Hop til indhold

ensomfyr

Medlem
  • Oprettet

  • Seneste besøg

Alting skrevet af ensomfyr

  1. Ikke mange svar endnu. Men ja, du får en afhængighed. Jeg selv besøger kun glædespiger en håndfuld gange om året. Det skyldes i høj grad, at jeg ikke rigtig har mulighederne i hverdagen. Men jeg er egentlig glad for, at jeg ikke har muligheder både tidligt og sent. Jeg kan mærke det kick, jeg får ud af at møde en ny og ukendt ung kvinde til sex. Der er ingen tvivl om, at jeg ser frem til det næste kick. Jeg kan helt klart mærke afhængighed af det. Når jeg en sjælden gang skal hjemmefra på hotel i den anden ende af landet, kan jeg mærke, hvordan afhængigheden trænger sig på. I tiden før, og ofte ved jeg det 2-3 uger inden at jeg skal af sted, så bliver jeg groft sagt nærmest besat af det. Jeg begynder at browse glædespiger i den pågældende by (og velvidende, at de nok slet ikke er der om 2 uger, når jeg skal dertil). Jeg kunne godt være nervøs for, at det kunne ende med at blive endog meget dyrt for mig, hvis jeg havde mulighederne til daglig. Havde jeg muligheder ville min trang måske få mig til at bruge et par tusinde en gang om ugen på at møde en ny glædespige. Så jeg synes, det er ret ret, at jeg normalt kun har mulighed for det sjældent. Det tæmmer ligesom afhængigheden, hvilket nok også er godt for økonomien.
  2. Det er nok meget usandsynligt, at du lige finder dem i byggemarkedet eller Netto. Naturligvis kan du være heldig at falde i snak med en et sådant sted, men chancen for at det medfører uforpligtende sex er nok meget lille. Jeg tror at kvinder, der søger uforpligtende sex, enten går på et forum som scor.dk (har aldrig selv været der, men det er ofte omtalt her i forummet) eller en aften i byen, hvor du kan falde i snak med hende på en bar, et værtshus eller lignende (men her risikerer du jo også, at hun måske vil mere end bare et engangsknald og uforpligtende sex).
  3. ensomfyr skrev et svar til Captain's tråd i Hyggesnak
    Jeg bruger også mail.com og har gjort det i over 10 år. Jeg ved dog intet om, hvor meget plads man har til rådighed. Men det har har hidtil ikke været et problem.
  4. Nissehue! Det har jeg sgu aldrig hørt den benævnt før. Men er så enig. Når man dukker op til en aftale, så skal man være ren, og det gælder også røv og pik.
  5. Jeg har tidligere bemærket, at Nympho har en service, der hedder "Optag video" eller noget i den stil. Så kan du bare søge efter de glædespiger, der tilbyder det. Jeg søgte engang for sjov, og der var faktisk en del, der tilbød det. Men selvom der står, at de tilbyder det, så vil jeg nok lige få det bekræftet inden besøget. Nogle gange virker det til, at der bare er tilføjet et hav af ydelser uden dog at de tilbyder det hele.
  6. Jeg tror, at handicappede kvinder vil have stort set lige så nemt ved at finde gratis sex på scor.dk som ikke-handicappede kvinder.
  7. Jeg bruger det kondom, som kvinden sætter på min pik!
  8. Jeg tror, det kommer an på kunden. Når jeg har været i København og besøgt glædespiger, så har det centrale været det vigtigste. Centralt behøver ikke være på Rådhuspladsen, men jeg vil normalt være indkvarteret forholdsvis centralt i byen, og kan jeg blot kommer ganske tæt på glædespigen med metro eller s-tog, så er jeg godt tilfreds. Havde jeg derimod en bil med og det sker også indimellem, så ser det jo anderledes ud. Så ville jeg sandsynligvis selv bo på et hotel et stykke fra centrum, så her ville det passe mig fint hvis glædespigen også holdt til et sted som Glostrup eller lignende i lignende afstand fra centrum. Her vil det for mig være vigtigst at jeg ikke skal have bilen med en til centrum, hvor trafikken ofte er mere besværlig, tættere og samtidig er parkeringsmulighederne ringere. Så Glostrup, Albertslund, Ballerup og lignende vil være perfekt i denne henseende. Men så er vi så langt ud, at hvis jeg bor centralt i byen uden bil, så ville jeg næppe tage så langt ud. Så der er nok plusser og minusser ved begge dele.
  9. Ja, jeg havde ikke lige søgt på nogen af dem. Men Vanessa er i hvert fald real, og det er hende på billederne.
  10. Hun tilbyder nys!
  11. I sidste uge skulle jeg besøge en kammerat. Det er sjældent jeg har lejlighed til det. Så jeg besluttede på vejen over til ham at finde lige hyggeligt på vejen. Jeg havde haft øje på en ung glædespige, der nok kaldte sig Lara, og en anden, der kaldte sig Vanessa. De var begge i Holstebro. Valget faldt dog på Lara, da jeg syntes, at Vanessas øjne virkede meget stirrende og insisterende. Så var det nemmere med Lara, for hendes øjne var ikke til at se på billederne. Begge lignende unge kvinder midt på 25 år eller så. Alder fremgik ikke af annoncerne. Men jeg fik skrevet til Lara og fik en aftale i stand fredag aften. God og nem kommunikation. Hun bekræfter også, at billederne var af hende. Jeg mødte så op fredag aften på en adresse centralt i Holstebro. Her blev jeg så mødt af en ung kvinde, som helt sikkert ikke var Lara. Til gengæld var der ingen tvivl om, at det så var Vanessa. En fin lille lejlighed, hvor der ikke var andre til stede. Jeg kunne godt få den idé, at Lara slet ikke eksisterer men blot er en ekstra profil, som Vanessa har for at indfange nogle flere kunder. Jeg vil egentlig ikke sige så meget til selve besøget. En sød og dejlig kvinde med en lækker krop. Dejjlige bryster og en velsmagende mis. Øjnene var slet heller ikke så stirrende i virkeligheden. Ikke særlig høj, nok kun 155cm eller så og en vægt, der passede fint dertil. Alderen er nok cirka 30. Jeg skulle nok have haft lettet trykket hjemmefra, for efter en rigtig dejlig ridetur, så kom jeg alt for hurtigt. Men sådan kan det jo gå. Men som Vanessa sagde: "It's not the time, it's the feeling", og det kan hun jo have ret i. Alt i alt et dejligt besøg og en sød og lækker kvinde. Skulle jeg nogensinde finde på at besøge den samme glædespige igen, så vil hun ikke være et dårligt valg. Jeg mødte hende i Holstebro. Nu ser hun ud til at være i Engesvang, hvor det så end er henne. Vanessa: https://annoncelight.dk/showad/431193 Den sandsynligvis ikkeeksisterende Lara: https://annoncelight.dk/showad/448568
  12. ensomfyr skrev et svar til anonym40's tråd i Hyggesnak
    Det er rent ud sagt et helvede at søge på annoncelight.dk, fordi der dukker tusind annoncer op, som ikke er relevante. Virker bedst med København og Aarhus fordi man her kan vælge byen som en specifikt område. Så har har glædespigerne valgt byen som område. Men vil man gerne mødes med en glædespige i Horsens, så dukker nærmest hele Jylland op, når man søger efter "Horsens". Det er pissetræls. Så er det klart en fordel, hvis man har skrevet "Horsens" i overskriften, for så bliver den ikke så nemt sprunget over. Jeg kan godt forstå, at glædespigerne gerne vil have synlighed. Men har jeg en overnatning i Horsens, så har jeg absolut ingen interesse i en kvinde i Åbenrå, Esbjerg eller Aalborg eller så mange andre steder. Jeg vil blot have dem i Horsens.
  13. Siliconebryster behøver ikke være enormt store.
  14. Jeg har altid syntes, at det egentlig var manden, der skulle bekræfte aftalen en times tid før. Det har jeg altid gjort. Jeg er også flere gange af glædespiger blevet bedt om netop at bekræfte 1 time inden. Jeg har naturligvis et begrænset antal glædespiger at bedømme det ud fra. Men det kan godt lidt være mit indtryk, at mange udenlandske glædespiger måske ikke helt har reserveret tiden til mig, når jeg dagen før aftaler en tid den næste aften. Hun venter nok i virkeligheden først til næste dag - ja en time før til at reservere tiden. Så hvis jeg her tirsdag aften lavede en aftale til onsdag aften kl. 21, så vil jeg sikkert onsdag morgen/formiddag lige skrive en kort besked om bekræfte aftalen. Sidst på eftermiddagen vil jeg skrive, at jeg glæder mig til at mødes med hende kl. 21. Og så vil jeg en times tid skrive og bekræfte aftalen. Og er den en glædespige, jeg skal besøge et sted, så vil jeg nok også skrive en halv times tid inden noget i stil med "nu har jeg været i bad og er klar og vil køre hen til dig, så jeg er der til kl. 21".
  15. Jeg tænker også, at du møder en væsentlig ældre kvinde. En, der måske faktisk ligner en kvinde!
  16. Jeg kan godt lide naturlige bryster. Men jeg kan absolut også godt lide et par siliconepatter. Jeg er ikke sikker på, at jeg ville finde det fedt, hvis en kæreste havde siliconebryster, men når jeg lægger 1800 kr. for en time med en eller anden kneppedukke, så synes jeg, at et par strittende og faste siliconebryster er megafrækt. Brysterne er dog nok ikke det, der gør, at jeg vælger en glædespige til eller fra.
  17. Man har jo altid et valg. Nu ved vi intet om, hvorfor du mangler penge. Mange af os har på et tidspunkt i livet stået i en situation, hvor økonomien var rigtig dårlig. Så lever man af pasta, havregrød og postevand i et stykke tid og sparer, hvor man kan. Og et stykke tid kan godt være flere år afhængig af ens situation. Men selvfølgelig, hvis man har en narkogæld på en million eller hvad ved jeg til nogle skumle typer, der smadrer dig, hvis du ikke betaler 100.000 hver måned, ja, så er det jo nok svært at få samlet sammen på almindeligvis ved at spare og have et almindeligt arbejde. Så kan det naturligvis godt være, at man er "tvunget" ud i escortarbejde, tyverier eller andre atypiske måder at skaffe penge på. Men oftest har man et valg!
  18. Men har du indtryk af at hun afskyr det? Det har jeg ikke. Det er blot et arbejde, hun gør for pengenes skyld. Jeg har indtryk af en kvinde, der sagtens kan acceptere det arbejde, hun gør, men så også en kvinde, der gør det for pengenes skyld og ikke lystens skyld. Jeg har over årene været sammen med en række danske glædespiger og en endnu længere række af udenlandske glædespiger. Rigtig mange af dem har givet mig en supergod oplevelse. Men både blandt de danske og udenlandske glædespiger har der været nogle stykker, hvor de måske nok professionelle som de er har ydet en god service, men hvor jeg også tænker: Nå, jeg er tydeligvis blot endnu en mand i rækken, der skal overstås, så de kan få nogle penge. Selvfølgelig vil jeg som sexkunde jo helst ikke bare være "endnu en mand i rækken, der skal overstås", men sandheden er jo nok, at vi er det i endnu højere grad end vi fornemmer.
  19. Sagen er jo den, at det jo er svært at finde et job, som giver lige så godt som at sælge sex. Nu ved jeg ikke, hvad hendes priser og ydelser er. Men lad os bare sige, at hun tilbyder 1 times escort til 2000 kr. Ikke usandsynligt. Med lidt transport, f.eks. en halv time i hver ende, så er det 2 timers arbejde. Knepper hun en fyr om uge, så det 8 timers arbejde om måneden til 8000 kr. Er hun så en af de lovlydige, der betaler moms og skat og så videre, så er det ikke så godt, men jeg tvivler meget stærkt på, at nogen af de danske glædespiger, som umiddelbart kun gør det i ny og næ, betaler noget af den slags. Så svarer 8000 kr. jo groft sagt til 16000 kr. før sket. Det er svært at finde et rigtigt arbejde, hvor man også blive trukket skat af lønnen, hvor man kan tjene 16000 kr. for en dags arbejde.
  20. Når jeg læser hendes indlæg, får jeg som sådan ikke indtryk af en kvinde, som decideret finde "lede" ved arbejdet som glædespige. Jeg får indtryk af en kvinde, som har valgt at væres glædespige, fordi det er hurtige og nemme penge. Jeg får indtryk af en kvinde, som ikke har valgt at være glædespige, fordi hun synes, det er fedt at have sex med en masse fremmede mænd, og som sådan heller ikke føler nogen seksuel lyst til at have sex med en masse fremmede mænd. Men det er en kvinde, der kan acceptere at sprede benene, så fremmede mænd kan trænge deres pik op i hende, fordi hun derved får tjent nogle nemme og hurtige penge. Hun føler derimod tydeligvis "lede" ved de udfordringer, som hendes arbejder giver på hjemmefronten, og "lede" ved, at hendes kæreste køber sex ved siden af forholdet. Som @køb dansk skrev: "Der er noget paradoksalt ved at leve af at gøre noget med mænd, som gør noget, ens egen mand ikke må gøre." For ja, der er noget paradoksalt ved det. Men jeg kan så absolut også godt se det fra hendes side. Hun ønsker det tætte parforhold, hvor man er hinanden tro. Hendes arbejder som glædespige er netop kun et arbejde og har for hende intet at gøre med ikke at være sin kæreste tro. Hun nyder sex med sin kæreste, ikke med alle sexkunderne. Hun sælger sex for at tjene penge til familien/parforholdet. Han derimod bruger penge på at købe sex (og her er det jo svært ikke at sige, at det er for egen nydelses skyld), og han sidder endog på diverse datingapp og har kontakt med andre kvinder. Tænk blot på Titanic. Rose Dewitt Bukater kysser Jack Dawson godt og grundigt. Eller rettere, så er det skuespilleren Kate Winslet, der kysser med skuespilleren Leonardo DiCaprio. Når Kate Winslet snaver Leonardo DiCaprio i gulvet, så er det et arbejde. Det berettiger ikke, at Kate Winslet mand/kæreste derhjemme, som ikke er skuespiller, også synes, at det er helt okay, at han render rundt og kysser alle mulige andre tøser.
  21. Det er nemlig lige det! Og det virker til, at det har de forsøgt uden det store held. Efter min mening lyder det til, at der er så meget i deres forhold (altså udelukkende bedømt ud fra hendes beskrivelse, for hendes kæreste har jo nok en anden historie at fortælle), der ikke fungerer, og som ødelægger det. Jeg er med på, at der trods alle problemerne sagtens kan være kærlighed (der er utroligt mange mennesker, som lever i meget komplicerede forhold på grund af sygdom eller andet), men spørgsmålet er, hvor længe man kan og bør leve med de belastninger, der er i forholdet. Kærlighed er en stor kraft, der måske nogen gange holder sammen på noget, der nok burde være adskilt langt tidligere.
  22. Jeg har kun læst dit indlæg, ikke svarene! Du er helt klart i et forhold, der er endt med at være alt for giftigt. Jeg tror ikke, at I kan rette op på de problemer, der er i jeres forhold. Han virker til dybest set at være misundelig på, at du kan kneppe andre mænd for pengenes skyld, hvis han ikke må. Så derfor knepper kan glædespiger. Forskellen er bare, at du gør det for pengenes skyld, som du skriver, men han gør det jo nok i virkeligheden mere for nydelsens skyld. Man får helt klart også en afhængighed af købesex, og selvom han lover bod og bedring, så vil lysten til at møde en ny glædespige nok stadig sidde i ham og en dag hopper han nok ud i det igen, selvom han har lovet andet. Så selvom du skriver: "Sandheden er, at jeg elsker ham. Jeg vil gerne være sammen med ham for altid, og når vi har det godt, kan jeg stadig se den fremtid med ham, som jeg drømmer om.", så har I nok ikke en fremtid sammen. Dit indlæg bærer så meget præg af et forhold, der er blevet alt for giftigt. Så mit råd til dig vil være at gå fra ham. Ud fra din beskrivelse tror jeg aldrig det bliver det godt forhold. Og så overvej dit arbejde som escortpige og muligheden for at have en fast partner. Jeg er ret overbevist om, at det i de fleste forhold vil kunne give problemer i parforholdet, hvis kvinden lejlighedsvis tjener penge ved prostitution. Og især hvis kviden samtidig forventer, at manden skal være tro og ikke lejlighedsvis dyppe pikken i en tilfældig anden kvinde. Selvfølgelig vil der nok være nogle mænd derude, der sagtens kunne leve i et sådant forhold, men der er nok langt mellem dem.
  23. Efter min mening: Altid en dansk glædespige til det allerførste besøg. Kommunikationen går bare bedre, når begge er flydende i samme sprog. Og til det første besøg er det nok desto vigtigere, at man kan kommunikere ordentligt. Så kan du altid sidenhen begynde at begive dig ud i de udenlandske kvinder. Selvom man ofte fint kan klare sig på engelsk, så har jeg oplevet, at der er en del glædespiger, der ikke er supergode til engelsk, hvilket helt sikkert besværliggør kommunikationen. Det kan gå fint an til den simple kommunikation omkring de seksuelle aktiviteter i sengen, men vil måske ikke være god nok til et første besøg hos en måske lidt nervøs førstegangskøber. Jeg har også oplevet en spansktalende glædespige (nok fra Sydamerika et sted), som ikke talte et ord engelsk. Kommunikationen før besøget havde ellers fungeret fint på WhatsApp, men det viste sig jo, at hun brugte et oversætterværktøj på telefonen, og yderst ringe kommunikation i starten af mødet foregik også via dette oversætterværktøj på hendes telefon. Men når man så lå i sengen og kneppede denne unge kvinde, var det sgu lidt mærkeligt, at hun ikke fattede en brik af hvad man sagde på engelsk til hende. Ingen succes. Så find en dansk kvinde i starten. Som @Julius skriver, så vil jeg også anbefale en glædespige i 30'erne. Kvinderne i 30erne har måske nået en alder, hvor de er lidt mere rolige og vil give dig et bedre første besøg. Jeg er selv glad for, at jeg ikke valgte en alt for ung glædespige til mit første besøg. Og kvinder i 30erne er bestemt også ganske attraktive. Og også som @Julius skriver, hvis det er din seksuelle debut, så være åben om det i forhold til glædespige. Fortæl hende, at det er din seksuelle debut, for så kan hun hjælpe dig stille og roligt igennem det. Og er det din seksuelle debut, så vil det igen være en god ide med en dansk glædespige og en ikke alt for ung glædespige. Så anbefalingen er igen en kvinde i 30erne.
  24. 1 time til 1000 kr. Er det for godt til at være sandt, så er det sikkert ikke sandt. Min umiddelbare mening er, at annoncen er fake. Men jeg kan naturligvis tage fejl, men det er en urealistisk lav pris i sammenligning med alle andre. Men lav da en aftale! Så får du se, om det er kæmpebryster eller ej.
  25. ensomfyr skrev et svar til Anja-Lilje's tråd i Hyggesnak
    Det tror jeg er en beslutning, som du selv vil være rigtig glad for. Og får du engang en ny aftale med samme kunde, så er jeg ikke det mindste i tvivl om, at han vil være enormt glad for det, hvis du fortæller, at da du hørte, at han skulle samme sted hen som dig, så valgte du at rykke datoerne for ikke at mødes.

Account

Navigation

Søg

Søg

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.