Hop til indhold

Usikker på mig selv - pikstr. + tidlig sædafgang

Featured Replies

Skrevet

Hej med jer

Jeg skriver i håb om at der er nogen der har lyst til at være ærlige og komme med positive svar. Hvis der er nogen kvinder herinde som har erfaring med mange mænd, så må i endelig også byde ind.

Jeg er usikker på min pikstr. Jeg måler 14,5-15 cm. (15 hvis meget hård), men i slap tilstand er den ikke så stor. Når jeg ser andre mænds pik i svømmehal osv, så ser de bare enorme ud. Jeg tænker de i hvert fald er 18+. 

Vær lige ærlig her :D hvad måler i? 

Og hver gang jeg skal  besøge escortpiger, så kommer jeg efter 3 sek..... Det er virkelig spild af penge. så skal jeg betale for 2 udløsninger, og anden gang sker det også at der kun går et par min. 
Jeg har også prøvet hvor jeg har holdt længere selvfølgelig, og normalt er det ikke det store problem. Jeg er følsom, så jeg kommer hurtigt, men kan også godt holde igen så det bliver måske 10 minutters samleje.

Har i nogle tips? 

Sidste ting er, at jeg på det seneste har drømt lidt om at sutte pik. Min partner (kvinde) er god til det selv, men hun vil ikke lade mig komme i munden på hende. Og hun skal have pik efter og orgasme hver gang, så jeg får aldrig lov til at bare få en god sutter og en udløsning. 

Ellers nogle gode escortpiger der tilbyder prostatamassage. selv om jeg synes det er lidt akavet. Så skulle jeg måske prøve det. Er bange for der kommer noget ud...... :D 

Når men hvis der er er nogle trans herinde, som gerne vil suttes, og evt. kneppe en jomfru mand. Så sig gerne til. jeg tager gerne alt i munden. 

Skrevet

Din pikstørrelse er ret normal. Det er der jeg også er, og det er vist mere udbredt at være "grower" end man skulle tro.

https://www.dr.dk/drtv/se/sex-med-p3_-pikkens-stoerrelse_356642

Mit problem er det lidt omvendte at jeg har ret svært ved at komme, men jeg har fundet ud af i forbindelse med købesex at det egentligt ikke gør så meget da der er så mange andre dele af mig end lige min pik der er vild med de ting jeg lave sammen med pigerne. Du kan evt. også prøve at flytte dit fokus væk fra pikhovedet og hen til resten af kroppen. Mærke hvor lækkert det egentlig er at slikke fisse og mærke pigens krop med hænderne.

Mange piger tilbyder "strapon" hvor man kan blive bollet i røven med en påspændingsdildo. Prøv at søge lidt på det. Har selv for nylig fået sådan en tur, og det er anbefalelsesværdigt. Pigerne har som regel en pakke vådservietter klar.

Skrevet
Micehdana skrev, for 6 timer siden:

men i slap tilstand er den ikke så stor. Når jeg ser andre mænds pik i svømmehal osv, så ser de bare enorme ud.

Mens man i udlandet skelner mellem en “grower” og en “shower”, så har vi i Danmark de maleriske betegnelser en blodpik og en kødpik. Sidstnævnte ser store ud, men vokser ikke så meget i stiv tilstand, mens du lader til at tilhøre gruppen med en blodpik, som tiltager ganske meget i størrelse og omfang, når blodet strømmer ud i svulmelegemerne, når du bliver seksuelt ophidset. Som @Lauersen skriver, så ligger dine 14-15 cm fint i normalområdet. Hvis du søger lidt, kan du læse en lang tråd om samme emne, da pikstørrelse er diskuteret ret indgående for noget tid siden.

Har du direkte fortalt din partner, at du meget gerne vil have et blowjob af hende? Ellers er det da det oplagte førstevalg, inden du kaster dig ud i at få din pik suttet af en GP. Går dine lyster i virkeligheden mere i retning af at prøve at være sammen med en trans, kan din partner selvfølgelig ikke hjælpe dig så meget med det.

Skrevet

Hmm måske du skal prøve et af thaistederne. Jeg synes at det fungerer rigtig godt for mig at man starter med massage. Det giver kroppen mulighed for at falde til ro og så glider det stille over i det mere frække. Nogle tilbyder også prostata massage og er meget afslappet omkring det.

Jeg formoder at du allerede har tømt dig selv før end at du tager afsted.

Skrevet

Det med pikstørrelsen skal du slet ikke være nervøs for ;) Så vidt jeg husker er den officielle gennemsnitstørrelse på danske mænd 14 cm. Og det med at kigge på den i slap tilstand er slet ikke noget du skal måle dig med, det er jo i stiv tilstand den skal bruges ;) :D 

Så 14-15 cm er helt fint, den kan sagtens give en kvinde masser af nydelse, det er hvordan du bruger den der er det vigtige :) Så er der også noget med tykkelse, det kan også være meget forskelligt.

Omkring det at holde længere, jeg ved at det er noget som kan trænes, men jeg ved dog ikke hvordan, det er nok en mand der skal give nogle tips til det. Men udover det så er det meget normalt at komme hurtigt, jeg tror det er specielt hvis man ikke har fået noget længe eller hvis man er sammen med en kvinde som tænder en helt vildt, så er det bare svært.

Skrevet

Du virker meget ung... Men pikstørrelse betyder ikke en skid -det er oppe i dit hoved det hele forgår -hvad vil du have ud af at jeg f.eks. skriver -jeg måler 20cm. eller 12,5cm.?? Du har en fast partner -det kan lide sex med dig -hvorfor ikke tale med hende om, hvad hinanden kunne tænke jeg at udforske/afprøve med hinanden...

Du kommer hurtigt måske tantra ville kunne hjælpe dig til at holde længere. Men du skriver "men kan også godt holde igen så det bliver måske 10 minutters samleje." hvorfor gør du ikke det på besøg så? Mange gp vil bare have man kommer hurtigt -så de kan komme videre... (det er altid noget vi kunder er oppe i mod -det er jo ikke os der har travlt og har en ny aftale lige om hjørnet -vi vil jo bare have den bedste oplevelse)

Du virker som om det er en masse du gerne vil have afprøvet -det er jo fint, men en ting af gangen -det er vigtigt du mærker efter, hvordan du har det med det -og selv om andre siger noget til dig -er det din mavefornemmelse du skal gå efter Altid! 

At gå til Gp kan godt være nedbrydende for ens selvtillid -hvis man ikke har det godt med sig selv -er usikker på sit eget formåen. Ligesom det kan være opbyggende for ens selvtillid, hvis man er heldig, at møde en gp der har empati og forståelse for dig, og giver sig tid til dig i sted for at stress. Så bestil altid mindst 1 time -fortæl fra starten -hvad du kan tænke dig, og evt. hvad dit problem er "tidlig-sædafgang"

Hvis du flakker rundt til mange forskellige -og ikke rigtig ved, hvad du vil -og søger erfaringer med en mand -osv... Sååh beder du jo om problemer, og kan ikke rigtig blive tilfreds med dig selv... 1 ting af gangen -så er det ikke noget i vejen med at udforske;-)  

Skrevet
Micehdana skrev, for 9 timer siden:

så kommer jeg efter 3 sek..... Det er virkelig spild af penge.

Jeps...Det er jo netop, hvordan du bruger kalorius det i den grad handler om.....noget jeg bestemt kan anbefale er knibeøvelser....lav 50 knibeøvelser (anussammentrækninger) hver dag f.eks. inden du skal sove...det er noget der hjælper på for tidlig sædafgang....og så meget andet..... Kan virkelig anbefales;)

 

Skrevet

Vil også byde ind, og sige at din størrelse er helt normal - men du er langt fra den eneste der har netop de tanker.... (Hurra for pornoindustriens forvrængede billede af, hvad der er normalt hos begge køn :rolleyes:

Nu har jeg ikke selv en pik, men vil lige give dig et par tip med på vejen.... Det er nævnt før, men knibeøvelser er absolut vejen frem. Både i forhold til din udholdenhed, men også i forhold til dit fysiske halberd. Lav knibeøvelser hver dag, gør dig til vane at lave dem mens du kører bil, børster tænder, vasker op what ever der virker for dig.. Ved du ikke hvad knibeøvelser er, så er det ganske enkelt den muskulatur du bruger når du "klipper" strålen over når du tisser... Er det helt nyt for dig at lave knibeøvelser, kan du derfor nemt øve dig når du alligevel står og tisser, så kan du stoppe strålen et par gange ved at spænde op indvendigt (men ikke for meget, da det kan resultere i at du ikke får tømt blæreren ordentligt, og det derved kan forårsager blærebetændelse). Du kan også øve dine knibe-skills ved at ligge på maven, med dit erigerede lem liggende op af maven. Forsøg at lave små løft med pikken, uden at bruge hænderne. Det er samme teknik du bruger, mens pikken er slap og pakket væk i bukserne - du behøver altså ikke hive den frem, hver gang du skal træne. 

En anden løsning, der også virker for mange, er penisringe. De fantastiske små gummidutter kan både have positiv effekt på din tidlige sædafgang og på dine tanker om, at du måske føler dig lidt under gennemsnittet ^_^ Ringen må gerne være godt stram når du sætter den på, effekten er nemlig bedst når den spender så meget at den lukker en lille smule for blod-tilbage-førslen. Bare pas på din pik ikke bliver lilla eller alt for øm - så er det tegn på din ring er for lille.. 

Du kan også forsøge dig med tantra. Her er det nemlig ikke orgasmen der er i fokus - hverken os dig eller pigen. Du kan dermed slippe det pres du måtte føle og det fokus du har på orgasmen, eller på at undgå samme. Sex kan nemlig handle om meget andet end pik, fisse og orgasmer - og det kan du med fordel opleve med tantra -_- Du kan med fordel finde stor nydelse i at give hende nydelser med andet end din pik.. 

Held og lykke med det - og god fornøjelse med pik-sutteriet.. jeg forstår godt dine lyster :wub:

Skrevet

Glem alt om pikstørrelse, kvinder er ikke bygget til at modtage en tyrepik alligevel.
Har set nogle af de virkelig store pornopikke som aldrig får den i bund, hvad er det sjovt ved det? 




 

Skrevet
Micehdana skrev, for 11 timer siden:

Jeg er usikker på min pikstr. Jeg måler 14,5-15 cm. (15 hvis meget hård), men i slap tilstand er den ikke så stor. Når jeg ser andre mænds pik i svømmehal osv, så ser de bare enorme ud. Jeg tænker de i hvert fald er 18+. 

Og hver gang jeg skal  besøge escortpiger, så kommer jeg efter 3 sek..... Det er virkelig spild af penge. så skal jeg betale for 2 udløsninger, og anden gang sker det også at der kun går et par min. 

Størrelse: Som @Sexy Flora skriver er det en gennemsnitlig størrelse (jeg var selv ret begejstret da jeg så den seneste opgørelse). Med 13-15 cm kan man sagtens gøre sin partner glad, så det behøver du ikke bekymre dig om.

Kommer for hurtigt: Jeg har selv det modsatte problem. Jeg har svært ved at komme. Især når jeg begynder at tænke på det og bekymre mig om det. Jeg synes de råd @SweetKisses har lyder fornuftige. Når jeg har problemer med at komme, er løsningen, at jeg udelukkende tænker på mig selv. Måske er en løsning for dig udelukkende at fokusere på din partner (evt kombineret med fysiske hjælpemidler)

Skrevet
SweetKisses skrev, for 2 timer siden:

halberd.

.... helbred!! jeg aner ikke hvad mine fingre foretager sig nogengange.... :blink:

Skrevet
SweetKisses skrev, for 1 minut siden:

jeg aner ikke hvad mine fingre foretager sig nogengange

Det kender jeg godt. Det er sjældent det tages som en undskyldning. Der bliver bare udgivet lussinger og råbt "gamle gris".

Skrevet
tvr skrev, for 2 minutter siden:

Det kender jeg godt. Det er sjældent det tages som en undskyldning. Der bliver bare udgivet lussinger og råbt "gamle gris".

Så besøger du de forkerte piger... ;)

Skrevet
SweetKisses skrev, for 4 minutter siden:

jeg aner ikke hvad mine fingre foretager sig nogengange

Lyder sørme spændende :lol:

Skrevet
SweetKisses skrev, for 13 minutter siden:

Så besøger du de forkerte piger... ;)

Problemet opstår når jeg ikke besøger piger

Redigeret af tvr

Skrevet
SweetKisses skrev, for 23 minutter siden:

.... helbred!! jeg aner ikke hvad mine fingre foretager sig nogengange.... :blink:

Det er lidt skræmmende, at din autocorrect mener, at det er mere sandsynligt, du taler om tohånds-slagvåben end om folks helbred :shock:

Redigeret af yrghh

Skrevet
tvr skrev, for 3 minutter siden:
SweetKisses skrev, for 15 minutter siden:

Så besøger du de forkerte piger... ;)

Problemet opstår når jeg ikke besøger piger

Hahahah... Jeg ser for mig hvordan du sidder helt alene foran computeren og giver lussinger og råber gamle gris, mens fingrene går på opdagelse :D

Skrevet
yrghh skrev, for 4 minutter siden:

Det er lidt skræmmende at din autocorrect mener, at det er mere sandsynligt du taler om tohånds-slagvåben end om folks helbred :shock:

:lol: Jeg sidder endda ved computeren, så jeg kan ikke engang give autocorrect skylden i dag.. Det er udelukkende mit hoved, og fede fingre.. :rolleyes:

Skrevet
SweetKisses skrev, for 1 minut siden:

:lol: Jeg sidder endda ved computeren, så jeg kan ikke engang give autocorrect skylden i dag.. Det er udelukkende mit hoved, og fede fingre.. :rolleyes:

Umiddelbart blev det ikke mindre skræmmende af den forklaring... :wacko:

Skrevet
yrghh skrev, for 11 minutter siden:

Hahahah... Jeg ser for mig hvordan du sidder helt alene foran computeren og giver lussinger og råber gamle gris, mens fingrene går på opdagelse :D

Hahaha. Det er heller ikke foran computeren problemet opstår. Det er ene og alene når jeg går ud, ser noget lækkert og så  liiiiiige pludselig aner jeg ikke hvad hænderne foretager sig

Skrevet
SweetKisses skrev, for 4 timer siden:

Du kan også øve dine knibe-skills ved at ligge på maven, med dit erigerede lem liggende op af maven. Forsøg at lave små løft med pikken, uden at bruge hænderne.

Det kræver sgu sin mand at løfte kroppen med cock-push-ups på den måde. :?

Skrevet
Den_glade_amatør skrev, for 4 minutter siden:

Det kræver sgu sin mand at løfte kroppen med cock-push-ups på den måde. :?

Nu er det også nogen af os der er følsom -bryder mig slet ikke om, at ligge deroppe og kikke ned -i længden er det for smertefuldt -så helle den anden vej -så er det jo nogen gange de tager forkert af låret og det 3. ben (når man får massage)ggg

Skrevet
Den_glade_amatør skrev, for 11 minutter siden:

Det kræver sgu sin mand at løfte kroppen med cock-push-ups på den måde. :?

Okay, du må gerne nøjes med at ligge på ryggen og gøre det så... ;)

Skrevet
  • Author

Tak for alle de gode svar! Er virkelig positivt overrasket over jeres svar.

jeg er i hvert fald ikke gammel selv om jeg føler mig gammel er 29 år. :)Og i min ungdom fik jeg ikke snuppet alle mulighederne for knald grundet min usikkerhed. Jeg er selvsikker på mit udseende, og uden at lyde selvglad, som jeg nok alligevel gør, så er jeg en pæn fyr (siger kvinderne).
men jeg tror også min sex lyst er stor, fordi jeg føler jeg har skulle indhente noget.

jeg har besøgt mange escortpiger, også da jeg var yngre, nogen gange bedre oplevelser end andre, men altid har jeg kommet hurtigt.

jeg må prøve med penisring og knibeøvelser.

min kone er lækker. Hun har en trænet krop, c skål bryster og en fyldig trænet røv. Hun er god i sengen og sutter godt. Og elsker når hun slikker mine nosser. Hun kan nogle tricks der er vilde. Så kan ikke rigtig klage. Men det bare lige de sidste lyster jeg har.

 hun vil ikke have sperm i munden. Hun er først for nyligt begyndt at lade mig slikke hende (efter 7 års ægteskab). Og samme med finger i røven på hende. Men det er ikke hver gang hun er til det. Har slikket hende maks 3 gange.
mens jeg bare gerne vil slikke hendes fisse og røv, komme hende i munden, slikke hende videre og bolle alle hendes huller inkl. røv.

så når jeg besøger escort, er det typisk fordi jeg vil prøve noget hun ikke vil give mig; fx anal sex som jeg tænder meget på. også megafransk.

jeg vil også gerne slikke escortpigerne, begge huller, men tør ikke pga jeg er bange for at blive smittet md noget. Og tør heller ikke superfransk af samme årsag, selv om jeg har gjort det et par gange. Jeg ved godt risikoen er lille, men ja tør ikke.

tror i en escort pige vil have noget i mod jeg bruger slikkelapper? Og nyder de at blive slikket? Eller er det ligesom alt andet der bare skal overståes. Og ja ved godt nogen nyder det mere end andre.

Må overveje strapon. Har i haft uheld før? Skal nok tømme mig inden, men alligevel.

Gæst
Denne tråd er lukket for yderligere kommentarer.

Denne hjemmeside bruger cookies

Vi bruger cookies til at huske dine indstillinger og forbedre din oplevelse på siden. Klik på "Acceptér cookies" for at give dit samtykke. Du kan til enhver tid trække dit samtykke tilbage eller ændre dine cookieindstillinger her.

Account

Navigation

Søg

Søg

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.