte part i købe relationen. Så har det altid og vil det nok altid være min største frygt, at være sammen med en pige der er presset ud i miljøet. Det vil virkelig være det værste nogensinde.

Nu er jeg på ingen måde til tvang, dominans eller andet i den retning. Men hvis man vælger at være sammen med en ung pige, så kan alene aldersforskellen måske føles som en overmagt? 

Personligt, gør jeg meget ud af, at beskrive mig selv ( jeg har et par skavanker lad os kalde det, det som det er vigtigt for mig, at pigen er ok med ) jeg gør meget ud af, at beskrive hvad jeg er til. For det er bare ikke fedt for nogen, at være sammen med en der ikke er til gfe eks.

Igen godt du er et godt sted i dit liv og alt det bedste for dig og dine fremover:)

Del dette indlæg


Link til indlæg
Understjernerne skrev, 1 time siden:

MEN som en lidt sjov slutning på fortællingen, så mødte jeg en dag en særlig mand herinde på Eroguide. Ham der gjorde, at jeg sluttede med at lave sexarbejde. En mand der accepterede mig som jeg er og alt den bagage jeg har med mig. I dag er vi gift og har et barn sammen :) Og jeg har lige afsluttet en uddannelse og fået et job.

Er jeg glad for at høre. Ønsker det bedste for dig.

Del dette indlæg


Link til indlæg

Tak for dit skriv. Jeg sætter enormt meget pris på at høre om, hvordan verden ser ud fra pigernes side.

Der er selvfølgelig lige så mange forskellige piger, som der er mænd.

Hvis vi kan være gode for hinanden, er det dejligt - men ikke altid tilfældet...

Og heller ikke det, alle ønsker - desværre!

Redigeret af køb dansk

Del dette indlæg


Link til indlæg

Man bliver helt tom for ord. Godt du fik stoppet og har fået hjælp.


Men ja som det er sagt mange gange herinde. Vi skal ha større balls end de mænd vi mødes med. Rygrad og styrke. 
Jeg bliver kaldt skrap, paranoid etc. Men det har holdt mig ude af situationer som dem du beskriver. Og håber jeg kan holde den sti. At have perfekte, gode og middelmådige møder. 

Del dette indlæg


Link til indlæg
Understjernerne skrev, den 17.10.2025 at 11:19:

Jeg er på ingen måde imod sexarbejde, pointen er bare, at passe på sig selv og hinanden.

Tak for at du læste mit lange skriv og jeg kunne få lidt afløb fra mine tanker.

Ingen tvivl om, at vi bør passe på hinanden.

Men desværre er der jo brodne kar, der udnytter nogle kvinder, som måske har svært ved at sige fra og svært ved at gøre noget ved det bagefter. I den bedste verden havde du jo meldt de to sidste i dine eksempler for at have begået et overgreb mod dig.

Som mand og som sexkøber der det for mig vigtigt, at der i hvert fald er en vis form for frivillighed i relationen. Hun skal helst frivillig indgå i en seksuel relation med mig. Jeg har gudskelov endnu ikke mødt en, hvor jeg har følt at hun har været tvunget ud i det. Men selvfølgelig ved jeg da godt, at når jeg ligger der og knepper en lækker 25årig kvinde, så er en dobbelt så gammel og bleg mand med lidt for meget topmave jo næppe hendes foretrukne sexparter. Men jeg forsøger naturligvis at være så sød og hensynsfuld som jeg kan være over for hende.

Så jeg håber ikke, at hun tænker "føj for satan, hvor var han klam. Godt han blev færdig med mig hurtigt", når vi skilles. Men jeg forventer heller ikke, at hun tænker "wow, hvilken lækker oplevelse. Bare han ville kontakte mig igen", men snarere blot, at hun tænker, at det trods alt var en okay hyggelig oplevelse.

Så vi skal behandle hinanden pænt og respektere hinandens grænser. Et nej fra en glædespige er også et nej, jeg skal respektere som sexkøber. 

Men godt at høre, at du har fået noget hjælp og er kommet videre.

Del dette indlæg


Link til indlæg

Tak for at dele. 

Det er befriende når en kvinde tør at stille sig frem og sætte ord på skyggesiden af branchen. Jeg har købt sex on/off henover 15 år. Men det er godt nok en minimal lille procentdel af de samme kvinder jeg ser stadig annoncerer indenfor en 10 års periode. Her taler jeg ikke om udlandske kvinder som tager på Europatur rundt omkring de større byer. Synes sjældent jeg ser danske kvinder annoncere 6 måneder til 1 år efter deres annonce første gang poppede op.

Ja der kan er flere aspekter i det. Nogen rykker videre. Nogen skal bare lave noget hurtige penge. Men tror også man skal være hårhudet for at holde længere tid i branchen, uden det har en skadelig effekt. 

Del dette indlæg


Link til indlæg

@Understjernerne First of all, thank you for sharing and I hope it helps you in your proces. Second of all, how awesome are you, great for you, congratulations on family, education and job. Never myself been into sugar dating, always thought it to be too much of a grey area, but I hope that your hard earned and learned experience will help others either on their way into it or already in it, to be better to take care of themselves and for the sugardaddies who approach them just to be nice and respectful. Best of luck to you, keep your head high and have a great life.

Del dette indlæg


Link til indlæg

Deltag i samtalen

Du kan oprette et indlæg nu og oprette dig som bruger bagefter. Hvis du allerede har oprettet en bruger, så log ind her for at oprette et indlæg med den bruger.

Gæst
Svar på denne tråd...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...