Hop til indhold

Alt aktivitet

Denne aktivitetsstrøm opdatere automatisk

  1. Seneste time

  2. Der har da været flere der har stået frem og talt om åbent om deres hverv. Susanne Legelyst var fremme for år tilbage og fik en tur i maskinen. Jeg tror dog også man skal skelne lidt, for en GP kan jo godt have en tæt inderkreds der ved det, netop for at tage brodden at paranoiaen, men stadig ikke have lyst til at børnenes lærer eller legekammerat ved det. Nu taler vi om verdens ældste profession, så mon ikke aftabuiseringen var sket nu? Prostitution har altid og vil altid være et tabu. Og det er der mange grunde til, og det kommer ikke til at ændre sig markant i den nærmeste fremtid. Jeg holder stadig fast i at denne side var med til at Sugardaters.dk mistede pusten. Jeg kender mange der gik i chok over bare at høre eroguide fandtes, og har trøstet et par stykker der brød helt sammen over at finde af en møde var udpenslet ned i mindste detalje her inde. Et helt andet menneskesyn end hvad? Der er sgu stadig mange hadefulde og fordomsfulde mennesker der ude. Og jeg taler ikke om den ældre generation eller had der er religiøst funderet.
  3. Du kan jo allerede nu bede ChatGPT og Gemini om at svare hårdt og kontant , via en prompt fortælle den fremadrettet skal du svare mere hårdt og direkte og ikke holde dig tilbage. Det er god underholdning , jeg har en indstilling jer bruger nogen gange som direkte svare mig igen og kalder mig idiot og klovn 🤣
  4. Tak AK. Tog hun din pik til roden selvom du er godt udstyret ?
  5. køb dansk skrev et svar til Giraf's tråd i Generel debat
    Jeg har også arbejdet med IT, men jeg vælger AI fra - især ved søgning af information, fordi AI i den version arbejder ved at sammensætte besvarelser, som ligner viden, men som i virkeligheden bare efterligner, hvad der findes på nettet, uden at kende forskel på forskningsresultater og konspirationsteorier. Ikke mindst historiske oplysninger, geografi og den slags konkrete informationer kludrer AI voldsomt med, hvilket er ret afslørende. Du har ret i, at det ikke er dine argumenter, jeg kommenterer - eller kritiserer. Faktisk svarede du tidligere på et af mine opslag (om aldersforskel og sex) ved at være stort set enig og gengive mine synspunkter - bare bedre formuleret, end jeg selv havde skrevet det. Så AI kan da noget, man kan bare ikke have sex med det 😏
  6. Der vil jeg så sige, den bank assistent tog det meget professionelt, det var god service.
  7. Godt, du fik styr på det med banken. 🙏👍 Jeg kan nu alligevel ikke lade være med at forestille mig samtalen, når du skulle forklare, hvordan kortoplysningerne var havnet i de forkerte hænder. 😉🙈
  8. Det er rigtig spændende at du skal til München, god tur. Jeg kommer der ikke så tit, så nej, jeg har ikke lige nogen holdning til hvad der skal undersøges.
  9. Jeg er ikke enig.. Fordømmelsen af homoseksualitet stammer fra en helt anden indgroet kultur deriblandt også et religiøst aspekt.. Oprigtigt så tror jeg der findes koner derude der også sætter pris på vores eksistens jeg er med på det er et fåtal men de findes.. Vores erhverv kan også i teorien bruges til noget samfundsnyttigt.. Der ville være nogle plusser at nævne i tilfælde af en afstigmatisering..
  10. Jeg er enig i at præmisserne for anonymitet er forskellige, men jeg er ikke enig i at der må gælde andre forhold for jer som forbrugere i denne kontekst. Hvis det er skamfuldt og taburiseret for forbrugeren, så tror jeg ikke man kan opnå afstigmatisering, så længe forbrugeren er styret af frygt og skam for at blive opdaget. Om risikoen for at blive opdaget og hvordan man efterfølgende griber det an, er en personlig beslutning man som voksent menneske har forholdt sig til og taget stilling til, om det ene opvejer det andet. Og jeg finder det irellevant, at andre mennesker stiller “hvad nu hvis” scenarier op - det tjener ikke noget formål. Jeg mener heller ikke at homoseksualitet og sexarbejde kan sidestilles på denne måde. Forskellen er, at sex giver adgang til resourcer - biologisk set og set fra et biologisk perspektiv, så har skam en adfærdsregulerende effekt, så der ikke er uhæmmet adgang til resourcer. Skam er en særlig størrelse, der indeholder flere lag, biologiske, psykologiske og sociale og for at komme den til livs skal man individuelt tage ansvar og ejerskab over sin skam. Den forsvinder ikke hos andre mennesker af, at man står frem med noget, der er præget af skam og tabu af den simple årsag, at vi ikke kan ændre på hinanden. Et nyligt eksempel er hende, der har “The Red Van” - en tidligere sexarbejder. Hun har lige været i fjernsynet med en ny van. Kommentarsporet til det klip på sociale medier var så nedladende og verbalt voldeligt at man skulle tro vi stadige levede i 1950’erne. Nogle gange skal man forholde sig til om man vil være realist eller idealist. Min erfaring er, at de fleste sexarbejdere har valgt førstnævnte, fordi idealisme vil for flere betyde, at de potentielt aldrig kan leve et “normalt” liv igen.
  11. Hej Borende X Er sikker på at de kan fåes med varme:-) Men man må ikke sammenligne dem med rigtige mennesker. Personligt syntes jeg det har været super frækt at se mænd & slaver bolle dem på Madames kommando. Bede dem kneppe dukkerne i det bagerste stramme hul - Ikke alle har den indlevelses evne eller den fantasi der skal til - Men når det sker, kan det være rigtigt frækt, og mange muligheder åbner sig så , hvis du forstår - :-) I mit univers er en Dolls et stykke legetøj, som alt andet:-) Fræk søndag til alle Madame Elisabeht
  12. Ikke enig. Hvis en person endelig får blod nok på tanden til at oprette sig og skrive en anmeldelse, så skal der ikke være en ventetid - så kommer der ikke nogen anmeldelse ud af det. En meget positiv anmeldelse fra en nyoprettet bruger ved man jo godt, at man lige skal tage med et gran salt. Hvis pigen er reel, så kommer der nok også andre anmeldelser. Generelt tror jeg man skal være påpasselig overfor anmeldelser hvor alt bare er positivt, selvom de er skrevet af såkaldte erfarne brugere. Det lyder ofte som en god salgstale. At gøre noget ved det, er nok svært. Det er jo spørgsmålet om hvad man kan bruge anmeldelser til, som det har været diskuteret mange gange før. Hvad én synes er super godt og lækkert behøver ikke være det samme for mig og omvendt. En anmeldelse skal primært bare bekræfte, at billeder/alder stemmer overens med virkeligheden.
  13. det ender sgu nok med, at man kun kan betale med Pokemon kort
  14. Giraf skrev et svar til Giraf's tråd i Generel debat
    Tak for gode og tankevækkende svar (og også tak til min nye AI ven, Sofie). Som nævnt tror jeg ikke debatten om hvad der er AI eller ikke-AI kommer til at være så længe, for det bliver ganske enkelt umuligt at kende forskel. Lige nu er AI svar meget høflige, men så bliver computerne jo bare trænet til at være mere grove og uhøflige. Til gengæld tror jeg godt der kan komme en reaktion mod teknologi, hvor folk bliver trætte af alt hvad der har med IT og digitalisering at gøre. Måske bliver folk mere glade for virkeligheden, og for at mødes væk fra skærmen. Det synes jeg lyder meget rart, ikke?
  15. solfar begyndte at følge dhnmdst
  16. Jeg er nu helt overbevist om at det var godt jeg fulgte bankens anvisninger.
  17. torben35 begyndte at følge Ammy Esbjerg
  18. Er det ikke et noget løst grundlag? Andre der har besøgt hende har været positive, og jeg ser en sund kvinde, der ikke er thai-airways ung, men som ser uafhængig ud og kunne se ud til ikke at være til at manipulere med. At hun flere gang har været her i kortere tidsrum med mellemrum mellem besøgene tæller også til at jeg har tiltro til hende og hendes gerninger.
  19. Jeg synes ikke det er helt det samme. Jeg kan i princippet “låne” mit kort ud eller låne en andens til at betale for min konto og synes ikke at det er følsomme oplysninger på linje med mit pas.
  20. I dag

  21. Would you say just OK service but cute and cuddly? What about GFE or GFE+
  22. Nu er det ikke trådens emne og blot en sammenligning du bruger. Men nej det er ikke sandt. Korrekt det har rykket sig meget. Men at problemet er væk. Nej. Uanset hvad opnår man aldrig at alle accepterer en bestemt ting. Så bliver nok ikke meget bedre end det er nu. Og købesex vil i min optik være endnu sværere af stigmatisere og gøre offentligt acceptabelt, da de kvinder, koner, kærester samlevere hvis mænd besøger os ingen grund har til at se positivt på vores eksistens. Så længe der stadig er sexkøbere som ser ned på vores valg til trods for de besøger os. Er det ikke meget håb for resten af verden udenfor vil se positivt på vores valg og eksistens.
  23. Jeg synes Kaufmich er en utrolig dårlig hjemmeside, de gange jeg har forsøgt har jeg problemer med at bruge den, så skal man være bruger for at se det, så skal man betale for at kunne gøre det og skive til pigerne eller se der telefon nummer. Filterne hopper fra hele tiden og pigerne skiftes ud hele tiden(ikke sides skyld). Så derfor har jeg ikke nævnt Kaufmich så Lang tid før. Måske jeg kigger på mulighederne ugen op til turen men igen siden afholder mig. Men nu kommer der ikke så mange stemmer herinde, så kommer nok til at bruge mere tid på at undersøge stederne end Kaufmich søgninger.
  24. Arh, så er hun vel heller ikke bedre. Bedst skrives med d på dansk - det var så staveundervisning for i dag. Og hvorfor skal der være to anmeldelser? Og i denne anmeldelse er det samme skrevet to gange. Det er måske bare noget Kilimanjaro syge...https://www.youtube.com/watch?v=xbK3x7FirX4 Det var så også nok brok for i dag...
  25. tja66 skrev et svar til SiaUngQ's tråd i Generel debat
    Det har jeg tilgode at prøve ;)
  26. Hmm, når jeg tager et billede med mobilen, så smider den en kopi i skyen med det samme, så slettes billedet på mobilen, så ligger der stadig en kopi i skyen. Kortoplysningerne kan altid misbruges, da ikke alle transaktioner kræver godkendelse med MitID
  27. At blive kilderet under fødderne, for så senere at få et håndjob. Den kunne jeg godt acceptere.

Account

Navigation

Søg

Søg

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.