Hop til indhold

Leaderboard

Populære indlæg

Showing content with the highest reputation on 07/15/21 i Indlæg

  1. Jeg synes ikke at jeg kunne finde nogen anmeldelser af Nancy herinde, så tænkte at jeg ville dele med mig af mit besøg. Link: https://annoncelight.dk/showad/322699 Jeg havde kigget på hende et par dage og syntes fra start af at priserne var en tand for høje, men opdagede i går at de havde fået et hak nedad, hvilket fik mig at bestille en tid. Ankom på adressen, som er en kælderlejlighed i Valby, et par minutter før tid. Lokalet er indrettet som en klink (som det måske også har været tidligere?), men der er ingen skilte eller lignende udenfor, så det føltes ok diskret på en stille vej. Nancy åbner døren, og jeg bliver ledt ind på et værelse. Det er helt sikkert pigen på billederne, men jeg vil sige at det er typiske instragram-billeder i annoncen - de er mere "poleret" end virkeligheden. Men hun var absolut en smuk pige, ikke særlig høj, nok omkring de 160 cm, med store dejlige bryster og et pænt smil. Vi snakker lidt og hun virker glad og sjov, og fuld af energi. Hun får betalingen, og smutter ud af værelset nogle minutter, hvor jeg tager tøjet af og lægger mig på sengen. Hun kommer ind igen, og ned til mig i sengen med et dejligt frækt smil, og giver mig med det samme et dejligt stort tungekys. Vi ligger derefter og kysser og kærtegner hinanden i noget tid, før jeg begynder at kysse hende på halsen, ned over de store dejlige bryster og til sidst mellem hendes ben. Hun smager herligt! Efter lidt tid giver jeg hende også finger, og hun virker virkelig til at nyde min behandlig. Jeg mærker at jeg selv også vil forkæles lidt, så jeg får hende om i en 69'er. Dejligt frækt at ligge og slikke hende medens jeg får et blow. Hun sutter godt og dybt, og udstøder indimellem tilfredse støn. Kan mærke at jeg vil have hende nu, hvilket jeg gør hende opmærksom på. På med kondom og så begynder hun at ride. Hun er herligt stram! Og dejligt med de store flotte patter hængedes lige foran én. Jeg får hende dog hurtigt vendt om i en missionær, hvor jeg kan få flere af hendes dejlige kys medens jeg knepper hende. Kan mærke at jeg ikke har langt tilbage og hopper af og får hende rundt i en doggy hvor jeg tager hende ret hårdt bagfra. Hun har en flot lille røv, og er om muligt endnu strammere i denne stilling. Hun stønner højt, og det tager ikke lang tid før jeg skyder kanonen af. Falder tilfreds om på sengen hvor Nancy efterfølgende tørrer mig kærligt og forsigtigt af. Vi småsnakker lidt til tiden er gået, hendes engelsk er ok, og hun virker sød og sjov og har nemt ved at grine. Jeg får et lille farvel-kys på vejen ud. Totalt set var det et meget tilfredsstillende besøg hos en smuk pige, med en flot krop.
  2. Jeg skrev med Mila igår hun er 24 og fra Estland og det lød vildt godt det hele så vi fik aftalt en tid idag og er lige kommet hjem fra en time med hende, og hold da op sikke et heldigt valg, hun er mega lækker og skide Sød og det er hende på billederne vil jeg mene og så faldt jeg for den nærmest sensuelle måde hun bevæger sig på, haha..lyder sikkert sært men hvis andre mødes med hende finder jeg måske ud af det, fræk er hun ihverfald og ung og lækker..hun sutter fantastisk pik og man er ikke i tvivl om at hun tænker over hvordan hun gør det og hun rammer sgu, hun suttede mig bare stivere og stivere til det u undgåelige måtte ske og jeg afleverede en ordentlig ladning i munden på hende, hun fniste bare og hun lå og legede med det i munden inden hun gik ud og spyttede det ud ..så fik jeg massage og jeg lå også og slikkede hende i lang tid og vi knaldede i forskellige stillinger, hun er fantastisk i almindelig missionær og hun kysser gerne med tungen og anden gang jeg kom suttede hun på mine kugler og ved fælles hjælp kom jeg lige ud i luften, men så var kanonen også ved at være træt ...jeg er lidt stolt af hun nævnte at jeg skulle være hendes første kunde siden hun landede i byen i går ?.. hun bliver her i 2-3 uger og hun har en veninde man også kan besøge og man kan få dem sammen, jeg valgte dog Mila alene for hun er den yngste og jeg har rigeligt i at kigge på hende i 1 time..hun får mine varmeste anbefalinger, Tak Mila ! https://annoncelight.dk/showad/323213
  3. 5 points
    Jeg skrev til denne dame : https://escortguide.dk/P/xenia-big-tits-and-ass-waiting-for-your-hard-sex-and-party-me-place-or-your-24h-accept-mobilepay--59723.html Hun vil have penge på mobilepay FØR hun sender adresse. NOT GOING TO HAPPEN !! Hvordan kan de tro, at man sender penge før man møder dem!? Ja jeg forstår ikke
  4. Lige netop pointen min ven. Skriv navn i overskriften; der er 248.000 "Hende her" på denne side.
  5. Happy Thai massage i Vanløse tlfnr. 71873236 | EscortGuide.dk Har netop besøgt Pon på Jernbane Alle i Vanløse. Var tiltrukket af det buttede ydre og blev budt indenfor af en sød, smilende og talende Pon. Vi talte os tilrette om ydelsen, oliemassage, b2b og hj - 1.000 kr. fair nok. Jeg understregede, at det blev ved det aftalte - og det forstod hun - så ikke...... Udmærket massage, fin og sjov hyggesnak som man kender det fra andre steder. Pon er rigtig sød. Men ikke langt inde i seancen begyndte forsøget på mersalg. Jeg har ikke noget imod, at er prøves til en enkelt gang, men på trods af gentagne nej tak løbende den sidste halve time jeg var der, blev hun ved. Selv om det var med et smil på læben, ødelagde det mere eller mindre en ellers ok oplevelse.
  6. https://escortguide.dk/P/-small-christine-first-time-here-frederiksberg-58892.html Jeg havde selvfølgelig udforsket anmeldelserne af hende herinde (tak for dem ) og besluttet, at hun skulle da helt sikkert besøges. Det blev hun her til formiddag og sikke en oplevelse. Aftalen kom hurtigt i hus med SMS og da jeg 20 minutter senere blev lukket ind i lejligheden i Sydhavnen, var det af en stor smilende Christine. Lidt småsnak og betaling og det hele blev krydret med lidt bryster og booty shake, som allerede fik lysterne til at stige. For pokker hvor er hun sød, lækker og fræk. Små skønne bryster, en røv så guderne må sig forbarme og så et ansigt med øjne og et smil der bare stråler. Hun fristede mig straks med at stille sig på alle fire i sengen og vrikke mere med røven. Den er som sagt overhovedet ikke til at modstå, så jeg kastede mig grådigt over den med kælen og kys. Så vendte hun sig om på ryggen med spredte ben, hvilket jeg kun kunne opfatte som en invitation til at slikke hende. Og sikke en fisse. Sååå lækker med de dejligste skamlæber og en delikat duft. Jeg slikkede hende et godt stykke tid og det tændte. Mig i den grad og også hende tror jeg Så blev det min tur til at ligge på ryggen for at modtage et suverænt blow med masser af variation og fræk øjenkontakt. Så blev der redet, bollet i doggy og reverse cowgirl og synet af hende lille perfekte numse gjorde, at afslutningen var på vej. Jeg ville lige nyde lidt mere af hendes blow og kigge ind i hendes frække øjne, så af med kondomet og sut til jeg sprøjtede ud over min mave. Det hele var bare fantastisk og en vildt dejlig oplevelse med en pige, der virkelig leverer. Jeg kan kun give 10 uf af 10 og en gentagelsesfaktor på 100.
  7. 3 points
    Fordi nogen gør det..
  8. Hej Eroguide, Nu har jeg fuldt jeres både gode og informative anbefaler igennem et par år, men aldrig rigtig haft trangen til selv at dedikere til dette dejlige forum, før nu Jeg havde i forgårds en kedelig oplevelse som jeg gerne vil “skåne” jer gutter for og så håber jeg i fremtiden at kunne komme med også positive anbefaler, jeg har nemlig haft et par virkelig gode oplevelser også på baggrund af nogle af de anbefalinger som har været herinde. Men, så Alice og at hun fra EG fra verificeret (som er en relativ ny feature, man “Burde” stole på”....... Alice: https://escortguide.dk/P/sweet-alice-59575.html Tog jeg kontakt til i forgårds og hun bad mig ringe hende op som jeg gjorde for at aftale detaljerne Spurgte dertil om det var rigtige billede og det bekræftede hun. Da jeg ankom på adressen så lignede det slet ikke hende på billederne og jeg kan nu se på to nye annoncer at det slet ikke var hende på adressen, det er en som hedder Nicole. Nicole: https://escortguide.dk/P/party-girl-....amager-strand--59363.html Nicole2: https://escortguide.dk/P/first-time-in-danemark--59297.html Så selve anbefalingen/anmeldelsen er mere på baggrund af at Fake end akten af Alice/Nicole... Jeg syntes det er så fræk at bruge fake billeder og jeg syntes det er endnu værre at finde ud af vedkommende har en bruger med “egne” billeder og så en profil til at “fange” kunder – det er simpelthen noget som vi som “community” burde slå ned. (ville gerne se det billede EG verificerede med)…..
  9. Men det har du - det er ikke spørgsmål om at "synes". Du har hele 6 variable, den med store bryster er dog kun "gerne". Hvis du kan gå på kompromis med den, så kan du få langt flere anbefalinger. Men det er måske lidt tvivlsomt om nogen gider ulejlige sig, når du bare udtrykker utilfredshed med dem du faktisk får. Ingen gider hjælpe, hvis de bare får brok til tak.
  10. Prøv at spørge din fætter.
  11. https://escortguide.dk/P/new-eva-loren-a-taste-of-heaven-osterbro-59467.html Så kom jeg også forbi til 45 min med CIM og fingerpilleri som tilkøb. Kan verificere at Loren er smuk og super lækker. Perfekte bryster og røv!!! Verdensklasse. Lidt synd med læbefyld, men det er jo smag og behag. Hun smagte rigtig godt og har det lækreste numsehul - det burde prøves en gang… Fint blow! Fik ikke helt 100% kontakt, heller ikke det store kysseri. Men det kan være kemi, min travlhed eller dårlige ånde… Gentagelsesfare? Måske…
  12. 3 points
    Jeg vil anbefale dig at lave en mere sigende overskrift i eftersøgning du laver. Her er svaret på din overskrift!
  13. Må man spørge hvorfor?
  14. Hej "Advarsel". Tak for dit fine svar. PS: Du skriver: "jeg gætte på du nærmest debuttere, " Husk at sætte r på nutid. Vi kan alle lave et par slagfejl kl. fem om morgenen.
  15. Kære alle, ja hun er her kun et par dage mere, og tager - som jeg forstod det - hvem allerede på søndag! Søde Scarlett ser præcis ud som sine billeder. Meget slank høj pige (ca. 173)..... Ja og så giver hun altså et rigtig godt blowjob. Et blowjob man virkelig kan mærke særlig når hun pirrer hovedet med sin kinky tunge........ Og så kan hun tage fra når der skal knaldes..... Ingen problemer med at pule igennem - heller ikke i doggystyle !!!! Virkede som om hun var helt med på den! Så ja dem der er til en smuk, sød og imødekommende pige der giver et meget dejligt blowjob - go for it! Men hun er her kun indtil søndag Ok håber det kan bruges derude selvom det ikke blev til den helt store poetiske knaldroman denne gang haha Go' weekend !!! KH PN
  16. Damen eller rettere vedkommende som er bag denne annonce er dansk. Det er meget sandsynligt en honeytrap. Link : https://annoncelight.dk/showad/321902 Samtalen går fint i begyndelsen, men hun har alligevel ikke ledige tider til booking. Hun kommer ind på, at hun skal på ferie, og vil derfor gerne sende video af hende selv. Jeg siger, at jeg ikke er til video, but the real thing. Og her dør samtalen totalt ud. Jeg skriver igen, hvorfor hun ikke svarer. INTET svar. Sååååå, mon ikke det ikke lykkedes hende eller ham at vriste nemme penge ud af mig!?
  17. Du er jo velkommen til at undlade at læse mit skriv. Jeg vil forsat ytre mig når noget er lusket, det gælder så også de danske piger der ikke burde være i erhvervet som snyder med dit og dat. De er nemlig med til at give os andre et dårligt ry. Der vil altid være mænd der er til udenlandske piger, til danske piger og til begge. Jeg tror generelt ikke vi mister vores gæster til dem Jeg har aldrig anset dem som konkurrenter uanset hvor unge og smukke de er. Der findes nemlig mange dejlige danske mænd der elsker danske kvinder i alle afskygninger. Så opføre man sig reelt over for sine gæster og har et godt ry så ser jeg ikke et problem..
  18. Då har jag besökt. En havtimme för 700 kr - det inkluderade allt som @Mr Fuckabout har beskrivit ovan. Det är definitivt samma dam som man ser i Jessikas annons, men jag fick inget svar på det telefonnummret utan gick via Loras annons (tel 71523354). Damen: 6/10 - naturlig, bra slim kropp, fantastiska (riktiga) bröst. Jag måste säga att kroppsmässigt så är hon 10/10 för mig. Lång, tynn, suuuuper sexy bakdel / mus / bröst - de bilderna ni ser i Jessikas annon där hon ligger på solarium och är sexy som fan bang on! En sån dam skulle jag kulle sätta på varje dag Hon har också en bra attitud, reagerar på kommandon... och ler en del. Och därmed problemt, för hennes tänder är vekligen helt ruttna och mycket avtändande för en så fantastisk dam. Därför tappar hon tre 4 punkter i min bok, sorry, men så är det bara. Location: 8/10 - easy peasy. Lätt att hitta med gratis parkering överallt på den lilla gatan i Vanløse. Rätt diskret också. Som tidigare omskrivet så är den adressen du får inte där hon bor, utan mitt emot. Tyvärr var rummet mycket litet och det kändes som 40 grader där inne. Jag drack nog två liter vatten när jag kom tillbaka till bilen Sex: 8/10 - a lot of fun! Återligen ser hennes kropp, speciallt derriere, heeeelt fatistiska ut. Like wow omfg kinda sexy. Genomförde diverse positioner, inklusive anal men jag var lite för stor för henne där. Riktigt skön finish i missionary. Allt var med kondom (jag gör inget without, inklusive oral - bara mitt val). Hoppas review hjälper er gott folk
  19. Nej, ikke som Petersens, men det er til gengæld meget sjældent at se, at du overhovedet indrømmer en fejl.
  20. Mia

    2 points
    Det er Genesis lopez en fitness model. Så ja hun er FAKE https://www.google.com/search?q=genesis+lopez+bed&tbm=isch&source=iu&ictx=1&tbs=simg:CAEShQIJvSWf8uE57c8a-QELELCMpwgaOQo3CAQSE7wvxS2kBsstBqM0mzD6PosaswIaGu6MiDrS-P3LoB1lUTFsueJpUHTMqcGVL7SXIAUwBAwLEI6u_1ggaCgoICAESBMiDCAsMCxCd7cEJGpoBChcKBGxhZHnapYj2AwsKCS9tLzAycGtiOAoaCgZlcm90aWPapYj2AwwKCi9tLzBoOG55bG4KJAoRc2V4dWFsIGF0dHJhY3Rpb27apYj2AwsKCS9tLzAxZF9sMAogCgxsaW5nZXJpZSB0b3DapYj2AwwKCi9tLzBoOGs2ZmMKGwoHcGFudGllc9qliPYDDAoKL20vMDI1c3JkYww&fir=dcWTYRJulzli8M%2CWOf9Fc1aSDshkM%2C_&vet=1&usg=AI4_-kTJ1C6OETlPb5ArweU6RY0s1xQ6vA&sa=X&ved=2ahUKEwjhsM73_-TxAhXnxIsKHe5ABykQ9QF6BAgHEAE&biw=1920&bih=937#imgrc=br9xh67j9RBFyM
  21. Jeg havde en lignende oplevelse med hende. Skrev lidt og så døde samtalen. Jeg prøvede også med en tråd herinde og intet kom frem. Så indtil videre må vi gå ud fra hun er lige så fake som min farmors tænder.
  22. Selvfølgelig skriver jeg ikke bare en anmeldelse for at skrive noget (modsat nogen herinde). Jeg var oprigtigt skuffede, og syntes at andre fortjente at blive advaret inden de oplever det samme. Det giver da ingen mening at dem med de positive anmeldelser skulle være dårligere? En god GP er som udgangspunkt en der kan få noget til at fungere bedre end den gennemsnitlige kvinde ville kunne. Heri ligger at man så betaler for at opleve det privilegie. At man så ikke altid kan være sikker på at dette gør sig gældende for alle, eller dem med de gode anmeldelser bare har været heldige, er så grunden til at markedet ikke altid er lige til.
  23. En lille Google søgning
  24. Just ikke banebrydende research.
  25. Så må han ofre sig og lave et test besøg, inden du kommer.
  26. Jeg vil sige at billede nummer 6 ligner hende mest. Nej, jeg prøvede ikke noget massage. Havde ikke bedt om det, og der blev heller ikke rigtigt lagt op til under mit besøg. Det var heller ikke det jeg var ude efter denne gang. Jeg tror de havde fået lidt hjælp, men de føltes bløde og bevægede sig fint. Det var ikke nogen hårde silikone-patter, der strittede ud på en unaturlig måde, som man nogle gange kan være ude for. Superfransk var inkluderet.
  27. Ham har jeg spurt og han ved ingenting
  28. De hvide streger i top og bund af billederne, antyder at de klippet fra en anden side. Jeg tror ikke det er hende der venter i Danmark.
  29. Hvis hun var udmærket og levede op til tidligere anmeldelser ville endnu en positiv jo være relativ overflødig. Bider dog mærke i at det især er fra den samme bruger at disse stammer fra. Syntes altid at nuancer er vigtige. Jeg besøger kun dem jeg kan finde positive anmeldelser på, og skriver ikke om de fleste, da de rent faktisk lever op til deres anmeldelser, som jeg skriver (Jessica Serano, Kingi, Alice mf.) Hun skriver jo ovenfor i en kommentar, at hun godt kan huske mig - så der burde jo ikke være så meget tvivl mht. autencitet. Kan godt forstå at hun er behørig mht. at komme på brysterne. Det var også blot en af en række pointer. Var det det eneste jeg kunne sætte en finger på havde det ikke betydet noget. Desværre er det en af en række som bare indikerer generel dårlig attitude og mangel på entusiasme. Derudover er der jo en stillingsbeskrivelse (sidder på knæ over hende mens hun ligger ned). Tror måske du skal nærlæse anmeldelsen igen hvis du går meget op i detaljer. Er aldrig blevet spurgt om jeg skal tørre en GP af så derfor jeg nævner det. Der plejer altså at være lidt mindre sur respons, da hun vel ikke forventer at jeg spiller den af ud over mig selv eller hvad? Det er trods alt det man betaler for. Rækker gerne servietter og er generel behjælpelig, men Emma virkede nærmest til at syntes, at det var urimeligt at ville komme på hendes bryster nu når hun ikke ville doggy. Du må endelig komme med en valid påstand om hvor jeg kan være gået galt. Kan nævne at jeg flere gange spurgte om hun var ok da hun ikke brød sig om doggy. På den anden side kan jeg heller ikke se det urimelige i, at man forventer et eller andet ud over et håndjob at kunne lade sig gøre til 1800 kr. Ellers er hun altså i den forkerte branche.
  30. Det her skriver du med største ironi, ikke sandt? For hvis ej... Jøsses for en simp!
  31. Hej @Caya6 samt @Frodige Ida I skal da bare blive ved med, at skrive hvad i syntes herinde. Det er da dejlig afvekslende at høre andre meninger end bare mænd. Jeg forstår ikke hvorfor nogle herinde, ikke kan opføre sig ordenligt. Vi har ikke alle den samme mening holdning, men sådan er livet jo Mister12
  32. Hudsulten har igen været stigende og har nået et nyt højdepunkt. Der er som om, efterslæbet fra den værste coronatid ikke kan indhentes. Der måtte derfor nytænkes og nye muligheder under- og opsøges. Jeg fandt på https://annoncelight.dk/showad/319637 dette mørke chokolade, sov på det og tog så kontakt tidligt i går morges. Svaret kom prompte ved kontorets åbningstid klokken ti. Det indeholdt yderligere oplysninger om sessionens indhold og begrænsninger. Jeg ankom på den opgivne adresse til aftalt tid og blev straks lukket ind af en let påklædt, smuk, slank smilende kvinde, som fuldt ud lever op til "mørk chokolade". Svedig, som jeg var, tog jeg imod tilbuddet om et køligt brusebad og blev derefter inviteret ind i et dejligt lyst lokale med massagebænk og lædermøbler. Jeg blev anvist plads i lænestolen. Så tog en lille lapdance ellers form. Det var smukt og sexet - ja, en fryd for øje, sjæl og sind samt ikke mindst: hånd og mund! Så var stilen ligesom lagt. Lillebror, som jeg ellers havde dæmpet lidt under den kølige bruser, gav uimodståeligt sin begejstring til kende.... Det tillod jeg. (som om der var andet gøre??) Herfra gik det hen på massagebænken til en umiskendelig professionel, sensuel massage, der på én og samme tid var æggende og afslappende. Det æggende tog absolut magten, da vi nåede til hendes signaturret, speciale og spidskompetence: bodysliding (B2B). Hele kroppen sitrede - og der var næsten ikke plads til lillebror. Ihh du milde KhalesiDoll!! Efter at have fået vejret og skyllet halsen blev jeg begravet i en dyb, dunkel dal. Bjerget og dets skrænter var helt nøgne uden antydning af nogen form for bevoksning overhovedet. Kløften i bunden var fugtig. Jeg var stadig tørstig og slikkede fugten i mig som en kat. Jeg tror, kildens udspring findes dybere inde, for der kom hele tiden mere. Det løb over, og jeg måtte også slikke den lille bakketop ren. Så kom der et lille skælv. Det lå ikke højt på richterskalaen, men vi er jo også i Danmark. Det udløste dog en lille, velsmagende springflod - som nektar fra den smukke, mørke rose på toppen af udspringet. Og se - dét er den virkelige signaturret! Det glemte KhalesiDoll at nævne. Undervejs fik lillebror også massage. Han var veltilfreds og udløste flere orgasmer af den slags, Episke Maj ( https://www.episkm.com/ ) har beriget mit liv med. Sådan går det nemlig, når et HJ forfines og inddrager de følsomme nærområder også. KhalesiDoll er en virkelig spændende personlighed. Udover professionel ekspertise besidder hun ægte humor og spreder smil, latter og nærvær på en måde, jeg aldrig tidligere har oplevet i dette univers. De to timer fløj afsted - og var overskredet, kunne jeg konstatere, da jeg igen sad i bilen. Kommunikationen var hele vejen igennem klar og tydelig. Der var på intet tidspunkt tvivl om sessionens indhold og begrænsning. Som det fremgår, var der fra start til slut en rigtig god kemi imellem os. Jeg kommer igen. Det er helt sikkert. KhalesiDoll er bekendt med, at jeg har skrevet nærværende anmeldelse. Hun har tilladt, at jeg har omtalt intime passager, der ikke er nævnt i annoncen. Og så er der alt det, jeg ikke har omtalt... Jeg kan kun anbefale, I undersøger det. God tur og god fornøjelse!
  33. Efter mere end et år i isolation, kom jeg for noget tid siden endelig ud i friheden igen. Da min fransk-thailandske kæreste samtidigt benyttede lejligheden til at tage på familiebesøg hos sin papa i det sydfranske, var der faktisk tale om mere frihed, end jeg umiddelbart kunne håndtere.. I løbet af 4 uger kørte jeg land og rige rundt for at afholde fysiske møder - i sig selv en ny oplevelse efter så lang tid med skype-møder og zoom-konferencer - og benyttede skamløst lejligheden til at opsøge såvel gamle som nye bekendskaber blandt thaipigerne. Min dårlige vane, som muligvis hænger sammen med den pludselige overdosis af frihed, eller muligvis blot skyldes opbyggede frustrationer og basal liderlighed er, at jeg har fået en forkærlighed for pussyslides, hvor den indbyggede chance/risiko for samleje uden kondom er til stede. Jeg skal lige pointere, at jeg er blevet testet adskillige gange, og i øvrigt har lagt min dårlige vane på hylden igen - ja, min kæreste er returneret fra Frankrig... Med andre ord har ingen af nedenstående oplevelser resulteret i nogen form for smitte, herunder Covid-19, da jeg for længst er færdigvaccineret og tog de nødvendige test, for i det hele taget at kunne besøge thaiklinikkerne. På de fire uger nåede jeg at besøge over 20 piger/klinikker, og beskriver nedenfor alene de steder, hvor chancen/risikoen udmøntede sig. (Da jeg først nu har valgt at dele oplevelserne, er nogle af pigerne muligvis skiftet til nye adresser, sådan går det jo ofte i den branche.) Ten i Vejle er en gammel kending, og vi havde et dejligt gensyn. Som altid med Ten, sørger jeg for at bestille ekstra god tid, da hun - på sine gode dage - er en djævel, der bliver ved og ved til hun har drænet mig for energi, og tanken om en køretur tilbage til København synes ubærlig. Efter lidt indledende "catching up on current events" gik Ten til makronerne, startende med et blowjob, der fik mig til at huske, hvorfor hun, selv i Bette-Pattaya, er en legende. Tens orale færdigheder er fortræffelige, og efter forudsigelig kort tid endte jeg med en brølende udløsning, som hun beredvilligt slugte. Herefter var det hendes tur til lidt oral adspredelse, som hun tydligvis sætter pris på - især hvis hun kan få lov at dirigere forløbet - og som endte med en rystetur af de større for hende. Mens hun fortsat var i sine lysters vold, fik jeg hende bugseret op på mig og bad hende om en pussy slide, som hun straks gik igang med. Undervejs skete det uundgåelige, og jeg gled indenfor. Ten gjorde ingen mine til at "smide mig ud" og fortsatte resten af dagens seance au naturel. Efter en udløsning oppe i hende tog vi et fælles bad, hvor det lykkedes hende at få liv nok i mig til, at jeg også fik fornøjelsen af det, der for mange vil være kendt som Tens spidskompetence. Da jeg havde givet hende alt jeg havde tilbage, badede vi færdigt og blev enige om, at der ikke igen skulle gå så lang tid, før vi ses, og efter små 2½ time kravlede jeg ud til min bil for at snegle mig hjem til hovedstaden.https://annoncelight.dk/showad/296509 Feyda hos Leena Thaimassage i Horsens har jeg kun haft fornøjelsen af en enkelt gang tidligere på en anden adresse, men mindet om hendes bryster og smittende humør fik mig til at tage en afstikker til Horsens, selvom jeg egentlig ikke havde noget ærinde så langt mod nord ved dette besøg i Jylland. Her var forståeligt nok ingen gensynsglæde fra Feydas side (jeg gør mig ingen illusioner om, at en pige skal kunne huske mig ud fra et enkelt besøg, der ligger langt bagud i tid) men hun var venlig og smilende - og skulle det vise sig ganske imødekommende. Jeg bestilte en times hygge og efter lidt indledende orale fornøjelser fik jeg Feyda i stilling til en omgang pussyslide. Det er hun utroligt ferm til, og når man samtidigt nyder synet af hendes bryster, er det tæt på at være overvældende, men jeg lykkedes med at få hende ned i tempo, så festen ikke skulle slutte alt for tidlig. Når hun gled hele vejen frem for at køre sine bryster op i mit ansigt, sørgede jeg hver gang for at hæve underlivet og spænde musklerne, for at se, om ikke jeg skulle være så heldig, at jeg kunne "ramme plet". De første par gange ramte jeg i nærheden, men kom ikke indenfor, men i tredje eller fjerde forsøg, strøg jeg ind og Feydas reaktion var ubetalelig. Hun satte sig tilbage med rank ryg, hvorved jeg samtidigt røg helt i bund, mens hun med et grin sagde til mig, at det måtte jeg altså ikke, samtidigt med, at hun begyndte at malke mig med sine skedemuskler. Der lå jeg så, og der sad hun så, mens hun kærligt skældte mig ud samtidigt med, at hendes underliv malkede mig til udløsning. Da jeg kom rystede hun på hovedet og fortalte mig, at jeg var tosset. Det havde hun givetvis ret i, men jeg var tilgengæld også færdig, så det blev en kort, men helt igennem fornøjelig eftermiddag i Horsens.https://annoncelight.dk/showad/260927 AMI i Vestjylland har jeg aldrig tidligere besøgt, men skulle til møde i Holstebro, og da hun har været ganske godt beskrevet her på sitet, og der ikke er noget stort udvalg i Vestjylland, valgte jeg at tage chancen. Jeg ankom til stedet, som min geografilærer i folkeskolen undlod at oplyse mig om fandtes, givetvis fordi han heller aldrig havde hørt om det, og bestilte en times gensidig fornøjelse. (jeg skal måske lige pointere, at jeg altid gør opmærksom på, at jeg ikke er interesseret i massage som sådan, og springer derfor altid direkte til den erotiske del.) Da både AMI og jeg var afklædte, og jeg var lagt ned på ryggen, gik hun igang med et pirrende hj, som gradvist udviklede sig til et kombineret hj/bj. Efter lidt tid vendte AMI om, så vi kom over i en 69'er, og efter lidt slikkeri af en meget velsmagende mis, gled hun ned i en pussyslide med ansigtet væk fra mig. Det forsatte lidt, mens jeg legede lidt med hendes anus, hvilket hun lod til at kunne lide, hvorefter jeg gjorde forsøget og tog fat om roden da hun gled frem, og lod hovedet glide opad. AMI var straks klar over, hvad jeg ville og hendes eneste kommentar var, at det ville koste mig en plovmand ekstra. Optændt af den hellige ild, eller bare så liderlig, at jeg ikke kunne tænke klart, sagde jeg ja, hvorefter AMI selv guidede kalorius indenfor. Herefter fulgte et lækkert langt samleje i forskellige positioner, der kulminerede med, at jeg kom mens hun red mig. Efter et bad og en cola fik jeg betalt og kunne herefter begive mig ud på landevejene i det mørke Vestjylland. https://annoncelight.dk/showad/321206 De næste to piger hører geografisk ikke til i Jylland (Storkøbenhavn begge to); men er gamle bekendte, der gav mig gode oplevelser på min tur rundt i landet og de kommer derfor med i denne post. Nat fra Adelgade Wellness & Thai Massage er en gammel bekendt, som jeg har kendt stort set fra den dag hun kom til landet. Jeg havde ikke fysisk set butikken siden den skiftede CVR-nr. og i den forbindelse fik en mindre renovering, så jeg ringede til Nat og fik aftalt et møde. Vi har rent faktisk holdt kontakt under min isolation, bl.a. fordi jeg fra tid til anden har bistået hende professionelt, så vi havde rigeligt at tale om, da jeg dukkede op. Nat er efter min opfattelse en af de smukkeste thaipiger i brancen og hendes krop er en gudinde værdig, så det er altid for mig et spørgsmål om, hvor længe jeg kan holde. Vi startede med, at jeg fik hende ned på ryggen så jeg kunne slikke hende. Da hun var kommet i godt humør fik jeg hende op på mig, så hun kunne glide rundt, hvilket med hendes bryster in mente er en særdeles udsøgt fornøjelse. Herefter står det mig lidt uklart, præcis hvordan det gik for sig, men undervejs mens hun slidede på mig, røg jeg indenfor, første gang røg jeg ud igen med det samme, dog uden nogen påtale fra Nat, og da jeg kort tid efter gled ind igen fik jeg lov at blive. Vi endte i en (er jeg stadig naiv nok til at forestille mig) fælles orgasme, og efter lidt mere snak og dette og hint gik jeg opløftet fra mødet. https://escortguide.dk/P/thai-massage-copenhagen-k-open-every-day-10-22--28260.html Helen i Søborg har jeg fulgt på hendes færd rundt i Storkøbenhavn, og har forlængst tabt enhver fornemmelse for, hvor mange steder jeg efterhånden har haft fornøjelsen at besøge hende, men vi går nok i hvert fald på den høje side af et årti tilbage. Nå men jeg har ikke tidligere mødt hende i Søborg, men talte med hende og fik oplyst, at det nu var der, jeg kunne træffe hende. Jeg troppede op, og vi fik en lang snak om gamle dage, og hvad hun havde oplevet i det år, hvor vi ikke var løbet på hinanden. Herefter fik vi gang i seancen, og Helen kender mig om nogen glædespige ud og ind, så det var lidt som at komme hjem til en ekskæreste. Jeg fortalte hende om min nyfundne glæde ved pussyslides, og hun var med på ideen. Efter lidt oral opvarmning gav hun mig en pussyslide af den anden verden, i såvel sædvanlig cowgirl, som i reverse cowgirlposition. Undervejs lod hun mig fra tid til anden glide hurtigt ind, og hver gang fik jeg lige et klem af hendes skedemuskler. Til sidst var drilleriet ved at blive for meget for mig, og Helen lod mig nådigt komme ind for alvor og red mig hurtigt (alt, alt for hurtigt) til klimaks. Hver gang jeg er hos Helen bliver jeg mindet om, at jeg er ved at være oppe i årene, for selv om vi er ældedes sammen, så holder hun sig fantastisk, mens jeg bare bliver dårligere til alt det der betyder noget, herunder evnen til at holde til Helens kærlige behandling. https://escortguide.dk/P/nu-i-soeborg-er-aaben-vi-har-ogsaa-jaczzi-i-skal-har-covid-19-test-med--54208.html Til slut vil jeg hurtigt nævne de dårlige oplevelser, og her mener jeg ikke de steder, hvor det ikke lykkedes for mig at få udlevet min nyeste (cornainducerede) perversion, men blot de steder, hvor oplevelsen ganske enkelt ikke var pengene eller transporten værd. Rita i Turesensgade virkede tvær og uoplagt. Hun skulle desuden hele tiden tjekke sin mobil, så det blev en meget kort oplevelse, som helt sikkert ikke bliver gentaget.Reklamerede med pussyslide, men det blev slet ikke til noget grundet hendes fraværende opførsel. Jeg endte med et hurtigt blow, og så var det ellers ud af døren.https://escortguide.dk/P/sommertilbud-b2b-and-slide-pussy-massage-1000-48595.html Gib hos PP Thaimassage i Thorvaldsensgade er om nogen en gammel kending, ikke blot her på sitet, men også for mig. De sidste par oplevelser med hende har ikke været specielt gode, men de ligger jo over et år bagud i tid, så det kunne jo være, at hun havde fået en bedre attitude. Det havde hun så ikke. Gib virkede fortravlet for ikke at sige stresset fra det øjeblik jeg kom til jeg 40 minutter efter (havde bestilt en time og betalte for en time) forlod biksen nybadet og bekræftet i min hidtidige opfattelse af stedet. Selve sexen var som sådan okay, selvom hun tydeligvis havde tankerne et andet sted, og undervejs fandt det fornødent at rejse sig fra akten for at gå ud og råbe noget på thai efter en af de andre piger på stedet. Dette skete uden nogen form for varsel eller efterfølgende beklagelse over afbrydelsen. Når det er sagt, så kan Gib jo et og andet, det ville blot være rart, hvis hun kunne koncentrere sig om den kunde hun har på briksen og ikke om alverdens andre ting. En anelse uforløst, men nybadet forlod jeg stedet, og svor igen, at der gerne må gå et år, før jeg tager chancen der igen. N.B. kan ikke finde noget link der virker pt. Bow i Vejle var et for mig nyt bekendskab, men med den normale udskiftningsrate i Bette-Pattaya er det jo forventeligt, særligt når man ikke har været aktiv i mere end et år. Dette var et af mine første besøg siden jeg kom ud af isolation, og det mindede mig om, at der er nogle skyggesider ved fornøjelserne, som gjorde at jeg efterfølgende var lidt mere kritisk når jeg udvalgte steder, der skulle besøges. Jeg har tidligere været på stedet og haft ret kedelige oplevelser, men beskrivelserne af Bow her på sitet gav mig lyst til at give hende en chance. Det blev et meget kort besøg. Da jeg ankom var Bow tydeligvis ikke oplagt til noget som helst. Hendes ansigt var forgrædt og hendes kropssprog nærmest skreg: NEJ!. Jeg fortalte hende hurtigt, at jeg havde glemt et andet møde og var nødt til at gå, stak hende en plovmand for besværet (og for at dulme den dårlige samvittighed, som jeg besynderligt nok følte, og ikke kunne afgøre om skyldtes, at jeg generelt bidrog til en branche der gør folk som Bow ulykkelige, eller om den skyldtes at jeg frygtede, at hun ville få flere problemer, hvis ikke hun kunne betale mamasan eller hvem der nu måtte være bagmand) og skyndte mig væk.https://annoncelight.dk/showad/289021 Det var mine oplevelser, eller rettere de bedste og de værste af mine oplevelser, fra besøg rundt om i landet efter mere end et år med coronapåtvungen afholdenhed. Nu er kæresten vendt retur fra sit familebesøg, og jeg er så småt ved at finde tilbage til en normal hverdag, der hverken byder på isolation eller uhæmmede mængder af besøg hos thaipiger. Med moderation er alting godt, og det er den sti jeg vil forsøge at holde mig på fremover. Morten
  34. Mia

    1 point
    Sikkert fordi hendes billeder er stjålet.
  35. Det kommer an på, hvordan du vinkler det. En time med fuld pakke hos en thai koster typisk 1500 kr., mens priserne hos GP’erne varierer noget mere, men i gennemsnit er det vist rimelig sammenligneligt med de 1500 kr, som det ender med hos thaierne. Måske lidt lavere hos en GP, men så kan der komme ekstrapris oveni for økoblow og kys, hvilket ikke er tilfældet hos thaierne, hvor disse ydelser til gengæld ikke kan tilkøbes på samme måde som hos GP’erne. Anmeldelser her på EG kan give et fingerpeg, men ofte ved man ikke på forhånd, om thaipigen giver økoblow og er med på at kysse. Min egen (begrænsede) erfaring er, at økoblow er nogenlunde almindeligt, når du har købt den fulde pakke, mens kys er mere sjældne. Forskellen på en time hos en GP og fuld pakke hos en thaipige ligger også i, hvad der foregår, når I ikke har sex. I store træk kan man vel sige, at hos GP’en er det ofte nus og hyggesnak, mens det hos thaipigen står på (ofte ganske kompetent) massage. Hvis du kun sammenligner dine minutter med sex, er GP’en ofte billigere end thaipigen. Hos thaipigen får du som nævnt i mit tidligere indlæg typisk sex i ca 15-20 minutter, hvilket koster 1000 kr oveni de 500 kr, som du allerede har betalt for massagen. Hos en GP kan du ofte få et knald for omkring 800 kr for en halv time, altså lavere pris og længere tid. Sammenligningen holder dog ikke helt med hensyn til tiden, for et besøg på 30 min medfører jo sjældent sex i 30 minutter, men måske snarere i 15-20 minutter, hvilket jo så svarer til, hvad du får hos thaipigen. Der findes billigere alternativer både blandt GP’erne og inden for thai-universet, hvor du kan få en time for 1000 kr eller måske endda en spids under. Personligt synes jeg, at hos thaierne er dette ikke synonymt med en ringere oplevelse. Derimod lader der til at være en ganske høj risiko for en tvivlsom oplevelse hos GPerne med en så lav timepris, så jeg har selv fravalgt dette segment.
  36. Både og. Jeg synes billederne og annonceteksten til sammen rejser et flag om at det kan være fake, men jeg er også samtidig nok i tvivl til at spørge herinde Hvis hun skjuler hendes ansigt, så hvorfor ikke lægge et billede op af kroppen og en avis også. Jeg tror jeg vil prøve at skrive til hende og få et sådant billede.
  37. @Ubeskriveligt det jeg bider mærke i er at trådstarter lidt hentyder at han kun skriver anmeldelsen fordi han syns hun har fået for positive anmeldelser, noget han jo ikke har en idé om. Så spørgsmålet bliver om han kun har besøgt hende for at skrive en dårlig anmeldelse? Jeg lægger også mærke til at han brokker sig over at hun beskytter sit hoved da han vil komme ud over brysterne. Da vi ikke får nogen stillingsbeskrivelse er det jo svært at vurdere om det er fair nok. Der er også manglende empati og forståelse for at hun måske har haft kunder der enten alligevel har fyret den af i hoved på hende eller ved et uheld har fået fyret et vildskud i den retning. Heller ingen gentleman point for ikke at ville hjælpe med at tørre egen sæd af, for hvad får vi andre ud af det? At måske tager hun cum on boobs af menuen (tror nogle ville blive skuffet over det). Tror vi alle (eller i hvertfald de fleste af os) har været der hvor vi har haft dårlige oplevelser. Vi kan sige det pigens ansvar at afvise kunden hvis der er manglende kemi osv., men det kunne også være vores eget ansvar ikke at tænke med det forkerte hoved
  38. Tak for anmeldelsen. En pige, der bruger billede af et halvt pund smør i sin annonce er et klart must for mig
  39. 1 point
    Det er da ikke alt der er småt på hende
  40. Jeg savner Amy Hot fra Sexy Club. Hun var en ener
  41. Der er desværre mange piger som glemmer at levere, eller sender trusser uden nogen Q dufte/safter, samt ikke overkommer at finde eget plastik poser med dobbelt lynlås, som Ikea kan levere.
  42. Jeg ved ikke lige hvor du læser at jeg synes vold er okay.? Jeg gjorde bare opmærksom på at det er reaktionen man kan ende med at få..
  43. 1 point
    Sexy Katja besøgte jeg inden corona perioden og jeg mindes at servicen var god. Hun var indlevende og havde en god fitness trænet krop og siden dengang har jeg haft lyst til en omgang mere med hende. Katja er stadig indlevende og giver et fantastisk porno blowjob hvor ens pik og boller får den store tur. Hendes skede er også stadig dejlig stram og jeg måtte repetere kongerækken mens hun sad på mig og red. Der er desværre bare nogle andre ting jeg blev skuffet over. Katja var meget ældre end sine fotos før corona og nu endnu længere fra sine fotos. Hun har fået corona kurver - og er mere en moden MILF end den sprøde fitness body jeg mødte sidst. Hun er stadig attraktiv men jeg foretrækker retvisende fotos. Katja ville have mig til at komme lige fra start og virkede ikke særlig interesseret i at give mig valuta for pengene i al den tid jeg havde betalt for. Det var nok det værste ved seancen. Da jeg ville skifte til en anden stilling hev hun gummiet af og begyndte at sutte min pik. Nu er det jo svært at blive sur over at få suttet pik til man sprøjter i munden på pigen men det gjorde besøget forceret. Jeg tror ikke det bliver til flere besøg for mit vedkommende. /B
  44. Hun er pisse flot og der er ingen tvivl om at hun ser bedre ud end på billederne. Nu var jeg der igen i onsdags i sidste uge. 1 time med anal. Jeg var ude efter 1 time og 20 minutter. Intet jag ud ad døren. Hun er virkelig sød og imødekommende. De har også andre piger, men de er ikke ligeså meget mig.
  45. Har besøgt Harmony 2 gange denne ugen, og begge ganger var glimrende. Viste coronapas i indgangen og så var alt iorden. Ingen brug af maske i lokalerne. 22 piger på arbejde og flere gode oplevelser. 60 euro standard 30 min, 20 ekstra for det udenom. Så det gik i 80 euro stort set. Mange af pigerne var flinke til at sidde ned og hygge før man gik ovenpå og der var en meget god stemning. Så at besøge Harmony kan stærkt anbefales.
  46. Hvis hun/de både er på klinik og arbejder privat, så er det fint for mig. Men når piger som Aisha, der leverer hele pakken, pludselig skærer væsentlige dele af deres repetoire væk, så er det sgu en downgrade.
  47. De giver lidt grupperabat når hun kan ordne en flok på samme tid.
  48. Jeg har mødt dem nogle gange og jeg har kun godt at sige. Hun er som beskrevet i annoncen. Der er ikke pyntet på noget. Beskrivelsen passer fint og billedet er af hende. Både hun og manden er flinke. Så bare prøv det...
  49. 1 point
    Er man til lasagne fra køledisken, er Nettos frossen lasagne fin. Server den med grovflute fra Rema (de små runde fra frost) og en pose færdigblandet salat fra køl, hvis der mangler lidt grønt. (Top evt. med lidt olivenolie og et lille æble skåret i tern eller revne gulerødder også fra køl) 30 kr for 1 kg lasagne. https://xn--frdigretten-98a.dk/lasagne-bolognese-fra-naemt/ Kokken Thomas Alcayaga var sådan set ok tilfreds da han testede den i BT. 4/6 stjerner. Gå uden om Fakta, Rema og Lidl's hvis muligt.. https://www.bt.dk/det-bedste-af-det-billige/blindtest-af-lasagne-faerdigretter-naesten-som-hjemmelavet
This leaderboard is set to København/GMT+02:00

Denne hjemmeside bruger cookies

Vi bruger cookies til at huske dine indstillinger og forbedre din oplevelse på siden. Klik på "Acceptér cookies" for at give dit samtykke. Du kan til enhver tid trække dit samtykke tilbage eller ændre dine cookieindstillinger her.

Account

Navigation

Søg

Søg

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.