Hop til indhold

sapiens

Medlem
  • Oprettet

  • Seneste besøg

Alting skrevet af sapiens

  1. Lemon er slank i de fleste herindes optik, er min vurdering. Jeg er lidt skør på det område, så jeg vil kalde hende almindeligt bygget. Hun har slanke arme, men en lille delle på maven, hvis det hjælper
  2. https://escortguide.dk/annonce/67305 En perle her, hvis man kommer for sex. Virkelig kønt ansigt, slank, 30 år gammel, men kunne gå for 25. Super sød og snaksagelig på fint engelsk. Store, bløde silikonebryster, desværre. Billede 2-4 er retvisende. Massagen var egentlig ok før hun begyndte at bruge olie. Efter det blev det ligegyldigt. Anbefaler enten at springe det over eller frabede olie.
  3. https://nympho.dk/n26605/chloe https://nympho.dk/n23717/sophia https://nympho.dk/n17115/double-trouble Samme pige. Flink, god privat/diskret lokation. Jeg kan personligt bedst lide det foregår i lejligheder på trafikerede veje, hvor man kan have et ærinde... Der er lige et lag airbrush/filter, der skal trækkes fra, men hun er flot. Kan anbefales i et ellers pt skidt udvalg i kbh.
  4. Fik hende til at sende et billede på whatsapp, og det var ikke tilsvarende. Er næsten sikker på, at det var hende her på billedet, men det blev sendt med en timer. https://escortguide.dk/annonce/74910
  5. Jeg hører hvad du siger, men jeg er i det her game for optifucket. At være sammen med de absolut smukkeste, eller få massage af dem og fantasien om at være sammen med dem osv ;))
  6. Har ikke lyst til at skrive unødigt negativt, men jeg synes ikke deres billeder svarer til, hvad der møder en.
  7. Nåede aldrig Exchange Student, desværre :(
  8. Pris er underordnet. Service, diskretion og udseende alle i top. Tænk: Filippa (fra fem år siden) Julia fra Sexyclub, http://eventyrpigerne.dk/girls/julia6/index.php @Vixenida, som jeg ikke har haft fornøjelsen af, men hjemmesiden taler for sig selv! 😀 Natalia, https://nympho.dk/n28667/natalia Luna, https://web.archive.org/web/20240328153524/https://escortguide.dk/P/-luna-broenshoej--70093.html Har ikke besøgt Sweet Meli https://nympho.dk/n2280/sweet-meli Men er i de seneste år blevet skuffet over og vendt om i døren ved flere meget roste udlændinge, herunder Sweet Jenny, Lizbeth Love...
  9. Bump, tak for buddene, men de bekræfter desværre min frygt, at der er meget lavvandet på denne front i Kbh for tiden. Nancy er ikke naturlig, desværre. Mali er ikke slank og heller ikke smuk i min bog. Jeg vendte i hvert fald om i døren. Alinda ligner ikke noget for mig. Må ud til en kyndig behandling af Ju i mellemtiden.
  10. Hejsa, Er der nogen i branchen, der opfylder alle tre krav? Ydelser er underordnet. Tænk: Ju, Cherry, Jintana, Rosie, Amber og hvad de ellers har heddet før min tid...
  11. https://escortguide.dk/annonce/76023
  12. Selena ligner sit billede, har et smil på læben og tager godt i mod. https://escortguide.dk/annonce/62983 Hun har en drøm af en krop og er meget serviceminded. Selvom hun arbejder for en thai-klinik, så er hun ikke thai, og hun giver ikke massage :)
  13. sapiens skrev en tråd i Hyggesnak
    Hvor spiller i poker på Sjælland i 2025? I gamle dage var der et sted på Jyllingevej med et so-so omdømme, men kan ikke finde den
  14. Hej med jer Jeg så netop at Sydneys billede igen dukkede op i whatsapp. Jeg har længe gerne villet give hende en god anmeldelse. Det skal siges, at Sydney er den eneste pige, jeg har mødt til denne type transaktion, hvorfor mit sammenligningsgrundlag kun er til piger udenfor denne verden. Jeg har mødt hende to gange. Om Sydney: Det første der sprang i øjnene er åbenlyst, hvor unægteligt smuk, hun er. Det man ikke kan se på hendes billeder er hendes store, flotte øjne. Men det, der blev med mig er hendes personlighed. Hun er ekstremt sød, intelligent og åben. Vores samtaler varierede fra alt mellem investeringer, fitness, forhold og fremtidsplaner. Om servicen: Sydney giver en mega dejlig og nærværende massage. Underligt nok var det anden gang ikke vildt ophidsende for mig, men tror måske, det er fordi, jeg lidt begyndte at anse hende som en ven af en art, fordi jeg syntes hun er så cool - med reference til vores samtaler. Hvad vi lavede udover massage, vil jeg ikke komme mere detaljeret ind på, men den første gang er noget af det frækkeste, jeg har prøvet - måske fordi jeg reelt var lidt nervøs, fordi det er grænseoverskridende at betale for den slags. Anden gang var også en super oplevelse, men på en anden måde - denne gang troede hun, jeg var nervøs, hvilket jeg ikke var, men den der seksuelle energi var der ikke i samme grad på dagen - hvilket IKKE var Sydneys skyld. https://escortguide.dk/P/-sydney-b2b-erotic-massage-amager--58745.html Kan kun give Sydney mine bedste anbefalinger! Jeg oprettede i sin tid min bruger herinde for at finde en massage med mere, da det var blevet lidt en fantasi for mig, og jeg gerne ville lave min due diligence. Det fandt jeg i Sydney, så jeg tror ikke, jeg kommer til at skrive flere anmeldelser. Jeg håber denne ene kan bruges.
  15. Jeg siger ikke, at artiklen ikke er tendentiøs. Jeg siger bare, at jeg ikke ser noget problem i at analysere emnet, hvis dette gøres ordentligt.
  16. Det billede stemmer jo nok også mere overens med mine "fordomme". Undersøgelsen (ikke artiklen) er lavet anonymt og er baseret på ca 15.000 besvarelser og er en del af en større rapport om danskernes generelle seksuelle adfærd. Link til undersøgelse
  17. Sådan kan man jo sige om det mest videnskab og journalistisk i så fald - hvem har egentlig fornøjelsen? Men dermed ikke sagt at videnskaben (eller journalistikken) nødvendigvis tegner et billede, der afspejler virkeligheden, som nogle af brugerne eksempelvis anfører.
  18. Fornemme perspektiver! Det var blot det
  19. Hej JenniferRomantica og andre Nedenstående er fra undersøgelsen, der henvises til. Stemmer dette overens med den virkelighed, I ser derude? Det er overraskende lige fra 25 år og op i forhold til min forestilling
  20. Meget interessant artikel. Jeg oprettede denne bruger, da jeg læste den. Eftersøgte for noget tid siden en regulær sportsmassage (under lockdown), hvor jeg havnede på siden annoncelight, som jeg hurtigt fandt ud af, ikke var den gængse rute almindelig sportsmassage. Blev hængende og studsede over en annonce, jeg fandt ekstremt interessant. Jeg gjorde ikke noget ved det, da jeg er i et forhold, men har sidenhen taget mig selv i nærmest at fantasere om ideen. Jeg kunne ikke drømme om at gå på et bordel - ikke for at spille hellig, men blot en realitet -, og jeg har et fornuftigt sexliv, men tog springet forleden (før artiklen) og skrev til vedkommende. Annoncen havde links til 'anmeldelser' herinde, og det overraskede mig, at der er sådan et levende 'community' i den verden herinde. Anyway, det, jeg ville sige med anekdoten, er, at, det der overraskede mig, er, at det lader til at folk som mig, der tilfældigvis (måske) prøver en eller anden ting af en enkelt gang tilsyneladende er en mindre andel. Beklager, hvis det ikke er den normale jargon herinde, jeg er ny og er her blot af nysgerrighed

Account

Navigation

Søg

Søg

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.