Som flere herinde ved....så har jeg en af de der meget farlige "DRÆBERHUNDE"
En kridhvid, "DRÆBERHUND" som stadig har sine hvalpepletter (de skal være hvide)
Nu behøver jeg ikke skrive dræberhund med stort....I ved han er det...
Men jeg føler mig lidt snydt, dels omkring de der hvalpepletter, også omkring, hørelsen,
Som alle ved, så skal alle hvide dyr, hører-testes, og man kan så købe dem som hørende, eller kun hørende på et øre osv
Jeg har købt min lille dreng, som hørende, dog er der en fegl, han kan kun høre kølekabsdøre og i forbindelse med madlavning på klaveret i køkkenet, er han også meget hørende, altså selektiv hørelse!
Og som alle også ved...så DRÆBER, de der dræberhunde, børn, de prøver ikke at slikke dem ihjeld, og de samler slet ikke deres legetøj op for at barnet kan smide legetøjet igen, og DRÆBDERHUNDEN, har totalt mistet sine evner som dræber hund når baby stikker sine fingre ind i munden på dræberhunden, og dræberhunden ser ud som om den aldrig har været andet en babysitter.
Men så tror man der er hjælp at hente i at kræet, trods alt, kan slå andre hunde i hjeld, det er jo en DRÆBERHUND, men her går det galt igen, den lader sig bare igen og igen bide i, til stor. glæde for hvalpen der bider...og bider.
Men i dag, så var grænsen nået, Den lille hvide dræberhund med Græskkarhovedet, lår og flød ud i varmen på gårdspladsen.
Piphans Som for et par år siden havde "overtaget" mine havemøbler, sad og spiste frø i deres hus..
og
Katten???????????
Katten Lå og slikkede solskin i mit vaskehus?!!!
Hvor fanden kom katten fra? Har aldrig set den før????????
Så nu er det jeg vil hører om jeg kan klage, her har jeg anskaffet mig en på forbudtlisten hund, der skal gå for at være en dræberhund, og så bliver der slikket osv på alt og alle, selv katte er her flyttet ind!
Vil det sige at når man nu køber en forbudt for børn hund, så kan man ikke regne med det???
:D