Hop til indhold

Leaderboard

Populære indlæg

Showing content with the highest reputation on 03/07/23 i alle fora

  1. Hvis han bor hjemme ville jeg nok sætte ham ned i lommepenge.
  2. https://annoncelight.dk/showad/362406 https://www.escort-side.dk/LL-ME-BABY-Im?ad-id=24953 Så er der godt nyt til folk der elsker lækre babes med store bryster, og en ordentlig røv. Det er pigen på billederne, ansigtet er måske pudset lidt (stadig kønt), men kroppen er lige i skabet og den er top dollar. Den sædvanlige smøre med skriveri, hurtig og fin respons, aftale af tidspunkt, ydelser osv.. Adressen er det kendte sted på paradisgade, så ikke det mest diskrete desværre. Kommer ind, kommer op, bliver mødt af den storsmilende pige der leder mig til værelset. Jeg smider pengene, og hun smider trøjen, jeg taber kæben hun taber trusserne (sort lingeri der passede til formerne). Hold nu op et sæt dejlige bryster, ikke ægte med snit underneden, men de føltes så ægte som de kunne være. Bløde og faste på samme tid, lige til at holde med hånden. Fin flot krop, varm og dejlig så kunne ikke vente til at komme igang. Sætter mig på sengen, og hun sætter læberne rundt om min pik, og sutter det bedste hun kan, hvilket hun er ualmindeligt god til. Der blev guffet til den helt store femøre, og fortryder næsten at jeg ikke kom hende i munden lige der (ved ikke om hun tilbyder dette, spurgte ikke). På med hatten og igang med missionær, her skal der bemærkes hendes mængde af øjenkontakt. Følte det gjorde oplevelsen bedre, mere personlig. Får hende vendt i doggy, og siger jer hendes røv kan klaske, ser den stadig for mig når jeg lukker øjnene… Kom selvfølgelig lige der, træls, ville gerne have fortsat… Men kunne ikke styre banditten… Efterfølgende lå vi og snakkede lidt, hvordan man respekterer pigerne, om hvilket tøj hun kunne lide, og vejret (som hun ikke kunne lide, alt for koldt). Fin nok til engelsk. Så en anbefaling herfra, dejlig pige, dejlig numse, dejlig service, dejlig aften.
  3. Personligt kan jeg godt lide konkrete og korte beskeder. Tid, ønsker (undgå tillægsord) og om han ønsker bad. Jeg orker ikke lange beskeder med en masse tillægsord. Men jeg tror det er meget forskelligt fra person til person
  4. Superdejlige (danske) Liv - Eroguide.dk Jeg har fulgt LIV på sidelinjen gennem de sidste flere år. Har fundet hende interessant og spændende, måske mest for hendes deltagelse i forskellige fora hvor hun som oftest kommer med positive og konstruktive kommentarer til igangværende debatter. På det senere har jeg fattet interesse for de mere modne kvinder, og her dukkede LIV op i min verden. Igår fik jeg så besøgt hende, og det var en dejlig oplevelse. Jeg havde ønsket tæt nærvær, kys og hvad vi nu kunne finde på. Liv tog imod som var jeg "manden der kom hjem fra arbejde. Hun havde lige et par gøremål. Jeg lånte toilettet og blev bedt om at vaske genitalierne, og vendte frisk retur til hyggerummet. Jeg vil ikke gå i detaljer, men Liv gør virkelig alt for at du som gæst, skal få den optimale oplevelse, bl.a. fik hun på forunderlig vis fik vækket den døde til live LIV har været i branchen i mange år, og ved hvad hun har lyst til og ikke har lyst til, og det skal man være indstillet på at efterleve. Bedste anbefalinger herfra. 1955
  5. Jeg er pissed over dette... men det har jeg skrevet om i lange baner og ret længe efterhånden også herinde. Jeg kan simpelthen ikke komme af med mine danske kroner og jeg er tvunget til at de forbliver ikke-registrerede og dermed "sorte" selvom det er det sidste jeg ønsker mig! Det er så latterligt med sindssyge-sovs på at jeg i praksis er tvunget til at lave sorte penge jeg ikke kan bruge til ret meget andet end at betale andre sort med - og det VIL jeg fandme ikke! Så nu har jeg lavet prisforhøjelse og prisnedsættelse. Nu koster det der før kostede 800kr så i stedet 100 Euro eller 900 DKK i kontanter eller 915 DKK via mobilepay. Jeg har ramt loftet for mobilepay og B-skat allerede nu. Jeg er nødt til at bremse op og holde længere og flere og længere ferier så jeg ikke ender med en masse danske kontanter jeg ikke kan gøre andet end at tørre røv i. FÅG dem og deres latterlige diskriminations-regler. JEG VIL BETALE SKAT - så lad mig dog for fanden!!! PisseNarrøvsFåghoveder der ikke tænker mere end 3 dage frem... idioti-demokrati. Der sad to katte på et bord... krittevittevit bum bum. Nåmen det må jo ende med en konto på Cayman Islands og krypto-valuta hvis de ikke nosser sig sammen. Jeg håber stadig at min fancy advokat kan finde på en løsning. Det er godtnok langt ude altsååååårh! Godt... så kom jeg lige af med det. Hvordan går det ellers? Er I glade sådan en tirsdag aften?
  6. 3 points
    Bruger 5-6000 kroner om måneden på de frække piger. Dyrt? Alt er relativt. Nu har jeg lagt golfjernene ned i bag'en, opsagt medlemsskabet af golfklubben og satser udelukkende på ét enkelt jern. Ja, ganske rigtigt. Putteren. Greenen er smuk og hvælvet. Jeg kommer i hul med saftig, sjov, kreativ sex. Fremfor standardvaren derhjemme. Kondien er forbedret. Jeg føler mig nærmest ung igen. Og udgiften er næsten den samme.
  7. Hvis han pjækker fra skole for at besøge en GP vil jeg påtale det. Er han over 18 så kan jeg ikke rigtig blande mig.
  8. 3 points
    @Signor Cuoco Der findes endda mænd der kan ende med at gå så langt som til at booke en ydelse han slet ikke har lyst til med en kvinde han slet ikke tænder på og beslutte sig for at betale både 25% i drikkepenge på forskud og for en KÆMPE buket blomster der er så stor at modtageren er nødt til at dele den med en nabo... og være svær at overtale til at få nogle af sine penge tilbage når han går. En sådan kop fancy kaffe med langtids-snik-snak og sparring kan snildt komme til at stå i 1.000 kr. før fratrukket rabat ved afsked - inklusive en slags irettesat skattejagt som forspil for overhovedet at nå frem til adressen. Altsammen bare fordi han mellem ørerne er tiltrukket af dialogen og er drevet af nysgerrig undren og har overskud på Dulle-kontoen samme uge. ...har jeg hørt rygter om Kærligst, Eva PS: Før nogen anfægter manglende diskretionshensyn mellem linierne her, har den mand rygtet handler om selv for nyligt afsløret at mødet har fundet sted, omend ikke i en anmeldelse (hvilket nok også ville have været skørt) men i en kommentar i en anden tråd. Så det tæller ikke som tarvelig eksponering når han selv starter, veller?!
  9. 3 points
    Så har jeg også for første gang i mit liv været i Nr. Åby rigtig sød og serviceminded pige, jeg er helt tilfreds med det hele, både massagen og sexdelen. hun står dog slet ikke så skarpt som på billeder, lidt mere buttet og ikke så stram i betrækket, men jeg var godt tilfreds, og tror ikke det var sidste gang jeg besøger hende. Kr.1000.- for en time med FP, det er godkendt. den anden pige tager lidt mere, og tror det er fake billeder hun bruger, da Ryya sagde at kollega nok er 10 år ældre end Hende, så kan det ikke være hende på billederne.
  10. Tror du skal satse på at besøge den samme flere gange - så åbner der sig som regel flere muligheder - især hvis du er sød, venlig og velsoigneret
  11. PUSSY PARTY BARBIE-EDITION PÅ PUSSY GALORES Mens det smukke forårsvejr lader vente på sig, varmer vi op med et hedt, frækt, vådt GB. Du kan møde de tre unge, smukke, danske piger Alice, Minna & Nicole Bülow. (OBS! Alice er altså blevet lyshåret i mellemtiden ;-)). Vi inviterer derfor alle jer skønne, frække mænd til et af de legendariske Pussy Partys i Hellerup. Gangbang, sex-fest, fræk get-together. Kært barn har mange navne. Men hvis du ikke kender konceptet, og er i tvivl om hvad vores Pussy Party går ud på, er du velkommen til at skrive til Nicole Bülow på EG. Der vil være massere lækker, fræk sex på kryds og tværs – og måske er I heldige, at vi også giver et lesbisk show! Vi glæder os i hvert fald til at klæde os ud som barbiegirls i små lyserøde frække outfits og forkæle jer Vi holder den gode pris på 2500.- for 2 timer. Der vil være drikkevarer, lette forfriskninger, og selvfølgelig alt du behøver til Pussy Party. Et kort bad er muligt før og efter. Vi glæder os til at se nogle af jer, frække mænd! Alice: https://70210026.dk/alice Minna: https://70210026.dk/minna Nicole Bülow: https://70210026.dk/nicole Praktisk info Tilmelding: Til Nicole Bülow via [email protected] Dato: Torsdag den 23. marts 18.30-20.30. Dørene åbner 15 min før, hvor du er velkommen til at checke-in. Sted: Pussy Galores Lyngbyvejen 231A 2900 Hellerup Pris: 2500.- Depositum: Vi værdsætter altid depositum, så vi har en idé om hvor mange vi skal købe forplejning etc. til. Depositum kan indbetales efter aftale med Nicole Bülow via [email protected] direkte til Pussy Galores tirsdage, onsdage og torsdage mellem kl. 16-21. OBS! Vi tilbyder som altid kun sikker sex. # PussyParty #gangbang #Alice #NicoleBulow #Minna #PussyGalores #lesbisk #lesbiskshow
  12. Link: https://www.escort-side.dk/HOT-SEXY-GIRL?ad-id=25353 Har for nyligt besøgt Mina. Jeg plejer normalt at skrive til pigerne og ikke ringe. Hun har været lidt besværlig at have kontakt med og hendes engelsk virkede ikke specielt godt, men hendes billeder var bare så tiltalende at jeg blev ved. Tror måske hun foretrækker at man ringer - det virkede i hvert fald sådan. Hendes engelsk virkede i øvrigt meget, meget bedre end jeg ellers antog baseret på det vi havde skrevet sammen. Jeg blev mødt af hende i et relativt afslappet outfit. Et par små hotpants og en stram top. Hun så virkelig, virkelig godt ud! Jeg er ikke så meget til det fine undertøj og sådan, men kan godt lide det mere casual. Om det lige præcis er hende på billederne ved jeg ikke, men det kunne det sagtens være. Jeg blev overrasket over hvor lille hun er. Tror 1.60 passer meget godt, men ville slet ikke skyde hende til 55 kg - nok snarere 45-50. Jeg elsker petite piger, så jeg blev virkelig positivt overrasket. Hun er stille og rolig, siger ikke så meget, og virker bare "chill" og nede på jorden. Så hvis man forventer stort smil og "service-minded", så scorer hun nok ikke højest der. Men fysisk og kropsmæssigt var hun helt fantastisk (for mig). Jeg har svært ved at få orgasme med kondom på. Men først gav hun et blow hvor jeg måtte stoppe hende før jeg kom. Og da hun spurgte om sex sagde jeg ja til doggy. Jeg har aldrig før prøvet en som var så stram og så flot dernede. Det føltes helt fantastisk og jeg blev så ihærdig på endelig at få udløsning (ved en gp med kondom på) at jeg måske gik lidt hårdt til den og kom lidt hurtigere end planlagt. For mig var det en helt fantastisk oplevelse. Så petit en pige, som er så smuk og dejlig stram. Jeg skal helst sikkert besøge hende igen. Der var en anden pige i lejligheden. Jeg tror måske, at det var Ariana - uden at være sikker. Så vidt jeg forstod på Mina så bor hun fast i Aarhus, så vi har forhåbentligt tid til at lære hende bedre at kende og opbygge en god kemi :). Det blev et meget kort besøg den her gang, men jeg vil rigtig gerne se hende igen og udnytte tiden lidt mere. Hvis andre har besøgt hende vil jeg gerne høre mere om hvad I tænker. Jeg var selv helt blown away, men tror mest det var på hendes krop og mis - og at hun bare virkede stille og rolig. Ikke noget pres eller forventninger og bare ren "business" - og det kan jeg egentlig meget godt lide.
  13. Er det spørgsmål om tid før købesex er så undergravet af de finansielle systemer, at man bliver nødt at betale med krypto eller guld? Pigerne bliver i alt højere grad smidt ud fra banker eller nægtede konto, og med de alt mere bizarre krav på kendskab til dig og dine forbrugervaner så bliver det også alt sværere at være kunde. Igen er det ikke loven som bestemmer hvad du må, ikke staten som afgører hvad som er rimeligt i et samfund - men banken. Deres magt bliver bare større og større. Og det riktigt paradoksale er at grunden til den her udviklingen, er bankernes egne forbrydelser - f.eks. Borgen og Danske Bank. Det er med disse ulovligheder i bagaget som de nu jagter almindelige mennesker. Er det ikke snart tid at i siger fra, i danskere? Inden banken har synspunkter på hvad i spiser, og hvad i gør og med hvem i soveværelset? Sverige er slemt nok, men når det gælder banker så tager i prisen. Øl, fisse og hornmusik: Banken smed ham ud – Ekstra Bladet
  14. Var igen i dag hos Melissa: Melissa party girl Cash/Revolut tlfnr. 91817138 | Escortguide.dk Det var tredje gang og igen en mega oplevelse - faktisk var jeg der to gange i dag, da jeg var mega liderlig. Endda først, fordi hun ikke svarede, så besøgte jeg først Nadin: NEW-FRESH ** NADIN ** TOP SERVICE*REVOLUT* tlfnr. 52674822 | Escortguide.dk. Nadin er lidt for ung til mig. Tror omkring 21 år som hun skriver, men virker noget yngre, måske også fordi hun ikke rigtigt taler engelsk. Hun er fra Ungarn og billederne er meget gode og vellignende. Hun er mega flot og mega stram. Hun suttede lystigt som en lidt yngre pige gør, frækt fordi det ikke virker alt for erfarent, men fik kondom på hurtigt fordi jeg var totalt liderlig og hun er så smuk, så gik på hende i doggy, hvor hun nok er noget af det strammeste jeg har oplevet. Om på ryggen med hende og dybe stød, masser af dem. Hun begyndte at virke liderlig og var for første gang til stede i nuet og synes det var dejligt at blive kneppet rimeligt kontant. Jeg kom i hendes totalt stramme fisse efter få minutter. Derefter var der ikke så meget at sige, så jeg smuttede igen. Jeg kunne godt finde på at komme igen, men kun for en hurtig og mega fræk quickie med en meget ung og stram pige. Derefter havde Melissa svaret, så jeg tog til Rødovre. Hun har en vild påvirkning på mig, så kunne bare ikke lade være. Det er hende på billederne. Hun er bare mega fræk og hvis Nadin virker ung, så er Melissa endnu mere ung at se på, fantastisk stram, men dog lidt ældre, mere erfaren og totalt skøn at være sammen med. Hun taler flydende engelsk og er en sexmaskine. Fra man kommer ind til man går, er man i fokus. Hun er helt sikkert nymfoman og elsker bare sex. Vi havde det skønneste sex i et par timer første gang og anden gang jeg kom tilbage, fik jeg en helt vild skøn quickie med masser af indlevelse og øjenkontakt. Har den mindste lækre krop på kun godt 40 kilo og kunne gå for at være en teenager. Hun kan slet ikke stoppe med at sutte og slikke og er helt vild med selv at blive slikket. Jeg tror jeg kom 2½ gang og hun kom måske endda tre gange, hvis jeg ikke tager meget fejl. Totalt vild og samtidigt smuk og sød, optimal kombination. Melissa besøger jeg igen så meget som muligt og kan ikke vente med at se hendes glade ansigt igen. Hun giver i øvrigt fuld tid og fokus, så kan kun sende mine stærkeste anbefalinger i hendes retning. Hun er lige nu den pige jeg helst vil se i hele byen. Hvis nogen har bedre bud, så send mig gerne en PM, for jeg er nysgerrig anlagt og deler også mine erfaringer med Melissa, som hun synes er vildt spændende og sexet at høre om. Det tænder hende. Besøg hende og få en stor oplevelse. Vh. Zonk
  15. Ja hun er vild og sexen ligeså. Jeg har besøgt hende et par gange nu og i de efterfølgende dage, har pikken bare tigget om ro. Helt ro. Erika https://escortguide.dk/P/my-name-erika-i-ll-be-back-april-20-65467.html er ligesom Ada meget hjælpsom med at klæde sin gæst af og sørge for at tøjet bliver lagt pænt til side på en stol. Mens hun klædte mig af kyssede vi grådigt, hvilket selvfølgelig var mega fedt, når man som jeg er til kys. Og så blev min pik ellers angrebet med et blow, som jeg sjældent har fået det før. Hendes hoved gik op og ned i et tempo, så jeg blev sgu helt bange for, at den ville smelte i munden på hende, Jeg måtte simpelthen bede hende om at sætte tempoet ned, så min pik ville overleve til også at kneppe hende. Jeg bad hende om at ligge sig på ryggen, så jeg kunne slikke hende. Hendes fisse er lækker og velduftende og jeg skal da love for, at hendes underlig kom i bevægelse, mens hun udbrød - jeg ved ikke hvor mange gange - "oh yes baby" blandet med højlydte støn. På med kondomet og så gang i knalderiet - igen akkompagneret af " yes yes baby" "fuck me baby" og flere støn. Det samme i doggyén med udsigt til hendes dejlige store røv. Afslutningen var nær, så af med kondomet og tilbage til det vilde blow inden jeg i flere ryk sprøjtede mig tom i hendes mund. Hun fik lige presset de sidste dråber ud af mig, inden hun gik ud for at skylde. Alt i alt en meget pornoagtig oplevelse. Måske lige i overkanten med alt det påtagede "oh baby", men det er nogen jo til. Hendes billede et helt håbløse. Hun har vel over 30 billede på profilen, hvoraf de fleste er totalt misvisende - og i øvrigt elendigt retoucheret. Billede 29 er i mine øjne det der ligner hende bedst. Hun har et sødt og smilende ansigt. Hun er ikke et nips, men er en dejlig solid kvinde med dejlige former - store bryster og en lækker røv. God fornøjelse - hvis du er til det lidt vilde pornosex
  16. Vil man være nogenlunde lovlig, så bliver man nødt at også bryde mod en eller anden lov - alternativt at acceptere at man kun er en ubetydelig slave i et diktatoriskt system. Så kom du bare med dine penge - jeg lover at ikke farve dem i nogen anden kulør end hvid.
  17. nympho er en fantastisk hjemmeside til formålet men de tilgodeser pigerne altid . forstår godt deres forretningsmodel men rigtig irriterende for os kunder jeg ser ingen værdi i nympho som andet end annonceplatform . hvis dårlige anmeldelser slettes jamen så forsvinder troværdigheden
  18. 2 points
    De tikkede ind lige oveni i hinanden, de tre sms'er, der var svaret på min forespørgsel. Hi Yes Babe Den besked kom der hverken sex eller honorar ud af. De piger, som jeg møder, har alle svaret seriøst, gerne humoristisk og frækt, inden vi ses. Helt fint hvis det er kort. Pigen har andet at tage sig af. Det forstår jeg fuldstændig. Men med kommunikation før købesex, ja før sex i det hele taget, kommer vi hinanden nærmere. Mennesker mødes. Nye oplevelser og muligheder åbner sig. Måske.
  19. 2 points
    Hvad hvis jeg også kommer med? Kan tage tulipaner og ægte svenskt mørkristet kaffe med. Så tager jeg mig kærligt af Mook, imens i bare snakker løs så meget i lyster. No extra charge.
  20. 2 points
    @Signor Cuoco Jeg ved jo at der er mange andre som du der foretrækker det på denne måde. De fleste af dem er kun passive læsere og ikke medlemmer herinde. Jeg møder dem både i indbakken og på briksen. For mig var dit og mit "kemi-møde med happy ending" bare et kemi-møde uden happy ending i klassisk forstand. Du vil sikkert ramme en niche af branchen som vil være uhyre relevant for rigtigt mange af de mænd der gerne vil tage tilløb eller stikke tåen i soppebassinet før de går hele vejen til at købe sex. Jeg har faktisk en del "kaffeslabberas"-gæster der ikke er helt sikre på at de ønsker at være nøgne første gang... eller anden gang... eller tredje gang. Men DU er den eneste nogensinde jeg har haft på briksen som er sprunget af den igen Din intuitive fornemmelse var jo helt rigtig. Og det var da den mest "happy" kemi-date jeg har haft uden "ending"... men det er så også den eneste Der er for få anmeldelser fra den ende af skalaen hvor de mænd der er i tvivl om hvorvidt de er klar til at gå "Full Monty" har noget at vælge imellem. Dem der ikke vælger at gå i terapi fordi de ikke synes de fejler noget, og som slet ikke har lyst til "fucky fucky sucky special price for you"-tilgangen. Og heller ikke nødvendigvis har lagt præstationsangsten på hylden førend de har haft alle sanser i brug ved personligt fremmøde. Netop "muligheden for mere enten nu eller en anden dag" er nok for mange, omend nok ikke ligefrem flertallet I mit koncept ligger der "mulighed for mere en anden dag" og jeg sender RIGTIGT mange videre til Full Package-kolleger som har været i "soppebassinet" på briksen hos mig. Men med dig... der var det jo ikke sådan det var. Vi var bare sapioseksuelt tiltrukket af hinanden, men det viste sig at være et mis-match når det kom til nøgenhed. Det er da en succeshistorie i sig selv! Men jeg er glad for at du ikke skrev en anmeldelse. For tænk på de 108 kommentarer med brok og beskyldninger om bestilt reklame jeg og moderatorerne skulle ha' ryddet op i senere hen. Ses vi snart igen? Ta' blomster med (eller @Mook ), og meget meget færre penge med... hvis @Mook kommer med, så koster det HELT gratis og helt blomsterfrit... på forhånd tak Kærligst, Eva PS: Jeg lægger et godt ord ind for dig hos @Pianistinden til hvem jeg ved tidligere lejlighed har formået at nudge hende til undtagelsestilstand... kan jeg vist godt afsløre også Omend kemi-møde og sorteringsprocessen med den skamsmækre Luksus-Trunte kan vist ingen komme udenom. Ikke engang hvis jeg pimper ham først
  21. 2 points
    Altså Eva, Du er også tankelæser. Jeg leger netop nu med en ny ide, der indholder en række af de ingredienser, du skriver om. Nemlig følgende: Fortællinger om mine besøg hos modne "Kaffe & Knalde-piger", hvor samtalen og latteren ofte er så intens, at vi glemmer, eller næsten glemmer, at knalde. Men bare nyder øjeblikket. Og lader den stå et øjeblik. Du vil erindre, hvordan jeg pludselig hoppede ned af din briks (som vist den eneste nogensinde), fordi jeg blev så optaget af det, vi talte om. Eller rettere: vi snakkede som bare f. og du fortalte mig udførligt, hvordan du foretrak din kaffe, og jeg kommenterede løs på også dette vigtige emne. Mens jeg snakkede, gik pikken ned. Men vi havde det sjovt. Godt at naboen også fik glæde af blomsterne. Så når jeg besøger jer begavede og sjove og livserfarne piger, er jeg begyndt at bestille 30 minutters indledende snak, kaffe og / eller Champagne i glassene. Derpå knalder vi. Jeg elsker kombinationen af livserfaring, humor og fed sex uden hæmninger. Mook og jeg snakker også meget, og pjatter. Men vi husker også at knalde. Har også tænkt mig at skrive til SexyFlora om denne kombination/ide. Og har en gammel aftale med Pianistinden om at kigge forbi på Fyn til en kop kaffe - med eller uden sukkerknald. Tror vist at har et problem med hendes højdekrav. Er en eller to centimer lavere end hende. Glæder mig til at skrive om dette nye "koncept".' :)
  22. Det kom helt an på hvor gammel min søn er. 15 år ? så ville jeg snakke lidt seriøst med ham. 30 år ? så ville jeg blande mig uden om og fortælle ham at den slags vil hans gamle forældre ikke vide. Kram fra Tom
  23. 2 points
    Ja, det kunne jeg forestille mig. Man lærer meget om et menneske via kommunikation. Jeg er ret sensitiv dér (arbejdsskade...:)...).
  24. @PokeToMe Det kommer helt an på hvor meget information pigen du ønsker at kontakte har givet i sin markedsføring, vil jeg mene. Mine forslag er: Har du spørgsmål, så læg ud med dem i stil med "Før jeg ønsker at booke har jeg 3 spørgsmål" og så list dem som punkter så det er enkelt for hende at svare. Ikke for mange spørgsmål samlet medmindre de er relaterede. F.eks.: "Hej (pigens navn) Før jeg ønsker at booke har jeg 3 spørgsmål 1) Hvad koster (ydelsen) og er den inkluderet hvis jeg køber en halv time, eller koster det ekstra? 2) Er det nemt at finde P-plads i området? 3) Har du tid onsdag efter kl. 16? Hvis ikke, hvad så med fredag efter kl. 14? Mvh. "Peter" PS: Svar ikke efter kl. 17 i dag" Er det en pige hvor du ikke mangler en eneste information udover hvilke tider hun kan, og har du ikke brug for særlige diskretionshensyn, så er det jo nok med: "Har du ledige tider (den/de dage du kan) mellem klokken (de tidsrum du kan i)? Mvh. "Peter" I mit tilfælde har jeg skrevet ALT andet end hvornår jeg har ledige tider. Jeg har ovenikøbet en online booking kalender som jeg dog ikke annoncerer med offentligt, da jeg gerne vil kunne sortere fra og undgå at folk saboterer med fake-bookinger. Så de beskeder jeg får er enten "Hej. Har du tid i dag?" selvom jeg i annoncen skriver med store bogstaver TIDER SAMME DAG ER HELT OG ALDELES UREALISTISK Resten er næsten alle noget i retning af: "Hej Eva. Jeg har læst din annonce på (Annoncelight eller Eroguide) og vil gerne booke en tid. Vil du sende mig link til din kalender? Mvh. Peter" Så der er naturligvis forskel på hvordan man lægger ud alt afhængigt af hvad du mangler af information fra hende før du beslutter dig. God fornøjelse! Kærligst, Eva
  25. Prøv og forestil dig hvis de trekantede bryster er de rigtige og de sidste (runde) er de photoshoppede.. Men ellers er jeg enig med dig, dét er tilbage til tegnebrættet.
  26. Ingen af dem. Fusk er fusk, og det skal vi af med, i det omfang det kan lade sig gøre.
  27. Kan godt forstå din holdning. Man kan ikke please sine forældre hele livet, der må også være mulighed for selvstændige beslutninger, som kan gå i andre retninger, end hvad forældrene måtte ønske. Det er dit liv, ikke deres. Tak for et hudløst ærligt indlæg.
  28. 2 points
    Da jeg i en årrække blot havde en enkelt betalende elsker ad gangen, eller i hvad jeg kaldte "Runde-Trunte-fasen" som Sugarbabe havde nogle stykker der havde langtidsholdbart potentiale, oplevede jeg det faktisk som om det ikke var nemmere at finde "den rette" som Sugarbabe end det var for mine veninder at finde "den rette" som kæreste og måske senere kone. Det er min oplevelse at de (få) mænd der ønsker sig een fast elskerinde hvor de har eneret til understellet, har nogle helt andre forventninger, ønsker og måske endda krav til hvilken type relation og hvilket service niveau det er de køber sig til. Det er værd at overveje om du er monogam, serie-monogam eller polygam af natur også når det kommer til købesex eller som hvad jeg kalder "Hobby-elskerinde". Eksklusiv aftaler er ikke for os alle. Det er for mig langt mere krævende og det kræver langt mere mental forberedelse at levere det niveau af service jeg synes der skal til når en mand betaler ret store summer for at vi "leger kærester". Det handler om ret meget andet end bare sex formentlig for begge parter. Og om ret meget andet end penge eller gaver også formentlig for begge parter. Købesex i portions-størrelser er langt mere simpelt - som jeg oplever det subjektivt især. Til gengæld kan det være ualmindeligt givende at være "exclusive" langt mere end det typisk er at være "all inclusive" som sexarbejder, er min erfaring. Ligesom ønsker, forventninger og krav kan være større og omfatte flere ting i en dybere relation til kun en enkelt betalende elsker, så kan dine ønsker, forventninger og krav være proportionelt større også. I en optimal situation hvor gensidig lyst til hinandens selskab gør at det på flere måder er mere ligeværdigt - igen, hvis det lykkes at finde et rigtigt godt match - kan det være helt magisk. Det er dét jeg mener når jeg i min tagline her på profilen skriver et brudstykke af et digt om Frida Kahlo: "... you take a lover who looks at you like maybe you are magic." For min egen skyld har jeg valgt IKKE længere at lave eksklusiv-aftaler. Jeg er fuldt ud i stand til at forsørge mig selv, og derfor er mine motivationsfaktorer ikke helt de samme som de måske er for nogle af de "Old School Sugarbabes" der kun har een Sugardaddy ad gangen. Jeg savner det dog lidt engang imellem... men heldigvis har jeg nogle få meget "loyale" og meget faste betalende elskere, der har det helt fint med at man deles om mig. Nogle af dem tænder ligefrem på det mere eller mindre. HURRA for dem! Jeg vil sige at det kommer an på selverkendelse og selvransagelse og at du finder een (eller flere) der passer til dig og ikke blot omvendt. De fleste mænd jeg tiltrækker sætter meget stor pris på at deres kvinde(r) rent faktisk sætter pris på eller måske ligefrem savner dem også uden taxameteret tæller. Så find ud af hvem du er som sexarbejder, og find den/dem der matcher dig. Det første knald er alligevel altid et engangsknald indtil man ses igen... der skal mere end kemi-kaffe eller middag til at kunne gensidigt afgøre om der er potentiale til noget mere langvarigt. Så derfor kan man være nødt til at indstille sig på at der er en slags "Runde-Trunte-fase" hvor man kemi-dater som ind i Helvede og test-knalder en del førend der er bid på den lange bane med en enkelt. Nyd processen også... sæt pris på de enkelte møder som noget der ikke bare skal overstås. Det er mit bedste råd. Lær at nyde også at kysse lidt med alle frøerne før du finder prinsen eller prinserne Enjoy! Kærligst, Eva Vi sælger ikke vores kroppe. Vi lejer dem måske ud. Men det vi sælger er vores tid og opmærksomhed. Dette er naturligvis en generalisering, men jeg vil mene at meget tæt på 100% af alle sexarbejdere jeg har mødt alle steder i verden er af samme mening. Dem der er tvunget ud i at være sexarbejder sælger heller ikke deres kroppe. De har fået dem stjålet og nogle andre sælger dem i småbidder indtil der ikke er mere tilbage til at indeholde sjælen. Jeg vil mene at man ikke bør starte som sexarbejder før man har indset hvad forskellen er
  29. Det er vist meget normalt, at man efter 10 år i et forhold, savner noget spænding. Det er vist også helt normalt, at hjernen straks tænker i frække baner. Det ligger måske også latent skjult at det typisk også handler om, at man ønsker sex en anden person end ens partner, Taler vi købesex er den mest udbredte forklaring på hvorfor man er konen utro og køber sex at konen ikke har samme lyster, sexdrive osv. "hjernen" tænker sikkert det er en fin forklaring, som også forsøger at gradbøje begrebet utroskab, sådan alá noget sympati utroskab - Utroskab kan bare ikke gradbøjes. Nå, men pyt med ovenstående, det gode råd er, at hvis man synes at ens forhold er blevet for rutine og hverdagspræget , så fin nogle intesser der enten kunne udvikle dig selv i eller jer begge - vilde seksuelle eventyr uden accept fra ens partner er som at pisse i bukserne og har det med at ende skidt
  30. 2 points
    Et eller andet ved du jo godt, at du er kommet på afveje, og blevet nærmest panisk afhængig af købesex, mere vil have mere og stortset alle piger skal sikkert også besøges. Med en udgift på 6.000 om måneden bliver det vist til kr. 72000 om året. Mon ikke "standardvaren" der hjemme på et tidspunkt enten opdager hvad du render rundt og laver, eller undre sig over hvor fanden jeres penge forsvinder her. p.s Du må generelt have en ekstrem dårlig kondi, hvis virkelig mener at den kondi er steget på baggrund af 3, måske 4 knaldt om månedet inclusiv en helvedes masse small-talk. Jeg kan såmænd godt følge det med at føle sig ung, hvis de unge piger strøer om sig med komplimenter. Spørgsmålet er måske om det i virkeligheden blot kan tilskrives naive illusioner
  31. @Zar deltager ikke længere i denne tråd, fordi: 3.1 Kritik vedr. glædespiger, gigoloer, transvestitter, escortbureauer og massageklinikker skal fremføres på saglig vis og må ikke være rene personangreb.
  32. 2 points
    Jeg besvarer bare ikke den type beskeder når jeg modtager dem.. Jeg forstår godt din irritation eller afstandtagen især hvis du selv har gjort dig umage med en præsentation osv.. Jeg prøver altid at matche, så godt som muligt, længden af den besked jeg modtager så evt gæster ved at deres høflige og som regel søde beskeder er værdsatte.. Dog kan der være tidspunkter hvor man måske har leget penneven igennem flere 100 beskeder eller lignende og hvor der endnu ikke er lavet en aftale og der kan jeg da godt med tiden blive "kort for hovedet".. F.eks har jeg mænd jeg har skrevet med i op imod 2 år uden vi endnu har set hinanden og der er jeg begyndt at skrive "såååå håber jeg det lykkes denne gang nu vi har snakket i over 1 år"..
  33. Advarsel om pigen med oprindelig annonce: "Pussy Hairy" som lige er skiftet idag til: "Hi I m in Odense new" med andre billeder igen. https://annoncelight.dk/showad/365735 Var forbi stedet (Rødegårdsvej, Odense) i lørdags - skuffende oplevelse... - man får først adressen på den anden side af gaden og bliver observeret - du mødes ikke pigen på billederne, - der er en bagmand der står bag og styrer pigen, - pigen ikke levere al service som man får oplyst i beskeden (der står ikke meget om ydelser i annoncen). Gentagelse - aldrig mere !
  34. Hej Eroguide forum. Jeg står i et dilemma hvor jeg har brug for noget input. Jeg er en mand bosat i Jylland med villa, Volvo og 3 børn. Jeg har en dejlig kone jeg har god sex med, tænder på og alt er som det skal være. Inden vi mødtes havde jeg dog en masse sjov i BDSM universet, noget jeg havde troet jeg havde udlevet. Nu her 10 år inde i forholdet har de fantasier meldt sig på banen igen og efter at snakket åbent om de fantasier med min kone, så er det meget fjernt fra hende. Kort fortalt, så kommer jeg ikke til at få opfyldt de fantasier med hende og det respekterer jeg. Hun var ærlig omkring det og vi havde en god snak, men hvor det har ligget siden da. Men så står jeg i dilemmaet. De fantasier fylder mere og mere og det bliver sværere at ligge dem på hylden. Så hvad fanden gør jeg? Går jeg til psykolog, bider jeg det i mig eller går jeg til en professionel domina og får dem udlevet? Selve fantasierne involverer ikke sex, kys eller kærlighed, men nærmere fetishes, udklædning og rollespil, samt bondage. Jeg ønsker ikke at slikke en domina eller på nogen måde have sexuel relation til denne person. Jeg vil bare gerne leges med og bruges. Dog synes jeg stadig det i mit hovede føles som utroskab at være nøgen/udklædt whatever over for en prof. domina og jo specielt nok også det at få lov komme til sidst i legen. Er der nogen der har erfaringer de kan dele af eller lign? Alle tanker modtages, bare dialogen foregår på en ordenlig måde. God aften derude
  35. Nu så jeg hende ikke idag, men Ryya, sagde at hende den anden pige som er der, mindst er 10 år ældre end Ryya, og så er billeder helt sikkert ikke ægte, så et lotteri hvem du så møder på den annonce
  36. har læst mange anmeldelser inden de blev slettet . synes ikke gennemsnittet afspejler de slettede anmeldelser
  37. Selv har jeg altid haft fremgang med mit lille koncept:
  38. Jeg havde mange af de samme tanker som dig, kan man være det bekendt osv. Vi har forskellige ting vi tænder på -du bdsm mig den blide version. Hvorom alting er, så et vi her kun én gang medmindre man tror på reinkarnation, så medmindre du gør skade på dem du virkelig elsker, så forfølg dine fantasier/ønsker, for får du først udlevet dem så vil du blive et bedre menneske og alt det positive som kan springe ud derfra. Vi er her kun én gang. (Indtil det modsatte er bevist).
  39. 1 point
    Ja, takker. Glemte det lige. Stadig tidlig på dagen
  40. hvor går grænsen ? hvis man har råd til købesex hver dag uden at belaste sin økonomi , så tænker jeg stadig ikke man bør gøre det . jeg føler jeg efterhånden har mistet sansen lidt . hvis jeg kan få sex hver dag med en ny pige med lige det udseende der passer mig den dag .. hvorfor så overhovedet gå efter at score i byen ( udover selvtilfredsheden at man godt kan ) ? jeg er også efterhånden nået til et punkt hvor smukke piger alene ikke længere tænder mig som det burde ( måske sat lidt på spidsen , de tænder mig stadig hehe ) . når man har været sammen med smukke piger dag ind og dag ud , så er det ikke længere specielt . så der skal mere til for at man kommer helt op og ringe . det er en af grundene til jeg søger gfe , for pigen skal efterhånden ikke bare være smuk og have en dejlig personlighed , hun skal nærmest skræddersy oplevelsen for mig . det føler jeg kun man får når man har en relation til pigen og hun kender en rigtig godt håber det giver mening det er sat lidt på spidsen
  41. Jeg har været forbi og er fuld af lovord !!! Hun er præcis som hun skriver i sin tekst og billederne lever næsten op til virkeligheden.. En sand perle
  42. 1 point
    jeg har svært ved at besøge hende efter at have læst en anmeldelse fra en anden bruger. ikke fordi anmeldelsen af hende ikke var helt og aldeles positiv men bare anmelders beskrivelse af den positive service og MEGET specifikke ydelse han modtog var bare for meget til at jeg kunne se hende i samme lys igen
  43. Fedt at du siger fra og fortæller din version af hændelsen. Det er så nemt at give andre skylden for egne fejltagelser. Jeg er ked af at høre at din Mor er gået bort.. Kondolerer..
  44. 1 point
    Udover det, som @Liv allerede har skrevet, så spiller diskretion også ind. En del af os vil hellere have et hurtigt svar, snarere end at man får en besked på et ubelejligt tidspunkt flere timer senere.
  45. 1 point
    Præcis; hvis jeg har en halv time mellem to gæster (der godt kan være dagens eneste), så kan der sagtens komme et kort svar fra mig, fordi jeg tænker at et livstegn er bedre end intet svar; jeg prioriterer at ordne seng, bade, slappe af og spise først, så jeg er klar til næste.
  46. Hvad angår det med børn så har jeg mødt et faktisk ganske pænt antal voksne mennesker med mødre i branchen der enten har valgt at gøre som jeg eller som er blevet afsløret på den ene eller den anden måde og ingen af dem har det dårligt eller har haft det dårligt med deres mødres arbejde så jeg håber og regner med at når den dag kommer, og jeg vurderer mine børn er gamle nok til at høre hvad mit arbejde er, og ikke bare "mor tager på arbejde vi ses fredag aften" så har jeg opdraget børn der er gode nok mennesker til de kan accepterer det hele så længe jeg ikke skader nogen.. Hvad angår stigmatisering fra samfundet osv af mine børn så krydser jeg den bro hvis jeg kommer til den.. Selvfølgelig har tanken været der.. Nutidens ungdom bliver opdraget til at acceptere ufattelig mange ting selv sådan noget som at mor ikke er mor mere men far eller omvendt.. Det samme ser de ske med deres venner og veninder osv så samfundet i mine øjne er bare i stadig forandring..
  47. 1 point
    Det hænger vel også lidt sammen med at mange piger har et meget lavt syn på mænd der benytter sig af købesex, og at alt for mange aftaler faktisk fra starten af er dårlige aftaler hvor kunden føler sig snydt fordi pigen tror at en mand bare kan klares med 3 ryk og voldsom ridning. Jeg giver absolut intet for de korte SMS'er, jeg er som sådan ligeglad med om pigen har travlt. Og forøvrigt, hvis hun har så travlt, så gider jeg da slet ikke så hellere betale 500 mere for en skøn pige som giver sig tid og måske kun har 2 kunder om dagen.
  48. 1 point
    så sandt ! jeg kontaktede en gang en gp som jeg egentlig ikke tændte voldsomt meget på fysisk men hendes kommunikation var så skøn at jeg nærmest blev lun på hende . det var ikke en gang fræk snak eller noget , hun var bare sig selv . hun skrev vidst en masse beskeder om hvad hun var i gang med siden hun ikke svarede lige med det samme . men det gav mig en følelse af at det var en rigtig person jeg talte med og ikke bare tidsbestilling . og alene på beskederne kan man sige meget om folk og deres væremåde så piger , hvis i vil score ekstra point så start med kommunikationen allerede der
  49. Jeg træder ud af badet og der står Nisten høj og slank med selvsiddende strømper små trusser og bh. Hun står lænet op ad spisebordet med et skævt smil og tindrende øjne. Rummet emmer af sex. Jeg ankom direkte fra arbejde og havde derfor bedt om at starte med et bad. Men det var dog ikke der vi startede. Hos Nisten starter det med kemi, hvilket betyder at vi har skrevet og talt sammen inden mødet og derigennem opbygget en fælles kemi der er både rolig, rar og æggende uden at blive en reel flirt. Alligevel stiger forventningerne stille og roligt efterhånden som vi kommunikerer. Jeg forsømmer arbejdet, da jeg lige må tjekke om ikke Nisten har skrevet igen, ikke for tit naturligvis (desperat er jeg jo ikke) men når jeg alligevel er nede og ryge (jeg siger ikke at jeg kæderøg, host-host). Jeg vover at lave en aftale om et længere møde med Nisten på trods af at vi ikke har været sammen før. I hvert fald ikke til en intim aftale. Det er trods alt også en lang tur fra København til Fyn. Det kom jeg ikke til at fortryde. Dagen oprinder og jeg drager fra København til Fyns land. Bliver budt velkommen som en god ven får en G&T og snakken går let og ubesværet om alt og intet. Nisten lister sine fødder hen og krammer mine og der går ikke længe før at vi er rykket tættere på hinanden og der bliver kysset og krammet mens vores hænder går på opdagelse hos hinanden. Nisten er huntigeren der kredser sig ind på sit bytte og det er ingen tvivl om at hun nyder det, nyder magten, kontrollen. Jeg tror det også er derfor hun kræver at kende sin gæst inden vi mødes. Hun skal have lyst til at jage byttet ligesom hun skal have lyst til at overgive lidt af magten og selv blive taget. Det virker kun hvis der er kemi, så det hele giver så meget mening, nu når jeg endelig er her. "Skal du ikke snart i bad" spinner hun så "så vi kan få krøllet lidt lagner". I mit stille sind sender jeg en beskeden tak til den der opfandt knap og lynlås i bukser, for ellers havde jeg sku aldrig fået krænget dem ud over sjoveren. Heldigvis får jeg lov til at kæmpe med tøjet alene i badeværelset (der er ikke plads til mere end én og jeg fylder mindst for halvanden). Det er så her vi kommer tilbage til min indledning. Nisten, denne smukke modne slanke kvinde der spidder mig med øjne der oser af sensuelt begær, for nu er byttet næsten spiddet, jeg er helt og holdent i hendes magt. Jeg bryder mig normalt ikke om at gå i detaljer om selve akten, men et billede bliver jeg nødt til at dele. Vores kroppe er tæt slynget sammen, glinsende varme og svedige efter tæt og lidenskabelig sex. Elskov? Jo... men også råt, vådt og grådigt. Nisten er bare ikke tilfreds, hun ville have mere, hun vil have mig - igen... for hun er tændt. Jesus Christ, hvor jeg ønskede mig tilbage til en krop der ikke var mærket af alderens snigende begrænsninger. Heldigvis er Nisten i stand til at tænde en skindød om hun så skal sparke låget af kisten, for når det er det hun vil, så... vi gik til den igen - for satan da, kvindemenneske. Der er en god grund til at Nisten skal tænde på sin gæst for det er ikke et spil og ikke et job - det er lysten der driver. Nisten er i sandhed en ægte hobbyelskerinde. Jeg ved ikke rigtig hvad det er Nisten vælger sine gæster ud fra. Jeg er hverken ung, smuk, slank eller en forfører, men et helt almindeligt menneske med en farkrop som Nisten heldigvis kunne se sig selv gå hele vejen med, for det virker til at være lige det der driver hende. Og jeg skal love for at det var det hun gjorde og med mig. Tak for rullet, Nisten. En sidste ting, som var med til at gøre besøget en helhedsoplevelse og som jeg synes er vigtig at få med. Det var ikke bare en G&T til at starte med, der var også lidt lækkert at spise da jeg nu havde taget den lange tur fra København og mødet varede flere timer samt detaljer som at mine blev sko sat frem så jeg lige kunne stikke fødderne i dem, da det var tid til en rygepause. Hvor jeg dog følte mig velkommen og ønsket. Klasse! Turen hjem var en fryd selvom jeg ikke kunne putte hende i lommen og tage hende med. Jeg havde naturligvis taget en skyller da vi var færdige med al det frække, men jeg var meget omhyggelig med ikke at vaske mine læber. Jeg nød smagen af hende hele turen hjem til København. Nisten sprænger rammen for hvad jeg troede GFE var. https://www.eroguide.dk/massage-escort/Pianistinden/
This leaderboard is set to København/GMT+02:00

Denne hjemmeside bruger cookies

Vi bruger cookies til at huske dine indstillinger og forbedre din oplevelse på siden. Klik på "Acceptér cookies" for at give dit samtykke. Du kan til enhver tid trække dit samtykke tilbage eller ændre dine cookieindstillinger her.

Account

Navigation

Søg

Søg

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.