Hej @AdamSm, også velkommen til fra mig
Mine svar kommer nok til at de andres svar meget, men så har du det fra flere.
1. Er kondomer noget man selv står for, eller er det noget som gp'en har?
Det er min oplevelse at GP'ere oftest foretrækker at bruge deres egne. Jeg har læst mig til at nogle mænd prikker hul på egne kondomer, så det kan gå i stykker under samleje og de dermed kan snyde sig til sex uden hætte. Smagløst, men sådan er nogle åbenbart. Hvis kvinden også bruger kondom ved oral, så smager nogle kondomer også værre end andre. De har typisk lidt forskellige størrelser liggende så nej. Ingen grund til at medbringe egne.
2. Møder man ofte andre mænd på de forskellige huse? Altså steder som vordingborgpigerne osv.
Alle de steder jeg har besøgt hvor der er flere kvinder, der gør de meget ud af at tjekke om der er fri bane (ingen andre kunder) for man lukkes ud af værelset. Du kan naturligvis godt støde på nogen ved ankomst, men jeg har ikke mødt nogen endnu.
3. Har set nogle annoncer siger at de ikke modtager folk med skæg, men er det en general ting at man ikke burde have skæg? Der er ikke tale om et langt skæg, men et kort / mellem skæg på ca 12-15mm.
Hovedreglen er velplejet. Hvis det er det, så er dit skæg nærmest perfekt. Korte stubbe kradser, hvilket flere brokker sig over. Mit er fire-fem millimeter og jeg er endnu ikke blevet skubbet væk før hun er tilfreds Der er måske nogen der ikke vil kysse, men jeg kan ikke genkende det som et problem. Hvis vi aftaler kys, så har vi kysset både intenst og lidenskabeligt.
4. Er kropsbehåring noget man burde fjerne? Specielt de mere intime steder?
Jeg trimmer det værste øverst, barberer bollerne og fjerner ranglebærrene, men er på ingen måde glat i øvrigt. Jeg synes det er mere hygiejnisk på den måde uden at gøre mig selv til en knægt. Jeg bliver også selv glad for at kunne se at det er en rigtig kvinde, altså med dusk, men alligevel ekstra glad når den er velplejet / let trimmet. De fleste er dog glatte.
5. Hvis der bliver tilbudt bad er det så forventet at man vasker alt, altså også sit hår? Eller er det primært de intime steder? ( Hvis man selvfølgelig er nyvasket til at starte med )
Jeg er altid så ren som jeg kan være når jeg ankommer, men jeg tager alligevel helst et dush på stedet. Jeg vil gerne have at kvinden skal vide at jeg er ren og frisk. Nogen gange har jeg badet om morgenen inden arbejdsdagen og så er badet et must, når jeg ankommer efter arbejdsdagen. Jeg har dog aldrig vasket håret ved et besøg, men ellers fra fod til og med hovedet. Jeg er ryger, så her bliver skægget også skrubbet ekstra grundigt. Jeg medbringer også altid tandbørste og mundskyl. Desuden ingen smøger i mindst en time før besøget. Flere kvinder har i øvrigt også selv mundskyl stående til gæsten.