Hop til indhold

SweettieDK

Glædespige
  • Oprettet

  1. Jeg er enig i dine teorier om hvorfor kvinderne gør det, men vil blot tilføje det er også et marked for ældre kvinder. Jeg ved godt nogen tror de også skal lægge 10 til selvom jeg pt ærligt skriver 47år og har ændret tallet hvert år omkring min fødselsdag. Fordi de er vant til det bliver løjet om alder. Hvor mange af mine kunder der ville smutte andre steder hen hvis alle andre var ærlige om deres alder er umuligt at spå om. Har jo også noget med geografi, ydelser og andre præferencer at gøre. Men når samtalen falder på det, er de argumenter jeg hører fra de mænd der er ældre end mig, at de vælger at besøge en på min alder, de de ikke har det godt med at besøge en helt ung, ville føle sig som en gammel gris, at de er mere tryg ved jeg arbejder frivilligt og kender de mulige konsekvenser af mit job etc. De yngre ønsker erfaring fra en ældre kvinde. Og ja de jævnaldrende synes bare det er det bedste match. Så det er muligt at være ærlig og stadig have kunder. Hvor mange der kan være ærlige før markedet er mættet ved jeg ikke. Nogen er heldige kunden bliver selvom de møder en meget ældre end annonceret eller billedet er falsk. Andre vender om. Så det er et salgstrick som kun i noget omfang virker. Og ja nogen vil altid jagte de helt unge. Men langt fra alle. Folk var heldigvis forskellige præferencer, ganske som mht. nationalitet og ydelser.
  2. Gemini er så vidt jeg ved AI baseret så sikker på den gør sit bedste ud fra hvordan man formulerer sit spørgsmål. Jeg spørger ofte Google, som også kreerer AI svar, hvis jeg skal komme i retning af et svar jeg så kan undersøge videre på. At skaffe erfaring og viden ved at leve livet er dog klart den bedste metode. 😉
  3. Ok kan kun sige vi læser på to forskellige måder. Jeg ser godt de bruger ordet registrering rigtigt meget, men at det er ting udbyderen kan pålægges at registrere, gemme, opbevare digitalt, decideret overvågning af telefonen, så alt data om sms, opkald, lokation mm sikres gemt til brug for sager i rettet med forventet dom på over 3 år. Ikke at det gælder for helt alm borgere eller noget konkret om at alle skal oprette telefon i eget navn med fremvisning af id. Men hvis vi vil diskutere det yderligere må vi hellere hoppe i pb. For mig ikke relevant. Da det heller ikke har betydning for hvorfor folk hhv for svar eller ikke gør. Mit oprindelige svar var baseret på det jeg oplever dagligt i kontakt med mange telefonnumre og her er mange stadig totalt anonyme i hvert fald ud af til. Ser dem nu jævnligt, kiosken i Bilka, Lidl, tankstationer etc. og dem som køber et sådant med konstant betaling og aldrig tanker det op. Men i stedet køber et nyt. Vil altid være anonym.
  4. @Refresh Nu googlede jeg lige lidt på det. Det er korrekt der har været fremsat forslag om registrering og at lovforslaget er behandlet men det blev ikke indført. Der står “forkastet” i toppen af siden AI siger og loven ikke blev indført Link til retsinformation fra 2024 https://www.retsinformation.dk/eli/ft/20241BB00094
  5. Endnu noget der er smuttet forbi mig. Men de overholder det så i hver fald ikke. Mit arbejdsnummer, hvor simkortet blev købt som Ttk. Og siden blev koblet på et lille abonnement så jeg har fri sms. Står under falsk navn. Jeg er hverken ved oprettelse eller efterfølgende blevet bedt om ID. (Tilføjelse, pga abb ved de naturligvis hvem som der betaler til telefonen, så indirekte ID. Men hvilket navn der står når folk søger nummeret har jeg kunnet skrive hvad jeg ville uden problemer) Mit falske navn dukker op i Truecaller så hvis alle Ttk ved lov havde navn tilknyttet burde alle numre blive vist med navn når jeg søger der og det er ikke tilfældet. Og det er kun fordi jeg oprettede abb på nummeret at jeg skulle indtaste noget. Inden da mens jeg kun tankede penge på var det helt navnløst.
  6. Ved ikke lige hvad du mener med “skrabede” men jo man kan sagtens købe taletidskort som har et bestemt beløb på. Det kan efterfølgende påfyldes flere penge online ellers kobles på et abonnement. Men er uden navn tilkoblet eller falsk navn. Da man kan oprette abonnement med det navn man ønsker. Og med nyt vs gammelt mener jeg blot, er nummeret søgt på meget få gange er det taget i brug for nyligt (nyt), er det søgt mange gange evt uden anmærkninger har personen haft det længe (gammelt), personen har bollofon, men uden behov for at skifte nummer konstant. Det er kun ved opkald jeg oplever der står ukendt nummer. Og svarer ikke opkald. Ved sms står der altid et nummer. HLR? Mit baggrundscheck er, MP er der et navn der, er det privatnummer da MP oprettes med mit id. Var der et navn tjekkes 180.dk. Da langt fra alle er kloge nok til at opføre sig ordentligt på trods de bruger sporbart nummer. Er alt ok vil svar afhænge af hvordan han selv kommunikerer. Er der ikke navn i MP, er app’en truecaller en go sladrehank. Den oplyser som regel hvilken udbyder der har nummeret, telmore, lebara etc. og nogen gange står konkret taletidskort. Nogen gange giver krak et navn eller google (af og til dukker info op hvis han har brugt firma telefon). 180 er stort set altid sidste step. Om jeg føler behov for at tjekke afhænger af hvor seriøs personen selv virker nogen får et ja og en tid direkte. Nogen gange går det så stærkt “kontrollen” lige smutter i farten. Andre gange bliver der skabt tvivl undervejs i samtalen der gør, personen lige må under luppen. Nogen gange afslører ”kontrollen” også sammenhæng til mail. Da mail er oprette med navn. I starten tænkte jeg det var grænse overskridende at checke nummeret så grundigt. Men når jeg kan se herinde hvor meget mange mænd checker før de laver en booking, har jeg det den dag i dag fint med det.
  7. Fortsætter lige hvor jeg slap. “Både private numre, nye Ttk og gamle Ttk, skal virke seriøse for jeg svarer.” Lagt de fleste vil enten få et hurtigt Nej, Desværre ikke, eller min standard besked jeg har klar til at kopiere ind. Med listen over de spørgsmål jeg ønsker besvaret. Men min tålmodighed løber hurtigt ud. Hvis folk så ikke i det mindste gør en indsats for at kommunikere om hvem, hvad, hvornår… Har jeg 30 min hvor jeg samtidig skal gøre klar til næste booking. Er der meget langt fra et “hej”, “har du tid”, “ønsker 30 min sex”. Til det er en ordentlig forventnings afstemt aftale på plads. Så der begynder jeg slet ikke at svare. Så kan det godt være personen får svar senere på dagen udelukkende for at signalere din besked er modtaget, der er hul igennem. Men han må prøve med en bedre formuleret henvendelse en anden dag. Det er også den vinkel at mange selv stopper med at svare, kan jeg se det er sket flere gange, er det ikke ham jeg prioriterer at svare først, tilbyde et klokkeslæt. Nogen gange svarer jeg helt med vilje slet ikke. Så han selv kan se hvor træls det er. Som nævnt herinde mange gange folk skifter nummer og mail. Og nogen er let genkendelige. De få logisk nok ikke svar. Det er aldrig sket, men der ville sagtens kunne være nogen som lagde screenshot af at have skrevet til mig mange gange uden svar. Men de har med stor sandsynlighed fået konkret nej i en anden samtale og er bare startet forfra. Så der er altid 2 sider af en sag.
  8. Det vil altid være forskelligt fra pige til pige hvad der svares på. Hvorfor der ikke svares. Mht taletidskort Som andre undrer jeg mig over hvor du har de tal fra. Mit kvalificerede gæt er nærmere 3/10. Danske GP, andre etniske med fast bopæl, generelt selvstændige GP som selv passer telefonen og vælger sine kunder. Er dem jeg fornemmer enten konsekvent ikke svarer eller er meget kritiske overfor taletidskort. Og de kategorier udgør ikke 9/10 af GP i Dk. Nu vil der altid være forskellige opfattelser af “høflig anmodning”. Og som andre skriver nogen gange når vi bare ikke at svare alle og i hvert fald ikke indenfor et acceptabelt tidsrum, inden det ønskede klokkeslæt for aftalen. Min personlige vinkel: Som gammel kending i branchen med gode anmeldelser, har jeg ikke mange henvendelser fra taletidskort højt sat 20% af mine henvendelser er Ttk. Nu skal vi ikke tage 180.dk snakken igen. Men et tjek af nummer kan bruges på flere måder, logisk nok er sikkerhedsniveau rød? Er der kommentarer på hvorfor, tænker jeg det er GP relateret og virker det ægte. Er sikkerhedsniveau grøn? Hvor mange gange er nummeret søgt frem. Er der få søgninger kan det være ny sexkøber eller en der har måttet skifte nummer. At lave en aftale føles som “at tage en for holdet”. Er der søgt flere hundrede eller tusinde gange unden anmærkninger er det er godt tegn. Både private numre, nye Ttk og gamle Ttk, skal virke seriøse for jeg svarer.
  9. Tak for dit skriv, kunne ikke være mere enig. Du sætter dine ord på meget af det jeg også tænker og oplever. Et lille twist når man begynder at involvere forskellen til faste forhold og ikke være lykkelige sammen er selvfølgelig, hvordan med børn… verden stopper med at fungere hvis ikke der kommer en ny generation. Nogen bliver jo boende sammen for børnenes skyld. Men børn er sjældent lykkelige hvis forældrene ikke er. Det her med at føle sig berettiget til utroskab, giver ballade hvis det opdages. Og kan smadre alt fremadrettet samarbejde. Mine børn er af forskellige årsager vokset op uden nogen stabil eller go fader figur i deres liv og det har haft alvorlige konsekvenser. Og trods jeg er kvinde vil jeg sige, mange kvinder føler ejerskab over manden / faderen når der først er børn. Det er som jeg ser det især kvinder der skal ændrer synsvinkel og attitude for at åbne forhold kan blive mere normalt. (Og nej mennesket og især mænd er ikke skabt til monogami) Alle som har forsøgt sig med anderledes livstil bliver hurtigt hakket ned. Ved ikke om der stadig findes kollektiver, men husker da “trenden” var meget fremme. Det blev set som hippier, anderledes, set ned på. Netop opfattelsen “alle knalder sikkert med alle”, “ved de hvem som er far til hvem” etc. Selvom skilsmisse raten faldende er den stadig på 40% og fleste sker når folk er i 50 års alderen. Så nogen folk vælger at leve i forhold hvor de ikke nødvendigvis trives lige længe nok til børnene flytter hjemmefra også krakelerer masken. (Og ofte med utroskab) Hvis det blev mere acceptabelt med åbne forhold, at have sex med en masse forskellige blev jeg nok arbejdsløs. Men verden ville klart blive et bedre sted. Ved ikke lige den danske frase men “it takes a village to raise a child”, sådan var det nok også i større omfang i gamle dage hvor der mest fandtes små lokal samfund. Stor familier var mere normalt. De store børn passet på de små. I dag især i storbyerne har folk nok i sig selv, sidder bag egne 4 vægge, alt der vises og fortælles til omverden skal helst fremstå perfekt. Selvom folk lider indvendigt. Optimalt selvfølgelig at man så vidt muligt bor sammen eller tæt på hinanden hvis man har børn sammen, men mere hjælpsomhed familier imellem, flere relationer fordi man har sex med flere personer giver flere voksne omkring børnene. Os der tør leve frigjort fra “det normale” er så de underlige, ordene om kvinder er allerede nævnt, ludere, billige tøser, hende single pigen hvor folk spekulerer i hvad der mon er galt med hende siden hun ikke kan finde sig en mand. Mænd skal heller ikke ret højt op i alderen før der spekuleres i hvorfor de ikke har fundet en fast kæreste, har de min børn på gule plader, løbet fra deres ansvar etc. Mænd i mellem kan de anses som scorekarle eller som synlig her på siden nogen ser ned på hinanden hvis en mand ikke opnår sex med kvinder og i nogen tilfælde så især hvis der vælges den nemme løsning købe sig til sex. Men tilbage til emnet. @Refresh har læst andre steder om dine magiske oplevelser med købesex. Ar du ved det godt kan være rigtigt godt. Og bedre end de tilfældige “gratis” engangsknald. Lad os håbe på en mere frigjort verden som accepterer og omfavner behovet for sex. Det bliver nok ikke i min levetid. Nogen folk snakker allerede om AI sexdukker som den lette løsning fremover. Men det er igen et helt anden snak. Som kun driver folk længer væk fra hinanden.
  10. Fuldstændigt enig. Men mange gange i den debat bad jeg også om en opdateret udgave af retningslinjerne. Da ingen længere ved hvad der er op og ned. Men nu har admin så højst sandsynligt ikke personligt siddet og banet de omtalte dieve profiler. Men AI / Spam filter. Og vi må jo se om han genopretter dem eller ej.
  11. Good Luck. I have discussed that issue for weeks without any reaction from admin. Clear rules about everything. So we know what is allowed now and not.
  12. De kan jo bruge annoncesiderne på lige vilkår som os andre og blive set. Hvis det var selvpromoveringen bliver de nok ikke genåbnet. Hun er jo velkommen til at deltage i debatterne det er der også andre ikke dansk talende der gør ved at bruge translate.
  13. Jeg kan kun forholde mig til hvad jeg læser og selv oplever. Ud fra det jeg har fundet er jeg jo enig i “væsken” kommer fra blæren. Siger også mit svar er rimelig ens med andre svar. Men om det stadig kan omtales som urin når det har bevæget sig igennem kirtler blevet blandet med andre væsker og sprøjter ud fra fissen, er det jeg stiller spørgsmålstegn ved. Der står “forskere og læger er uenige”, “væsken minder mest om urin” Og har læst den med forsøget med blåt væske, så ja væsken trænes fra blæren men… På travle dage kan lagner godt være i kurven til dagen efter eller mere og ser ikke gule skjolder eller oplever lugt. Så der må jeg ud fra egen erfaring være uenig. Har i en periode boet sammen med en sengeliggende person, som ikke altid huskede at bede om den tissekolbe vi havde fået udleveret og helt frisk urin i de tilfælde lugtede fælt og var gult på lagnet med det samme. Så ja meget af væsken kommer fra blæren men er i stort omfang konverteret til en væske som umiddelbart opfører sig anderledes når den forlader kroppen
  14. Hvilken læge? det er og vil nok altid være lidt et mysterie selvom de har lavet test og undersøgelser. Det jeg kan finde (indsat under mit skriv) er de ikke enige. Men matcher meget de svar du har fået. Noget af det er nok urin, men blandet med væsker fra skeden (det er jo heller ikke urin vi bliver våde af.) De gange jeg har sprøjtet. Har det hverken haft farve, lugt eller smag som urin. HVAD ER VÆSKEN?Der er ikke enighed blandt læger og forskere om, hvad væsken i en sprøjetorgasme består af. Den består mest af vand, sukkerstoffer og proteiner. En grundig undersøgelse har dog vist, at vandet mest kommer fra blæren og minder mest om urin. Men der findes også nogle andre bestanddele i væsken hos flere af undersøgt, der tyder på at en mindre del af væsken også kan komme fra kirtler i underlivet. De dele af væsken kan sammenlignes med sæd blot uden sædceller i eller med skedeskret. Nogle forskere mener, at væsken dannes i ca. 30 kirtler, som sidder rundt om urinrøret lige bagved der, hvor G-punktet sidder - altså nogle få centimer oppe i skeden. https://www.sexlinien.dk/emneside-piger-kvinders-kroppe/sproejteorgasme
  15. Taggede admin i mit indledende skriv. Så prøv at præcisere hvilken tråd der mangler noget i eller brugernavnet på den som mangler. Og “tag” selv admin. Tænker ikke han følger tråden bare fordi han så den første gang.

Account

Navigation

Søg

Søg

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.