Meget spændende læsning. Jeg startede selv som sexkøber for 25 år siden, så jeg genkender en del navne. Hermed et par minder om de piger, som har gjort stort indtryk på mig gennem årene.
Debut
min købesexdebut var faktisk også min sexdebut. Havde ikke heldet med mig i min ungdom og indså at skulle jeg "have noget på den dumme", så måtte jeg nok punge ud, og sådan blev det. (Jeg er i øvrigt meget enig med dem der skriver, at en sammentælling af totalen brugt på fjas i den forgangne periode, ikke vil gøre nogen gavn, endsige skabe glæde. Føj for den lede, det er mange penge!).
Internettet var ikke tilgængeligt endnu, så det var papirudgaven af EB, og dennes massageannoncer, der leverede kontaktinfo til min første gang. Valget faldt på en kvinde i Karlslunde. Jeg husker ikke hendes navn. Privat villa i gå-afstand fra S-toget. Hun var sidst i 20'erne/først i 30'erne, køn, men ikke prangende, og så var hun naturligt rødhåret. Jeg forklarede hende, at det var min første gang (ever), og at hun derfor gerne måtte gå langsomt frem, så jeg ikke kom for hurtigt. Hun var meget sød og forstående, og ville gå stille og roligt til opgaven. Som jeg husker det, så bestilte jeg en halv time, som kostede 400 kr. Jeg klædte mig af, og hun forlod lokalet med kontanterne. Hun returnerede ret hurtigt, og tråde spillernøgen ind i rummet. Bang! Nu skulle det være. Hun så dejlig ud, med en stor b-skål/lille c-skål og en markant, rød dusk mellem benene. Sådan var det jo den gang ;o). Hun lagde sig mellem mine ben og tog pjorten i munden, og begyndte at slikke og sutte. Det var en fantastisk fornemmelse, som ikke blev værre af, at hun helt havde glemt at sætte kondom på! Mit første blæs, og så var det au naturel. Jeg blev helt i tvivl om, hvorvidt det ikke var kutyme med gummi på, så jeg spurgte forsigtigt, om ikke der var noget hun havde glemt? (fjols). Hun rettede fejlen, og vi fortsatte med blow, 69 og missionær. En fin begyndelse med et twist. Jeg var nu ikke længere jomfru - og kun 21 år....
90'erne
Jeg frekventerede op gennem årtiet rigtig mange piger, for det der sex var sgu' en rar ting. Jeg besøgte især Borups Allé 10x. Tæt på hjørnet til Munkensvej. Jeg købte halve timer hver gang, og husker især en meget sød pige, som jeg besøgte 3-5 gange over et par måneder. Jeg tror hun hed Eva. Hun var ret lille, hvilket blev kraftigt fremhævet, når vi stod op og tog tøjet af hinanden, da jeg er på den anden side af 190 cm.
Smallegade 5x blev også besøgt flittigt. Norske Katrine var den første med kunstige bryster, som jeg "prøvede". Det faldt aldrig helt i min smag. Hun var sød og smuk, men brugte efter min smag alt for meget glidecreme, og havde desuden en lidt kold attitude. En rigtig pro. En anden, meget anderledes pige (ifh. Katrine) på den adresse, var Malou. Et lille nips med store mørke øjne, flot, kort brunt krøllet hår, små bryster og en fantastisk fisse med hår overalt. Hende besøgte jeg en håndfuld gange, men blev konstant skuffet over, at hun ikke tillod at man slikkede hende. Den perfekte mis, men ingen tungeadgang. Som jeg husker det, så var det på anbefaling af sin læge, at hun ikke tilbød denne feature.
En af de smukkeste kvinder jeg besøgte i den periode, havde hjemme på Ndr. Fasanvej 1x. Her er det I, kære læsere, meget gerne må byde ind, for jeg kan simpelthen ikke huske hendes navn!. Hun var høj, blond og havde et par massive D-E skåle, som var både lange og tunge. Hun var gudesmuk og pisse sød. Jeg besøgte hende en del gange, og kom efterhånden til at snakke lidt privat med hende under besøgene. Jeg husker især engang, hvor alt var kaos på mit arbejde, og mit humør var dybt påvirket heraf. Hendes medicin til min depression var en fabelagtig gang spansk mellem hendes massive kasser, med afslutning på bryst og hals. Det var næstekærlighed af den fornemme slags. Hun var, som jeg husker det, veninde med Anni F, og de deltog begge i meget små roller i en afsnit af tv-serien Taxa ca. 1999. Er der nogen, der kan genkende denne beskrivellse, og evt. sætte et navn på hende?
Massage
I 1999 prøvede jeg for første gang kropsmassage. Det var hos polske Melissa, som holdt til på Sønder Boulevard (og sidenhen Dalgas Boulevard). Hun var en oplevelse. Der var både parykker, leopardplettede trusser, lak og sågar rotter! (De indgik dog aldrig i akten, skal det lige siges ;o)). Hende fik jeg et ret tæt forhold til, og når trangen var størst, men pengene små, så var hun altid beredvillig til først at indløse den udstedte check på fremtidig dato, hvor der igen var dækning. Service.
Thai
Efter Melissa havde jeg fået smag for kropsmassage, og begyndte derfor snart at udforske thaiklinikkerne. Det blev hurtigt favoritvarianten, og er det faktisk stadig. Jeg har ikke prøvet alle klinikker i Kbh, men jeg har godt nok prøvet mange. Favoritterne er:
Adon hos Surin, Hanna (tidl. Strandboulevarden), Am (tidl. Mekong). Sarathip (Rødovre C).
Ingen af ovennævnte tilbyder/tilbød sex, endsige HJ, men massagen er nu vigtigere for mig end udløsningen.
Jeg har mange gange forsøgt at lægge denne dyre vane på hylden, men jeg må nok erkende, at det er et "misbrug", som jeg ikke kan slippe ud af. Tak for opmærksomheden.