Nu ved jeg at "Nicole" ikke selv var et hak bedre, og jeg følte dengang, som nu, at jeg i selvretfærdighedens navn (pga. historie imellem os) ikke har overtrådt nogle moralsk love, og hvis du mener at jeg praler, er det nok fordi det er den nemmeste "hackning" jeg til dato har lavet.
Vi har alle hver vores interesser og meninger, og du har din. Men du skulle måske vælge et andet type forum, at pege fingre og pudse glorien, end lige et, hvis indhold, ligger så tæt op af stofmisbrug, udnyttelse, tvang, mishandling, menneskehandel og triste desperate handlinger, som dette gør.
Hvis du vil se virkelige usmagelige handlinger, så skal du bare åbne øjne, de er hér, lige under overfladen. Ja, jeg har også kendt piger der er glade for deres arbejde i branchen, men de stakler som af den ene eller anden grund følte sig nødsaget til deres handlinger, er dem jeg stadig tænker på.
Jernsvinet, hvis du føler en trang til at ride din moralske hest, er der nok bedre kvalificeret oplæg at tage fat på. (det er selvfølgelig bare min mening)
Jeg har bare en lille syg hobby, men jeg holder den for mig selv, og har aldrig udstillet eller såret nogen grundet den. -For hvad de ikke ved, har de ikke ondt af- Et ordsprog flere herinde sikkert er enige i:))
Men tak for din bemærkning om min lille fritidsbeskæftigelse, som sagt ved jeg godt at den er lidt excentrisk;)