Alting skrevet af Blufferen
-
Liz fra Colombia og Mercedes.
Hej drengene Her kommer jeg med endnu en anmeldelse. Efter en hård uge på arbejde, fik det gode vejr gjort mig lidt sommer kåd. Derfor valgte jeg at tidligere på ugen at besøge Mercedes som jeg har prøvet en gang før og havde en god oplevelse med. Det viste sig at blive en mere skuffende oplevelse, uden særlig meget engagement eller liv, derfor kommer jeg formentlig heller ikke tilbage til hende igen. Da jeg ligesom følte at jeg var blevet "snydt" for en god oplevelse, valgte jeg at prøve lykken idag hos Liz, og hold nu kæft hvor er jeg glad for at jeg gjorde det! Jeg har kun prøvet en latina, en gang før og det var Marcela. Mit indtryk udfra det er at deres service niveau er mega højt! og det blev i den grad bekræftet idag. Men drenge, Liz hun er vanvittigt! jeg har prøvet Vicky B, og Baleri, og ja de er klart de bedste i gamet, men Liz er godt med og har nu overtaget nr 1. på min top 3. Først og fremmest, hendes billeder er ægte, dog vil jeg lige sige at der er mere mave og røv end på billederne i følgeskab af en smule strækmærker, men uden man rigtig ligger mærke til det. Hendes engelsk er ikke meget godt, men tilstrækkeligt på telefon, heldigvis kan jeg en smule spansk hvilket jeg tror løsnede hende lidt op. Hendes ansigt er så lækkert og hun holder ikke igen kyssene, hvilket tænder mig helt sindssygt! Hendes bryster er en god blanding at sili og natural, så der er noget til enhver smag, og hun er bestemt ikke berøringsangst, hverken på brysterne eller fissen. Hun startede med at varme mig lidt op med en masse kys og lidt body to body, derefter et rimelig standard blæs efter Vicky B Standard. 'Efter det begyndte det sjove, hun boller så godt og ligge virkelig meget krop til (Forstås på den måde at hun presser sin krop op af dig og engagere sig i at begge har det lækkert) Jeg følte i hvertfald en nærhed jeg kun har gjort ved de overstående top dollar damer. Der er også god lyd på hende uden at det er for meget porno, om det var fake eller ej skal jeg ikke kunne sige, men man har vel lov at håbe Jeg fik en time til 1300 som blev brugt til fulde, og jeg ville faktisk gerne have haft anal med til 600, men det sagde hun pænt nej tak til. Jeg håber virkelig at hun er frisk næste gang for jeg kan kun forestille mig at det fuldender en oplevelse med hende. Stedet 6/10 Pigen 9/10 Sexen 10/10 Det bedste jeg har haft med en GP indtil videre. Det jeg har lært af denne oplevelse af at jeg nok skal til at prøve flere latinaer, og måske tage en pause fra de østeuropæiske, på nær de overstående Vicky B og Baleri. For mit indtryk er at man giver ca. 200-500 kr. mere for en bedre service over en time. Måske jeg endda skal prøve nogle thaipiger, det har stadig til gode. Hvis nogle har nogle gode foreslag til både latinaer eller Thaipiger så skriv endelig! Jeg har allerede Emily, Graziela og Nina siambabe på min liste. God dag og god sommer til jer alle!
-
Jenny på Øbro
Godt nytår drengene! Jeg var ude idag og prøve Jenny, hvilket var en lidt blandet oplevelse. Jeg havde prøvet at få fat på hende igår uden held, og ville hellere vente en dag og prøve lykken, end at mødes med en jeg ikke ville ligeså meget. Jeg kom afsted til en kælder på Østerbro, værelset er lille og i den grad lavet til at bolle i. Jeg bestilte en time med superfransk til 1100 kr. Hun var selvfølgelig venlig og imødekommende da pengene skiftede hænder. Jeg var dog lidt overasket over ikke at blive tilbudt et bad før og efter, men da jeg bor på Østerbro selv var det ikke et stort problem for mig. Jenny er helt latterlig lækker! Danm en body! Den eneste jeg har været sammen med en krop på det niveau er Vicky B, som er en verdensklasse pige. Kroppen og især maven er stram super godt velholdt, brysterne store, og numsen fyldig uden at være stor. Vi startede med, efter min mening skuffende blowjob. Jeg kan godt lide at mærke at min pik er i munden og at der bliver brugt noget tunge. Jeg var blevet tørret af med babywipes, men havde jeg været tilbudt et bad, ser jeg ingen grund til at hun ikke kunne have suttet mere til. Det kan også bare være sådan hun gør, men det var ikke nok for mig. Sexen var okay uden at være noget vildt, for hendes attitude var intet at råbe hurra for. Hun virkede lidt morgentræt (morgensur) og generelt bare uengageret, men hendes krop er så lækker at jeg fik det jeg kom for. Jeg kan godt lide når pigerne er helt oprigtigt lidelige og gerne vil knaldes, men når man bare er endnu en kunde der skal overstås synes jeg at de bør skjule det bedre. Bagefter lå vi og snakkede lidt og gav hinanden massage, men da jeg gerne ville have et knald mere med 20 minutter tilbage (som hun skriver at man kan få ved en time) fik jeg at vi kun havde 5 min. tilbage, og det synes jeg var dårlig service. Når jeg har betalt for time, så forventer jeg at få mere end 40 minutters samvær, det er alligvel en tredjedel af tiden og jeg fik ikke tilbudt et bad, som de 20 min. Godt kunne have været brugt på. (Jeg gad godt vide hvad i andre tænker om det?) Mit overordnede indtryk er ikke så godt. Hun er helt vildt lækker, så hvis man kan se igennem det og evt. ikke bruger en time får man nok en bedre oplevelse. Måske havde hun en dårlig dag? Hendes service gjorde ikke min oplevelse bedre. Til prisen er hun et godt knald hvis man udelukkende går efter prisen, og ikke går så meget op i service. Stedet: 6/10 (meget centralt, kunne godt være mere diskret) Pigen/Krop: 10/10 (Helt vildt lækker!) Sex: 4/10 (God service var der ikke meget af) Gentagelse: Ikke med mindre der kommer bedre anmeldelser af hendes service, kroppen er god og har potentiale til at nå op sammen med Vicky B og nogle af dem i den kategori hvis servicen bliver bedre. Hvem skal jeg besøge næste gang måske? Kristyn, Lilly eller Sara. Godt nytår til alle! og held og lykke med jeres nytårs knald
-
Pami, helt uvirkelig dårlig service.
Blufferen skrev et svar til Blufferen's tråd i Anmeldelser af piger og klinikker på Sjælland og KøbenhavnDet er gode kommentarer og svar i kommer med så tak for det. Det overordnede lektion jeg tog ud fra oplevelse, var "you get what you pay for". Men det er helt sikkert nogle guidelines i bruger! Og det kommer jeg helt sikkert til at tage med til næste gang jeg skal ud Så mange tak!
-
Pami, helt uvirkelig dårlig service.
Hej drenge Det er nu et stykke tid siden jeg sidst har skrevet en anmeldelse, og da jeg på denne smukke dag fik lyst til lidt sex, begav jeg mig derfor igennem EG for at finde en dejlig pige at besøge. Det blev dog ikke det endelige resultat, efter at have gennemgået flere profiler, faldt valget på Pami. Hvilket skulle vise sig at være en dårlig beslutning. Efter at have skrevet frem og tilbage nåde vi frem til en aftale, og jeg mødte op på adresse tæt ved Sjælør st. Mit første indtryk var, at billederne var reelle nok, det er hende på billederne. Men helt nøgen ser hun en smule mere slatten ud. Vi aftalte en time til 1000 kr. og pengene skiftede hænder. Derfra skulle det så vise sig kun at gå ned af bakke. Stedet er slidt, virkelig slidt og det lille badeværelse jeg fik lov at bade i var på ingen måde at råbe hurra for. På det tidspunkt forholdte jeg mig optimistisk, for det havde jo ikke noget med hende at gøre, at lejligheden var slidt. Jeg kommer ind og ligger mig nøgen på sengen, klar at blive suttet op til dåd. Men sådan blev det ikke, hun begynder at ordne mig med hånden, mens hun meget demonstrativt prøver at kigge alle andre steder end på mig. Da jeg så spørger om hun ikke er sød at sætte sig foran og sutte mig begynder hun at vrisse af mig hvorefter hun begynder at bruge hånden igen. Denne gang så hårdt og kraftigt at jeg er lige ved at komme. Da jeg igen spørger om hun ikke er sød at tage det roligt fordi jeg er lige ved komme, bliver hun igen sur og vrisser af mig. På det tidspunkt tænker jeg fuck det, nu får jeg bare kanonen skudt af. Hun tilbyder så at give mig lidt massage bagefter, men sidder og snakker i telefon/sms'er imens hun masserer mig med en hånd!? Uden nogen form for anerkendelse af min tilstedeværelse. Imens jeg ligger der et par minutter og overvejer om jeg skal prøver igen, og få bare lidt ud de 40 minutter jeg har tilbage, sejre fornuften og jeg beslutter mig for at smutte. Jeg forlader stedet helt forundret og lidt rystet over hvor ligeglade med mig og min tilstedeværelse hun var, fair nok man ikke altid får øjenkontakt og måske ikke har kemi, men at hun ikke engang kan kigge på mig imens eller prøver at engagerer sig i kunden var helt vanvittigt!? Hvordan kan man give så dårlig service!? Set i bagspejlet var det rigtigt dumt at vælge hende fremfor en kvalitets pige der er de 200-800 kr. dyrere, og det er noget jeg tager med til næste oplevelse. Jeg skammer mig faktisk lidt over at jeg kunne være så dum at vælge nogle gode piger fra i håb om at jeg havde fundet en fin pige til gode penge, men den slags er vel en myte? Jeg er lidt interesseret og nysgerrig på hvor lang tid i andre bruger hos piger i ikke har mødt før? og om i har nogle gode råd? Kan nogle eventuelle anbefale nogle gode danske piger? I hvertfald er mit råd hold jer langt væk fra hende her!
-
Lisa
Blufferen skrev et svar til et svar i en tråd i Anmeldelser af piger og klinikker på Sjælland og KøbenhavnJeg har besøgt Cateleya for lidt over en måned siden i Sydhavnen. Virkelig sød pige giver et satans godt blow og knalder også ganske glimrende. Det dag jeg besøgte hende virkede det lidt som om hun havde en dårlig dag eller i hvertfald bare var træt at branchen, hvilket ikke fik mig til at have det så fedt igen. Man vil jo helst være sammen med en pige der gør det fordi hun nyder det, og ikke fordi hun er presset økonomisk. Ikke desto mindre sørgede hun faktisk for at give mig en god behandling i forhold til sex og blow. Men jeg vil ikke, og har ikke besøgt hende igen fordi hun lod til kun at gøre det for pengene fremfor lyst. Når det er sagt så kan alle have dårlige dage, så hvis du har et godt øje til hende og 100% fokuserer på sexen så ville jeg anbefale at give hende et kald.
-
Miss Universe (Salma) – igen en super oplevelse
Blufferen skrev et svar til Brandsprøjten's tråd i Anmeldelser af piger og klinikker på Sjælland og KøbenhavnNogen der kender hendes time pris?
-
Vicky på Islands Brygge (En bluffers bekendelse)
Blufferen skrev et svar til Blufferen's tråd i Anmeldelser af piger og klinikker på Sjælland og KøbenhavnTak! @KnaldeBriks Det var også mit indtryk udfra andre anmeldelser. @FlyingDick, She is not tanned but also not pale like a ghost, she has a medium sized tattoo on the back neck (but i did'nt pay much attention to it) I'm pretty sure of no botox, her breast was silicone (a good handful) she told me she was 24 and i did'nt see any reason not to believe her. I did'nt buy french kissing but judging fra her blowjob I would definitely think so. She is so far one the best working girls I have been with, so that must be a 10/10 in terms of looks and service. The only girl I've had a better experience with is Sibel her service was out of this world and the prices so good, but she has'nt been around for a long time and don't think she is coming back.
-
Vicky på Islands Brygge (En bluffers bekendelse)
Blufferen skrev et svar til Blufferen's tråd i Anmeldelser af piger og klinikker på Sjælland og KøbenhavnFed respons! Tak, det vil jeg nok gøre fremover så
-
Vicky på Islands Brygge (En bluffers bekendelse)
Blufferen skrev et svar til Blufferen's tråd i Anmeldelser af piger og klinikker på Sjælland og KøbenhavnTak tak De er begge på min liste over piger jeg gerne vil prøve, mest Leticia. Dog kan det godt være at jeg venter lidt med at besøge dem begge, da de prismæssigt/kvalitetsmæssigt ligger i det jeg vil mene er den højere ende af de vi ser på EG. Dem forbeholder jeg, nok til special occasions. Desværre var jeg ikke hjemme i DK da de sidst var her, Babara og Leticia, men dem samt Emily, Graziela og Natalia (som der mangler lidt flere anmeldelser på) er nogle piger jeg godt kunne tænke mig at møde.
-
Kinesisk pige-
Blufferen skrev et svar til PeterH's tråd i Anmeldelser af piger og klinikker på Sjælland og KøbenhavnHun virker virkelig fræk, især udfra filmen på nettet. Jeg ville selv gerne besøge hende og skrev også til hende for noget tid siden, men da hun desværre kun tager i mod skandinaviske mænd måtte jeg tage mit eksotiske sydøst asiatiske look et andet sted
-
Vicky på Islands Brygge (En bluffers bekendelse)
Efter at have lukreret på mange rigtig gode og fine anmeldelser i et stykke tid (Stort cadeu til jer der har skrevet dem), er jeg endelig kommet ind i kampen om at give lidt igen ved at skrive min første anmeldelse, jeg er en relativt ung fyr så det tog lidt mod at gøre. For alle (Måske også turister?) bedst mulig finder min anmeldelse forståelig, og i tilfælde af at pigen selv læser med vælger jeg at fortsætte på engelsk. After some days of work in Paris, I came home to my city of Copenhagen and wanted to have some intimate female company. Thanks to many good reviews, Vicky looked like a clear winner between some other fine contenders. Off to get some cash and a small bottle of wine (to take off the nerves) and then over to Vicky. The place is during the day hours slightly desolated in my opinion, which i guess is good? I got buzzed in and was greeted by a sweet, classy and highly sexy woman. We took care of business (I payed for 1 hour) and while I took a quick shower, she opened to bottle and we had a couple of minutes to talk over a glass. I like to do those ting especially with the well renowned girls, because it makes both us more comfortable and I find that I get a better service from them. It's not blow them away or impress them, but to make the whole situation more comfortable. So the girl and the sex She has an amazing body! it is tight but with female natural curves. Her breast are maybe a little hard? but perfectly shaped and very delicious (I usually don't care so much about size and shape) She has a great technique for sucking cock, so no matter how much time you buy with, make sure to get super french. I've have had it with a couple of other girls but Vicky has definitely a more natural style (Great! if you like GFE) there is spit but it never gets sloppy dripping. The pussy was nice as well, and without a doubt one of the nicest pussies I've seen and tasted. It is tight, tasty well groomed and looked healthy as the girl of course. She sucked me like champ and it was probably the best blow of my life, after some oral from both sides and 69, we started the sex. Vicky is satisfyingly tight and most important we wants to be fucked, unfortunately my little friend had a hard time of performing to the challenge of satisfying such a good girl, but it got the job done (At least for me). Afterwards I showered and we took another glass of wine while talking about life. So The overall experience... Great place 10/10, probably the most classy and desolate place I've been even though there are shops around. The girl 10/10 Amazing! Kind and extremely service minded. The sex 8/10 It would without a doubt been a 10/10 if I've been better. I recommend that you are aware of how your body is, in terms of how much time you buy. 1 Hour seemed to be to much for the purpose of having sex, but great for my experience. (Again the super french is great!) Will i come again? Most definitely Where am I off too next maybe Roxana, Kingi or Sara if i don't go back to Vicky. I hope you liked the first of probably many reviews. Ris og ros modtages gerne. Godt jagt drenge - Blufferen