Kære kbhmand44 og andre
Jeg har været polyamorøs hele mit liv, så har altid haft kærester i åbne forhold. Det er der kommet mange dejlige og frække oplevelser ud af, da vi altid har været helt afklarede med, hvilke sexuelle behov vi hver især havde. Har nu i en periode nydt at være single. De fleste af de kærester jeg har haft har været bi-sexuelle og nydt at lave 3some sammen med mig og GP-piger enten på bordel eller ved escortbesøg i vores hjem. Vi har også mødt ligesindede i klubber og delt og byttet partnere.
Ja, gu' er jeg nok en afviger udi i det sexuelle, men er ellers helt normal, ultra veluddannet og med styr på mit liv. Vil nok hele mit liv være lidt af en drengerøv, der ikke kan få nok af frække kvinder.......Ja, i den grad polyamorøs.
Da jeg afsluttede min uddannelse på universitetet og påbegyndt mit arbejde, besøgte jeg en psykolog for at få en eller anden sagkyndig forklaring på mine mange udskejelser. Hun var en sød ældre dame der sagde, mens hun meget befriende lo....Ja, jeg glemmer det sgu aldrig: "Velkommen i klubben, unge mand....du er ikke noget specielt"
Jeg er åbentbart "en af de få, som der er mange af".....en helt banal og naturlig sexuel afviger
Jeg er derfor meget glad for Eroguide, da dette sted netop (for det meste), fordomsfrit understøtter den ældre, kvindelige psykologs vise ord. Hun fik mine skuldre ned igen. Menneskelig erfaring er der bare intet der kan hamle op med,.
God påske, derude i mangfoldigheden.