Leaderboard
Populære indlæg
Showing content with the highest reputation on 08/29/18 i alle fora
-
22 pointsVores kunder foretrækker faktisk os og betaler den pris vi beder om. Hvis andre ønsker at blive vores kunder, men føler de ikke har råd, må de spare op eller vælge mindre ydelser / færre besøg. Uden sammenligning iøvrigt, så skriver vi heller ikke til Porsche, at de skal sætte priserne ned, så vi skifte Clioen ud, vel?
-
12 pointsJeg må desværre give Borende X ret. Det er et værre tuderi, der af og til kører herinde. Hvis du vil betragte dig selv som tilhørende kategorien MAND, så stop venligst med at tude over pigernes priser! Dit tuderi får dig i stedet ovre i kategorierne TØS / PATTEBARN. Du bestemmer oven i købet selv hvilken... Jeg er helt med på irritationen over at blive brændt af. Men din begrundelse for at prisen, på grund af din oplevelse, skal ned, er da helt ude i skoven. Hvis markedet er (som du skriver) overtaget af østpiger og de alle sammen tager ud at handle med veninder, når de har lavet aftaler, tror jeg nok du skal regne med at markedet regulerer sig selv!
-
7 pointsHmmmm. Du køber typisk i segmentet øst piger. Du er ikke specielt tilfreds med dette segment. Du kigger nu mod det dyrere økonomiske segment, vil sagtens fordi du vil undgå episoder som dem du har beskrevet. Det er jo fint nok, her er priserne bare anderledes. Selvfølgelig sætter dette segment ikke priserne ned for din skyld. Du kan jo prøve at besvare eller tænke lidt over nedenstående spørgsmål. Tror at de danske piger sukker efter at tiltrække gæster fra et segment, der er mere fokuseret på prisen end på pigen ?
-
6 pointsBrainfred ! Jeg synes det er en skidt udvikling. Men markedet regulerer jo (desværre så ) sig selv, sådan vil det jo være. Men ingen tvivl om, at priserne IKKE bør ned ved de danske piger. Hvor ender vi, hvis det bliver billigere? Alle mulige tvivlsomme personer, uden ret mange penge på lommen, kommer rendende ved alle de gode piger.. Sikke et hyr det bliver for pigerne at sortere - og håndtere. Uden de omsætter for flere kroner ! Hold priserne oppe - det skal værdsættes økonomisk, at besøge en fantastisk pige og nyde de privilegier det medfører ! Der bør være en vis standard hos mænd, en ydmyghed og gentleman-agtig tilgang, fremfor at presse priser ! Det er da nedværdigende både overfor pigen - og sig selv, hvis man gør det. For pigerne er det da også bedst, hvis de holder priserne (eller sætter dem op), så der er et vist niveau ved gæsterne. - og ja jeg ved godt der kan komme en ildelugtende bonderøv med tegnedrengen fyldt med de store sedler og gerne vil besøge “smukke X” ... men generelt. Mit indlæg er ikke ment som provokation, men prisreduceringer fører bare intet godt med sig ! Hvis du ikke har så mange penge, - så spar op og glæd dig, og lad være med at forvente, at et GP besøg er alle mands ret.
-
5 pointsNogle anmeldelser handler mere om anmelderens evner end pigens. Hvor troværdige den slags historier er, må være op til læseren at bedømme. Det vigtigste for dig må være om du har haft en god oplevelse eller ej.
-
5 pointsomg - jeg gider ikke engang sige det altså...... en hel uges vild debat hen over regionerne... og idag har vi så en helt ny bruger der lige søger præcis det som team KBH prædiker - og som kan fåes alle steder, og så skal han da lige starte op igen "jeg forstår ikke hvordan NOGEN TILBYDER DET, man kan jo blive smittet." altså damn min IQ er fandme for høj til at det bliver en fair kamp, hvis dette er dit trumfkort - som at spille skak mod en han-edderkop efter parringen. (hvor hunnen har bidt hovedet af ham)
-
5 pointsJeg synes, jeg har læst om samme emne før, og det endda for ganske kort tid siden. Jeg er ikke engang sikker på, at tråden er løbet ud endnu, så hvorfor starte en ny om det samme?
-
4 pointsNu er det sådan at hende der ligger krop til også sætter prisen. Hvis ikke du vil betale så find et andet sted. Det er mennesker og ikke kameler der handles om.
-
3 pointsBesøgte Janet igår Meget kort fortalt så er det spild af penge. Stedet er ulækkert der er ikke rent. Janet er langt fra den pige som er på billederne. Hun brokkede sig da jeg bad hende ride mig - og blow ja det er fået bedere. Igen spild af pengene besøg en anden pige istedet. https://www.escortguide.dk/P/new-janet-superfrench-expert-in-valby-happy-hours-8-18-30-min-500--40296.html
-
3 pointsMan får det man betaler for. Hvis ikke man vil betale det varen koster finder man bare en anden udbyder. Hvis så kvaliteten og leverings sikkerheden ikke er i top må man bare leve med det. Hellere EN god Dansk oplevelse end to dårlige udenlandske.
-
3 pointsDejligt forfriskende, at der er en mand som tør stå ved, at de udenlandske er præcis lige så gode som de danske, og at han pga. prisen derfor går til de udenlandske. Jeg kan oplyse, at der er flere danske prostituerede der af denne grund har sat deres priser ned. F.eks. kender jeg en meget ung dansk prostitueret, som tilbyder stort set alt så som superfransk, mega med slug, slave, græsk, urin, fist, samt til de heldige stamkunder sex uden kondom. Alt dette er inkluderet i hendes faste pris på 1.800 pr. time. Det gør hende væsentligt billigere end selv den billigste østerupæiske prostitueret! Jeg er helt enig i at markedet regulerer sig selv. Og reguleringen er allerede igang, og med tiden vil det betyde at en "standard" dansk prostitueret kommer til at sætte prisen ned og tilbyde diverse usikre ydelser. Om det er en god/dårlig udvikling kan diskuteres...
-
3 pointsjada, hvis du mener at mugge over du ikke har sorteret vasketøjet i hvidt/kulørt, fortalt veninderne du kunne vinde OL-guld på sprinterdistancen, bare det foregår i sengen.... og faket en hovedpine og slukket lyset de sidste 25 minutter af seancen... ingen problem - jeg tilbyder endda 5 % rabat på præcis denne ydelse resten af året
-
3 pointsDet er mit første indlæg men ikke mine første besøg - tænkte blot at det må være min tur til at bidrage efter at ha “lukreret” på jeres anmeldelser. Har besøgt Mia - som omtalt andre steder en smuk ung kvinde som er nem at snakke med, fremragende engelsk og drøm i sengen. Dejlige blide og dybe og krævende kys - fantastisk blow ... bare dejligt ! Graziella - hendes engelsk er mindre godt men rigeligt til at det er hyggeligt. Og så er hendes kys bare i SÆRklasse (beklager Mia) - har ikke engang oplevet kærester der har kysset så dejligt ... damn !! samtidig er hendes krop så lækker hendes blow uden sidestykke ... hun er bare i en liga for sig ift de jeg har mødtes med !! for begge gælder at jeg kun kan anbefale mindst en time - det vil bare ærgre jer at skulle gå tidligere /green-eyes
-
2 pointsJeg sætter stor pris på de forskellige ydelser, som man kan købe ved thaiklinikker. Men idet jeg ligger og glæder mig til afslutning eller lagengymnastik, glemmer jeg nogen gange at værdsætte massagen på dens egne præmisser. Derfor besøger jeg jævnligt grønne massagekliniker for at stresse af og nyde selve berøringen. De fleste ligner hinanden i den forstand, at man går derfra med en behagelig fornemmelse i kroppen. Mayuree indtager dog en særstatus – så meget, at jeg længe har holdt en anmeldelse tilbage ud fra et naivt, egoistisk ønske om at beholde hende for mig selv. Men i løbet af de seneste besøg her jeg opdaget, at hun tilsyneladende instruerer to af sine tre medarbejdere til at levere den samme urimeligt sensuelle massage som hun selv brillerer i – og så kan jeg da godt presses til at røbe min hemmelighed Mayurees klinik er grøn. Det tror jeg ikke, der kan herske tvivl om. Blandt andet fordi to tredjedele af hendes kunder er kvinder – og de ville næppe blive ved med at komme, hvis der verserede rygter om, at mænd kunne få ekstra ydelser her. De tre kabiner er i øvrigt kun adskilt af gardiner, så det er ikke noget, der ville kunne foregå diskret. Men det er helt uden sammenligning den mest lyserøde grønne massage, der kan fås i Østjylland. Hvis jeg undervejs får rejsning – og det er svært helt at undgå – masserer hun omhyggeligt en millimeter forbi den stive pik uden at blive det mindste fornærmet. Nosserne bliver altid strejfet gavmildt, men det slutter så også der. Jeg har spurgt – jeg har faktisk ligefrem tigget om mere, men det afviste hun smilende – og henviste så til den anden klinik i skødstrup, hvor man kan udleve den slags lyster. En enkelt gang begik jeg den fejl at nævne, at jeg havde ondt et sted. Så blev hendes ældste medarbejder tilkaldt, som herefter leverede en fremragende og kompetent, fysiurgisk korrekt massage. Nu husker jeg altid at sige, at jeg bare trænger til at stresse af – og så er der budt på en hel times intens kropslig nydelse til bare 300 kr. Mayuree er omkring de 40 og meget spinkel – nærmest kun arme og ben – med et meget smukt ansigt. Af hendes tre nuværende assistenter er Maya den yngste og kønneste, og hun er ligeså urimeligt sensuel i sin stil. Der er ofte stuvende fuldt i klinikken. Kvinderne går derfra fulde af lovord – og ægtemændene med ren samvittighed og et underfundigt smil. Hvis du hører til dem, som ikke lige har lyst til at springe ud i et af de mange, frække tilbud, der faldbydes andre steder, så vil jeg på det kraftigste anbefale Mayurees klinik – det føles dejligt syndigt, men er det jo faktisk ikke.
-
2 pointsHej alle, Nu hvor jeg har gjort brug af jeres erfaringer og gode råd, tænkte jeg det ville være på sin plads at lave en anmeldelse. Beklager længden, men jeg skriver åbenbart en del. Link: https://massage.side6.dk/tantrastudioodense tl;dr(Til de dovne): Jane gav mig en fuldstændig fantisk oplevelse, vidunderlig massage og spøjtende mini-jay. Jeg fortrød inderligt at jeg ikke bookede to timer, da en time forsvandt som et dug for solen. Besøg hende, det kan jeg garantere du ikke vil fortryde. Faktuelle oplysninger: Stedet: Let at finde, gode parkeringsmuligheder lige foran huset. Det ligger dog i et boligkvarter. Indretning/stand: Alt var rent og nydeligt da jeg ankom og godt tryk på vand/varme og et hyggeligt lokale, med god temperatur. Det eneste der manglende var et spejl, så jeg kunne se på hende, mens jeg lå på maven. Pigen: Billeder: Jeg er lidt i tvivl om det er hende, men det ligner hende meget godt. Blondt hår, spinkel, og flotte "smokey eyes". Personlighed: Jane var bare sød, altså udover at hun var lækker og havde en dejlig tynd krop med flotte bryster, så var hun bare utrolig sød. Bryster: Implantater under brystmusklen, hvilket i massagen udelukkende var en fordel Mis: Absolut den flotteste og mest tiltalende mis jeg længe har set Engelskkundskaber: Gode. Jane var i stand til at føre en flydende samtale på engelsk Pendler: Hun findes til tider i Odense og til tider i Herning(Oplyste hun) Den lange anmeldese Jeg fik via SMS aftalen sat i stand, og der var god respons på SMS'en og venlig tone fra ”mutter/chefen”. Jeg spurgte fra start om let berøring var tilladt, da jeg ikke vil bruge energi på at kæmpe mod mig selv. Jeg fik af vide at det ville være ok med let berøring (Langt hen af vejen vil sådan noget altid komme an på kemien, så det føles naturligt). Jeg mødte op 18.30 og blev mødt af en smilende Jane, der hurtigt genkendte mit "folkeslag", der er lidt atypisk i Danmark - Plus point for det Jeg må indrømme, at jeg straks klikkede med Jane og det afspejlede sig i hele sessionen hvor vi en del gange under sessionen begyndte at snakke lystigt – Kemien var der bare, og den var godt hjulpet på vej at hendes smilende læber og venlige fremtoning. Jane fik forklaret mig hvordan tingene foregik og spurgt ind til hvad jeg gerne ville have ud af massagen, hvortil jeg svarede intimitet var vigtigt for mig, og i mindre grad den "hårde" massage, men at jeg gerne ville have intimiteten i body to body. Hun fik hurtigt sporet mig ind og forklaret mig hvordan det ville foregå. En ting der slog mig var at hun mange gange kunne aflæse hvad jeg ville spørge om(Måske spørger vi alle om det ) og fik svaret før jeg fik spurgt gennem hele sessionen, både lavpraktisk ift. ”hvornår tiden begynder”, men også med penge osv. Jeg fik taget et bad, og kom ned og ligge på madrassen. Selve sessionen vil jeg ikke gå dybere ind i, da det vil være forskelligt hvad slags massage man vil have, men fik løsnet mine muskler op, og var på ingen måde bange for at bruge sine krop og dejlige bryster, da hun lavede sin body2body. Det skal her nævnes at hun har silikone i brysterne, men hvis jeg skal være ærlig, så var det faktisk godt, da jeg bedre kunne "mærke" hendes bryster køre henover min krop. Det var tydeligt at mærke at det er under brystmusklen hun har silikone, da den første del af brystet var blødt og når hun trykkede helt ned, mere ”hård”. Da vi efter en god snak skulle have vendt mig om på ryggen, må jeg indrømme at jeg hyggede mig så meget, at jeg simpelthen ikke ville have tingene til at slutte. Jeg insisterede på at hun ringede til ”mutter/chefen" og spørge om vi ikke kunne udvide vores session, da jeg virkelig ikke ville have sessionen til at slutte. Det var desværre ikke muligt til min store skuffelse, da der var en anden booking. Pis os. Jane forstod virkelig at pirre kroppen, og uanset om det var mellemgulvet, penis eller fingrene, så formåede hun lige at ramme den perfekte grænse mellem for hård og for let berøring der blot øgede intimiteten. Da vi nærmede os afslutningen, satte hun hastigheden op, og kom med nogle små lyde, der bare lige ramte plet for mig ift. at gøre det så meget mere sexet. Hun vendte sig så lidt og brugte brysterne, og jeg fik den flotteste lille mis at se, og her måtte jeg kæmpe mod mig selv for ikke at begrave tungene i den mis. Den var godt nok flot og indbydende at se på. Jane arbejdede hurtigt videre, og jeg fik for alvor tømt pungen og hun blev venligt ved med at malke mig til der ikke kunne hives mere ud. Hun fik fjernet det hele, og i stedet for at gå ud, begyndte hun igen blidt at massere mig, og jeg må indrømme at i de få minutter fik jeg slappet af på en helt anden måde og nød bare fornemmelserne. Hun kommenterede endda at jeg vidst så ud til at have været et helt andet sted mentalt, og det havde jeg helt sikkert Det er svært at sætte ord på hvad præcist det var der gjorde at jeg havde det så godt, følte mig så afslappet og bekvem, men en ting der sikkert, det var uden tvivl den bedste oplevelse jeg nogensinde har haft med en virkelig køn og sød pige. Jeg tør garantere at man ikke fortryder et besøg hos Jane.
-
2 pointshttps://annoncelight.dk/showad/228712 Besøgte Apple forleden. Ret smuk thai og yngre end jeg havde forventet. Et gæt kunne være medio 20’erne. Sød, rimeligt engelsk, lidt genert med sili bryster. Fik først en temmelig god gang massage incl knæk af ryg og skuldre. Det var ret fedt. Faktisk en super omgang. Hun virker uddannet i det fag. Der var kun lidt pirring hvilket passede mig fint denne dag da jeg trængte til lidt wellness. Derefter fik jeg lidt hj efterfulgt af et ret ordinært og kort blæs. På med frakken og så ret god sex i 3-4 stillinger. Afslutning var med mund og hånd (mest hånd). Sød og mild thai.
-
2 points
-
2 pointsDet giver da fin mening at boykotte stedet/pigen. Når hun nu er bygget således at det kniber med at tage en pik, så kan det næppe væres hendes drømmejob.
-
2 pointsAltså - det vil vi jo alle sammen... Men længere oppe i tråden blev der refereret til autobranchen. Den blev jeg lige hængende lidt ved. Du kan næsten uden at blinke få 10-15% rabat, hvis du går til forhandleren og vil købe en ny Ford Mondeo eller Renault Megane. Men prøv så med samme taktik hos BMW, hvor du (og måske din p*k?) står og savler over en spritny 320'er. Han vil i bedste fald smile lidt, men i hans tanker kan du læse nøjagtig det samme som det, en meget kendt dansk racerkører kom til at udbryde sidste år under et interview på livetv. Hvorfor er det den her slags indlæg altid kommer sidst på måneden? Det var også galt sidste måned... Kig nu lidt fremad i stedet for! Det er snart lønningsdag og den dag skinner solen sikkert. Så ville det da se DUMT ud at stå der med røde øjne og løbende næse, fordi man har tudet løs herinde over ikke at kunne disponere sin indkomst og derfor har været nødt til at købe fra nederste hylde
-
2 pointsHej Alle, Jeg besøgte for første gang Namphet for noget tid siden til en gang b2b massage, og det var en rigtig god oplevelse, så jeg valgte for nyligt at besøge hende igen, jeg skrev og fik bestilt en times b2b massage. Jeg ankom i Herlev til aftalt tid og blev lukket ind, jeg spurgte om jeg kunne få et bad hvilket jeg godt kunne, måtte dog vente noget tid til anden kunde blev færdig, hvilket selvfølgelig er helt fint, efter badet lå jeg på Sengen, og Namphet kom ind til mig (virkelig smuk kvinde), hun tog så tøjet af dog ikke trusserne hvilket var fint nok, men valgte så de næste hmm ca. 40 til 50 min. at stå og trykke lidt, og give let massage, men ingen krops kontakt, pludselig forsvandt hun så en 3-5 min. hvor jeg lå alene, da hun kom tilbage, fik jeg lidt mere let massage før jeg blev bedt om at vende mig om, og jeg fik FP, hvilket var rigtig dejligt og hun gjorde det rigtig godt. Men jeg må desværre sige, at det jeg fik ikke er hvad jeg forstår ved b2b massage så det bliver desværre mit sidste besøg hos Namphet, jeg ved ikke om det var fordi der ikke var kemi eller hvad forklaringen er for der var virkelig stor forskel på de 2 besøg, men jeg ville ønske at hun ville takke pænt nej, istedet for sådan en halvhjertet behandling, det ville jeg havde haft den største respekt for. Kvindebeundren
-
2 pointsDet var måske ikke det mest velvalgte ord. Lad mig give et eksempel. Jeg havde et kærestelignende forhold til en GP. Det gav lidt udfordringer i starten, da den "tryghed" hun havde i hendes faste koncept pludselig blev tilsidesat. Selvom der selvfølgelig var forskel på gæsterne, så fik jeg faktisk lidt indsigt i, at en times besøg lidt groft stillet op, udspillede sig inden for forholdsvis faste rammer. Hun var vant til at have kontrollen, hun var vant til, at selvom sexen sagtens kunne være gensidig, så var fokus alligevel rettet imod, at manden skulle gå tilfreds derfra. Der var afsat et bestemt tidsrum. Hun brugte tid inden aftalen på at gøre sig klart, henunder at fremfinde den seksuelle-energi mv. Selvom hun bestemt havde et særligt kendskab til stamkunderne, så var samtalerne før, under og efter stort set altid, rimmelige lette former for small-talk. Nå, men det jeg så prøver at beskrive er, når man bryder ud at disse "trygge" rammer (man kunne sikkert også kalde det faste rammer og regler), skal man måske lige genopfriske forskellige ting. Sex i et forhold, er jo sjældent så fastlagt som et besøg. Det lyder måske banalt, men pludselig er det op til begge parter, om de vil bringe følelser med ind i sexen. De skal ligeledes selv opbygge stemningen. Som mand skal man nok også lige vende sig til, at kvinden ikke den nymfoman-type man typisk oplever i købesituation. Kort sagt meget bliver anderledes når man dropper præmissen "Du tilbyder sex, og jeg betaler". Fordi man måske i mange år, har fået dækket sine seksuelle behov i købemiljøet, mener jeg ikke at det nødvendigvis ødelægger ens følelser, men som illustreret ovenfor, måske skaber det lidt usikkerhed, at droppe ud af konceptet, og så bare nyde sexen, gøre som man har lyst til, uden at forvente at modparten skal opføre sig som en typisk gæst, eller som en typisk GP
-
2 pointsRo på.. Som tidligere skrevet er det ikke ulovligt at gå til prostituerede i dette land. Og hvad skulle politiet ellers anklage én for? For tidlig sædafgang?
-
2 pointsJeg håber da at det der er en eller anden form for joke som jeg bare er for dum til at fatte, ellers er det da et kedeligt syn på kvinder du har fået tillagt dig.
-
2 pointser single (selvvalgt) da jeg ikke har samvittighed til at leve dobbeltliv med både kæreste/kone og gp-er. og pt tror jeg ikke jeg kan være kæreste/kone tro-og det mener jeg de fortjener. syntes nærmere man bliver mere doven-kræsen ved brug af gp-er. har man en kæreste/kone skal man nogen gange, gøre sig fortjent til lidt sex-bygge en carport-sætte nyt køkken op-osv en gp-er altid klar pga pengene-deri dovenskaben. problemet kan også være, at man har prøvet næsten alt vedrørende sex igennem måske 300-500 gp besøg så hvis man finder en (normal) kæreste vil næsten lige hvad hun finder på ang sex være noget man har prøvet før. så mener ikke købesex er sundt og uden omkostninger. men svært at slippe når man er begyndt.
-
2 pointsMåske er det alderen. I takt med at jeg er blevet ældre er der et par ting som ikke har ændret sig. Pikken er stiv og jeg har lyst til smukke kvinder. Så evnen og begejstringen er der. Det der har ændret sig er, at jeg meget mere kræsen med sex. Hvis jeg ikke er solidt sexuelt tiltrukket af en kvinde, siger sex mig ikke noget og jeg har svært ved at komme. Sådan var det ikke da jeg 20 år. Da var al sex med stort set alle en gave. Noget der fungerede. Min erfaring er, at når jeg er i et forhold men samtidig har noget sex ved siden af (fx købesex) så mister jeg interessen for den faste partner, hvis det seksuelle ikke har virkelig høj kvalitet. Måske er det det, du oplever. Jeg tror ikke det har så meget med om det er købesex. Det meste købesex jeg får er i øvrigt noget, hvor grænserne er lidt uklare.
-
2 pointsAgetha, hvad er formålet med dine strøtanker om nogen du har lyst til at nævne ved navn. . . vil du have opmærksomhed, eller hjælpe dyrene? så kom da ud af starthullerne mand, hvor mange gange er den hund blev tapet til en sengestolpe og pulet mens du sidder her og udspiller en dyster twilight udgave af de grå sider?? med et tvist af ude og hjemme novelle i 45 afsnit, hver med cliffhanger så man ikke får sovet igennem om natten af ren spænding. eller noget......
-
2 pointsTakker for de fine svar og vil lige kvittere med med en for mig solstråle historie. Fredag efter mit opslag her var jeg i byen med min gode ven og vi tog til Scottish Pub. Her var det ren nitte. Der var enkelt Thai kvinder og et par stykker af dem allerede i selskab ved ankomst. Casino København har jeg prøvet og der en del også i kælderen på Blue elephant restaurant. Synes dog at de her er for fokuseret på gambling og det virker lidt lukket dette Thaimiljø. Nogen gange bliver der også arrangeret thai fester i kælderen på restauranten. Min gode ven og jeg tog Lørdag dagen efter til Rosie Mcgee og det skulle vise sig at være en rigtig god ide. Jeg talte omkring midnat 10-12 thaikvinder som virkede søgende. Kan selvfølgelig ikke sige om dette er standard på Rosie eller lucky evening. Normalt er jeg lidt tilbageholdende, men et par øl havde hjulpet og jeg satte mig ved et bord med 3 thaikvinder da der var en skammel ledig i en meget fyldt Rosie Mcgee. Det skulle vise sig at en af dem arbejdede på klinik i Virum og det to andre fra Hillerød Thai. Jeg faldt hurtig i snak med hende fra Virum Thai og bød hende på en fordansket ladydrink må det vel hedde også her i DK. Hun var rigtig sød at snakke med og jeg glemte alt om både min ven, tid og sted. Ved 1.30 tiden dampede hendes to veninder af og jeg tænkte hvad nu, tænkte jeg nok fik lov at betale en taxi til klinikken i Virum og så betale mig fra en FP. Men sådan skulle det ikke gå........ Ved ikke hvordan det skete men det ene tog pludselig det andet og først holde i hånd og så kysse intenst inde på pubben. Dejligt og meget teenageagtig tiltrods for jeg ikke er en årsunge mere. Og så skete det jeg aldrig havde troet om mig selv, nemlig at jeg spurgte om hun ville med hjem og efter lidt tøven sagde hun, at jeg virkede så rolig og sød så det tør jeg godt. Hun ville dog først udveksle tlf nummer og siden kunne jeg se hun sms´ede så ingen tvivl jeg lige blev ført i bogen for sikkerheds skyld, men det er vel ok at de tager deres forholdsregler Efter en noget hed taxitur kom vi ind i huset og her begyndte bare den mest dejlige oplevelse - GRATIS. Hun sagde direkte hun rigtig godt kunne lide mig og hun ikke var på arbejde. Hold nu op en omgang med intense dybe kys i en hel time tror jeg. Hun var sjaskvåd og jeg fik lynhurtigt slikkede hende så hun kom i kramper. Herefter var det min tur til den store sutte omgang og ja så havde vi ubeskyttet sex i alle mulige stillinger. Også meget mod mine principper, men jeg tænker der er vel 100 vis af par der hver weekende har one-night stand uden. Her godt 2 uger efter er der ingen tegn på noget i det mindste, men jeg skal snart til lægen og vil gerne tjekkes 100%. Jeg kom ikke i hendes mund da jeg selv trak hende væk men ellers ud over det hele som jeg ikke har gjort i flere år. Hold nu kæft det var skønt. Vi snakkede, nussede, pillede, kælede og faldt i søvn ved halv 8 tiden og morgenen i hinandens arme og vågnede ved 12 tiden hvor hun pludselig havde rigtig travlt, så det blev ikke til mere sex men et meget intens farvel kys med beskeden om at vi skal ses igen. Må sige det er en ualmindelig dejlig oplevelse at have sådan en nougat brownie i sit eget soveværelse. Da hun sad og red mig hjemme i min egen seng bad jeg bare til at jeg ikke sov og det var en drøm :-). Dejlige små bryster med mørke vorter, langt sort hår og en trimmet dusk. For fanden et drømme scenario. Sidste uge tog hun så til thailand og forventer at komme tilbage til Januar. Da jeg har rejst med mit arbejde og det ikke lige har passet ind, lykkes det ikke at se hende igen inden afrejse, men siden den dag har vi enten sms eller talt sammen hver dag. Selv fra lufthavnen ringede hun og så hun ikke kunne vente med at se mig. Jeg er gammel i gamet og nyder det bare. Jeg kender alle fælderne med disse thaier og søger hverken kone eller kæreste. Hun har ikke vist noget interesse for mine penge og gør hun det ved jeg hvad jeg er oppe imod. Men sjovt skal man squ altid onde sig selv og lige nu nyder jeg at kommunikere med hende og jeg har faktisk også lavet lidt frækt med hende på cam allerede. Dette kan der altså også komme ud af en weekend i København med Thai kvinder og jeg føler lidt jeg vandt i lotteriet den aften. Håber ikke for lang og kedelig ville bare gerne dele en solstråle historie med Jer.
-
2 pointsOg du bemærkede det ikke inden du ringede på døren?
-
2 pointsHej en lille hurtig opdatering om min tur Mandag dag 2. Og klokken er her 20.00 Lige kommet fra MBK centret. Fik et apple watcs ur og enten et ur der måske har fejl eller kopi. https://www.apple.com/shop/buy-watch/apple-watch-nike/silver-aluminum-pure-platinum-black-sport-band?product=MQL52LL/A&step=select Apple Watch Nike+ GPS, 38mm Silver Aluminum Case with Pure Platinum/Black Nike Sport Band www.apple.com Apple Watch Nike+. Available with exclusive faces, bands, and all the features of Apple Watch Series 3, including cellular. Buy now with free shipping. Og nu må vi se hvor længe det holder Meget skeptisk. Var vel første og bedste sted jeg henvendte mig. Eller blev lokket hen af ivrige sælgere. Var sikkert nogle indere. De klassiske som også vil sælge skræddersyet tøj. Gik dog ikke da han startede med på sin lommeregne at skrive 12000 bath. Det vel kunne få næsten de originale i Danmark for. Og ville selvfølgelig aldrig købe noget her i Thailand medmindre det var meget billigere. Men god taktik bare at ikke gå. Virkede lidt interesseret og han hentede den rem jeg helst ville have ligesom andre ønsker med skærm og farve. (ligesom billedet) Spurgte så hvad prisen nu var på det ur. Så sagde han pludselig 6800 bath.. Det var sgu da et spring fra før må man sige haha. Men sagde at jeg jo ikke havde samme garanti som hvis jeg købte hjemme i Danmark. Så røg prisen ned på 5800 Lod ham stadig være i troen at jeg måske ville købe det. Men at jeg først ville have noget at spise. Og tænke over det. Så kom buddet 5200 bath. Ved hurtig handel Holdt dog fast at jeg først skulle spise og tænke over det. Jeg havde samtidigt lydt lidt interesseret i det der med at få skræddersyet jakkesæt. Det vil jeg aldrig købe , men kan de se en handel ved siden af med noget fortjeneste så sikkert bedre chance for en god pris. Fik så noget at spise.. Var faktisk slet ikke Apple Watch jeg gik efter. Har en Iphone X men blevet lidt lun på nogle smart watch jeg har set på nettet. Men meget kræsen der og næsten umuligt at finde lige det jeg søgte hernede i Bangkok trods tusindsvis aff boder Så bestemte mig for at købe det her Apple Watch. Prisen blev 5000 bath og kunne sikkert have pruttet længere ned. Men hvad fanden. Hvis bare det virker (det håber jeg på det også gør imorgen haha ) så fin pris. En tur i byen på nogle gogobarer og hurtigt brugt det her beløb. Og er ca 2 1/2 gange billigere end et ægte med garanti. Så er bare hvad er er mest smart i længden. Det får jeg jo at se. Ellers kort resume hvordan gået i Thailand Første dag (igår) en lang kedelig flyvetur, ankomst til Bangkok lufthavn kl 7 morgen. Fik taletidskort og hævet penge. Og tror det gik galt ved første hævning. Kom nemlig frem hvor der stod at det jeg ville hæve som var 10.000 bath ville koste 2150 danske kr. Afslog eller ikke sikker på jeg fik den her dårlige veksling. Det må jeg se engang på min konto hvad der er trukket. Men lød ti at være en usædvanlig dårlig veksling. Dog tjekkede jeg bagefter og kursen mellem bath og danske kroner er blevet endnu dårligere desværre.. Da jeg var dernede for 2 år siden hed den at 1000 bath kostede 185 kr.. Det gjorde den til ikke så for forfærdelig længe siden. Men igår da jeg tjekkede kurser hedder den faktisk at 1000 bath koster 205 danske kr. Den kurs kan man jo ikke gøre noget ved. Thailandske bath følger vist rimeligt den amerikanske dollar både når det går op og ned. Og vores krone åbenbart blivet lidt dårligere der. Uanset hvad så ved næste hævning jeg forsøgte da jeg var kommet til hotel gik det bedre. Valgte withdraw (tror det var der det gik galt sidst) og denne gang skulle jeg selv taste beløb jeg ville hæve og skrev 10000 bath hvor der til sidst stod der var et gebyr på 150 bath. Så vekslingen er her gået igennem den thailandske bank. Det samme ved 3 hævning jeg lavde idag mandag. skulle bruge lidt til uret ligesom heller være sikker på jeg har nok kontanter. Vedrørende taxi fra lufthavn til hotel ved Soi Cowboy gik det fint. Trak et nummer udenfor og spurgte i biksen hvad turen ca ville koste. Hun sagde 400 bath Så ved jeg godt nogle af rådende er altid at sørge for at taximetret er tændt. Der tror jeg det er bedre at få en fast pris. Ellers kører de bare en ekstra omvej. Ham her spurgte om jeg ville benytte motorvej.. Jeg spurgte om pris og ville sikre mig komplet beløb inclusiv vejafgifter. Vi endte ved 500 bath og fin pris efter hvad jeg kan læse mig til. Så heller gøre ham lidt glad også og sikre man ikke senere får en højere regning. Han havde iøvrigt taximetret tændt under hele turen. Tror faktisk den ikke endte på mere end 380 bath. Men som sagt fint tilfreds med prisen Derimod gik jeg i fælden da jeg ankom til hotellet. Ligger iøvrigt super fint lige op til gaden af Soi Cowboy.. Alligevel fred og ro her på værelset. https://www.agoda.com/da-dk/serene-asoke-suites/hotel/bangkok-th.html Gav 35o for 2 nætter og selvom jeg godt ved de altid har nogle falske før og nu priser hvor de reklamer med en normal sindsyg høj pris og hvor man så kan få det så meget billigere,- så tror jeg nu nok det her hotel er dyrt i højsæsonen. Så super pris på et fint hotel der ligger formidabelt. Men ankom der tidlig formiddag. Og trods jeg havde forsøgt via forespørgsel at komme derind tidligere, så var det ikke muligt. Normal indtjekning kl 14 men de håbede der måske ville være en chance omkring kl 12. Det er problemet for dem der ankommer tidlig morgen til Bangkok hvis de ikke skal videre men bo i Bangkok. Hotel tiderne følger ligesom overalt i verden indtjekning eftermiddag og udtjekning formiddag. Besluttede at slå tiden ihjel med noget fisse. Dvs gik ned ad Soi Cowboy og alt dødt de her steder ved de de her tider. Nåede for enden af gaden og gik til venstre. Den her gade er usædvanlig lille set i målestok med det der tilbydes i Pattaya.. Men ikke dårligere af den grund som jeg vil beskrive senere. Gik som ned og en der tilbød massage. Tænkte fint nok at slå 1 time ihjel der. Viste et skilt med at selve olie massagen kostede 400 bath men man kunne få en fuld pakke for 900 bath. Tænkte det kunne jeg altid senere hvis jeg besluttede mig for det. Så startede bare ud med selve massagen. Der blev man jo tændt og er jo netop et thai trick de er kendt for også i Danmark At komme med dyre tilbud når man er mest tændt. Hun sagde at jeg kunne få alt der for 2000 bath ekstra og tænkte hun må sgu da have ædt noget der gør hun tror på nisser.. Endte dog med at betale 1500.. + 500 for selve oliemmassagen. Aftale 1000 bath men stod så dum som jeg var med kun 1000 bath sedler og gad ikke gøre mere end jeg forsøgte med at få hende til at veksle. Hun fik pengene og mig videre. Tog så en rundtur og fik noget at spise. Og så nærmede klokken sig tolv og jeg kunne få mit værelse. Den første dag i Thailand går virkeligt langsomt. Ikke forstået negativt. Men man føler man oplever en masse og tiden næsten går i stå. Tog så en lur og senere på eftermiddagen igen lidt rundtur i nærområdet. Ved 20 tiden så var det ellers tur til det sjove i Soi Cowboy Endte i en gogobar som jeg ikke kan huske navnet på. Ej heller kunnet finde den senere om aftenen. Er sgu utroligt at trods Soi Cowboy er så lille så svært at finde de forskellige gogobarer. Den her havde sådan en stor balkon udenfor og bar ude også. Fandt ud af at for komme ind i selve gogobaren skulle man købe en drinks før man kunne komme ind. Selvom man kan købe senere fra baren derinde. Selve gogo baren super kvalitet med piger og antal. De mange piger er måske lidt mere kolde, men også dejligt de gogobarer som ikke har alt det her nasseri ligefra man kommer ind. Var i den her gogobar noget tid og nogle drinks, hvorefter jeg afsøgte nogle andre. Der uheldig med steder hvor de lokkede en ind, men hvor man fortrød ligeså snart man var kommet ind. Få piger og dårligere kvalitet på pigerne. Ligesom de fleste steder hvor de gør at for at platte ladydrinks. Ville så tilbage til den gogobar jeg havde været i først.. Men sgu ikke finde den!!.. Endte dog så i en der hed Doll House. Og netop en jeg ellers er blevet anbefalet i Pattaya. Vil bare sige den i såfald lever op til anbefalingerne !! Rimeligt kvali piger når man kommer ind. Men endnu ikke oplevet nogle gogo barer ved denne tur hvor man måtte ryge indedørs. Enten anden stil de har i Bangkok eller bare blevet moderne hernede også at gøre det mest muligt besværligt for rygerne. Men skulle så pisse og blev vist at det lå ovenpå. Fandt så ud ved tilfældighed at der lå endnu en etage med piger. Heroppe måtte man ryge og var netop den stil jeg har eftersøgt af gogobarer.. De dansede nøgne på bordene Så der skulle jeg ihvertfald sidde Og gik ikke længe før en forsøgte med kontakt og dermed ladydrink. Men syntes hun så dejlig ud. Så lod det blive fest. Og hold kæft hvor man kan hygge sig og føle sig som en konge hvis bare man giver lidt slip på den der angst for at blive plattet nogle ladydrinks. Hende her var vild og spillede pik på mig og tungekyssede jeg med de der 3-4 timer jeg vel var derinde. Drak vel i den tid jeg var der 4 drinks selv og gav en del lady drinks. Dels til hende og 2 andre. Men ser man den underholdning man fik for de 3-4 timer hvor de andre (5-6) gjorde alt for at spille op. Hvor jeg konstant havde hende den føromnævnte hos mig og hvor andre også lige skulle spille lidt pik på mig og ride stående imod ens pik. Og hvor dem der gik forbi også lige skulle spille op, Og hvor den her underholding endte med at koste 1800 bath så sgu helt iorden !! Det gør jeg sgu gerne igen. Fuck hvor jeg nød det og havde det skønt Endte dog lidt lort. Hende den oprindelig lad os kalde hende A havde troligt fulgt mig og gjort alt for mig. Men sidenhen en anden der havde bidt sig fast i mig. Lad os kalde hende B. Hun havde en lækker pik indbydende røv som hun red og viste mig konstant. Og det frækkeste smil. Så havde gang i begge to der. Så nu hvor tiden var ved at jeg skulle have en af dem hjem og bombom så skulle jeg jo vælge. Tænkte skulle jeg tage A som åbenlyst var jaloux og en man med 100 procent sikkerhed ville få det der lignede kærlighed eller hende den lidt mere frække. Tænkte fuck jeg vælger sgu hende den frække B og tydeligt at se A virkelig tog det hårdt. Ja ved at de fleste knepper med en masse så bestemt ikke naiv her. De går efter ens penge. Men syntes jeg der havde været en røv. Hun følte det helt klart som et nederlag hende A. Og de blik og det der blev sagt imellem de to afslørede at hende B sikkert havde gang i noget kvindefight hvor de afmærker territorium. For viste sig da jeg kom hjem med hende B så var hun kold og ligeglad.. Ha ha så kan jeg lære det. Vil dog iaften besøge samme gogobar og bestemt mig for at tage A med hjem. Så må vi se om gårsdagens handling har gjort at A bærer nag og så må det bare være sådan. Er jo masser af piger. Men havde sgu lidt dårlig samvittighed der da jeg skulle sove. Nu er klokken blevet 20.45. Undskyld diverse stavefejl Det her lynhurtigt griflet ned. Vil nok ikke skrive så meget mere. For ødelægger sgu lidt at skulle bruge tid på det. Her i aften vidste jeg bare at skulle jeg skrive noget om det der skete i går aftes så nødt til at gøre det nu. For man oplever så meget så glemmer en masse.. Men alt i alt en super tur indtil videre Man er altså nok også mere entusiastisk her i starten af sin ferie.. Den her overvældelse man oplever lige når man ankommer til Thailand kan ikke beskrives. Det er super skønt og hold op hvor er der mange søde og rare mennesker selvom der er plat og svindel alle steder Vil forsøge at ikke få den her skeptisk og angst for at blive plattet ikke til at blive dominerende ved denne tur. Den forhindrer nemlig alle de gode oplevelser
-
1 pointI have met Naia in another location, and she has topp service. We had a good chemistry and actually I was there to meet Nicole. Naia asked if I wanted to have drink while waiting for Nicole and I got a cola. I sat there in the sofa with Naia, she was wearing a bikini and was so hot. Then Nicole came out and said that I needed to wait outside, because she was a bit delayed. Then I asked Naia of she was available and that was something I didnt regret. Nice BJ, awesome sex, great kissing. So, I an very happy she listened to my advise to go to Cph. Treat her well. I will try to visit her next week. Naia Loppan
-
1 pointDette spørgsmål er til PIGERNE og er udelukkende fordi jeg oprigtigt er bekymret for pigernes helbred: Hvordan kan det være, at nogle GP’er tilbyder blowjob uden gummi? Min allerførste tanke er, at det på ingen måde er sikkert for de piger, som gør det, da de jo overhovedet ikke ved hvem man “får i munden” (formoder jeg). Eller hvad tænker I piger? Jeg håber, at der er nogle af jer piger, som vil give jeres besyv med
-
1 pointyou have to be inhuman to earn money on someone else's exploitation. I am a girl who said - no pimps, so think about what you write to me
-
1 pointProfilen er fake, den startede med at bruge billeder af Emily Brady, men har i dag skiftet til Beth lily. Læs tråden nedenfor for info.
-
1 pointhttps://www.xvideos.com/video14831231/wheel_of_pain_5 Hop 17 minutter ind til Nancy.
-
1 point
-
1 point
-
1 point
-
1 pointHmm, overvejede at give hende et hjerte, men kan man ikke reagere positivt, synes kan hun nok ikke bruge det til så meget Plastik bryster er bestemt ikke mig!
-
1 pointYep, det var lige denne temperamentsfulde udgave jeg tænkte på. 5% rabat - Kæft jeg tændt nu
-
1 pointEr det ikke kun på film det er populært... https://images.sex.com/images/pinporn/2017/11/11/460/18642146.gif
-
1 pointNej, sådan kan man nok ikke sige det. Jeg synes bare at jeg generelt har svært ved at adskille følelserne.Tidligere har jeg følt, at det nok var fordi jeg for godt vant, hvis man kan sige det sådan, men min nuværende kæreste er ret lækker. Jeg er bestemt tiltrukket af hende, og jeg synes at hun er mere attraktiv end nogle af de glædespiger som jeg betaler for, men jeg føler at sex med min kæreste er ligegyldigt, nærmest besværligt, hvorimod det som man kunne kalde ømhed står i høj kurs - men for hende kan det jo ikke gøre det, og jeg kan mærke på mig selv at jeg skal anstrenge mig - og jeg har den opfattelse, at det skyldes at mine følelser ikke længere følger med ud i det seksuelle, og at jeg forbindet det med noget helt andet end min kæreste, og sådan har jeg haft det i mange år og også med andre kærester. Det er svært at forklare og svært at skrive om, jeg ville bare høre om andre oplevede det samme.
-
1 pointTusind tak for de smukke billeder. Dine smukke bryster lever helt op til de fantasier som man får ved at se bikini-billederne.
-
1 pointDer er kommet flere negative reaktioner på @Alkoholikeren indlæg; det er også stærkt provokerende, men på sin vis i overenstemmelse med rational-choice teorien udviklet af Nobelprismodtageren Gary Becker. Noget anden er, at der vel ikke er noget galt i at opfatte kvinder i almindelighed som glædespiger - med mindre man altså opfatter glædespiger som noget beskidt/billigt.
-
1 point
-
1 pointDear Inna Nope, not true. I have made a lot of nice comments and compliments of wonderfull women I have visited. But I call out when the pictures are borrowed from other women. And in this peticular case, I just wrote that those pictures on the add was found on a lot of different imageboards. My next sentence was a compliment to the lovely sexy Tinna in Randers.. And as I suspected and Randers5000 comfirmed right after my comment, was that the pictures in the add, wasent of the woman he met. I never said anything disrespectfull, just commented that the pictures in the add was al over the internet. I do belive you when you say that you are petite, Randers5000 confirmed that. And I might even take your invitation just to meet you. But please either take your own pictures, no pictures or write "pictures is borrowed, but looks like me".
-
1 pointDet har intet med uoplyst st gøre! Jeg er ganske godt klar over at der er nok - men helt givet relativ få - som har sygdomsmæssige årsager til deres overvægt. Men jeg vil nu alligevel påstå, at det er en ret lille del af de som er overvægtige. Resten har valgt at putte for meget eller noget forkert i munden. Men igen, godt der er nogen til os alle. Dog er det forskæmmende, at over halvdelen af den danske befolkning er overvægtige i mere eller mindre grad.
-
1 pointHej @Eron! Vil lige sige at vi helt sikkert er mange der opskatter selv negative anmeldelser. Ikke mindst giver det jo os brødere en mulighed at lægge vores penge, tid og opmærksomhed på piger der levererer en god service og oplevelse tilbage. Jeg stryger også midlertidigt Mercedes fra min ‘to do’-list og så får vi se hvad fremtiden byder. Et stort tak fra Sverige!
-
1 pointjeg siger ikke at det sikkert ikke er almindeligt ..... men at miller223's penge er givet bedre ud hos en helt almindelig luder der betaler han og ved hvad han får ... helt sikkert kan der være noget i, at en sugar pige er lidt mindre "brugt" hvilket jo også er meget rart men som jeg har prøvet det ...har jeg aftalt at mødes til en kop kaffe, og hvis hun vil ha extra 500 kr eller penge overført inden et møde, så siger jeg farvel lige der ! .. jeg er der ikke for at ha en 500kr's samtale med en 18 årig pige om vind og vejr, det kan være meget hyggeligt under andre omstændigheder .... men seriøst ... hvis du er plus 35 så er det ofte meget begrænset hvad du har tilfældes med hende ...og jeg er der for at få stillet min hud sult og hun er der for pengenes skyld .... noget helt andet er jeg har også mødtes med nogle hvor foto og virklighed var ... som et Mcdonalds foto af hvordan de forstiller sig deres burgers ser ud.... altså langt fra appetitlig i virkeligheden og der ville jeg da ha følt mig åndssvag hvis jeg så skulle ha smidt 500kr for at ha snakket med dem syntes, tiden og kaffe var rigeligt spild af penge hehe... men du har helt ret kan jeg se .... problemet med sugarpigerne er at de nok ikke helt har forstået at de sælger deres krop og de dermed også er prostitueret .... og nu får jeg nok lidt på puklen, men tror helt sikkert det kommer tilbage til dem med renters rente til dem .... jeg har ikke brugt det i et års tid nu, fordi kan jeg nok bedst lide, dem som kalder en spade for en spade.... for jeg går ud fra de har taget den beslutning bevidst. men har da prøvet på forskellige dating sites at blive kontaktet af filippinske au pair piger ... som siger kan du hjælpe mig ... bla bla bla og det kunne jeg så godt. for mig er sugarbabes, klinikpiger eller massagepigerne et fedt ....jeg bruger det udelukket fordi det er nemt !!! det lyder lidt kynisk men man betaler dem ikke for sex, man betaler dem for at gå bagefter eller jeg kan gå ... uden at skulle tænke over det ene eller det andet... det var hyggeligt mens det stod på ... men ikke mere end det ....
-
1 pointJeg havde en gang min bedste vens fætter til massage. Da vi skrev sammen fortalte han at vi kendte hinanden, men på daværende ville han ikke fortælle hvor fra før han ringede på døren. Min bedste ven er en tidligere kæreste og han ved hvad jeg laver men jeg har aldrig fortalt ham at hans fætter har besøgt mig. Det var en lidt speciel oplevelse at give ham massage med fransk, men det gik ganske fint og han havde sjovt nok også haft tanker om mig fra dengang (ca 15 år siden) En anden fyr jeg tidligere har datet genkendte mig også her på Eroguide, han var i nyt forhold men ville gerne have noget hos mig samtidig og forventede at få det gratis fordi vi kendte hinanden men det blev en KLAR AFVISNING fra min side.
-
1 pointDet koster typisk 150 baht i gebyr til thailandsk bank at bruge kort i Thailand, samt de 1-2% til banken i danmark. https://rejse-til-thailand.dk/veksle-til-baht Du kan "kun" hæve op til 5000kr (25000 thb) på dit nordea pay i udlandet per døgn. Hvor langt vil 25.000 thb række for dig? 3-4 dage, 14 dages ferie, det er cirka 5 hævninger. Dit sorte coop mastercard er et kreditkort, dvs at du udover alt det ovenstående også skal betale debitorrente (lånerente) af alt hvad du hæver - derfor er det nemt for banken at påstå at du ikke skal betale gebyrer, hvilket sikkert er rigtigt nok, men du skal betale (åger)rente - 14% ÅOP, hvis ikke du har tilbagebetalt hele beløbet inden 15-45 dage. https://coopbank.dk/kort/mastercard-sort/ . Coop er smart, de nævner intet om beløbsgrænser. Nordeas mastercard beløbsgrænse er 3000 kr per døgn. Coops er sikkert noget tilsvarende. 1% gebyr per hævning. Hæver du maximum beløb (5000 kr) blot 5 gange i løbet af en ferie så løber det op. 1% af 5000 kr er 50 kr. 5 gange 50 er 250 kr, hvilket igen 1250 bht, læg dertil de 150 bht gebyr til den thailandske bank per hævning. 5 gange 150 er 750 bht. Altså koster det dig 2000 bht i alt. Jeg kan finde en long time til den pris. Jeg vil da hellere - for at bruge et nymodens udtryk - blive fucket af en ung dejlig thaipige end blive fucket af gebyrgrippe. Kort er fint at have med som back up. Up to you.
This leaderboard is set to København/GMT+02:00