Hop til indhold

Alt aktivitet

Denne aktivitetsstrøm opdatere automatisk

  1. Seneste time

  2. Jeg tror sgu ikke der er mange herinde, der har dårlig samvittighed allerede før første GP besøg. Mit råd var derfor: drop det - fordi din dårlige samvittighed nemt aflæses af din kone - og hvad tror du så der sker - for langt de fleste ender det i skilsmisse - det er der også mange tråde på forum om. Havde der ikke været for skyldsspørgsmålet, så ville jeg sige “go for it” - for selvfølgelig vil dine kvaler blive mindre hvis det bliver en fed oplevelse. Bliver det en dårlig første gang, og det gør det oftest i dit tilfælde, så… Men selvfølgelig kan du prøve det af og så beslutte videre færd!
  3. Det er korrekt Vi sagde farvel i lufthavnen i morges Jeg kommer dog ikke til at sige så meget endnu, for vi skal begge lige lande i det der er sket de sidste par uger Jeg kan dog røbe så meget at hun er kravlet helt ind under huden på mig og vi har set hinanden en del - især uden for arbejdstiden og mit gode indtryk er kun blevet bekræftet. Jeg kommer ikke til at lave en ny anmeldelse på Cassie og det er jo også ligegyldig nu hvor hun er væk og ikke kommer tilbage - men jeg har også kun været sammen med Cassie første gang. Alle de andre gange var jeg sammen med pigen og mennesket bag - under hendes eget navn - og det har været meget specielt for os begge. Hun var min exit-plan fra denne verden og det overvejer jeg at skrive en lille historie om når det hele lige er blevet normalt igen 😊 God aften
  4. Et gammelt sømands udtryk hedder "Fordi man elsker sin hustru, behøver man ikke at hade andre kvinder".
  5. Ser forskellig typer af porno, undgår det der er for meget opstillet og med stønnede porno duller. Bruger porno til onani og fantasi, ser ofte en del anal, rå facefuck, bondage, urin sex, tegneserie hvor det er en alien. Jeg bliver ekstra tændt når det ser ud som om at kvinden bliver tvunget eller anal sex gør ondt.
  6. En kop kaffe ville være fint 😊 vil bare opleve miljøet og stemningen som udgangspunkt
  7. Nogen ville jo nok synes, det var frækt, at pigen eller pigerne bare malkede løs, uagtet at der blev sagt stop.
  8. JEg har aldrig været på Joys, hvorfor skulle du ikke kunne komme ene på en swingerklub. JEg har været på Afrodite club alene. Du skal nok ikke forvente, at du få andet end en kop kaffe ud af sådan et besøg
  9. @Raphael nu svarer jeg på en tråd omkring noget uden at vide om det er reklame men here I go🤭🫶.. Ja man kan godt finde flere piger derinde.. Jeg tror dog ikke mange danske glædespiger er derinde under arbejdsnavn men jeg kan nemt tage fejl☺️.. Jeg tror dog der er flere pornostjerner end gper..
  10. Book på hjemmesiden og du lave aftale med hende når du kommer.
  11. Hun giver ikke engang BJ, så ja, jeg tænker heller ikke hun er 3000 værd.
  12. Find dig en anden og befri os fra dine udokumenterede påstande!
  13. Der er stadig nogle overskrifter som ændres uden grund, og nogle til ukendelighed for TS. Nogle giver endda en helt ny betydning for indlægget. Jeg opfordrer derfor alle brugere til også at skrive oprindelig overskrift i indlægget. Superbruger vær nu lidt mere kritisk, inden du godkender forslag!
  14. I dag

  15. Det er vist en klassiker i parforhold. Jeg var der selv i midten af fyrrerne, og hun var i slutningen af trediverne. Bragte jeg det på banen mange gange? Yep. Prøvede jeg at invitere på en romantisk weekend uden børn? Yep. Prøvede jeg at gøre mig lidt lækker? Yep. Prøvede vi parterapi? Yep. Efter to besøg ville hun ikke mere, fordi begges behov skulle der jo tales om. Elskede jeg hende? Yep. Prøvede jeg forsigtigt at spørge ind til, hvordan hun ville have det, hvis jeg lejlighedsvis gik i seng med andre kvinder? Yep. Havde hun forståelse for ovennævnte? Ha ha ... hvad tror I? Havde vi også børn sammen? YEP. Nu kommer vi så til the grand finale – trommehvirvel ... En weekend, hvor ungerne var hos mormor. Jeg lavede lækker mad og dækkede op med dug, lys og god vin. Vi nød middagen, og efter desserten sagde jeg stille og roligt: "Skat, jeg sætter dig fri, så du kan finde en mand, der passer bedre til dig." Hun var selvfølgelig hurtig til at spørge hvorfor. Jeg svarede, at det var for svært at holde kærligheden ved lige, når følgende ikke længere kunne komme på tale: sex, flirt, kærtegn eller andet end et pligtkys på kinden. Blev vi begge med tiden lykkeligere? Yep. Tog børnene skade? Nix.
  16. @Horsensfyr12345 tak. Virker dog spøjs at man ikke kan komme i kontakt med hende ellers
  17. Tjo Har besøgt GP et par gange medens jeg haved en kærste for at prøve noget hun ikke ville ( FMF og Anal) mendens jeg var i forholde. har egentlig ikke haft dårlig samvittighed over det..
  18. @Den_glade_amatør Det, de gjorde er en del af problemet. Jeg beder hende stoppe meget klart fordi jeg er ved at komme efter få minutter, men det ignorerede de bevidst netop for bagefter at kunne sige, at jeg var kommet så seancen var slut. Total scam! Selvfølgelig, hvis de havde fyldt resten af tiden ud med noget lesbisk som jeg på forhånd havde spurgt om, så havde det været okay, trods alt. Det er kombinationen af de 2 som gør, at det i mine øjne er et totalt scam!
  19. At spørge herinde er at bede ulven vogte dine får 😂 Bekræftelse tror jeg ikke du får via købe sex, da det dybest set er en løgn alle parter er enige om er sandheden i 30-60 minutter. Men! Det at savne en varm krop, bryster i hænderne og en udløsning som man ikke selv skal tørre op, det kan jeg godt forstå du savner. Jeg brugte selv sugardaters, men det vil jeg af mange grunde ikke anbefale. Helt ærligt, hvis muligheden der hjemme er væk, så prøv det - book en tid hos en godt anmeldt pige i dit område. Hvis det er svært at leve bagefter så gør du det ikke igen, hvis det derimod gør dig glad og gør at du kan leve et samliv som du på alle andre parametre er glad for. Så har du en beskidt lille hemmelighed at gå og smile af. Held og lykke
  20. Du har noget at se frem til😊 Prøv at kontakt @Funnyevent24, han har før hjulpet på både Fyn og Jylland.
  21. Tak for svarene, men jeg bliver nødt til at præcisere fokus, for flere svarer på noget andet end det, jeg spørger om. Jeg spørger ikke, om jeg skal tale med min kone, gå i parterapi eller “kæmpe for forholdet”. Det er selvfølgelig afprøvet og arbejdet med mange gange. Jeg spørger heller ikke, om det moralsk set er rigtigt eller forkert at gå til en GP. Mit spørgsmål er langt mere konkret: Til jer, der selv har været i et fast forhold og har købt sex bag jeres partners ryg – hvordan oplevede I den dårlige samvittighed bagefter? Fyldte den meget? Forsvandt den hurtigt? Blev den værre med tiden? Eller oplevede I slet ikke den skyldfølelse, I havde forventet? Min egen bekymring er ikke følelser for en anden kvinde. Den er, at jeg ved, min kone ville blive ked af det, hvis hun vidste det. Så meget gerne egne erfaringer med netop dét – og ikke flere generelle råd om kommunikation, parterapi eller hvordan et ægteskab bør fungere
  22. Tanken om et scenarie som det der, har jeg sgu spillet den af til en del gange, må jeg ærligt erkende. Problemet er i min optik i virkeligheden ikke hvad de gjorde, men at de anså den halve time for opbrugt herefter, også selvom du fik klimaks efter fem minutter.

Account

Navigation

Søg

Søg

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.