Hop til indhold

SugarBabs

Medlem
  • Oprettet

  • Seneste besøg

  1. Det er desværre direkte snyd, da der er et mønster og ikke bare er enkeltstående tilfælde. Det er åbenlyst for mig, at der er tale om mænd, der aldrig har tænkt sig at møde op som aftalt. Mit gæt er, at de udgiver sig for at være en anden end de er, har nok ikke mulighed for at betale som aftalt, og får måske et kick ud af at chatte med eller snyde en kvinde.
  2. Kan sagtens forstå at man som mand ikke vil betale upfront. Men tror desværre at konceptet er dømt til at dø, fordi der er så mange der snyder (både mænd og kvinder). En del af grunden er, at det er alt for nemt bare at blokere, så man ikke bliver anmeldt, eller oprette en ny profil derinde. Jeg har fornemmelsen af, at der er nogle serie-scammers som bare opretter nye profiler i flæng. Hvorfor de bruger deres tid og penge på det forstår jeg ikke.
  3. Det vertikale smil begyndte at følge SugarBabs
  4. Som kvinde på Sugardaters har jeg nu flere gange oplevet at blive snydt af mænd, som sletter profilen kort før eller på tidspunktet for et møde - også selvom jeg er ret grundig og fx har udvekslet billeder/video og talt med dem over snap inden og de virker "fornuftige". Det er super træls, når man har brugt tid på at gøre sig klar til et kemimøde og i nogle tilfælde har haft transportudgifter - fx 500 kr. togbillet til en anden landsdel. Jeg kan se, at I mænd herinde skriver, at I bliver snydt af kvinder, som vil have forudbetaling, og jeg har også tænkt, at det simpelthen er for grådigt! Men det er desværre også der, jeg er nu - hvis jeg da ikke bare dropper siden helt. For hvordan ellers garantere at man ikke spilder sin tid og sine egne penge? Desværre ødelægger de - sikkert få mænd - det for alle andre, som går glip af nogle dejlige stunder med reelle søde sugar babes. Jeg tænker, at de må have nogle virkelig sølle liv, siden de gider bruge så meget tid og energi på at narre andre.

Account

Navigation

Søg

Søg

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.