-
Første gang - Send hjælp
Tusinde tak for hjælpen, kan virkelig ikke takke nok for jeres guldkorn! Det er mine præcise tanker, har læst en del om ensomhed ifht. folk som ikke har været sammen med nogen på nogen måde selv når de er 40+. Jeg er stadig meget tøvende i forhold til at gå igennem med det her, men at tøve fordi noget er skræmmende har egentlig været mit motto gennem mit liv, og er noget jeg gerne vil ændre på. Med det sagt så er intet besluttet, og håber egentlig lidt på at der skulle ske et mirakkel på den sociale front - tvivler jeg desværre på :/ Min tanke var egentlig at jeg ville bestille 1 time, om der så var 30 min tilbage og jeg valgte at gå må det være sådan. Det er lidt et område hvor jeg hellere vil betale for 60 min og bruge 30, end at bestille 30 og så føle det blev forhastet. Det kan jeg godt se, kan dog se at de fleste "ikke bordel kvinder" er i københavn eller andre stor byer, hvilket jeg ikke ligefrem bor tæt på. Men kan godt være jeg skal overveje at finde en privat. Det vil jeg ihvertfald notere Et lille spørgsmål omkring travlhed på disse steder: Er der generelt mere travlt på en weekend end en hverdag? Og er der ligeledes mere travlt nu hvor det er sommerferie for mange? Tak for alle de hjælpsomme svar!!!
-
Første gang - Send hjælp
Tak for alle svarene! @Scrap2000 Det var lidt den tilgang jeg regnede med at tage, så fedt at få den bekræftet :), Hvade personligt tænkt at tage en time, men kan være det bliver for lang tid? @Jernsvinet Har jeg ikke, men leder som sådan heller ikke efter et forhold på den måde da mine nuværende forhold ikke rigtig tilader det desværre. Leder egentlig efter noget hvor der ikke er nogen forventninger til noget efterfølgende. @traveren Hvordan finder man et "veletableret bordel"? @Kim Madsen Tænker uden tvivl det bliver en moden kvinde, 25 - 40 er hvad jeg selv tænker som acceptabelt. Kommer dog meget an på kvinden. Massage delen er ikke som sådan noget jeg har tænkt, vil egentlig hellere tage til et sted hvor sex delen er en selvfølge, nu ved jeg dog ikke særlig meget om de her "massage" steder, så ved ikke om det er en selvfølge eller ej? @Advarsel Har selv tænkt lidt over det du skriver, og om det hele er helt baglæns. Ser dog ikke sex eller et forhold som noget man skal betale for, og tvivler på det er en synsvinkel jeg vil få hvis jeg valgte at gøre det på den måde. Men tak for svaret, 100% noget jeg vil overveje grundigt!
-
Dogmatisk oprettede sin bruger
-
Første gang - Send hjælp
Hej folkens. Har generelt aldrig tænkt på escort / købe sex som en ting i Danmark, fandt først ud af det var lovligt for 2 måneder siden. I min familie har der altid været et meget negativt syn på escort, prostitution osv. hvilket gør det hele lidt grænseoverskridende. Jeg har aldrig rigtig haft en oplevelse med en kvinde, har desværre haft for "travlt" med andre ting som skole, arbejde osv. (kunne sagtens have lavet tid til sjov, men fortæller mig selv det er grunden til mine manglende oplevelser). Jeg kunne egentlig godt tænke mig en blid, stille og rolig oplevelse hvor sex er mindre i fokus, men hygge, kys, snak og lidt hjælp (har ærlig talt ingen rigtig erfaring). Ved ikke om det er mig der drømmer og den slags ikke er muligt. Lidt om mig: Genert 21årig, ok bygget ( 185, 75kg ), er generelt ikke den bedste til at snakke med folk. Jeg er meget i tvivl om hvad jeg burde gøre, bor forholdsvist tæt på vordingborgpigerne, men har ingen ide om hvordan stedet er, da jeg ikke kunne finde særlig meget omkring stedet her på siden. Mit spørgsmål er egentlig, om det er muligt at finde en kvinde som kan hjælpe mig, og have en god oplevelse selvom jeg ikke er særlig erfaren? Og er det noget man burde informere om før man mødes? Hvis der er nogen informationer som mangler vil jeg gøre mit bedste for at besvare dem På forhånd tak!!
Dogmatisk
Medlem
-
Oprettet
-
Seneste besøg