Hop til indhold

Hvor stort er jeres Glædespige budget egentlig

Featured Replies

Skrevet

Ak ja og suk! Har tidligere haft et mega overforbug på den konto, men havde også råd til det! Kunne nemt spendere 30 K på en måned. Betalt for kammerater til sexparties mv. Betalte også af og til for gode venners medvirken på ferier, bl.a. min tidligere omtalte tur til Polen. Pt er der dog lavvande i kassen og livremmen er spændt ind til benet. Det er slut med bare at smide 1100 og 1500 kr. ved et besøg. Det er dog også sundt at prøve at finde de gode tilbud både i supermarkederne og på klinikkerne. Af og til får man så´en nitte, men cest la ville! Det er en dyr hobby - tænk sig alle de Ralph Lauren skjorter eller Jeans man kunne købe for de penge. Det er torske dumt, men oplevelserne er simpelthen for fede til at man kan undvære det!

 

Man skal aldrig ærgre sig over de gode opolevelser man har haft. Man skal ærgre sig over de oplevelser man ikke fik.

  • Svar 76
  • Visninger 10.1k
  • Oprettet
  • Seneste svar

Top indlægsskrivere i denne tråd

Mest populære indlæg

  • Frej af Asgaard
    Frej af Asgaard

    Det kan nemt blive en dyr hobby, men livet kan nemt være kort, og disse oplevelser er nogen af de bedste udskejelser i mit liv - især nogen af FKK turene.   Jeg er bestemt ikke dårligt lønnet - på d

  • 1 kr. og 80 øre om året bliver det til.   3 gange hos glædespige a 30 kr. delt over 50 år.   Godt jeg har en kone, vi har sex 2 gange om ugen, skulle jeg købe dette blev det vel til over 100 000 k

  • Hvis jeg stoppede min månedlige betaling til SOS-børnebyerne, så kunne jeg nok sagtens bruge et par tusinde om måneden, men det gør jeg ikke. Mest fordi jeg - i modsætning til Rejsenetværk og andre -

Skrevet

Har ikke noget budget. Det er i perioden, hvor lysten - og tiden - er til det. Men på årsbasis nok 10k.

Skrevet

Hej gameguy og andre med

Jeg kan godt følge at der periodevis er højvande i kassen til købesex, mens der periodevis er lavvande i kassen til samme.

Men jeg har svært ved at forstå at nogle bruger penge på sig selv og andre også, fordi de pt har så mange penge at der er råd til det, men samtidig uden et fundament under forbruget der gør det muligt i kraft af en personligt formue af en størrelse, der er immun overfor periodiske op og nedture i egen indkomst.

Når jeg har tjent mere end jeg plejer, ved jeg at den dag kommer hvor jeg ikke gør det længere, og kunne derfor ikke drømme om at bruge så meget af et øjeblikkeligt overskud til købesex, at normalt lejet for løn og opsparing ikke længere rækker til de behov, der ellers skal være penge til altid.

Venlig hilsen

Rejsenetværk

Skrevet

Ja Nille, kan godt misunde Jer, der har mulighed for at tage afsted i længere perioder :-) MEGET!

RN der kan jo være en stor glæde i at være giver..... om det så er sex, en god middag eller en rejse er underordnet. Alt behøver ikke være så velreguleret, man skal ikke frygte dagen i morgen

Skrevet

Ja Nille, kan godt misunde Jer, der har mulighed for at tage afsted i længere perioder :smile: MEGET!

RN der kan jo være en stor glæde i at være giver..... om det så er sex, en god middag eller en rejse er underordnet. Alt behøver ikke være så velreguleret, man skal ikke frygte dagen i morgen

 

Du skal være velkommen til at rejse med :) jeg skal bare til NRW og studerer naturen, de har nogle sjældne træ-arter i skov- og landområderne især ved Büggen og Velbert :D

 

Mht. økonomien, man bør ikke "spille" alle pengene væk, ej heller være så sparsommelig at enhver krone skal vendes og drejes, jeg giver også gerne en god oplevelse til venner og bekendte, om så det koste lidt er ok.

 

Som sagt "alt med måde", som er tilpasset ens økonomi og livsstil.

7-9-13 man kan jo risikere at dø i morgen :(

Så Carpe Diem ! :D

Redigeret af Nille

Skrevet

Har jeg forstået dig rigtig Nille....

Jeg læser det som, du meget gerne vil sponsorere en tur i FKK skovene nede i NRW, med alt betalt hehe

Sgu en flot gestus :-)

Skrevet

Har jeg forstået dig rigtig Nille....

Jeg læser det som, du meget gerne vil sponsorere en tur i FKK skovene nede i NRW, med alt betalt hehe

Sgu en flot gestus :smile:

 

Jeg har sponseret eller givet tilskud til indgangen til legeland for venner, eget forbrug dækker jeg ikke :D

Samt tilbyder jeg min erfaring og viden om træerne uden beregning :D

Skrevet

Hvorfor ikke indføre en tombola?

Pigerne smider 1 x 30 minutter værdi 1000 kr i, og vi mænd køber lodder af 20 kr.

Der kan så købes lodder over 14 dage, pigerne løber risikoen for en tur på ryggen for mindre end 1000 kr, men samtidig får hun også chancen for at der købes lodder for mere end 1000 kr, og det er lige ned i egen lomme.

Mon ikke der er nogle piger der vil kunne få mænd til at købe mindst 50 lodder på 14 dage?

Det kunne også være 1 times Escort for lodder af 40 kr = 50 lodder = 2000 kr.

Venlig hilsen

Rejsenetværk

Skrevet

Rejse

 

Interessant ide. Umiddelbart tænker jeg at ideen, måske var mere velegnet til at få skaffet lidt finanser til EG, hvis der blev betalt lidt tilbage i form af en gevinst. Men men.. så vil det måske hurtigt udvikle sig til noget betalt medlemskab, hvilket vel p.t. strider imod EG visioner (jeg ved det ikke)

 

 

 

Skrevet

ALT for stort!!! Sidste år vel omkring 30-40.000,- kr., og i år allerede omkring 5-6.000,-....

 

Jeg overvejer af samme årsag et totalt stop med glædesgudinderne OG rygningen, idet disse to laster alene vel koster mig i omegnen af 50-60 kilo nettokroner årligt.... *GISP egentlig* - Med min skatteprocent svarer det jo til, at de første over 100.000,- bruttoløn kroner går til disse formål! :eek:

Skrevet

For mig svinger det en del. Møder af og til en sød pige, som jeg vælger at skaffe tid til. Men når der er travlt, og tiden til et "forhold" er lille, så kan jeg nemt bruge 10.000 på en måned på diverse glædespiger.

Skrevet

1 kr. og 80 øre om året bliver det til.

 

3 gange hos glædespige a 30 kr. delt over 50 år.

 

Godt jeg har en kone, vi har sex 2 gange om ugen, skulle jeg købe dette blev det vel til over 100 000 kr. om året, så var der ikke meget tilbage af pensionen.

Skrevet

1 kr. og 80 øre om året bliver det til.

 

3 gange hos glædespige a 30 kr. delt over 50 år.

 

Godt jeg har en kone, vi har sex 2 gange om ugen, skulle jeg købe dette blev det vel til over 100 000 kr. om året, så var der ikke meget tilbage af pensionen.

 

Pensionisten, det lyder dejligt for dig, men det er godt du ikke bliver skilt (det er selvfolgelig ikke noget jeg ønsker jer :)),men så koster konen pludselig en ½ formue, bilen og huset :P det var bare for at sætte tingene i perspektiv, fordi du skriver du har brugt 1,80 kr om året :) så det kan også gå den anden vej...

Skrevet

Meget forskelligt og ikke noget jeg budgetterer med.

Bruger efter behov og lyster.

Indtil videre har jeg inden for bare den sidste uge brugt 3.700 :0)

Skrevet

Mellem 0 og 4000 kr. om måneden. I snit nok 2000 kr. Beløbet fordeles mellem thaimassage med ekstraydelse, ren thaimassage og besøg ved glædespige.

Selvom jeg er pensionist, er jeg heldigvis sådan stillet, at det kan lade sig gøre uden økonomisk afsavn.

Skrevet

Det kan nemt blive en dyr hobby, men livet kan nemt være kort, og disse oplevelser er nogen af de bedste udskejelser i mit liv - især nogen af FKK turene.

 

Jeg er bestemt ikke dårligt lønnet - på den anden side dog heller ikke skyhøjt lønnet. Der er penge til overs til spas selvom jeg også har sat mig med visse materielle goder, som lejlighed og bil af anseelig størrelse.

Jeg lægger ikke et egentligt budget, men bagefter finder jeg ud af hvor mange penge jeg har brugt ved hjælp af lidt træk af kontoudtog og nogen regneark. Og så kan man justere lidt på længden mellem turene.

 

Mit mål på årsbasis er at jeg ikke skal bruge flere penge end jeg har af indtægter. Dertil har jeg godt med likviditetsreserver og nettoformue til at det ikke gør så meget at være i minus en periode.

 

Cash-flow mæssigt gik jeg ca. i 0 for år 2013, så ingen økonomiske problemer af den grund.

 

Her kommer lidt tal over "den interessante del" af forbruget i kalenderåret 2013 til at sætte gang i sladderen:

 
Kontanter til FKK: 70 K

Rejseomkostninger dertil : 28 K

Piger i Danmark:  42 K

 

Var det virkeligt værd at bruge så mange penge på den slags "skidt"?

- JA - helt uden tvivl og også i den grad! :-P

 

 

Myterne taler om at Jihad-selvmordere sprænger sig selv i luften fordi de tror at de så får 77 jomfruer i himlen.

Jeg har vel nok nået mindst 77 model-flotte piger på det forgangne år - jomfruer var de dog heldigvis ikke - det fungerer bedre med nogen som ved hvordan man gør! Og jeg har stadig liv og opsparing i behold. Det er vel ikke så tosset!

Skrevet

Cirka 100.000 om året i nogle års tid nu. Og hvis jeg ikke var så gudfrygtig var det sikkert blevet det doble.

Men så køber jeg på den anden side mit Ralph Lauren tøj på Internet til 20 procent af prisen i Magasin.

 

B

Skrevet

Var det virkeligt værd at bruge så mange penge på den slags "skidt"?

- JA - helt uden tvivl og også i den grad! :-P

 

 

Myterne taler om at Jihad-selvmordere sprænger sig selv i luften fordi de tror at de så får 77 jomfruer i himlen.

Jeg har vel nok nået mindst 77 model-flotte piger på det forgangne år - jomfruer var de dog heldigvis ikke - det fungerer bedre med nogen som ved hvordan man gør! Og jeg har stadig liv og opsparing i behold. Det er vel ikke så tosset!

 

Frej du kan stadig nå at bruge alle pengene på piger, derefter sprænge dig selv i luften og komme i himlen og få 77 skønjomfruer ved side. Du skal nok have en større seng.

 

FKK er skønt, der er mange spændende træ-arter i skovene, "Let's play it again, Sam" :D

Redigeret af Nille

Skrevet

Hvis jeg stoppede min månedlige betaling til SOS-børnebyerne, så kunne jeg nok sagtens bruge et par tusinde om måneden, men det gør jeg ikke.

Mest fordi jeg - i modsætning til Rejsenetværk og andre - ikke har behov for det lange forløb på f.eks.et af bordellerne sydpå, men kan komme ind ad døren og gå ud af den igen efter 15-20 minutter med mit behov dækket - som regel da.

Jeg havde en superdejlig oplevelse i aften med en overlækker pige (østeuropæisk, hvad jeg har specialiseret mig i, fordi de ser langt bedre ud end de danske og er meget biligere og gir en rigtig god behandling). Det kostede 600 kr. for et kvarter (og jeg kunne heller ikke have klaret et minut mere!), men bagefter snakkede vi næsten en halv time om både det ene og det andet - bl.a. om hendes oplevelser med danske mænd, som ikke kan få den op at stå, men går med uforrettet sag efter ½-1 time  :-P 

Samtidig oplever jeg tit med danske piger - at jeg tager hjemmefra i højt humør og med stiv pik, synes godt om det mens det står på - men på vejen hjem får en flad følelse af, at det var sgu egentlig pengene og besværet værd. Og så kan der godt gå en måned eller mere, inden jeg gider igen.

Men som sagt er det rigtig godt for økonomien, hvis man ikke skal bruge så lang tid på at løbe den op i vinden og - måske allervigtigst - ikke har behov for hygge med en pige, der bekræfter en.

Skrevet

10-15K.

Foretrækker 6-8 årlige besøg af ca. 1 times varighed hos den samme.

Men nu er hun stoppet.

Og udvalget i trekantområdet er for tiden ret pauvert, så det bliver mindre fremover. 

Desværre.   :(

Skrevet

Bruger ca. 2/3 K om måneden. 

Færdes kun i det tyske.

Skrevet

2000-3000 pr måned.

Det er lidt hårdt nogle gange pga jeg er studerende hehe

Skrevet

Siden årsskiftet 0kr.

Men det skyldes desværre fraværet af min favorit pige.

Skrevet

Frej du kan stadig nå at bruge alle pengene på piger, derefter sprænge dig selv i luften og komme i himlen og få 77 skønjomfruer ved side. Du skal nok have en større seng.

 

 

Generelt tror jeg, at en plan, der involverer at springe sig selv i luften, er en skidt idé! :ugeek:

 

Selv hvis man er ligeglad med hvornår man dør, er det selv efter super kynisk logik in-optimalt at gøre det før man alligevel er lige ved at dø.

 

Her kommer logiken:

ADVARSEL: Totalt politisk ukorrekt - moralister, din mor og andre livstils-regulatorer. Hold øjnene væk!

 

I himlen har man vel ikke nogen alder og derfor må det formodes at man stadig kan få jomfruerne uanset hvor gammel man var da man døde, så længe man bare sprang sig selv i luften i forbindelse med noget Jihad eller lign. Er man i elektrisk kørestol når det sker, er det vel også nemmere at skaffe strøm til bomben!

 

Man skal jo huske på at en normal danskers livsløn faktisk er et beløb som overstiger 10 millioner kroner - og man kan ikke belåne sin fremtidige indtægt i en bank, så dermed har man flere penge til rådighed jo længere man holder sig i live. Endda også når man er holdt op med at arbejde og gået på pension, da de fleste pensionsordninger nu om dage er livrenter, som bliver ved med at betale penge så længe man er i live. Dermed kan det altid bedst betale sig at vente så længe som overhovedet muligt med at kradse af, for så kan man nå at bruge flere penge på sex i mellemtiden og dermed opnå mere sex i alt!

 

 

 

Ved nærmere eftertanke er det vel egentlig håbløst kortsigtet at satse på kun at have sex med jomfruer i himlen. Det indebærer jo rent logisk, at man så kun kan have sex 77 gange, og det skal holde til hele evigheden! :roll:

Gæst
Denne tråd er lukket for yderligere kommentarer.

Denne hjemmeside bruger cookies

Vi bruger cookies til at huske dine indstillinger og forbedre din oplevelse på siden. Klik på "Acceptér cookies" for at give dit samtykke. Du kan til enhver tid trække dit samtykke tilbage eller ændre dine cookieindstillinger her.

Account

Navigation

Søg

Søg

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.