Hop til indhold

Alt aktivitet

Denne aktivitetsstrøm opdatere automatisk

  1. Seneste time

  2. Jeg håber at besøge hende senere i dag. Hvis det lykkes, vil jeg skrive en anmeldelse.
  3. Det har du selvfølgelig fuldstændig ret i.
  4. Hvis der ikke er priser, så holder jeg mig lagt væk
  5. JA MASSER af østeuropæere og sydamerikanere. Piger, er kun forstår blowjob, cowgirl og missonær, som dårligt ved, hvad der står i deres annonce. Det er nødvendigt at bruge oversættelses programemr for at kommunikere med dem. Det bedste man kan sige om dem er, at deres priser er lave fordi edt er en discountvare de sælger Jo Odensepigerne eksistere. Jeg har først selv opdaget stedet for ca. et halvt år siden på trods af, at jeg kun bor en km fra stedet. Det er et søftigt sted fra den nederste hylde. Der skulle efter sigende være masse af partypulver. Stedet er formodentlig også under "beskyttelse" af nogle ubehagelige børster
  6. Hvordan markedsfører sig på en helt anden måde? Min oplevelse er at største forskel er at de har ansigtsbilleder i annoncerne og så måske at der er flere der ikke skriver priser for at få potentielle kunder til at skrive.
  7. Det skyldes i langt højere grad at der var langt flere kontanter og sorte penge i omløb tidligere end nu. Alle de kvinder jeg har mødt, som har været i branchen længe taler om en tid hvor de tjente LANGT flere penge og det tiltrækker naturligvis flere kvinder til branchen.
  8. Det er altid tragisk, når et menneske bliver så presset, men det virker urealistisk at lægge hele ansvaret over på en enkelt tråd eller manglende moderation. Hvis man er et sted i livet, hvor en internet kommentarer kan skubbe en over kanten, er det et tydeligt tegn på, at man befinder sig i en uhensigtsmæssig og skadelig branche for ens mentale helbred. Branchen er uforudsigelig og til tider hård. Derfor må man håbe, at sårbare sexarbejdere har et stærkt netværk omkring sig, der kan gribe dem i tide og hjælpe dem ud af erhvervet, frem for at efterlade dem i et miljø, de ikke har det psykiske overskud til at navigere i. Ellers ræk ud efter professionel hjælp, som eksempelvis Livslinien på 70 20 12 01, hvis det hele brænder på.
  9. Sugarddaywithcash8600 oprettede sin bruger
  10. Tvivler på at de kunne få del i corona pakkerne... Swingerklubberne kunne, men næppe bordellerne.
  11. Skulle du på nogen måde bekræfte din identitet? Sende eroguide-profil-link, selfie eller andet?
  12. Skulle du på nogen måde bekræfte din identitet? Sende eroguide-profil-link, selfie eller andet?
  13. Der må jeg være dig svar skyldig😅
  14. Spændende med din oplevelse af mængden af udenlandske piger. Jeg har personligt fået det indtryk, at der dels kommer flere og flere og at de markedsfører sig selv på en helt anden måde end danske piger. Når jeg har talt med andre kvinder om netop udlandske sexarbejdere, har flere den oplevelse at de er blevet flere. Andre oplever at internettet i sig selv har påvirket branchen fx. onlyfans og sugardating - for ikke at nævne mængden af fake annoncer, der trives i bedste velgående (dette ikke coronarelateret) og at der efter corona har været øget efterspørgsel på escort og privat diskret. Og så er der den åbenlyse kæmpe forskel, at der før corona var langt flere bordeller. Det tænker jeg i sig selv påvirker både sælgere og købere.
  15. Jeg er enig med @McLovin i, at meget lidt har ændret sig, men at prisforskellen mellem udenlandske og danske piger er et af de steder, som har. En anden parameter er, at flere mænd i dag oplever at få trusler på sms (fra Vladimir og Pjotr). Trusler, som der ikke virker til at være hold i, men som godt kan virke skræmmende, når de modtages. Om der er mange helt unge østeuropæere, varierer lidt. Lige nu er der en håndfuld eller lidt mere, men for bare få måneder siden var der ikke ret mange. Så det synes jeg ikke, man kan kalde en tendens (endnu). Det seneste halve år har jeg været lidt mindre aktiv end tidligere, men det har intet med før og efter corona at gøre. Snarere fordi en (midlertidig?) følelse af mæthed er begyndt at melde sig lidt. Jeg tror, det er uforandret, i hvert fald hvis man sammenligner med 2018-19, hvor jeg begyndte at købe sex. Men det er jo nostalgisk at tænke det som, at tingene var bedre i gamle dage.
  16. Samme nr bliver også brugt pa en del annoncer på Sjælland , fup og svindel.
  17. Det er lidt svært med en en hel ny annonce. Men det er hende der er el. Var på sugardaters. Latinsugarbaby. https://www.eroguide.dk/forum/topic/218434-frk91-latinsugarbaby-begge-silkeborg/
  18. Det hører jeg efterhånden tit. Men det er måske ikke kun corona det kan tilskrives?
  19. Jeg har overvejet at besøge denne dame https://annoncelight.dk/showad/445109 Hun er måske ikke helt min type, men hun lyder sød Er der nogle der kan anbefale hende?
  20. Nej, men der er ikke kommet nye til (eller er der?)
  21. Det er sgu da billeder din klovn! Jeg har slettet dem nu, og lagt et link til hendes annonce!
  22. Jeg har den samme oplevelse😅
  23. Det er godt med dig din spammer. Tror du vi vil klikke på de links? HAHA
  24. Er der ikke et bordel, der hedder Odensepigerne? Synes jeg har set det et sted? Du har helt ret i at fupannoncer ikke er coronarelateret, men stadig noget, der har påvirket branchen indenfor relativt nyere tid - ville jeg sige.
  25. Jeg tror ikke de var mere pressede end andre brancher, hvor man nogle steder måtte dreje nøglen om som følge af de økonomiske konsekvenser, som nedlukningen medførte.

Account

Navigation

Søg

Søg

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.