Tak for et rigtig godt svar.
Det er et af de større projekter der er på tegnebrættet, men som du selv er inde på, så er det ikke "lige til". Til en start vil det være manuel godkendelse, men det kræver lige at der er nok profiler, til at man kan være helt skrap - da udvalget af escort piger mv. ellers vil være alt for småt, som det netop er nu. Step to vil være at give pigen mulighed for at validerer sin profil ved eksempelvis at skulle indsende billede af sig selv med en seddel indeholdende en bestemt tekst og dato. Der skal så være manuel godkendelse heraf, og ved godkendelse vil profilen få et "Verified" stempel.
Det kommer til at blive således, at de penge der tjenes på sitet, udelukkende går til videreudvikling og bedring af escort siden samt markedsføring. Efter et år eller to, forventes portalen at være finpudset til at matche udbud og efterspørgsel mellem annoncør og forbruger, og blandt de mest populære - også på Google, hvor den allerede er godt på vej op af.
I forhold til at tjene penge på det, så fungerer det lidt ligesom Den Blå Avis, www.dba.dk. Det er 100% gratis at bruge, men der er mulighed for fremhævning af VIP-profil, som så koster lidt. Det er her pengene tjenes.