Hop til indhold

Rushton

Medlem
  • Oprettet

  • Seneste besøg

Alting skrevet af Rushton

  1. Rushton skrev et svar til fiddleer's tråd i Generel debat
    Aha, ok, det giver mening.
  2. Rushton skrev et svar til fiddleer's tråd i Generel debat
    Men hvis administrator tænkte sig lidt om, så kan selfie tråde og lignende godt anses indirekte reklame, men de ville alligevel skabe større trafik til Euiroguide.dk og derved gavne alle andre aktiviteter på siden inklusive anmeldelser som nok er hoverformålet for de fleste at deltage her. Dvs, administrator kunne overveje om reglerne bør ændres en smule eller forblive som de er.
  3. Rushton skrev et svar til fiddleer's tråd i Generel debat
    Aha. Ok, tak for info. Ikke så nemt med de regler. Der er billeder i bl.a. Sexevents tråden, og jeg tænkte at det kan nok ikke være problem med egne billeder af en selv. Men alt kan ikke være logisk. 🙂
  4. Rushton skrev et svar til fiddleer's tråd i Generel debat
    Du får mere feedback og mænd der kikker hvis din kone opretter en profil her og poster billeder af sig selv i en tråd. Mere end hvis du sender individulelle PB. 🙂 Jeg forstår at de abdre gerne vil have PB, så vil de føle sig lidt tættere på en eventuelt møde når i er klar til det. 😅 Men der er dit/jere valg, vil du have mange der kikker med, eller vil du have private kontakter.
  5. Rushton skrev et svar til Refresh's tråd i Hyggesnak
    Ja, som mand så er man altid "interesseret" og bevidst om alle smukke/sexede kvinder der kommer forbi ens synsfelt. Medens kvinder er mere reagerende på opvartning. Og ja, når jeg har en ny kæreste, hvor alting bare spiller og man (både mig og hun) har meget lyst til sex og har sex hver dag, gerne mere end en gang, og efter nogen uger stadig næsten hver dag. Ja i den her periode af 2-3 måneder så er alt let, der er ikke så meget bekymringer, man husker at tænke på sig selv og at nyde livet, ikke en masse pligter og arbejde. Ja, men er mere "klar" og velafbalanceret i hovedet, og man ved uden at tænke over det hvorfor man lever. Ikke det andet hverdags bullshit man ellers render rundt og laver og synes man skal forholde sig til. Alle eksterne ting bliver glemt, og er ikke lige store tidsrøvere som de er i den normale hverdagen. Og det fede er at denne nye kvinde/kæreste har det på samme måde. Nogen gang endu mere end dig. Men hendes "forhøjede" tilstand med lyst, sexualitet, ro og glæde, kommer udefra at hun oplever en ny "fremmede" mand (uden kendte ulemper) har rigtig meget lyst til hende som om hun er den smukkeste og bedste kvinde i verden. Hun tillader sig selv at læne sig mod denne mand, og hun oplever en styrke og tryghed han giver samtidigt med at han har stor lyst til hende. Det tænder hende fysisk og mentalt. Det er selvfølgelig mest en oplevelse der skabes inde i hendes hovede og som rammer hendes inderste og altid nærværende ønsker. Det går over efter omkring 3-6 måneder når hun opdager at manden ikke længere er 100% på. Og at hun måske alligevel ikke er jordens centrum. Men at manden begynder huske at der er også en verden udenfor den her sindsyge boble. Hvis begge er heldige så kan boblen være 6 måneder, men aldrig længere end 9 måneder. Så er den over, og enten har i fået et nyt barn og så starter en ny boble, eller så har i ikke fået barn og så skal i finde ud af hvordan i egentlig passer eller ikke passer sammen i hverdagen og hvilke kompromiser i egentlig gider lave for at nyde hinandens selskab. Men i har haft 3-9 fede måneder. Og du begynder at se at der også er andre smukke kvinder der kommer forbi dit synsfelt. Og hun begynder opdage at du ikke er helt uden ulemper eller fejl. Så ja, jeg køber dit begreb om at manden har en allestedsnærværende lyst, og at kvinden har en responsiv lyst. Det er også derfor mange lange forhold slutter ved at kvinden oplever at hun "ikke bliver set" mere, og manden opdager det ikke før hun går sin vej. Det er altid en overraskelse og et mysterium for manden. Det er fordi han glemmer at give hende input, og hun mister sin responsive lyst. For hvad skal hun respondere på, når alt kører uden særlige hændelser i hverdagen.
  6. @dabusta Hvorfor tester du ikke selv, og fortæller os andre om din oplevelse?
  7. Ja, Nympho har flottere layout og fler billeder. Det er bare lidt for meget indpakning frem for indhold. Jeg fortrækker Escortguide, der er info og billeder uden an masse smart farvelade rundt omkring. Det eneste jeg mangler hos Escortguide som Nympho har, er alder højde og vægt. (Uanset hvor godt eller skidt det passer, lige som bryst størrelse, så giver det alligevel en lille indikation.) Så jeg bruger Nympho kun til at se højde og vægt, udover alle flotte billeder som får det at ligne de gamle pornoblade man kunne købe i kiosken for 30 år siden. 😅
  8. Og hvad relevans har det til den nye Olivia? Eller din boliginspektion for "mange år siden", hvad relevans har den? Ting ændrer sig aldrig efter du har været et sted?
  9. Annoncelight har mest fokus på Jylland. Der er også https://escortguide.dk som har mere fokus på Sjælland og har en del danske og udenlandske GPer eller https://nympho.dk som er mere "moderne", "lækkert" design og "bling bling". Her er mest udenlandske GPer og nogle danske. Men som @Pindebrænde skriver, du får mere hjælp hvis du er mere specifik med hvad/hvordan du har søgt.
  10. Ja, desværre, det ser ud som Olivia No 1 har sluttet igen. Vi nåede at hygge os 2 år den her gang. Hun har nok fundet andet i livet at bruge sin tid på. Det er godt for hende, men lidt kedeligt for os. Måske ser vi hende igen, eller så ser vi en anden.
  11. Dina er en meget smuk, smilende og serviceminded pige af anden etnisk baggrund, måske mellemøsten, med forbavsende få tatoveringer, overså dem næsten. Men sød, dejlig og smilende er hun. God BJ og sex.
  12. Deres erfaring er: De fleste der bliver truet lader sig ikke narre, men måske hver tiende der trues bliver bange og betaler bare lidt i første omgang. Så kan de komme tilbage gang efter gang og får udbetalt mere hver gang til ofret ikke har flere ressourcer. Derfor prøver de true så voldsomt som muligt, fordi de håber du er måske en af dem der bliver bange nok til at betale. Vores erfaring er: Dem af os der overhoved ikke svarer får flere gentagne trusler i håb om reaktion, og når man stadig ikke svarer så giver de op efter et stykke tid og søger efter nye ofre. Hvis man skriver tilbage kun en enkelt gang, og kun en gang, med information at de er blevet politianmeldt for trusler (inklusive deres kontaktdetaljer tlf/email eller hvad man har) så stopper de hurtigere med sin trusler. Man skal bare lade være med at svare mere end den ene gang. De oplever gentagne svar som et tegn på svaghed, og derved mulighed for at få penge fra et offer som er bange. Hver gang man svarer er et bevis på at du tager dem seriøst, så hvert svar får dig nærmere den første udbetaling. Bonus: Hvis man faktisk politianmelder, og afleverer de trussel sms/email man har fået, så har politiet nogen gange samlet sammen nok med beviser og nok med spor til at foretage en anholdelse, få en dom, og efterfølgende udvisning med forbud om indrejse igen til DK et antal år i fremtiden. Det har sket et par gange. Ret fedt. Bonus nr 2: Der er endnu ikke kommet noget tegn/bevis for at nogen af dem der er blevet truet, faktisk har oplevet noget vold eller fysisk kontakt fra dem der truer.
  13. Peter is easy to pronounce and works easy in English and Danish. Thomas is more complicated. Jens and Lars is not that good in English. Ans so on... Peter is just a very easy name in both languages. We are all lazy in one way or another.
  14. Both you, me and everybody else in this business are using fake names. I guess you already know that. Have a nice Sunday.
  15. Jeg har prøvet sende SMS, uden svar. Ved hun kan være optaget osv. Men hvordan har i skabt kontakt, SMS, ringe, WhatsApp, eller...?
  16. Spændende emne. Hos mig varierer det en del. Når jeg er single så går jeg til GP op til 1-2 gange per måned. Jeg har været i gamet i mange år, og fortrækker møde de piger jeg kender og har god kemi med. Nogen gang får jeg lyst til en ny GP og der er en 50/50 hit or miss erfaring. Altid spændende og lokkende med en ny GP, men sjældent det bliver så godt som jeg hade tænkt mig. Så de bedste GP besøg er med dem jeg kender i forvejen og besøgt flere gange. Nok en alder ting. Når jeg var ung så hade jeg god hurtig sex med (næsten) alle GPer jeg mødte. Når jeg har kæreste (som typisk holder i 1-3 år) så tænker jeg slet ikke på GP det første år. Der er rigeligt med sex og glæde og smil det første år. Det andet år er stadig godt men der begynder jeg alligevel tænke på GP og begynder at besøge nogen GP jeg kender 1-3 gange det år, og så 3-4 gange det tredje år. Så er jeg single igen og frekvensen af GP besøg går op. Mine kærester (eller mig) går ikke grundet GP, men grundet alle andre mulige grunder. Er jeg en hat? Ja, det er jeg nok.
  17. Læs anmeldelsen og annoncen. Han brugte penge på hotel, fin restaurant, og en hel nat. Hun starter sine priser fra 4000 kr for nogle udefinerede timers hygge, hvor der er frit slag på de fleste hylder. Han lejede hende en aften plus en hel nat. Så den tur har nok kostet et sted over 10.000 kr. Hvis nogen vil vide prisen lidt nærmere så har denne nogen nok ikke råd til det alligevel. Men nu har du "et slag på tasken".
  18. Rushton skrev et svar til LystTilSM's tråd i Generel debat
    Og når du har slået lokation visning fra, så får du spørgsmål fra konen: "Hvorfor har du slået lokation visning fra i tirsdags?"
  19. Hvorfor skriver du ikke bare hvad du fik betale. Prisen er vel ikke hemmelig?
  20. Normalt er det tjek af at du har bestilt en tid.
  21. Udover billeder - som ikke altid er nemt grundet diskretion - så er grundlæggende information vigtig når jeg/andre overvejer detagelse: omtrent hvilken alder, højde og vægt hun/han har. Nogen gang er farve også relevant for hvad man tænder på eller ikke. Så er det nemmere at beslutte sig om man vil indlede en kontakt.
  22. Og hvor mange er tilmeldt nu, hvis du ved det?
  23. Vica hos PussyGaloers https://70210026.dk/vica
  24. Nej. Direkte fra annoncen: "PRISER for blidt og behageligt. (Sex, sutte & slikke)" Så de to første linjer efter priserne er nok inkluderet, og så må de andre ting som golden shower osv, koste ekstra. Det er trods alt en business.
  25. Rushton skrev et svar til Miza's tråd i Generel debat
    Tak for info

Denne hjemmeside bruger cookies

Vi bruger cookies til at huske dine indstillinger og forbedre din oplevelse på siden. Klik på "Acceptér cookies" for at give dit samtykke. Du kan til enhver tid trække dit samtykke tilbage eller ændre dine cookieindstillinger her.

Account

Navigation

Søg

Søg

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.