Hop til indhold

Alisia - sprød, smukkere, sødest

Featured Replies

Skrevet

Tog sgu chancen... og nogen gange er der heldigvis jackpot :D

https://escortguide.dk/P/best-blowjob-alisia-real-pictures-100--52678.html

Ud fra billederne så jeg en relativt smuk, men også nok lidt kølig kvinde med lidt for meget attitude, med med en flot krop - og for at være ærlig: det der tippede beslutningen om at køre den lange vej... de smukke bryster. Flotte bryster, tanken om dem, kan flytte mig langt.

Men bryster er langt fra nok til en god oplevelse, så jeg var ret spændt. 900 for en halv time gfe, dog undtagen ØKO-blow (hvilket er meget fint med mig), det er alligevel en del, når pigen er anmeldt så lidt, altså når man chancer den.

Kommunikationen er ok men kortfattet og man får ikke afkræftet billedet af en lidt kølig kvinde. Men alligevel - gfe med den smukke kvinde på billederne? Så tænker man med pikken og det er faktisk ok ind i mellem. Det er jo det, det hele går ud på ;)

Kom nu til sagen! Jaja: mødte op på adressen... der stod den smukkeste, unge, sprøde og særdeles imødekommende og kærlige kvinde i højt humør.

Og kroppen? Jamen den er endnu vildere irl. Brysterne er lækrere end på billederne - imagine that! De må være de all-time lækreste jeg har været i kontakt med. Måske Dhalia var i samme klasse. De er ganske enkelt guddommelige og jeg tror faktisk jeg var tæt på spontaneous combustion bare af at se på dem. De kommer til at være i mine dagdrømme til næste gang jeg ser hende. Og så sidder de på en lille og helt perfekt krop. Alt på hende er som friskplukkede tulipaner...

...og i den krop bor den dejligste, kærligste unge kvinde, der bare går op i at give en god oplevelse. Og som er ganske snakkesagelig. Virkelig godt selskab :wub:

Hun sagde at jeg ikke er den eneste der har bemærket kontrasten mellem den personlighed billederne viser og den hun virkelig er. Vi grinede lidt over at det muligvis er fordi hun bor i Milano - hun kommer til at lave the fashion pose ;) 

Hvad angår ansigtet er hun måske nok knap så smuk som på nogle af billederne hvor hun er dullet godt op med make up. Men hun er ganske køn og så har hun i øvrigt bøjle, hvilket man sagtens kan få en god semi-forbudt fantasi ud af :mrgreen:

Også i sex akten er hun dejlig, selvom hun nok i udgangspunkter er for lille til mig. Men det arbejder vi på næste gang, hun siger hun kan nogle tricks :D Men lad os bare sige at hende sprøde krop går hele vejen igennem. Jeg oplevede hende som i den meget stramme ende. Virkelig skønt. 
 

Og så bad hun sørme om feedback - ja der sagde jeg at hun lå i top på næsten alt. Men hun kan godt arbejde på kysseteknikken. Så det arbejder vi også videre med næste gang. Pyha hårdt arbejde :shock:

Samlet set er Alisia en kombination som jeg ydmygt håber på at møde bare hvert andet år. En der næsten når Barbaras niveau. Og Barbara er for mig the gold standard. Hun stryger direkte ind på min top 3 :wub:

Needless to say: vær nu rigtig søde mod hende!
 

 

Skrevet

Tak til Ballsy for at berette (meget præcist) om denne stjerne, der små 1½ uge endnu gæster København. Jeg var heldig at få tid lige efter, at jeg havde set anmeldelsen. Jeg havde præcis samme gode oplevelse, og jeg tror, der kan bliver travlt hos Alesia de næste dage.

Kemien var supergod. Alesia er nem at tale med, og komplimenter og respekt kvitteres med masser af smil, og det gør hendes ansigt ekstra kønt og slet ikke til at stå for. Sammenligningen med Barbara giver et godt billede, og den slanke nipsede figur og smil/sødme er sammenlignelige. Undskyld til Barbara for sammenligningen, men hvis man kunne tænke sig at møde søde Barbaras sexede søster, og kan udholde tanken om lidt større og struttende ægte bryster på en nipset krop, så er et besøg værd at overveje.

Men tag lige det store bad hjemmefra; der er en bruser, men ikke meget plads. Her er det pigen, der tæller. Ballsy nævnte noget om kysseriet, og jeg fornemmer i al respekt, at nogle af os skal indstille os på at være glade for læbekys, når nu pigen på alle mulige andre måder giver en skøn gfe-oplevelse.

Skrevet
  • Author

Altså det var nu tungekys, men muligvis Italiano eller whatever style - i hvertfald ikke den grådige vikingstil som jeg holder af :)

Skrevet
Ballsy skrev, for 4 timer siden:

Altså det var nu tungekys, men muligvis Italiano eller whatever style - i hvertfald ikke den grådige vikingstil som jeg holder af :)

Hun ser jo suverænt godt ud. Hvordan er hendes engelskkundskaber?

Skrevet

Jeg kan kun bakke op om trådstarters anmeldelse - Alisia er virkeligt en utroligt smuk og helt igennem sød og jordnær pige. 
 

Hun nåede nærmest kun at have tungen på min pik, før den eksploderede.... Det medførte selvfølgelig nogle grin fra vores begges side. 
Da jeg (dum som jeg er) kun havde bestilt 30 min., og kun havde penge med til dét, stod den på massage og hyggesnak resten af tiden, som hun heldigvis ikke var særligt striks med. 
 

Så ja, jeg fik ikke knaldet hende, men jeg kan garantere for at jeg kommer tilbage efter mere næste gang. 
Hun er en lækker lille perle og fortjener virkeligt at få mere opmærksomhed. 
 

KLAR ANBEFALING HERFRA


Hun nævnte at hun måske ikke kom tilbage en anden gang, da det, så vidt jeg kunne forstå, havde været lidt småt med besøgende... det er fandme ærgerligt :(

@Liverpool Mht. hendes skin tone, vil jeg sige at hendes tan lige nu er et sted imellem hendes farve på billede 1 og 2

 

Skrevet
EnFyrFraKBH skrev, for 1 time siden:

Hun nævnte at hun måske ikke kom tilbage en anden gang, da det, så vidt jeg kunne forstå, havde været lidt småt med besøgende... 

Hun kunne jo starte med at inkludere multicum.

Skrevet
slapman skrev, for 23 minutter siden:

Hun kunne jo starte med at inkludere multicum.

Jeps, og så tilbyde superfransk med i prisen. 

Skrevet
slapman skrev, for 13 timer siden:

Hun kunne jo starte med at inkludere multicum.

Har du tjekket at man ikke må komme mere end 1 gang?

EnFyrFraKBH skrev, for 15 timer siden:

Da jeg (dum som jeg er) kun havde bestilt 30 min., og kun havde penge med til dét, stod den på massage og hyggesnak resten af tiden

Hvordan skal vi læse det? Fordi du ikke kan nå at få rejsning igen inden for den tid, der var tilbage, eller fordi hun ikke vil mere sex på ½ time efter en udløsning?

Skrevet
Bebop skrev, 1 time siden:

Har du tjekket at man ikke må komme mere end 1 gang?

Hvordan skal vi læse det? Fordi du ikke kan nå at få rejsning igen inden for den tid, der var tilbage, eller fordi hun ikke vil mere sex på ½ time efter en udløsning?

Sidstnævnte. 
Fra 45 min. og opefter er 2x udløsning inkluderet. 

Skrevet
slapman skrev, for 14 timer siden:

Hun kunne jo starte med at inkludere multicum.

Enig, det kunne selvfølgelig være lækkert. 
Men omvendt er der selvfølgelig en del piger, der har det på samme måde. 
 

Skrevet
Ballsy skrev, den 19.2.2020 at 17:08:

.. selvom hun nok i udgangspunkter er for lille til mig.
 

 

Hvad menes der her? Var hun for stram til du kunne pumpe ordenlig igennem?

 

Skrevet

Har er bar dejlig!!!!!

og fuck lægger 

Skrevet
  • Author
mmmmh skrev, for 3 timer siden:

Hvad menes der her? Var hun for stram til du kunne pumpe ordenlig igennem?

 

Ja og svært at komme i bund ;)

Skrevet

Hun klager over manglende kunder, men er hurtig til at sætte prisen op og tilbyder ikke multicum.

Redigeret af slapman

Skrevet
slapman skrev, 1 time siden:

Hun klager over manglende kunder, men er hurtig til at sætte prisen op og tilbyder ikke multicum.

Hello dear SLAPMAN,

I saw that you comment here and also to another review about me. I want to tell you that I make my service and my prices how i want, and in my opinion I am very good in what I do, so I deserve that money! All the men who admire/like the quality and not the quantity will understand my prices! If you go to a cheap person you will get a cheap service! Remember that! So if you don’t like me because you just see me on the website, it’s not a problem for me, until you don’t meet me please don’t speak about me! I respect everyone here but I don’t like when somebody speak about me without knowing me and how I treat a man in bed! Thank you! And sorry if I was “rude” but until you don’t meet me it’s not fair to speak about me! 

Skrevet
Ballsy skrev, for 10 timer siden:

Ja og svært at komme i bund ;)

Det var da en skam. Jeg bryder mig ikke om kun at nå halvvejs ind eller skulle have hånd-om-roden-teknikken. Ellers havde jeg sgu nok taget et smut forbi.

Skrevet

Jeg har været forbi hinde en del gange og jeg har kneppet hinde på full smek og helt i bund. Har vis en ok stor pik den er 20 cm 

Skrevet
slapman skrev, for 12 timer siden:

Hun klager over manglende kunder, men er hurtig til at sætte prisen op og tilbyder ikke multicum.

Ifølge anmeldelserne får man rigtig god sex hos hende med GFE, og hun er en smuk pige. Det plejer jeg at give 2000 - 2500 for i timen, men hendes timepris er 1500. Jeg plejer i øvrigt ikke at kunne komme sammen med en GP.

hvor ser du at hun klager over manglende kunder?

Skrevet
  • Author
JonDo skrev, for 1 time siden:

Jeg har været forbi hinde en del gange og jeg har kneppet hinde på full smek og helt i bund. Har vis en ok stor pik den er 20 cm 

Som nævnt i anmeldelsen er jeg også overbevist om at de kan lade sig gøre ;-) hun var bare så lækker, så stram og jeg var så liderlig så jeg kom før jeg nåede helt i bund ;)

Skrevet
Ballsy skrev, for 24 minutter siden:

Som nævnt i anmeldelsen er jeg også overbevist om at de kan lade sig gøre ;-) hun var bare så lækker, så stram og jeg var så liderlig så jeg kom før jeg nåede helt i bund ;)

Ja hun er virkelig stram. 

Skrevet
Lauersen skrev, for 4 timer siden:

hvor ser du at hun klager over manglende kunder

Det står i trådstart, men det er en afsporing at diskutere årsager til det. Man kan se det som forbrugerinfo: Der er gode chancer for at få en aftale med kort varsel.

Gæst
Denne tråd er lukket for yderligere kommentarer.

Denne hjemmeside bruger cookies

Vi bruger cookies til at huske dine indstillinger og forbedre din oplevelse på siden. Klik på "Acceptér cookies" for at give dit samtykke. Du kan til enhver tid trække dit samtykke tilbage eller ændre dine cookieindstillinger her.

Account

Navigation

Søg

Søg

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.