Hop til indhold

Er der en moderator tilstede?

Featured Replies

Skrevet
madbider skrev, for 2 minutter siden:

Det samme kan siges om dig. Jeg går når jeg går.... og den er ikke længere

...Eller du går når nok brugere har markereret dine indlæg som spam, som de er..,.

  • Svar 51
  • Visninger 1.2k
  • Oprettet
  • Seneste svar

Top indlægsskrivere i denne tråd

Mest populære indlæg

  • For slet ikke at snakke om dem, der opretter en ny bruger for at skrive noget ævl, de ikke vil stå til ansvar for med deres gamle profil

  • De bedste og mest fair moderatorer, vi har haft, er nok Aros og Onslow. Men de er her tilsyneladende ikke mere.

Skrevet
Borende X skrev, for 2 minutter siden:

"Trold" brugte jeg faktisk kun for at gøre grin med dig. Men det fattede ikke.

Godt forsøgt. I modsætning til dig kender jeg oprindelsen af ordet "troll", som du tror er "trold" på dansk. Det er det ikke - du må lige undersøge sagen. Så kan du bagefter gøre grin med mig. Jeg ser frem til at grine af mig selv. Kom med det.

Skrevet
madbider skrev, for 7 minutter siden:

Jeg bliver da deprimeret og ikke underholdt.

Det synes jeg er et gyldigt synspunkt. Man er nok nødt til at gøre op med sig selv om man helt overordnet er for eller imod køb/salg af seksuelle ydelser. Og det er helt fair hvis man er imod. Min holdning er, at jeg synes Danmark er blevet så moralsk efterhånden. Så for mig er der også tale om en slags protest.

Skrevet
madbider skrev, for 3 minutter siden:

Godt forsøgt. I modsætning til dig kender jeg oprindelsen af ordet "troll", som du tror er "trold" på dansk. Det er det ikke - du må lige undersøge sagen. Så kan du bagefter gøre grin med mig. Jeg ser frem til at grine af mig selv. Kom med det.

Nej, ved du hvad: Jeg er faktisk magister i fremmedsprog, så jeg ved sg'u godt, hvad jeg taler om – din idioti og uvidenhed er derimod ud over alle grænser.

PS. Jeg har iøvrigt anmeldt dig for spam

Redigeret af Borende X

Skrevet

Ville det ikke være lidt kedeligt hvis der ikke længere fandtes klamme stoddere?

Skrevet
Giraf skrev, for 1 minut siden:

Ville det ikke være lidt kedeligt hvis der ikke længere fandtes klamme stoddere?

Mener du madbidder?

Skrevet
madbider skrev, for 13 minutter siden:

Godt forsøgt. I modsætning til dig kender jeg oprindelsen af ordet "troll", som du tror er "trold" på dansk. Det er det ikke - du må lige undersøge sagen. Så kan du bagefter gøre grin med mig. Jeg ser frem til at grine af mig selv. Kom med det.

Hahaha, de engelske betegnelser er noget, der hører underklassen til

Giraf skrev, for 3 minutter siden:

Jeg tror jeg mener os alle sammen ...

Hvis du mener "Madbideren" har han oprettet sig for få timer siden og er tydeligvis en ballademager. Muligvis har han en ældre (skuffet) profil på EG

Skrevet
madbider skrev, for 1 time siden:

Tag lige et skridt tilbage og overvej hvad sitets formål egentlig er: Nemlig at skaffe klik til annoncelight.dk.

Fuldstændig korrekt, hertil kan du tilføje Escortguide.dk
Det bør både glædespiger og deres gæster være glade for, fordi det kaster massiv mertrafik af sig til pigernes annoncer at Eroguide.dk, i praksis har monopol på reference links i anmeldelser til pigernes annoncer.

Der er 2 grunde til at tæt på kun Annoncelight.dk og Escortguide.dk, nyder godt af mertrafik fra reference links i anmeldelser på Eroguide.dk!

1.
Annoncelight.dk og Escorguide.dk har tæt på monopol på både annoncer for købesex, og trafikken på annoncesider med annoncer for købesex.

2.
Anmeldere linker af ren vane næsten altid til pigernes annoncer på enten Annoncelight.dk eller Escortguide.dk, og ikke til annoncer som pigerne også har hos mindre konkurrenter til dem.
Det kan man ikke laste ejeren af Eroguide.dk og Annoncelight.dk for, for både piger og gæster kan hvis de vil!
De kan selv bidrage til at ubalancen på parameteret for reference links i anmeldelser, udvikler sig til at mindre konkurrenter til dem også får andel i reference links i anmeldelser på Eroguide.dk

Gøre det ved også at annoncere gratis på mindre konkurrenter til dem, og ved som reference at linke til annoncer på de mindre konkurrenter til dem, når det udgør en mulighed at gøre det.
Det er i både glædespiger og deres gæsters interesse at Eroguide.dk forbliver det eneste sted, hvor der skrives anmeldelser af købesex.

Fordi at på den måde spredes mertrafikken ikke til alle mulige små konkurrenter til Eroguide.dk, der prøver at lokke os til at skrive anmeldelser på deres små sider.
Der er små konkurrenter til Annoncelight.dk og Escortguide.dk, der giver mulighed for at skrive reviews under pigernes annoncer, for både at holde annoncer og anmeldelser på egen portal.

Det er jeg lodret imod!

Jeg har netop selv lanceret en ny annonceside, med stærke værktøjer til vores brugere og annoncører.
Annoncerne er gratis, det er de også nødt til at være, for det har ikke værdi at betale for en annonce på min side, derfor er det selvfølgelig gratis at annoncere.

Jeg vil hellere have mange annoncer og stor trafik til annoncørernes annoncer!
End jeg vil have omsætning på en side der først skal bevise at den har værdi, før jeg kan vægte at kunne tjene penge på siden.

Eksempelvis er der kategorier til annoncer for OnlyFan sider og udlejning af diskrete lejemål.
Min side opfordrer direkte til at vores annoncørers gæster skriver deres anmeldelser på Eroguide.dk, at vi ikke selv vil have anmeldelser på min side.
Annoncørerne kan oprette en boks til hver anmeldelse de har fået, eksempelvis på EG som så står pænt under deres annonce.

Muligheden for at nævne egen hjemmeside, egne hjemmesider er sat op på den måde at du kan gemme dine urladresser under pæne klikbare overskrifrter.
Ikke som det ses flere steder, du kan kun vise en grim urladresse.

At indføre brugerbetaling på EG vil udgøre opskriften på, at konkurrenter til EG kan tage markedsandele fra EG, som ingen endnu har kunnet.
Så når nogen de proklamerer at de kunne skam skabe en ny, underforstået modsat EG, seriøs side til anmeldelser og debat.
Hvis interesser tror I så de tjener når de skriver det, de tjener kun deres egne interesser, hverken gp eller deres gæsters interesser.

Alt den snak om hyper aktive glædespiger i forum på EG, selvfølgelig er skriver de også for at blive bemærket, fordi det gavner deres egen butik.
Gør det noget, jeg kan ikke se problemet.

Et problem der derimod hurtigt ville kunne blive synlig, det er hvis de lyserøde ikke gider skrive i forum på EG, det vil være trist hvis de ikke gider"!

Venlig hilsen
Rejsenetværk

Redigeret af Rejsenetværk

Skrevet
madbider skrev, for 6 minutter siden:

Ja Benny. Men du bruger den engelske betgnelse og tror bare det var "trold". Giv op - da aner intet om det.

En ældre profil men ikke skuffet.

Jo faktisk skuffet over der ikke er nok der har rapporteret profilen som spam så den bliver lukket ned. Det er skuffende! Men jeg leder lige efter "luk min bruger" knappen - jeg tror allerede jeg har fået nok.

Farvel.. fjolser

Hold da kæft, hvor du er en ynkelig person. Trænger du til hjælp i det offentlige system? Så kan jeg måske hjælpe dig videre frem?

Skrevet
madbider skrev, for 12 minutter siden:

Ja Benny. Men du bruger den engelske betgnelse og tror bare det var "trold". Giv op - da aner intet om det.

En ældre profil men ikke skuffet.

Jo faktisk skuffet over der ikke er nok der har rapporteret profilen som spam så den bliver lukket ned. Det er skuffende! Men jeg leder lige efter "luk min bruger" knappen - jeg tror allerede jeg har fået nok.

Farvel.. fjolser

Det glæder vi os til

Skrevet
madbider skrev, for 2 minutter siden:

Du pitcher dit lort hele tiden og du har ikke lavet en skid. Det er en Wordpress site med et standard billigt theme. Det er et totalt uprofessionelt setup du har forsøgt dig med før.

Du har to annoncer hvoraf den ene af pigerne har en tissemand. Glem det
Resten er et totalt kaotisk grænseflade med en masse ligegyldig ting. Folk kommer derind for at finde piger og ikke for alt mulig andet. Tag dig nu sammen.
Hvis du nogensinde rammer 20 annoncer så slår jeg flik-flak på Randers Fjord mens jeg synger "Stik mig en Thor"

Der er ikke noget seriøst her. Alle er anonyme og ingen vil give sig til kende. Derfor er det useriøst.

Man skal bare tilbyde en service gæster/besøgende efterlyser. Den er ikke meget længere. Du kan bare ikke tilbyde den service selv så du skal alliere dig med nogen der kan.

Du kan ikke.... du har tidligere leget tjenestemand herind, men vi ved du ikke kan noget. Du er en stakkel. Jeg har medlidenhed med dig.

Hahahaha, jeg takker for medlidenheden. Men jeg klarer mig udmærket uden. 🤣🤣

Skrevet
Borende X skrev, for 6 minutter siden:

Hahahaha, jeg takker for medlidenheden. Men jeg klarer mig udmærket uden. 🤣🤣

Det var mig han mente, ikke dig.

Venlig hilsen
Rejsenetværk

Skrevet
Rejsenetværk skrev, for 2 minutter siden:

Det var mig han mente, ikke dig.

Venlig hilsen
Rejsenetværk

OK, det er jeg ked af, at jeg er gået galt af, men tak for melding.

Idioter er ikke altid til at afkode. Og det afhjælper ikke, som det fremgår af strengen, at madbider er en ballademager, trold og idiot, ..

Redigeret af Borende X

Skrevet
Giraf skrev, 1 time siden:

Ville det ikke være lidt kedeligt hvis der ikke længere fandtes klamme stoddere?

Jo da 🫂
Alle vi klamme kællinger og klamme stoddere, udgør jo ligesom hinandens forudsætninger!
Det er grundlæggende ussel mammon der forbinder os, skrevet i den absolut bedste mening.
Uden os ville vores verden, være et for os meget kedeligere sted.

Så der er i grunden kun grund til at kippe med flaget for Eroguide.dk

Venlig hilsen
Rejsenetværk

Skrevet
madbider skrev, for 20 minutter siden:

Du får lige et skud ekstra medlidenhed. Du bliver jo påvirket af en andens overbærende indstilling til dig. Det er synd for dig. Du får lige 87% mere medlidenhed.... og en bolsje ved lejlighed.

Og husk at på internettet er enhver hund en ....

  • OK, tak for melding, men idioter er ikke altid til at afkode. Men det afhjælper ikke, at madbider er en ballademager, trold og idiot

Troede jeg fik forklaret at ordet er "troll" og ikke trold - og skulle du være belæst? Du må gerne kalde mig idiot - det er jeg jo 🫢😂

Overraskende at en fyr, der sandsynligvis har en diagnose, er hurtigere opfattende end en tjenestemand som dig.

Hold da kæft, hvis ikke selv du kan se, at du er en ynkelig idiot, har du ikke større chancher her i tilværelsen.

Redigeret af Borende X

Skrevet
Borende X skrev, for 2 timer siden:

Som jeg opfatter din virksomhed i denne tråd, var du glødende tilhænger af Stapler. Her kan jeg ikke følge dig.

Det behøver du heller ikke. Kan se i dit skriv du selv har haft en respektfuld relation til en tidligere Mod/Admin. Og det var det jeg havde med Stapler. Så ja var da ked af hans exit. Men som jeg skrev mange gange i den oprindelige debat. Mest bekymret for fremtiden uden moderering. Og vi kan jo se nu hvordan det flyder med falske anmeldelser, som så bliver forsøgt bekæmpet med kritik i upassende sprogbrug. Nu har jeg ikke set adresser eller telefonnumre offentliggjort i et stykke tid heldigvis. Men som det er nu er det ingen til at fjerne det hvis det skulle ske. Så er det rent held og tilfældighed om nok trykker spam til det forsvinder på den måde.

Så ja bakker op om et forsøg på at få indsat moderation igen. Dermed ikke sagt der skal være Stapler eller andre som tidligere har været og selv trak sig.

Skrevet
Borende X skrev, for 3 minutter siden:

Hold dqa kæft, hvis ikke selv du kan se, at du er en idiot, har du ikke større chancher her i tilværelsen

> Du må gerne kalde mig idiot - det er jeg jo 🫢😂

Puhhh... du er virkelig langsom i opfattelse. Er du OK?

Skrevet
Borende X skrev, for 2 timer siden:

Ja, Onslow var faktisk ret åbentsindet.

Det må jeg sige, stiller unægtelig manden i et andet lys for mig.

Redigeret af McAllister

Skrevet
madbider skrev, for 1 minut siden:

> Du må gerne kalde mig idiot - det er jeg jo 🫢😂

Jeg modsiger dig ikke.

Skrevet
madbider skrev, for 1 minut siden:

du er virkelig langsom i opfattelse.

Og du er virkelig langsom til at finde knappen til at slette din profil som du truede med lige før...

Skrevet
Den erfarne skrev, Lige nu:

Og du er virkelig langsom til at finde knappen til at slette din profil som du truede med lige før...

Jeg kan ikke finde den.. gør det lige for mig erfaren bruger

Skrevet

Jeg fandt det. Og har anmodet om en sletning.

Men kommer nok tilbage i en anden udgave hvis i klamme stoddere irriterer mig igen.

Så skal der klappes i de små svedige og ulækre fingre.

Skrevet

madbider skrev, for 2 minutter siden:

Puhhh... du er virkelig langsom i opfattelse. Er du OK?

Det er sjovt… når jeg render ind i folk som dig, kan jeg ikke lade være med at tænke - hvad er det for et hjem, manden er vokset op i?

Det er rigtigt fint at være uenig, syntes sådan set også det er fint man er lidt flabet. Men du er grov og ret ubehagelig, næppe noget der reelt kommer under huden på nogen, men stadig det er interessant.

Var der ingen der gad at lære dig at tale pænt? Eller evnede du bare ikke at tage det med dig i voksen livet?

Skrevet

@madbider det var sikkert ikke din intention, men du besvarede faktisk mit spørgsmål.

Det er jeg oprigtigt ked af på dine vegne, alt det bedste frem over, håber det lykkes at få slettet din bruger.

Deltag i samtalen

Du kan oprette et indlæg nu og oprette dig som bruger bagefter. Hvis du allerede har oprettet en bruger, så log ind her for at oprette et indlæg med den bruger.

Gæst
Svar på denne tråd...

Account

Navigation

Søg

Søg

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.