-
Alder på GPen og den besøgende
Fuck Jasmin - You are my kind of girl - føler mig pludselig 10-15 år yngre :)
-
Billeder og annoncetekst..?
Jeg foretrækker ærlige billeder og ærlig tekst. Det er selvfølgelig ok at fremstille sig selv så positivt som muligt, men at bruge andres billeder uden at gøre opmærksom på det og at fremstille sig selv i teksten, som noget der ikke har med virkeligheden at gøre - vækker bestemt ikke min respekt og lyst. Ps: de fleste mænd har samme anstrengte forhold til uærlige brugtvognsforhandlere :)
-
Brændt af.....
LongJohn69 skrev et svar til et svar i en tråd i Anmeldelser af piger og klinikker på Sjælland og KøbenhavnDet ligner ikke Trine.....hun plejer at have styr på tingene.
-
Pinkmis Kbh liderlig negertøs
https://annoncelight.dk/annonce/140127/pinkmis-kbh Billederne har intet med pigen at gøre og hun fortæller iikke noget om hvordan hun ser ud og hvad hun vil og ikke vil. Hun er meget sød at skrive med men hun er ikke ærlig - jeg lærte det selv på den dyre måde Sandheden er en meget buttet pige i midten af trediverne som lugter af cigaretter og gerne vil have kunderne til at slikke hende....den del af annoncen er rigtig. Hun er meget pasiv så der er åbenbart grænser for hvor liderlig hun er. Hun er bedst på sms, chat og skype.
-
Pige på Nørrebro - Annoncelight
Ja - mit noget kedeligere end den førstes, heldigvis :)
-
Pige på Nørrebro - Annoncelight
Det er skønt at høre at der er en dejlig pige i den anden ende af mailen og fint at du "tager hende i forsvar" selvom det ikke er nødvendigt. Jeg har blot forklaret, hvorfor jeg personligt ikke bruger tid på den slags annoncer når jeg har glimrende og langt lettete tilgængelige alternativer, men al mulig held og lykke til GenertPige - hun virker både sød og ærlig.
-
Pige på Nørrebro - Annoncelight
Nu ber du jo om gode råd - håber du vil optage dette positivt for sådan er det ment fra min side. Jeg er efter egen mening en seriøs, ærlig og No Bullshit - kunde og jeg lægger mærke til følgende når jeg læser din annonce. Præcis tekst -fint Velformuleret - fint Ikke 30 stavefejl på 5 linjer - fint 2.000 for en time er over markedspris-ikke fint Intet billede - ikke fint Alm. Ydelser og intet billede - hvad skal give mig lyst til at betale overpris ? Ingen telefonnummer ! - hvordan kan jeg være sikker på der er en pige i den anden ende af en mailkorrespondance ? - ikke fint Jeg skal have "besværet" med at skrive en mail for at få en aftale - ikke fint Jeg skal gudhjelpemig sende billede for at få en aftale med en GP - og jeg skal starte med at sende - sker bare ikke. Forslag : Et billede af dig selv i annoncen, et taletidskort, markedspris med mindre du er sikker på du er mere værd. Få en hurtig snak med kunden, lyt godt efter og vurder om han er seriøs og affind dig med 10-20% NoShow eller hvor meget det nu bliver. Jeg tror ikke du kan gøre det neget bedre, men måske har nogle af pigerne bedre råd. Nu har du ihertfald fået inpput set fra een kundes side.
-
Pige på Nørrebro - Annoncelight
Total morsomt......vitker som en privat korrespondance som ved et uheld er "gone public"..,,,måske læser GenertPige på CBS og er lige så dygtig til sine studier som hun er på lagnet ? Helt ok med mig - og held ig lykke :)
-
På tide at give mit besyv med....
LongJohn69 skrev et svar til BusinessFuck's tråd i Anmeldelser af piger og klinikker på Sjælland og KøbenhavnRigtig god info....kunne man ikke vedtage systematikken som standard - måske supleret med et felt til lommentarer ?
-
sex uden kondom
Jeg kendte en Sugarbabe for noget tid siden, som var ligeglad med om der blev brugt gummi eller ej. Hun er siden gået proff-escort på Annoncelight.....hvis jeg er dagens tredie kunde og gerne vil have en lækker 69' er - ja så skal det bare ikke være med en pige som hende. Creampie-gangbang er ikke lige mig.
-
Glædespiger med kampagner - why not?
Jeg synes jeg får en hel del stamkunderabat i form af mere intimitet, mere engagement og en del længere til grænsen......og så en lille ting jeg nyder - sex først betaling bagefter, som indikerer gensidig respekt og tillid og gør det muligt at få en langt bedre GFE-indledning. Tak til de piger, som gør den slags for deres gode kunder / gæster.
-
Danske negerpiger
Dark Tiger er jo oprindelig fra Kbh Dejlig pige, flot, slank og smukt ansigt. Sød og hamrende fræk, men hun er mest i sit es når hun får lov til at være den dominerende. Hun får min ubetingede anbefaling :)
-
Danske negerpiger
Tiffany er dansk dog ikke født i Danmark, men tro mig - hun er alt hvad du drømmer om Lærte for nyelig af en hvid sydafrikaner at ordet neger - og dermed også negerpige- er stærkt racistisk da det kommer af ordet Nigger. Ikke det sto mindre generer det ikke mig da jeg ikke ligger noget negativt i udtrykket - lige som jeg heller ikke gør i ordet Luder
-
Mørke piger (dansk)
Jeg hader at betale min ejendomsskat i Kbh, men noget får vi da for pengene - bl.a. Danske mørke skønheder :)
-
Favorit stilling ved fransk til kvinden ?
Jeg er ikke helt sikker på at det et super komfortabelt for pigen, men har hun en lækker numse er det vildt lækkert at få hendes velformede balder op iog hvile i mine hænder imens albuerne hviler på sengen - eller hvor man nu hygger sig. Er hun så en af de rigtig dejlige uartige piger så tager hun fat om min nakke og presser mit ansigt endnu dybere op imellem sine ben når vi nærmer os finalen :)
LongJohn69
Medlem
-
Oprettet
-
Seneste besøg