Hop til indhold
Gæst

Hjælp Molly med en hjemmeside...

Recommended Posts

Men Cherie, det er jo bare lidt svært at få hjælp fra familie, venner og min bedstemor, når ingen ved at jeg har et frækt dobbeltliv ;) Det derfor jeg prøver og snuse lidt rundt herinde om der kunne være lidt muligt hjælp, har fået brændt nallerne et par gange både af veninder og gæster (det har vi vel alle) , så det her skal kun være professionelt samarbejde og intet andet...

 

 Kære Molly

 

Jeg må indrømme, jeg har Gud ( ja det kalder jeg ham. især når jeg totalt har fucket min hjemmeside op, og hvor jeg ligger med numsen i vejret og beder til gud om at han kan hjælpe mig :D :D :D ) (dertil siger han det klæder mig dårligt)

 

Hvis jeg ikke havde ham, så ville jeg stå i samme situation, som dig, er der slet ingen du privat som kender til din hiverrist-gerning som du kan stole 100% på?

 

Eller også skal du sige pokker heller, jeg springer ud i det...hvor galt kan det gå? samtidig med du holder kortene tæt til kroppen, men hans tættere!

Del dette indlæg


Link til indlæg
Gæst

Problemet er så bare at du ikke kan være anonym ejer af et domæne hvis du registrerer det som et firma. Så er vi ude i det med at ha brug for en stråmand :)

 

Tjekkede lige Eroguide.dk.  Det er ikke lykkedes mig at finde ejerne bag dette domæne, så det kan vel lade sig gøre at navnebeskytte et domæne. Jeg ved i hvert fald at man kan navne beskytte et CVR., så det lyder sandsynligt at man også kan beskytte et domænenavn, således at man ikke kan finde personen bag.

Del dette indlæg


Link til indlæg

Hør nu her "tøsser".  Et eller andet sted er man altså nødt til at have tillid til en leverandør af en hjemmeside, specielt hvis man ønsker et stykke professionelt arbejde.

 

Når det så er sagt, vil mit råd være "lav en ren økonomisk aftale, og drop af det fis med sex som modydelse - Betal hvad det koster og lad være med at tage de små nærrige sko på". 

 

Personligt ville jeg finde en mindre virksomhed med specielle i dette og købe et såkaldt "CMS" (system hvor man selv efterfølgende kan vedligeholde siden) Jeg ville ligeledes sikre mig, at jeg fik en ægte faktura med moms og hele svineriet.

 

Rent skattemæssigt ville jeg trække udgifterne fra i mit skatteregnskab, og tage kampen med skat, hvis der eventuelt skulle komme lidt ballade.

 

Afslutningsvis vil jeg blot tilføje "Ja man skal passe på når man sælger sex og ingen i ens normale liv må vide hvad man foretager sig bag nedrullede gardiner, men det betyder ikke at man nødvendigvis skal har have mistro til alle profiler på EG. Det vil desværre nok blot udvikle sig til et generelt kedeligt syn på mænd, og det burde ens liv være for vigtigt til, så hellere drop legen i tiden, hvis man mere eller mindre render rund i evig angst for afslørring m.v."

 

 Kære blåjakke

 

Vi to kan jo godt blive enig om at i denne branche har vi to jo tullet rundt længe ik?

 

og vi har set lidt af hvert...snyd og bedrag fra pigenes side og det samme fra drengenes side..

 

der er bare den forskel at pigerne er personhenførebare, det er drengene ikke.

 

Jeg har hørt rigtig mange gang om den og den webmaster eller ven/gæst der lige skal have dit eller dat for at hjælpe med den og den hjemmeside, eller for at udlever koder, eller opdatere osv

 

Hvis du mener det er et kedligt syn på mænd, så må jeg give dig ret, men det r altså den kedelige oplevelse flere piger har haft.

 

Blå jakke man behøver ikke droppe legen fordi man er bange for afsløring, hvad alle fornuftige piger er. Måske er du ligeglad, med om du blev afsløret, men så post lige dit rigtige navn og adresse i dit svar til mig...

 

på forhånd tak

Redigeret af Lady Cherie

Del dette indlæg


Link til indlæg

http://meebox.net/da/ kunne være et sted at starte. De har en sitebuilder der er gratis og med masser af muligheder for design.

Bruger man en dags tid på det grundlæggende design er man kørende uden at det koster en masse penge.

En designet hjemmeside koster hurtigt 5-10000 kr uanset hvor lille og simpel den er.

Og har man bare lidt computer forstand er det ikke raketvidenskab at gå i gang med.

Den med anonymitet ryger fløjten hvis ikke man selv husker at fornye den ved kommunen 1 gang om året.

Det kan være en bedre ide at få et hosting firma til at stå for hosting af sin side. Så er det dem der ejer og driver domainet ud af til men dig der ejer det så længe du betaler din regning til dem.

Del dette indlæg


Link til indlæg

Hej Molly.

 

Det var da en god ide, du har fået.

Der er en lille håndfuld piger, der har opdaget, at en god og indbydende hjemmeside ikke kan overvurderes. Bare klø på.

Jeg håber, at du får overvundet de praktisk tekniske betænkeligheder.

Del dette indlæg


Link til indlæg

http://meebox.net/da/ kunne være et sted at starte. De har en sitebuilder der er gratis og med masser af muligheder for design.

Bruger man en dags tid på det grundlæggende design er man kørende uden at det koster en masse penge.

En designet hjemmeside koster hurtigt 5-10000 kr uanset hvor lille og simpel den er.

Og har man bare lidt computer forstand er det ikke raketvidenskab at gå i gang med.

Den med anonymitet ryger fløjten hvis ikke man selv husker at fornye den ved kommunen 1 gang om året.

Det kan være en bedre ide at få et hosting firma til at stå for hosting af sin side. Så er det dem der ejer og driver domainet ud af til men dig der ejer det så længe du betaler din regning til dem.

Det er så IKKE rigtigt at din anonymisering skal fornyes 1 x årligt, den gælder fremadrettet indtil du selv ophæver den.

Venligst landsbytossen - uden smartphone

Del dette indlæg


Link til indlæg
Guest Grækeren

god ide med en privat site...Molly, samtidig en billig form for markedsføring.

Har selv en del kendskab til opbygning af div sites der henvender

sig bredt, og til mange spektre.

For at undgå en masse problemer, få en proff-grafiker til at

lave den og samtidig hoste den.

lav en liste med dine krav, og ikke mindst dine forventninger, og

den vej får du en mere stabil, og ikke mindst en lang sigtet løsning.

Det kan godt være det koster en del, men på den lange bane er de givet godt ud.

Grækeren

Redigeret af Grækeren

Del dette indlæg


Link til indlæg

Jeg må erkende, at jeg har valgt egen hjemmeside fra af frygt for afsløring; jeg undersøgte diverse muligheder, men fandt det for snørklet. Nu bruger jeg side6, voksenlisten og escort-side. Det fungerer rigtig fint for mig, det er pæne sider, jeg kan lægge alle de informationer op jeg ønsker, kan selv rette og så er det anonymt :-)

Del dette indlæg


Link til indlæg

Hej Molly

 

Jeg er ingen ørn til det med hjemmesider, men vil da gerne dele nogen af mine tanker. ting som virker på mig, men jeg kan jo selvfølgelig ikke snakke for alle.

 

første og fremmest skal det være personligt, og du skal nok tænke over hvor meget af privat livet du kunne skrive om du kunne måske skrive jeg har det her som bijob og har et arbejde ved siden af. Det at skrive om dine interesser for hvad ved jeg havebrug og hækling gider ingen at læse om. kort og kontant. alt det "kedelig" skal være kort og kontant uden at virke alt for pædagogisk, priser hvad du tilbyder hvad du ikke tilbyde, jeg så på en anden hjemmeside engang hvor en der skulle udpensle det omkring tiden at en halvtime er en halvtime og 60 er 60 minutter hverken mere eller mindre. Hende ville jeg aldrig møde. virk i det hele taget sød venlig og også mystisk kun lige afslører det alle mest nødvendige

 

Nikita har jeg set føre dagbog det kunne du måske også gøre. og en gæstebog for dine gæster og andre interesseret. og en personlig mail folk kan skrive til, du ville nok få en masse meget platte beskeder, du behøver jo ikke at svare.

 

også billederne er mega vigtige i forskellige situationer hvis manden at du både er til byen og bondegården hvis du er det, et godt trick som jeg falder for er at vise dit smil uden af vise resten af ansigtet med en flot rød læbestift. ( og lad nu vær med ikke bruge en andens pige krop jeg tænker når du vælger der her erhverv må det første da være at kunne lude sin kroppe og acceptere den som den er, måske tager jeg helt fejl)

 

også find på et navn på hjemmeside som er nemt at huske og som fænger Mollysuinvers et halvt forkølet forslag fra min side, du kan sikkert finde på noget meget bedre

Del dette indlæg


Link til indlæg
Gæst

Jamen jeg har som sådan styr på hvad siden skal indeholde og er såsmåt begyndt at lave klade til de enkelte funktioner, jeg tænker at funktionerne skal være velkommen (startside), om mig (som beskriver mig), galleri, ydelser (hvad jeg tilbyder samt priser) lejlighed (evt billeder), vagtplan, gæstebog, og sidst men ikke mindst kontakt ;) Måske nyheder? Det har været en stor hjælp alle de som har skrevet, jeg ved godt hvordan jeg vil have det visuelt, men at gøre det selv, puha kvinder og teknik fristes jeg til at sige (ihvertfald for mit vedkommende) ;)

Redigeret af Molly

Del dette indlæg


Link til indlæg
Gæst

Navnet er der en sød herre der har hjulpet mig med ;) Molly.dk er nemmerlig optaget så der skulle lige tænkes ud af boksen ;)

Del dette indlæg


Link til indlæg

Der er mange tips åbenbart (måske for mange) men jeg kan godt følge tanken om lade en god ven oprette og administrere den, så der ikke kommer nogen aftaler i klemme.

Det er dog meget overkill at hyre en pro grafiker til ogaven. Mange af de standard templates som udbydes hos WordPress m.v. er pæne nok og kræver bare tekst og gode billeder - og en ejer som ikke tosser rundt med designets præfabrikerede indstillinger.

Dog en lektion i brugervenlighed til alle piger som vil lave eller har en hjemmeside: 7 + 2 reglen. Besøgene kan højst overskue 7 valgmuligheder på forsiden, måske to ekstra. Alt for mange valgmuligheder (typisk menupunkter) er mere forvirrende end godt.

Del dette indlæg


Link til indlæg

@ Molly: HVIS du overvejer at have flige med alternative sprog på din side (svensk og engelsk) så send pm. Har lang erfaring af oversættelse til de to sprog (behærsker disse flydende).

 

The Bluesman

Del dette indlæg


Link til indlæg
Guest Aarhuselsker

Ja holdt det enkelt, men design det prof.

Vi er i en tid hvor troværdighed sælger. En side med bling bang stjerner og dårlige fotos, stavefejl, horeunger, træls navigering osv osv er ikke troværdig, den sælger ikke.

Den tid hvor Ulrik henne fra hjørne huset på vejen kan designe noget der virker er vi langt forbi.

Personligt gider jeg ikke læse de sider. Jeg synes de nedvurderer mig "Det har er sgu godt nok, jeg skal jo bare sælge lidt hygge" det er fornemmelsen jeg får. Og hvis pigen ikke gider lægge omhu i sin hjemmeside, hvad gider hun så på platformen?

 

 

Del dette indlæg


Link til indlæg
Gæst

 Kære blåjakke

 

Vi to kan jo godt blive enig om at i denne branche har vi to jo tullet rundt længe ik?

 

og vi har set lidt af hvert...snyd og bedrag fra pigenes side og det samme fra drengenes side..

 

der er bare den forskel at pigerne er personhenførebare, det er drengene ikke.

 

Jeg har hørt rigtig mange gang om den og den webmaster eller ven/gæst der lige skal have dit eller dat for at hjælpe med den og den hjemmeside, eller for at udlever koder, eller opdatere osv

 

Hvis du mener det er et kedligt syn på mænd, så må jeg give dig ret, men det r altså den kedelige oplevelse flere piger har haft.

 

Blå jakke man behøver ikke droppe legen fordi man er bange for afsløring, hvad alle fornuftige piger er. Måske er du ligeglad, med om du blev afsløret, men så post lige dit rigtige navn og adresse i dit svar til mig...

 

på forhånd tak

 

Søde Lady ;)

 

Det er fuldstændigt rigtigt bemærket, at vi begge igennem en årrække har læst om hvad både kunder og pigerne har været udsat for

 

Jeg mener bestemt også at man skal være realistisk og ikke "dum naiv" i sin adfærd og optræden, uagtet om man er kunde eller udbyder.  Min pointe er således, at hvis man har taget fornuftige forholdsregler, så burde ens angst niveau for afsløring, brud på fortrolighed og dens slags være på lad os kalde det "naturligt niveau".  Det vil således betyde, at man er bekendt med de risici der følger med, men det forstyrrer ikke ens adfærd, således at man eksempelvis render rundt i evig angst.  

 

Det jeg så påpeger er, at hvis ens angst niveau med tiden bevæger sig fra et "naturligt niveau" til rent følelsesmæssigt at fylde mere og mere, kombineret med at man stille og roligt begynder at lave ganske grove generaliseringer som eksempelvis "Man kan ikke stole på nogen kunder og mænd generelt" så bør man for egen skyld stoppe.  Det er jo netop sådanne kedelige tendenser der kan give nogle grimme følgevirkninger, af det der ellers skulle være en perfekt løsning på et ønske om typisk at kombinere ønsket om et større økonomisk råderum med større frihed.

 

Jeg synes faktisk også at der er lidt forskel på at sige, at man er bange for afsløring, og så blot sige "Jeg ønsker selvfølgelig ikke at blive afsløret, da de vil give nogle rimelige ubehageligheder".

 

Jeg er sådant set enig, i at pigerne i højere grad er personhenførebare end mændene, men også kun i højere grad. Skriver man eksempelvis mange indlæg, anmeldelser, anvender sit nickname når man køber seksuelle oplysninger, når er man jo pludselig også personhenførbar. Bevares for en mindre kreds end pigerne, men man er stadig personhenførbar.

 

Selvfølgelig er jeg da heller ligeglad med og gud og hver mand ved hvem Bluejacket er, omvendt er jeg bekendt med de risici der er forbundet med min optræden her og den fortrolighed jeg har opbygget med nogle skønne kvinder og mænd. Forskellen på at være naiv i sin optræden og bare realistisk kan måske udtrykkes således "Dem som jeg kender godt og har tillid til, ved faktisk hvad jeg hedder, hvor jeg bor, hvilket telefonnummer jeg har osv osv." Det ville være naivt at tro, at hvis jeg skrev de samme oplysninger her, at det ikke på et eller andet tidspunkt ville afstedkomme en kedelig oplevelse.

 

Det er selvfølgelig nemmere at være mand end kvinde i disse relationer, dog har jeg det faktisk også således, at jeg har det godt med, at dem jeg har tillid til, og kender godt ved hvem jeg er. Ja, jeg løber en risiko, omvendt så giver det også en dejlig ro at jeg ikke hele tiden skal passe på, hvad jeg siger i angst for afslørring - Det er altså også en dejlig følelse dels at have tillid til andre og dels at mærke at det går begge veje. Besøger jeg en ny pige, så smider jeg da heller ikke min sande identitet på bordet, men det vigtige er sådant set bare at konstatere, at det har ikke affødt lysten til at sige "Det gør jeg ikke fordi alle kvinder i branchen er nogle kællinger man ikke kan stole på"

 

Ved ikke om det gav mening, men det korte og det lange er, at både kunder og piger er ganske almindelige mennesker på godt og ondt, hvorfor jeg ikke føler behov via grove generaliseringer at gøre nogen af parterne mere slemme, onde osv blot fordi der er sex og penge involveret.  Og nej man skal ikke være naiv og godtroende omvendt skal man heller ikke være panisk angst for at udvikle fortrolighed med andre.

Del dette indlæg


Link til indlæg

Jeg kan kun anbefale af kontakte Gina Faith. Hun laver selv sin egen side, og er meget påpasselig med at få sine private forhold afsløret. Måske hun kan give lidt start tips. Uden at det skal lyde som reklame, så er hendes side et godt sted at skele til angående information og opbygning, dog er den lidt sparsomt opdateret lige pt, men hun har planer.

Nikitas side er også rigtig god, nem, pæn og overskuelig.

Del dette indlæg


Link til indlæg
Gæst

Ja holdt det enkelt, men design det prof.

Vi er i en tid hvor troværdighed sælger. En side med bling bang stjerner og dårlige fotos, stavefejl, horeunger, træls navigering osv osv er ikke troværdig, den sælger ikke.

Den tid hvor Ulrik henne fra hjørne huset på vejen kan designe noget der virker er vi langt forbi.

Personligt gider jeg ikke læse de sider. Jeg synes de nedvurderer mig "Det har er sgu godt nok, jeg skal jo bare sælge lidt hygge" det er fornemmelsen jeg får. Og hvis pigen ikke gider lægge omhu i sin hjemmeside, hvad gider hun så på platformen?

 

Sådant set ganske enig i dine betragtninger. Det betyder således også, at man skal være indstillet på, at det kræver ressourcer løbende at holde sådan en side kørende, specielt hvis man tilføjer funktioner som gæstebog m.v.

 

Personligt synes jeg også det sender et signal om større seriøsitet, troværdighed, engagement m.v. når man har egen hjemmeside, omvendt er det så ikke mit indtryk at man skal regne med, at det giver mere forretning, men at man måske mere skal håbe på, at man bedre rammer flere fra sin primære målgruppe. Derved ikke sagt at "fjolserne" så ikke længere ringer, sådan fungere det sjældent - Desværre.

Del dette indlæg


Link til indlæg

Det er nu begrænset hvor mange ressourcer det kræver hvis siden er bygget på en god og overskuelig CMS. 5 min her og der mellem kunde besøg er mere end nok :)

Del dette indlæg


Link til indlæg
Gæst

Det er nu begrænset hvor mange ressourcer det kræver hvis siden er bygget på en god og overskuelig CMS. 5 min her og der mellem kunde besøg er mere end nok :)

 

Sådan kan man jo godt se på det. Det er dog min erfaring fra de piger jeg kender, at man bruger rigtig rigtig mange ulønnede timer på håndtering af spørgsmål, besvarelse på gæstebogsindlæg, bookninger osv.  

 

Og kommunikerer man med kunder og potentielle på alle mulige medier, skal man bare være indstillet på at de ulønnede timer bestemt ikke bliver mindre. Det skulle ikke opfattes som at jeg er imod hjemmesider, bestemt ikke, nok mere at sætte nogle tanker i gang.

Del dette indlæg


Link til indlæg

Det primære er jo at holde de vigtige ting opdateret. Og få siden til at se aktiv ud. Det er der mange metoder man kan bruge på at løse uden det kræver timer :)

Del dette indlæg


Link til indlæg
Bluejacket sagde den 01 Apr 2014 - 3:23 PM:

Søde Lady ;)

 

Det er fuldstændigt rigtigt bemærket, at vi begge igennem en årrække har læst om hvad både kunder og pigerne har været udsat for

 

Jeg mener bestemt også at man skal være realistisk og ikke "dum naiv" i sin adfærd og optræden, uagtet om man er kunde eller udbyder.  Min pointe er således, at hvis man har taget fornuftige forholdsregler, så burde ens angst niveau for afsløring, brud på fortrolighed og dens slags være på lad os kalde det "naturligt niveau".  Det vil således betyde, at man er bekendt med de risici der følger med, men det forstyrrer ikke ens adfærd, således at man eksempelvis render rundt i evig angst.  

 

Det jeg så påpeger er, at hvis ens angst niveau med tiden bevæger sig fra et "naturligt niveau" til rent følelsesmæssigt at fylde mere og mere, kombineret med at man stille og roligt begynder at lave ganske grove generaliseringer som eksempelvis "Man kan ikke stole på nogen kunder og mænd generelt" så bør man for egen skyld stoppe.  Det er jo netop sådanne kedelige tendenser der kan give nogle grimme følgevirkninger, af det der ellers skulle være en perfekt løsning på et ønske om typisk at kombinere ønsket om et større økonomisk råderum med større frihed.

 

Jeg synes faktisk også at der er lidt forskel på at sige, at man er bange for afsløring, og så blot sige "Jeg ønsker selvfølgelig ikke at blive afsløret, da de vil give nogle rimelige ubehageligheder".

 

Jeg er sådant set enig, i at pigerne i højere grad er personhenførebare end mændene, men også kun i højere grad. Skriver man eksempelvis mange indlæg, anmeldelser, anvender sit nickname når man køber seksuelle oplysninger, når er man jo pludselig også personhenførbar. Bevares for en mindre kreds end pigerne, men man er stadig personhenførbar.

 

Selvfølgelig er jeg da heller ligeglad med og gud og hver mand ved hvem Bluejacket er, omvendt er jeg bekendt med de risici der er forbundet med min optræden her og den fortrolighed jeg har opbygget med nogle skønne kvinder og mænd. Forskellen på at være naiv i sin optræden og bare realistisk kan måske udtrykkes således "Dem som jeg kender godt og har tillid til, ved faktisk hvad jeg hedder, hvor jeg bor, hvilket telefonnummer jeg har osv osv." Det ville være naivt at tro, at hvis jeg skrev de samme oplysninger her, at det ikke på et eller andet tidspunkt ville afstedkomme en kedelig oplevelse.

 

Det er selvfølgelig nemmere at være mand end kvinde i disse relationer, dog har jeg det faktisk også således, at jeg har det godt med, at dem jeg har tillid til, og kender godt ved hvem jeg er. Ja, jeg løber en risiko, omvendt så giver det også en dejlig ro at jeg ikke hele tiden skal passe på, hvad jeg siger i angst for afslørring - Det er altså også en dejlig følelse dels at have tillid til andre og dels at mærke at det går begge veje. Besøger jeg en ny pige, så smider jeg da heller ikke min sande identitet på bordet, men det vigtige er sådant set bare at konstatere, at det har ikke affødt lysten til at sige "Det gør jeg ikke fordi alle kvinder i branchen er nogle kællinger man ikke kan stole på"

 

Ved ikke om det gav mening, men det korte og det lange er, at både kunder og piger er ganske almindelige mennesker på godt og ondt, hvorfor jeg ikke føler behov via grove generaliseringer at gøre nogen af parterne mere slemme, onde osv blot fordi der er sex og penge involveret.  Og nej man skal ikke være naiv og godtroende omvendt skal man heller ikke være panisk angst for at udvikle fortrolighed med andre.

 

 Blåjakke

 

Jeg havde jo helt overset du havde svaret mig gamle ven,

 

Jeg var jo sådan set godt klar over dit første indlæg var til mig det med at stoppe osv.

 

Jeg mener selv jeg altid har haft en fornuftig tilgang til tingene og ikke blandet privatliv og mit proffe job, og nu er jeg jo ikke just ny i gamet, sikkerhedsmondulet er rullet ud samtlige steder, ingen løse ender overhovede! indtil for et par år siden, (jeg har skrevet om det herinde, stikord: gæst privatfest film, youtupe ) alle forsvarsværker ramlede bare ned. Om jeg så havde stoppet dagen efter, som du siger, så var skaden sket, Havde naboen googlet lidt rundt, så havde jeg for altid stået som Lxxxxx for dem. Dengang hed det "skadesbegrænsning" og det hurtigst muligt" om jeg var bange for konsekvenser? det kan jeg love dig for, især overfor de mennesker jeg skulle til at se i øjnene i privat sammenhæng, som pluseligt var blevet opmærksom på mit erhverv....

 

Man siger flot....på internettet kan du finde alt, hvis du vil, det vil sige at selv om man stopper i branchen, så kan man finde billeder, navne, telefonnr.

 

Og man kunne ønske man kunne hive det store viskelæder frem, men sådan fungere folks fordomme desværre ikke, og der er desværre de mennesker der uden omtanke/koncekvens for pigen, brændemæker hende i panden for altid, med ordet: LXXXX

Del dette indlæg


Link til indlæg
Gæst

 

 

Jeg var jo sådan set godt klar over dit første indlæg var til mig det med at stoppe osv.

 

 

 

Hej Lady

 

For lige at undgå eventuelle misforståelser, så har jeg kun skrevet om mine generelle betragtninger, og slet ikke forholdt mig til dig personligt. Derimod var det dit indlæg, som fik mig til at skrive om mine generelle holdninger til det omkring angst for afsløring m.v.

Del dette indlæg


Link til indlæg

Dog en lektion i brugervenlighed til alle piger som vil lave eller har en hjemmeside: 7 + 2 reglen. Besøgene kan højst overskue 7 valgmuligheder på forsiden, måske to ekstra.

 

Hahaha... Jeg har 15!!! Overkill? :D

 

Havde faktisk tænkt på - ved den sidste menu-udvidelse - at det måske var ved at være lige i overkanten, men jeg synes bare tingene har fortjent hver deres rubrik. Så kan man jo altid gå ind under det, som man gider at læse om. Men måske jeg lige skal se, om jeg kan koge det bare lidt ned. :)

Del dette indlæg


Link til indlæg

Deltag i samtalen

Du kan oprette et indlæg nu og oprette dig som bruger bagefter. Hvis du allerede har oprettet en bruger, så log ind her for at oprette et indlæg med den bruger.

Gæst
Svar på denne tråd...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...