Alting skrevet af GlJens71
-
Hvor vigtigt er det at I kan gå i bad efter eller før sex?
Jeg synes det er vigtigt at begge dufter godt, dvs ren og ikke for meget parfume og/eller røg. Decideret bad før synes jeg er mindre vigtigt. Jeg bliver næsten altid tilbudt bad og takker ja for hendes skyld de første par gange - så er der med sikkerhed nulstillet. Når vi kender hinanden foretrækker jeg at gå i bad hjemmefra (for at udnytte tiden bedst) og benytte hendes bagefter. Jeg er ved at lære en GP at kende. Hun har vådt hår under mødet. Det kan noget (hun er voldsom fræk) men jeg ved ikke rigtigt
-
Verushka
GlJens71 skrev et svar til Dameglad's tråd i Anmeldelser af piger og klinikker på Sjælland og KøbenhavnMon ikke det er hende her…: https://escortguide.dk/annonce/61781
-
Hvilke annoncesider bruger I til at finde jeres næste GP ?
Jeg bruger Nympho, escortguide og annoncelight. Escort-side bruger jeg aldrig - dels pga mangel på brugervenlighed, dels fordi jeg har hørt at siden er fyldt med “fakes” De 3 sider, jeg bruger, kan lidt hver. Annoncelight er til alt vest for “Valby bakke” alias Roskilde, men er noget uoverskuelig (små billeder osv). Nympho er god til filtreringer af specifikke ønsker, fx BH str. Escortguide har flest af de GP’ere, som jeg kigger efter. Jeg må indrømme at “din side”, som er i Holbæk?, vil jeg som udgangspunkt finde på escortguide og så validere (er du “aktiv” osv) på annoncelight. Annoncelight hvis jeg decideret har brug en GP’er på Vestsjælland inkl Holbæk.
-
Beauty Mia (København C) - suveræn GFE-fantasy
GlJens71 skrev et svar til GlJens71's tråd i Anmeldelser af piger og klinikker på Sjælland og KøbenhavnTusind tak for komplimentet @JenniferTheLady Det er dejligt hvis nogen kan lide min anmeldelse og jeg er super glad for dit kompliment - også fordi du er kvinde! Jeg tror de fleste vil glædes over at få den slags fra dig! Apropos min fantasi med Mia… Du bor (desværre) et sted ift mig, så jeg ikke lige ser dine fotos. Det har jeg så nu inkl hvad du tilbyder. WOW… fantasien om at du og jeg besøger Mia sammen galopperer derud af… 😏 Meeeen, mine samlede omkostninger for dette utopiske besøg ender nok noget over markedsprisen… 😂
-
Beauty Mia (København C) - suveræn GFE-fantasy
Jeg har besøgt Mia, #69738, adskillige gange - 1 time GFE. Jeg indrømmer at jeg har anmeldt damen i rosende vendinger før (tidligere anmeldelse) og det har jeg ikke behov for at ændre ved. At hun giver en ganske vidunderlig GFE og er virkelig kreativ, ser man med det samme. Med denne anmeldelse vil jeg gerne tilføje, hvor god hun er til at give mig min kæreste fantasi. https://escortguide.dk/annonce/69738 https://annoncelight.dk/showad/329550 Fantasien: Mia har rigtig mange modelfotos, alm fotos og selfies, og der er noget aldersspredning på dem. Hun fortalte mig, at hun lige har været på Safariferie, så disse er helt nye. Jeg blev pludselig forelsket i det foto, hvor hun står på fortovet med en buket blomster og Alm top og meget kort nederdel - og virkelig høje stiletter… Så “hende” bad jeg om inkl langsomme kys, omfavnelser, berøringer, BJ, og cowgirl Virkeligheden: kæresteoplevelsen starter med det samme med kærlige sms’er. Min krop reagerer straks og kan bare ikke vente… Hun bor (nærmest som sædvanlig) midt i byen, hvor det diskrete består i, at mange mennesker går ud og ind af alle døre og porte. Hun åbner med det samme. Jeg bliver “overfaldet” med det samme med aldeles nærgående kram og kys. Hun er 100% berøringsvenlig, så mine fingre går på opdagelse på hendes lækre krop, og kyssene bare intensiveres. Et godt råd (til mig selv..): hun har styr på det, så øjeblikket skal bare nydes Nå, der skal jo også betales og hun byder på noget at drikke i varmen. WOW - fuldstændig som på billedet, men nu bare virkelig og aldeles smuk, sød og nærgående… Jeg blir tilbudt bad. Efter badet skal hun (langsomt) klædes af som del af fantasien. Jeg foretrækker at det hele foregår i sengen. Men hun har (altid) hele lejligheden, og jeg har læst, at hun ynder at have sex over det hele. Jeg kan godt lide at kysse og slikke hele hendes lækre krop - og hun vil virkelig gerne slikkes. Det er altid en lækker oplevelse. Så skal jeg slikkes og alle erogene zoner får en tur med kys og våd tunge. Alene det at se den lækre dame bevæge rundt er jo sygt ophidsende. Så får jeg et vådt, langsomt og krævende BJ - OMG! Hendes (langsomme) cowgirl kan kraftigt anbefales. Jeg kan slet ikke være i mig selv, hvorfor jeg nærmest kræver missionær, hvor jeg knalder hende til min kraftigste udløsning længe. Hun holder øjenkontakten hele tiden - ægte stjerne GFE! Hun er den suverænt bedste “pillow talk’er” jeg kender, hvor hendes lækre krop er viklet ind i min og vi bare hygger os. Jeg glemmer mit ur og mine briller, hvorfor jeg lige får et farvel kys og kram mere ud af døren… Genbesøgelseschance: 100%. Hun er jo noget helt særligt, hvorfor hun får mine stærkeste anbefalinger!
-
Richie i Søborg - Største bryster jeg har set IRL
GlJens71 skrev et svar til anonymmand2's tråd i Anmeldelser af thaimassage og thaipiger på Sjælland og KøbenhavnVelkommen til! Richie er en dejlig dame! Jeg hjælper lige med et klikbart link 😉: https://escortguide.dk/annonce/75112
-
Mia ID #74639?
Således: https://escortguide.dk/P/mia-best-anal--74639.html#desktop-gallery-2 https://www.eroguide.dk/forum/topic/207669-lever-mia-best-anal-k%C3%B8benhavn-op-til-beskrivelsen-af-de-anale-egenskaber/#comment-1771969
-
Ghanima i Roskilde
GlJens71 skrev et svar til Brunfilla's tråd i Anmeldelser af piger og klinikker på Sjælland og KøbenhavnJeg har ikke besøgt Ghanima, men jeg har helt sikkert været på stedet som TS beskriver. Enig i at alle naboer helt sikkert ved hvad der foregår. Det er markeret til os sexkøbere temmelig udiskret - men altså; ikke lige med ordet “bordel”… Man parkerer netop ikke lige foran. Man forsvinder hurtig væk fra fortovet bag en busk og døren er netop en trælåge, som man hurtigt forsvinder ind bag. Derefter “ringer man på”. Så med mindre der står en person lige foran på fortovet når man forsvinder fra fortovet, hvilket jeg alligevel vil tro er sjældent det sted - så er det fint diskret (til mig i hvert fald ).
-
Ellena på Vestamager - stjerne B2B
GlJens71 skrev et svar til GlJens71's tråd i Anmeldelser af piger og klinikker på Sjælland og KøbenhavnVirkelig et godt spørgsmål, som jeg ikke havde svaret på. Så jeg var nødt til at spørge hende selv. Ovenstående skal nok bare tages som “du skal bare slappe af og nyde”. For hun er berøringsvenlig indenfor de normale rammer. Respektfuldt og kærligt. Kemi betyder, som altid, sikkert meget, men først og fremmest respekt, ik!? Når jeg sådan lige genoplever det, rører jeg ved hendes hænder, bryster, ryg, lænd og hofter. Og det er ca der jeg rører ved alle lækre GP’ere, der ligger oven på mig
-
Ellena på Vestamager - stjerne B2B
Jeg har besøgt Ellena en del gange, #69974, 60 min B2B massage med extra BJ/OWO. En fantastisk oplevelse som jeg derfor gerne vil dele. https://escortguide.dk/annonce/69974 https://annoncelight.dk/showad/352369 Kontakt/booking/adresse: hun svarer altid relativt hurtigt og hun ved jo hvad jeg vil have… hendes adresse er altid super diskret og hun lukker mig lynhurtigt ind Ellena: Hun er en rund dame med lækre store bryster. Hun har store smukke øjne og et dejligt smil. Hun er altid glad og super imødekommende. Hun er 100% berøringsvenlig indenfor de normale rammer og hun er virkelig lækker at kramme og røre ved Ellenas program: hun starter med et par minutters afslappende massage, men det jo ikke derfor jeg er kommet - og det ved hun godt… Så hurtigt skifter det til skiftevis næsten uudholdelig pirring med negle og fingerspidser, lækker massage med hele hendes krop og så gnider hun hendes store bryster rundt på mig. Det er imponerende en styrke og smidighed hun må have for at bruge sin krop på den måde. Ret hurtigt mister jeg fuldstændig kontrollen over min egen krop og spjætter af nydelse. Det er lige dette min krop husker, så når jeg så bestiller en ny tid, reagerer min krop straks på tanken om hende. Det er lidt vildt På forsiden er det en slags udvidet spansk, dvs på hele kroppen. Det er en fantastisk lækker følelse når hun kommer glidende op ad mig. Og så øger hun farten, så der skal spændes til for ikke at komme for tidligt. Hun afslutter med først en virkelig lækker BJ/OWO og til sidst HJ mellem hendes bryster. Min orgasme er altid meget kraftig hos Ellena. Genbesøgelseschance: den er 100%. Jeg er vild med damen og det hun kan med sin krop.
-
Har brug for info om B2B hos Elly - Amager
@victora Revision af ovenstående: hun kysser ikke, men måske “slikke fisse” afhængig af stemning osv. Så mht at slikke hendes fisse, bliver du nødt til at spørge!
-
Har brug for info om B2B hos Elly - Amager
Det er sådan set det samme fantastiske program. Mutual touch i overflod, nærkontakt af 3. grad Min beskrivelse af hende: https://www.eroguide.dk/forum/topic/204067-elly-p%C3%A5-vestamager-en-sand-mester-i-b2b/#comment-1718615 Dvs ingen tungekys og ingen “kick pussy”. Der er (måske) tantekys og visual Jeg er stamkunde. Hun er en stormester i B2B!
-
Dejligt gensyn med Ivy Latina i Sydhavnen
GlJens71 skrev et svar til LongJohn69's tråd i Anmeldelser af piger og klinikker på Sjælland og KøbenhavnHvad sprog taler hun? Hendes annonce er på dansk, men det tænker jeg ikke hun taler, eller hvad?
-
Sensual hot body2body and real tantric massage with wet superfrench
Jeg har været forbi virkelig mange gange - og har aldrig været uheldig. Super sød og super service Ellena kan noget med sin krop og sin store bryster. Når hun gnider sig op af en og bliver ved, skal jeg lige stramme til for ikke at komme for tidligt.
-
Lorena fantastisk latina GFE - Roskilde/Holbæk m.m.
GlJens71 skrev et svar til GlJens71's tråd i Anmeldelser af piger og klinikker på Sjælland og KøbenhavnDet er det helt sikkert. Kunden tænker ikke: “nu er jeg på vej og sender derfor en sms”, hvis man faktisk slet ikke er på vej. Så måske er det meget smart. Meeen forum er fyldt med eksempler på kunder, der let kommer rundt om det - hvor forskruet det så er. Men tak for input! Der er da sikkert gamle fotos. Fx hvor hun går rundt i park osv. Men der jo dato på et par dem; Michelin restaurant og nøgenselfie. I øvrigt siger hun selv at de er nye og i en halv bisætning kom også en lille indrømmelse 😉 Anyways… pointen er, at hun virkelig lækker IRL lige nu.
-
Lorena fantastisk latina GFE - Roskilde/Holbæk m.m.
Jeg har besøgt Lorena (“smuk latinamerikansk pige”), #65687, en 4 gange nu (hhv i Roskilde og Holbæk) og jeg er ganske vild med hende. Det er derfor en oplevelse, jeg gerne vil dele. Spørgsmål og kommentarer er velkomne! Det fremgår ikke rigtig af hendes annonce, hvad hun tilbyder, men det får man at vide ved 1. kontakt sammen med hendes priser. Hun kalder det kys, 69, B2B og cunnilingus… Jeg kalder det stjerne GFE… https://escortguide.dk/annonce/65687 https://annoncelight.dk/showad/412250 Kontakt/booking/adresse: svarhastigheden stiger kraftigt, når hun kender en - men svar for man. Hendes annonce er på dansk, og hun skriver på dansk - gætter på at hun foretrækker danskere. Der kommer også en del info på dansk om de mere logistiske forhold på hendes steder første gang man besøger. Hun bor i Spanien og taler engelsk til husbehov. Når hun kender en, skifter sproget også på sms til engelsk. En lidt sjov ting, som jeg ikke har prøvet før er, at hun vil have en konfirmations-sms, når man kører hjemmefra (men kun de første par gange). Ved ikke hvad hun bruger det til. Hendes adresser er diskrete (latina adresser). Lorena: det er hendes fotos og de er tydeligvis helt nye, men de er nok Photo-shop’et. Det gjorde, at jeg troede hun var alt for ung til mig - indtil jeg så hendes opgivne alder, som passer fint. Hun er virkelig smuk og ultra lækker irl, så jeg synes, det er synd, at hun ikke bare har normale selfies. Man skal forestille sig, hvordan den der purunge kvinde ser ud som voksen… WOW siger jeg bare! Hendes store bryster er tydeligvis sili, men de er ultra lækre og bløde. Hun er særdeles berøringsvenlig. Lorena’s program: jeg skal ligesom øve mig i at få tøjet af hurtigt, for lige så snart pengene har skiftet hænder, kaster hun sig grådigt over mig. Det er som hvis der har slået knister imellem os i 14 dage og nu skal der ske noget. Hun er imødekommende på det meste. Hendes babser vil gerne i brug og hun vil meget gerne slikkes. Hendes BJ er noget af det bedste jeg har oplevet, men måske noget kort, for nu skal der knaldes. Jeg vil kraftigt anbefale hendes cowgirl! Hendes priser er således, at jeg må “nøjes” med 45 min - og de går bare hurtigt. “45-50 min” efter, er jeg ude af døren igen med ægte GFE kys og kram. Genbesøgelseschance: den er bare tårnhøj. Hun skifter lidt adresse rundt på Sjælland og så må jeg jo bare følge med!
-
Virkelig kvalitetstid Near Næstved, - intet navn
@massageafhængig Prøv denne: https://www.eroguide.dk/forum/topic/200396-moden-diva-milf-t%C3%A6t-p%C3%A5-n%C3%A6ver/#comment-1757782 Samme fotos, sted og beskrivelse
-
Bedste B2b fra København og syd på
GlJens71 skrev et svar til ssarge's tråd i Efterlysninger af thaimassage og thaipiger på Sjælland og KøbenhavnHer er også lidt inspiration fra tidligere diskussion af samme emne: https://www.eroguide.dk/forum/topic/200198-bedste-b2b-i-k%C3%B8benhavn/#comment-1700907
-
Navia i Roskilde - en kikset B2B- og prostatamassage
GlJens71 skrev et svar til GlJens71's tråd i Anmeldelser af thaimassage og thaipiger på Sjælland og KøbenhavnJeg kan se @Mook og @migigen at jeg er kommet til at generalisere lige vel meget på alt for tyndt grundlag mht alm thai B2B. “En-to-mange”… beklager! Det jeg ville kommunikere er at B2B skal pirre de erogene zoner. Det skriver Navia på hendes hjemmeside at hun gør. Min pointe er at det synes jeg ikke. Jeg synes hun sætter store forventninger, som hun ikke holder i min optik. Jeg har oplevet flere (dvs ikke mange..) Thai sige om deres B2B at “det tilbyder jeg ikke mere” eller “det kan jeg godt gøre, men jeg er ikke god til det”. Det har ikke været så godt som ovennævnte specialister, men stadig rigeligt erotisk og tilfredstillende og derfor besøget værd! Det handler ikke om “thai”. Det er “bare” dem der tilbyder det jeg søger. Jeg har også oplevet “kaukasiske” B2B, som heller ikke var værd at rose til skyerne her på sitet ;-)
-
Cira i Rødovre
GlJens71 skrev et svar til Kygo89's tråd i Anmeldelser af piger og klinikker på Sjælland og KøbenhavnJeg antager at det er hende her (!?). http://www.seductiongirls.dk/pigerne/cira/
-
Navia i Roskilde - en kikset B2B- og prostatamassage
GlJens71 skrev et svar til GlJens71's tråd i Anmeldelser af thaimassage og thaipiger på Sjælland og KøbenhavnEn B2B handler i min optik om olie og at GP’en gnider sig op af mig. “Spansk” er et absolut minimum og dernæst brysterne rundt på kroppen (for og bag) og som minimum de erogene zoner. Det var det jeg troede Navia havde forstået, når hun skriver som hun gør. Det specialisterne er gode til er at de desuden at de har hele deres krop i “slange” bevægelse på en erotisk måde. ‘En starter nedefra, sørger for at “lille-Jens” kommer mellem hendes bryster, og så glider hun stille og roligt brysterne op i hovedet på mig. Så øger hun farten, hvorfor jeg tit er ved at komme mellem hendes bryster eller mave. Jeg ved ikke hvorfor lige mange Thai ikke kan det. Det er lige som at det er mental blokering, for de ved jo godt hvad det handler om. Flere jeg har besøgt, har simpelthen slettet det fra menuen igen.
-
Navia i Roskilde - en kikset B2B- og prostatamassage
Jeg har besøgt Navia i Roskilde. Jeg bestilte 60 min B2B og sex. Jeg fik 60 min B2B- og prostatamassage. https://annoncelight.dk/showad/181800 https://www.thaimassageroskilde.dk/ Jeg har læst meget om prostatamassage, mandens G-punkt.., og har længe haft lyst til at prøve. Jeg har derfor længe haft kig på Navia’s hjemmeside, som virker meget professionel og nu skulle det så være. Navia svarer næsten omgående, men programmet med prostatamassage er i mine øjne meget dyr. Så jeg valgte hendes B2B (og sex som afslutning), som også lyder godt fra hendes beskrivelse. Navia: Navia har holdt jubilæum på at fylde 35 adskillige gange og det var jeg forberedt på. Men hun ser stadig godt ud, smilende og glad og hun holder sin krop godt inkl hendes Thai-relativt store og naturlige bryster. Hun snakker fint dansk. Jeg var forberedt på at hun ville øge prisen og at man bare skal afvise klart. Jeg var ikke forberedt på at hun efter aftale forsøgte at ændre programmet. Hun vidste jo godt at jeg jo egentlig kom efter den prostatamassage, så det forsøgte hun jo at hjælpe mig med. Først reducerede hun varigheden og derefter fjernede hun sex-delen. Hun gjorde det ved at snakke til “lillebror”, som hun kaldte det - hvad vil lillebror gerne have… jeg må indrømme at jeg mistede lysten til sex, hvorfor jeg bare sagde ja - og det var jo den prostatamassage, jeg var kommet for… Massagen: hendes massage er meget hård. Hun bruger underarmen og hendes vægt. Ikke min kop te, men det er der jo nogen der vil have B2B-massage: hendes beskrivelse af massagen er temmelig god; pirring af erogene zoner osv… I praksis lagde hun sig ovenpå mig, først på bagsiden og så på forsiden. Det var jo decideret morsomt, men i situationen poppede ordet “svindel” op i mig… Jeg er stamkunde hos Øst- og Syd-europæiske B2B specialister i Københavnsområdet. Navias B2B er i en sammenligning ren parodi. Jeg er godt klar over at mange Thai faktisk har et problem med B2B, men de fleste er da klar over det… Prostatamassage: Indrømmet, i bagklogskabens lys dummede jeg mig ved provokerende at lægge mig på ryggen til at starte med - jeg ville pille lidt ved hende… Det gjorde at hun ville starte med prostata og udløsning. Så ville hun give mig 2. udløsning efter massagen. Jeg har som nævnt læst meget om prostatamassage og jeg skal ikke afvise at hun gjorde det rigtigt. Det gav ingen nydelse overhovedet. Til gengæld malkede hun mig tom på 2 min. Efter massagen var det så 2. omgang. Jeg var stadig ekstrem følsom, hvilket jeg sagde til hende. Det hjalp så kun i kort tid, hvorefter malkemaskinen startede igen. Jeg var nødt til fake en orgasme… for at få det til at stoppe… I bagklogskabens lys skulle jeg være gået, men jeg troede virkelig, at hun havde styr på det. Hun gik simpelthen efter “den 3. orgasme”…., hvorfor jeg blev helt følelsesløs - og sådan gik der 1 time Hun afslutter med bad sammen og det er faktisk ganske godt og behageligt! Genbesøgelseschance: jeg kommer helt sikkert aldrig igen. For hendes skyld er jeg glad for, at hun har glade kunder - jeg nåede dårligt nok at komme ud før den næste skyndte sig ind - mange minutter før den tid, der måtte være hans.
-
Hot Alice er tilbage
Jeg bakker TS 100% op. Her er min beskrivelse af hende (i København i efteråret). Hun er en perfekt GFE; https://www.eroguide.dk/forum/topic/206968-hot-alice-i-sydhavnen-elite-gfe/#comment-1730633
-
Fast pris = ikke til forhandling… hvorfor er det så svært?
Som jeg ser det er der (mindst) 2 årsager. Dels er der den problematik, at rigtig mange af dine kunder slet ikke læser din annonce - og rigtig mange GP’ere er helt ekstremt useriøse med deres annoncer - for ikke at tale om GP’ere med en ekstrem lang tekst, som ingen orker at læse. Området er komplekst og diskuteret hyppigt her Dels er der mennesker som i alle sammenhænge tænker: “hvad er godt for mig” og “går den, så går den”. Og det får de meget succes på… for de bliver sjældent stoppet… Og det går så ud over os andre. Så jeg forstår godt frustrationen! Så der er kun 1 løsning: “pyt” + “nej tak”! 😊
-
Danske Lisa, Vestsjælland
Jeg besøgte Lisa et par gange sidste sommer. Det blev ikke til mere fordi jeg synes hendes vagtskema har været mere end ustabilt. Nu ser det ud til at vagterne er mere stabile, så det kan jo være. Enig med @KalundborgMature Man får en rigtig lækker og nærværende GFE.