Hop til indhold

Tungekys contra Penetrering/alm. sex

Featured Replies

Skrevet

Hej !

Jeg har efterhånden fundet ud af, at de dejligste oplevelser for mig er en slags GFE, som gerne begynder med kram, massage og gensidig berøring. Modne thaikvinder har været bedst til dette.

Og dette er nok mest et spørgsmål til alle jer GP derude:

Hvorfor betragtes tungekys ofte som det mest intime, frem for penetration (i vagina ) ?

Skrevet

Jeg er ikke GP, men tillader mig at svare: Jeg kan stille min hårde pik ind i hvem som helst. Uanset om jeg er seksuelt tænd eller ej. Derimod vil jeg udelukke tungekysse en kvinde som jeg er tiltrukket af. Det er vel et intimsfærens hierarki. Og det er nok forskelligt fra person til person.

Skrevet

Det virker da ret logisk...

Ved kys er man meget tæt på hinandens ansigter, hvilket i sig selv kan være grænseoverskridende. Kondom og vådserviet er ikke en mulighed og folks mundhygiejne er vidt forskellig.

Vagina har ikke smagsløg, så en vådserviet og et kondom, så er berøringen med modparten minimal ift. tungekys.

Skrevet

Det er som regel sådan at skal jeg rigtig tændes skal der også kysses, undtagelses er massage hvor jeg tændes at berøring og pirring før håndjob.

Skrevet
bighead skrev, for 2 timer siden:

Jeg er ikke GP, men tillader mig at svare: Jeg kan stille min hårde pik ind i hvem som helst. Uanset om jeg er seksuelt tænd eller ej. Derimod vil jeg udelukke tungekysse en kvinde som jeg er tiltrukket af. Det er vel et intimsfærens hierarki. Og det er nok forskelligt fra person til person.

Har det fuldstændig på samme måde

Skrevet

Det er pretty woman reglen.

Det er for intimt for nogen.
Jeg har lige lavet en aftale med en OF pornstar i Cracow, det var også en af hendes regler.

Skrevet

Der er helt sikkert noget særligt ved at kysse. For mit vedkommende er det en meget vigtig del af det seksuelle samvær. Mine besøg hos glædespiger, hvor der er blevet kysset, har også været de bedste besøg. Omvendt hvis der ikke kysses, så er besøget langt mere ligegyldigt for mig.

Men jeg kan også godt forstå de glædespiger, som ikke vil kysse. Man kommer MEGET tæt på hinanden, når man kysser og på mange måder endnu mere hvis det er tungekys. Hvorimod penetrering er lidt mere "fjernt".

Men omvendt kan jeg også have lidt svært ved at forstå det. Du vil gerne tage min stive pik i munden uden kondom og sutte den, men du vil ikke kysse?

Skrevet

Må sige at tungekysse tænder mig helt vildt.

De prostituerede der gør det dem vælger jeg normalt.

Så betyder udseende mange gange mindre.

Var sammen med en Thai forleden dag. Hun så nærmest perfekt ud. Men ingen tunge kys , inden smil osv...

Så tænder jeg næsten af og har svært ved at få en hård rejsning.

Skrevet
Lady Cherie skrev, 1 time siden:

Hvor er det fint, med alle de "piger" der har svaret....😁

Og hvor er det fint at du har noget at byde ind med ud over hån... 🙄

Skrevet
Lady Cherie skrev, for 5 timer siden:

Hvor er det fint, med alle de "piger" der har svaret....😁

Hej min skat

Jeg kan godt se hvor du vil hen med din kommentar.❤️

Men du må altså ikke dømme os drenge der svarer for at pigerne ikke har svaret.

Du idømmes IKKE 20 slag med pisken - det må være en passende straf for dig.eek

Nu skriver TS heldigvis - mest et spørgsmål til alle jer GP derude, så jeg føler også at vi drenge må være med.

Jeg tror egentlig at logikken i svaret fra @Refresh holder, og det nok er sådan mange piger ser på det.

Jeg føler, at mange thaipiger har hørt denne lektie fra deres mor “du må tage alle mandens kropsdele i munden, men aldrig hans tunge”. De glemmer dog heldigvis ofte dette med tiden, og er helt enig med TS i at modne thaipiger ofte gør det rigtig godt. Jeg spurgte også engang en thaipige, hvorfor hun tilbød at blive slikket og bj uden  - men ikke tungekys. Hun svarede, at hun jo ikke vidste hvor tungen havde været sidst. Åbenbart ud fra den betragtning at det var mere risikofyldt at kysse.


bighead skrev, den 5.8.2026 at 13:37:

Jeg er ikke GP, men tillader mig at svare: Jeg kan stille min hårde pik ind i hvem som helst. Uanset om jeg er seksuelt tænd eller ej. Derimod vil jeg udelukke tungekysse en kvinde som jeg er tiltrukket af. Det er vel et intimsfærens hierarki. Og det er nok forskelligt fra person til person.

Her er jeg nok lidt i den anden grøft. Jeg kan ikke stikke den ind i nogen, hvis jeg ikke er seksuelt tændt - det virker bare ikke. Men hvis ellers mundhygiejnen virker til at være i orden, så er jeg med på at give det et skud. Men som du skriver, så er vi jo alle forskellige.



Skrevet

Jeg plejer at sige at jeg kysser uden tungegaranti😋.. For mig er det nok noget med at jeg er lidt autistisk hvad angår kyssemåder så hvis måden ikke matcher det jeg kan lide så det bare nemmere at kysse uden tunge end at skulle sige “mindre tunge, mindre mundvand osv osv”🤪.. Snakkede en gang med en kollega der var ekspert i at indrette sin kyssestil efter alle så det stadig blev lækre kys.. Den evne har jeg bare ikke🤷🏼‍♀️..

Nogle gange hvis jeg mærker det er meget vigtigt for gæsten så kan jeg godt uddybe “hvis det er sådan nogle lette hollywoodagtige kys man ønsker med en legende tunge, din tunge i din mund og min i min mund og tunger der mødes på midten ikke på den anden side af mine tænder med mere end en cm penge sååå kysser jeg med tunge”💁‍♀️🤣🤣..

Og ja så er dårlig ånde bare ikke fedt heller og mange har det uden at være klar over det☺️.. Jeg vil helst heller ikke kysse efter man har givet mig sorte kys😅..

Men jeg har selv som dig tænkt det virkede mig mærkeligt for jeg har edermame kysset nogle tågehoveder både i teenageårenes “S, P eller K” og i byen i fuldskab.. Der har jeg lige godt aldrig haft et one night stand eller noget lignende i den dur🫣😂..

Deltag i samtalen

Du kan oprette et indlæg nu og oprette dig som bruger bagefter. Hvis du allerede har oprettet en bruger, så log ind her for at oprette et indlæg med den bruger.

Gæst
Svar på denne tråd...

Account

Navigation

Søg

Søg

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.