Hop til indhold

Når der er bagmænd

Featured Replies

Skrevet
Slowman skrev, for 5 minutter siden:

Tjo…. Men afkriminalisering vil jo også betyde regnskaber, moms, skat, forsikringer osv. Jeg tænker at en 1/2 time hos en sød, helt lovlig dansk pige kommer op i tæt på dobbelt pris af hvad det koster i dag. 2-2500 kr

Og så vil der jo være endnu bedre konkurence vilkår for ulovlige pigers forretning.

Det er dælme en svær debat😅

Jeg skrev yderligere og ikke total 😉

Men ja det er lidt kompliceret. Men med renere linjer vil nogle af omkostningerne blive mindre og kvinderne ville få adgang til sygedagpenge o.lign. det skal de jo pt. dække ud af indtjeningen. Så jeg tror ikke det er helt så grelt.

Desuden vil politiet langt nemmere kunne skille tingene ad og lukke de steder der ikke har styr på tingene, hvor det meste i dag får lov til at gå under radaren.

Og hvis frugt og grønt kan være momsfrit, så kan sex også 🤣🤣🤣

Deltag i samtalen

Du kan oprette et indlæg nu og oprette dig som bruger bagefter. Hvis du allerede har oprettet en bruger, så log ind her for at oprette et indlæg med den bruger.

Gæst
Svar på denne tråd...

Account

Navigation

Søg

Søg

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.