Hop til indhold

Trusler

Featured Replies

Skrevet

Ligemeget hvad bør du aldrig svare, uanset hvor meget personen presser.

Det er ikke sikkert de stopper, jeg har selv en stalker, der har chikaneret mig på alle tænkelige måder, senest satte han en efterlysning med en dusør op for at finde min private adresse osv. og det er på trods af jeg har ignoreret ham. Men det eneste man kan gøre er at gemme alle filer inklusiv meta-data, og når du har fået nok så anmeld afsenderen til myndighederne (vedhæft en samlet fil). Jeg har efterhånden en stor portefølje med beviser for ulovligheder og det sætter mig stærk, hvis jeg en dag vil anmelde ham.

Jeg tænker at ham "Pyotr" er en engangs "fornøjelse" dog, så jeg ville umiddelbart ikke være bange hvis jeg var dig. Men ja, ignorer ham uanset.

Deltag i samtalen

Du kan oprette et indlæg nu og oprette dig som bruger bagefter. Hvis du allerede har oprettet en bruger, så log ind her for at oprette et indlæg med den bruger.

Gæst
Svar på denne tråd...

Account

Navigation

Søg

Søg

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.