Hej alle Eroguidebrugere.
Vi er et mindre filmproduktionsselskab der pt arbejder på en dokumentarfilm om mænd, der dyrker sex med andre mænd.
Vi har igennem efteråret arbejdet lidt med området og har fundet frem til, at en del mænd, der egentlig betragter sig selv om hetroseksuelle, dyrker eller har fantasier om sex med andre mænd.
Vi er nu begyndt at arbejde lidt videre og har brug for at få kontakt til mænd der i det daglige betragter sig som hetroseksuelle - men som i det skjulte dyrker sex med andre mænd.
Formål med dokumentaren: Det er vores erfaring, at denne gruppe ofte udlever deres fantasier meget skjult. Der er ofte tale om mænd, der lever i faste forhold med kvinder, de ikke har fortalt om deres præference - og heller ikke ønsker at fortælle det. Det vi ønsker er at vide noget mere om er hvilke omkostninger det har - i det daglige - og på længere sigt. Hvilke tanker gør i jer om jeres seksualitet? Hvad er jeres frygt - jeres håb og hvordan får i det hele til at hænge sammen.
Formålet med dokumentaren er ikke at forarge den brede befolkning med at vise rastepladser, hvor mænd i hemmelighed mødes, men at se ind bag ved mennesket - de mekanismer der er i spil og de konsekvenser det har.
Og hvorfor henvender vi os netop her på Eroguide. Fordi det er vores indtryk, at her er et utrolig bredt udpluk af alle typer af mænd i den danske befolkning, og at her er højt til loftet, når der snakkes om de lidt utraditionelle emner.
Har du viden og erfaring på området - er du en af de mænd vi søger kontakt med. Så er du velkommen til at kontakte os til en helt uforpligtende og anonym snak - enten her - eller på mail.
[email protected]
www.clickfilm.dk