Hop til indhold

Leaderboard

Populære indlæg

Showing content with the highest reputation on 02/15/15 i Indlæg

  1. Lige præcis i dag kan jeg godt sidde og glæde mig over den massive overvågning på gader og stræder i København. Det har da helt sikkert været med til at forkorte gårsdagens og nattens rædsler. Mvh, /Gina. I denne forbindelse et kæmpe thumbs up til Københavns Politi.
  2. Kan du evt. komme med nogle detaljer........;0)
  3. Hej derhjemme, jeg var på FKK i går, festtemaet var karneval, så pigerne var iført frække kostumer Det endte lykkeligt med masser af dejlige kys og knald, der var ingen dræbte eller rullende hoveder i dag på FKK Men derimod hørte jeg om terroristangrebet i København det var total surrealistist at mens jeg lå og hyggede mig på FKK, sker sådan noget i lille Dannevang Jeg har ikke fået styr på hændelserne endnu... en ny FKK-dag truer... i dag skal pigerne på Samya have et besøg God søndag derhjemme
  4. fik lige lejlighed til en tur i byen i dag, og så måtte jeg da lige besøge en glædens pige, efter lidt søgen på Escortguide faldt min interesse på Claudia ( http://www.escortguide.dk/profile.asp?i_ProfileID=19181) Jeg kontaktede hende, og heldigvis var hun ledig, og så på en lørdag først på eftermiddagen. Blev vist ud til en adr. på amager, da jeg kom derud kontaktede jeg pigen, for at meddele at nu var jeg på adr. Lidt efter blev døren åbnet af en ung flot pige. Det var Claudia. pris og ydelse blev aftale, blev tilbudt et bad, hvilket jeg selvfølgelig ønskede, det er mere behageligt når man er sikker på at være ren. Pigen Claudia fortalte at hun var 22 år, hvilket passer meget fint med hendes øvrige udstråling. pænt blondt langt hår. Billederne af hende på profilen, var en stor underedrivelse. hun er meget kønnere i virkeligheden. Hun fortalte at hun læser i Polen, men kun var i DK i en kort periode, for at tjene lidt ekstra til studierne, så hun vil kun være mulig at træffe den næste uges tid. Oplevelsen med hende var til en 10 tal med + og slange, man følte ingen tidspres, og hun holdt hvad hun havde lovet af ydelser, og med en fin indlevelse. hende kunne jeg godt besøge en anden gang, hvis hun skulle komme forbi Kbh. igen.
  5. Jamen, du behersker jo dansk! Hvorfor skulle trådstarten så formuleres på engelsk?
  6. Klik lige hurtigt efter hinanden på de to sidste billeder på http://www.escortguide.dk/profile_gallery.asp?i_ProfileID=22753 Grineren...
  7. 3 points
    ZEUS, Jeg kan godt følge din ensomme ulv teori, det er noget i den retning jeg selv følger når jeg er på tur. Det kan være sjovt at snakke lidt med ligesindede, men de fleste har det med at være så skide bagkloge og følger man så deres råd, så ender det ofte i fiasko. Jeg læser anmeldelser i stilhed og ignorerer fuldstændigt gammelkloge råd der kommer fra kloge turister og ikke mindst, uden at nævne navne, support og råd fra højtråbende dumme englændere der tror de er guds gave for alle andre Jeg har fulgt denne tråd lidt for at prøve at forstå meningen med dating på sextur. For mig vil det blot være en klods om benet at have lavet aftaler hjemmefra. Det kan være svært nok at slippe af med dem man har fundet og betalt for aftenen før, så det må da være helt op ad bakke at losse en ud man har bagt på dage og uger i forvejen! Nu har jeg rejst rundt i Thailand i 2 uger og kneppet alt fra lækre teen til sexede men lidt runde MILF. Det fede her er jo netop, at man kan købe en fisse der vender præcist som man vil have det lige nu - og at den klapper i og skrider når man har fået det man kom efter - videre til næste. Hårdt sagt men virkeligheden her, det vil nogle af de erfarne thai-rejsende nok give mig ret i. Man kan godt bilde sig selv ind, at man kan dupere pigerne ved at have en fed condo med en overvægtig overtatoveret dørmand , men for pigerne er der kun en ting der tæller - Bath! Ikke Bath til udlejere af condo og lange drinks til dem og faranger med store armbevægelser men bath til deres lille taske! Jeg nyder mit 1500 bath hotel som jeg kan skifte ud hvis det ikke lige passer mig at være der mere - eller hvis jeg bliver hjemsøgt af piger der kæmper for endnu en nat med endnu flere bath. I Thailand gælder kun én regel, Bath=Fisse og Fisse=Bath Alt det andet er bare unødigt støj...
  8. Hej. Der er nogle ting, der undrer mig. Interne links: Hvis der i en tråd bliver lagt et internt link, f.eks. til en profil eller anden debattråd, så åbner det nye emne på samme fane, så man bliver ført væk fra det oprindelige. Ikke så hensigtsmæssigt sammenlignet med almen internetkultur og -skik. Det kan dog til nøds forsvares med, at man stadig befinder sig på samme webadresse, men efter min mening er det stadig uhensigtsmæssigt. Eksterne links: Her åbner linket en ny fane - HVIS man altså er logget ind. Er man ikke logget ind, åbner eksterne links i samme fane, og man er nu helt væk fra Eroguide. Har man lidt ego-fokus på sin egen hjemmeside/forum, er denne metode lidt af en kæmpefejl. Hvem har ikke prøvet at sidde og klikke videre og videre, indtil man til sidst har glemt, hvor man kom fra og hvordan man kom hertil? På denne facon fører man trafikken væk fra sin egen side - og det er vel ikke helt meningen. Just a thought, /Gina.
  9. Sjovt nok falder mængden af hærværk i de bebyggelser, hvor de har fået video overvågning . . . .
  10. Jeg har det på samme måde. Kan øget overvågning hjælpe til enten at forebygge eller at fange gerningsmændene efter sådanne hændelser, så kan jeg godt leve med at blive filmet på gaden. Se bare hvor hurtigt det gik med at finde de terrorister der sprange en bus og en undergrund i luften i London for nogle år tilbage.
  11. Gæst
    2 points
    Synes sgu ikke jeg kan opholde mig nogen steder uden at blive Liderlig
  12. Gæst
    2 points
    Hmm kunne et par Havørreder gøre det? Fiskelugt i bytte for Fiskelugt Opfør dig nu ordentlig Havnebumsen!!! ingen platte vittigheder tak!!!!
  13. Det er så skræmmende en tankegang. Han har lavet en tegning, vi ikke bryder os om - det skal koste ham livet. Hvilket vil sige, at mord er en mindre forseelse end at tegne. Så tag dog til genmæle og tegn Dannebrog i flammer, Dronningen som gris, statsministeren som en taske, eller danskere i almindelighed som hunde. Vi har både humor og selvironi nok til at kunne grine af det. Desværre er pennen ikke længere stærkere end sværdet. Desværre. Mvh, /Gina.
  14. Husk nu, det har intet med fredens religion at gøre. Her er der tale om én, der har voldtaget fredens religion, ikke? Og lad os nu endelig ikke håbe, at de pårørende til de dræbte ender med at blive rascister og det, der er værre. Al min sympati går til de myrdede og sårede og deres pårørende, men i de politisk korrektes verden kunne de jo bare have holdt sig væk. Damn it, på arbejde i går aftes konfronterede jeg et par af mine somaliske "kollegaer" med, hvad min mindste datter havde opfattet af deres samtale omkring Charlie Hepdo, og her var deres udsagn på somalidansk helt klare. Det var tegnerne og jødens egen skyld, og det eneste, de beklagede, var, at morderen ikke fik ram på Lars Vilks. Moderate muslimer - min bare røv!
  15. .... men så har du da et godt alibi :D
  16. Gæst
    vi gør opmærksom på at dette er en anmeldelse. snuden i sporet venner
  17. Ja den side magter åbenbart heller ikke at sortere de useriøse fra, men det er jo bare med at få en fortjeneste, så de er pisse ligeglade med hvem der annoncere. Venligst Landsbytossen - stadig uden smart phone
  18. Gæst
    Vi prøver lige at regne: Vi er nede på 70 mord over 15 år ud af en mængde på 400.000. Det giver 1,17 mord pr år pr 100.000. Det er en placering over gennemsnittet for Tyskland, der har 0,8 (som Danmark) men i samme gruppe som Portugal, Serbien, Polen, Irland og Kroatien. Se denne liste, der har Verdensbanken som kilde: http://www.factfish.com/de/statistik/morde
  19. Ja det kan jo ikke komme bag på mig at du synes det. Men fjolset er dig min ven. Du gør dig til herre over hvad der er sandt og falsk fordi at du får en anden historie fra pigerne. Men nu tvinger du mig til direkte at advare mod at besøge disse piger. For ifølge dig er der ingen diskretion overhovedet og du fortæller at pigerne udstiller kunderne over for bl.a. dig og fortæller selv meget intime detaljer og så meget at du kan identificere dem. Det er sgu klamt og gør at folk bør holde sig langt langt væk.. for man kan jo kun gætte på hvad det næste er.. Jeg er sikker på at din 'veninde' vil takke dig når hun ser alt det lort du får bragt hende og hendes veninder i.. og folk holder sig væk.. fordi du ikke kan finde ud af at lukke r.... og blande dig udenom. Godt gået softcore!
  20. En af USAs grundlæggere, Benjamin Franklin, var en yderst fornuftig mand, og opsummerede dilemmaet fuldstændigt rigtigt engang i 1700-tallet: “Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.” Så enkelt kan det siges!
  21. Hej Bebop. Admin kan altså ikke se, hvem du er ud fra din IP. Det eneste du kan få oplysninger om, er, hvilken udbyder der sidder på netop din IP-adresse. Der skal et lidt større organ i gang for at få udleveret identitet ud fra IP-adresser, det er ikke noget en admin fra et lille community på nettet kan gøre. Ikke engang hvis du gør noget ulovligt herinde, kan admin finde frem til dig. Han kan politianmelde det, og politiets efterforskning kan så finde frem til dig. Mvh, /Gina.
  22. Håber jeg med denne tråd, kan hjælpe, og inspirere andre , -der som mig aldrig har været i Thailand.. For eget vedkommende har det været den dyre og ofte besværlige rejse derned, der har afholdt mig for at besøge dette ferie og sex paradis på jord. Efter man nu kan komme direkte derned fra København og ditto retur til under 3000,- og leveomkostningerne dernede, trods de helt sikkert er skruet op i turistområder, -er meget, meget lavere end i Danmark, så besluttet mig for en tur derned. Overskriften kunne også være : " Thailand - for fattigrøve" -da jeg håber jeg der får fat i en del , som ikke har set denne chance for en dejlig ferie i et troppemiljø til næsten ingen penge.. Jeg vil starte med at takke de brugere der har hjulpet mig da jeg startede med at undersøge mulighederne.. -og eventuelt rette hvis i mener der er noget der er forkert ,eller tilføje mere til denne tråd.. Gerne steder i anbefaler feks.. -eller andre ting I mener kunne være nyttige for mig og andre som aldrig har været i Thailand. Men denne tråd bliver en forkortet version af ovennævnte tråd , eller i det mindste samlet alt nyttig viden kan findes om sådan en tur… Lavsæson Jeg har som udgangspunkt lavet denne tråd for at ramme dem der umiddelbart har syntes det var for dyrt.. Derfor vil jeg forsætte i den ånd.. Derfor også anbefale at man rejser derned i lavsæsonen.. Thailand har modsat vores 4 årstider,- kun 3. -Den tørre.. Fra nov. til feb. Og omkring 30 grader varmt -Den varme.. Fra marts til Maj.. Op til omkring 40 grader, -som da ikke føles så hårdt grundet den høje luftfugtighed. -Den våde.. Fra juni til okt... Med masser af regn. Ved at vælge feks perioden fra april til juni, så sparer man helt sikkert noget på både flybilletter og hotel - da udbud og efterspørgsel jo følges ad.. Der er ingen grund til at frygte at der ikke er mange piger der.. Det siges at der uanset tidspunkt på året er x antal piger pr 1 turist.. -og det x er mange Derudover vil nogle piger måske endda være mere tilføjelig til at sænke priserne i lavsæson frem for højsæsonen Fly Jeg vil på det kraftigste anbefale man tager et fly direkte derned. En tur med mellemlandinger kan hurtigt løbe op i en tur på 24-30 timer.. Og det er umenneskeligt. Der er helt sikkert også forskel på service på de forskellige flyselvskaber. Man må så selv afgøre hvad man foretrækker, men har som udgangspunkt valgt i denne tråd en budgetrejse.. Derfor kommer vi ikke udenom lavprisselskaberne. Vi kommer heller ikke udenom -i hvert fald nu her hvor jeg laver denne tråd - at ingen andre kommer i nærheden af Norwegiens priser på direkte flyvninger fra København til Bangkok.. Hvor man næsten selv kan vælge hvilken uge man vil afsted og hjem igen til en pris for 2864,- kr for en retur billet.. Men hvordan det ser ud om 1 år- når andre læser denne tråd ved jeg ikke.. Men nu her forår 2015 så tvivler jeg på man finder nogle hverken billigere eller lettere måder at komme til Thailand. http://www.norwegian.com/dk/fly/lavpris/?D_City=CPH&A_City=BKK&TripType=2&D_Month=201505&R_Month=201505&AdultCount=1&ChildCount=0&InfantCount=0&D_Day=1&D_SelectedDay=02&R_Day=1&R_SelectedDay=17 Det skal nævnes at norwegian tager ekstra betaling for håndbagage.. Ca 250 kr pr vej.. Man kan så for 500 kr pr vej , få mulighed for at reservere flysæde og få flymad omborg , samt kufferne med.. Personligt vil jeg aldrig ofre en krone på opvarmet flymad og papvin.. Vil heller købe en sandwich eller andet jeg kan lide og tage med, og så købe nogle colaer omborg.. Er også ligeglad med bestemt siddeplads. Og man må faktisk tage en kuffert med i kabinen der har de her mål :55 x 40 x 23 cm) samt en lille personlig genstand, fx en lille computertaske eller en lille håndtaske.. Jeg har sådan en kuffert der har hjul og bøjle med håndtag der kan skyde op -med de der standart mål og for eget vedkommende rigeligt med plads til alt muligt.. Så på mig tjener de ikke noget ved de der ekstra gebyrer… - for en sikkerhedsskyld har jeg dog bestilt ekstra kuffert til hjemturen.. Hvis jeg får købt en masse dernede og vil slæbe det hjem, så køber jeg en billig kuffert dernede.. Så samlet set hedder min pris den i ser i linket , plus 250 kr til ekstra bagage til hjemturen.. Dvs 3114,- Men har man ikke meget bagage med hjem end 10 kg og hvad der kan ligge i den iævrigt rimelig store kuffert med de standartmål, så slippe for 2864,. kr. Og den pris er altså for direkte fra KBH uden mellemlandinger og retur Hvis tråden læses efter forår 2015, så søg eventuelt her på fly og se om du kan finde noget endnu billigere http://www.skyscanner.dk/transport/fly/dk/bkkt/150502/150517/billigste-fly-fra-danmark-til-bangkok-i-maj-2015.html?rtn=1 Område: Pattaya For at forsætte i samme prisbillige ånd så valgt at ferien skal holdes i Pattaya, da alle ting, specielt pigerne er meget billigere her. Bangkok er da helt sikkert spændende at opleve, men som hovedstad er priserne altid skruet ekstra op der. Priserne på pigerne siges at være generelt at være dobbelt så dyre end i Pattaya.. Derfor vil følgende i tråden kun omhandle Pattaya, -men er der andre der senere har info om andre steder i Thailand så kun fint. Så kan brugerne vælge det de ønsker, og her få nyttig info. Kort over Pattaya: https://www.google.dk/maps/place/Soi+Mu+Ban+Pattaya+Land+And+House,+Muang+Pattaya,+Amphoe+Bang+Lamung,+Chang+Wat+Chon+Buri+20150,+Thailand/@12.9338194,100.8862917,15z/data=!4m2!3m1!1s0x310295a7d49daea7:0x4f4e15b9e11269a8 Transport: Fra tip fra en bruger herinde fra, så kan man også vælge at tage den offentlige bus.. Den finder man ved udgang 8 i lufthavnen, og har mange daglige afgange.. Den er komfortabel og hurtig og koster kun 134 baht / 25 kr.. Taxi fra lufthavn til Pattaya koster nok 2-400 kr.. Link til taxi priser: http://rejse-til-thailand.dk/taxi Hvad jeg har læst mig til og hørt fra hjælpesomme brugere herinde så kører de sjældent -eller vil ikke bruge taxameter i Pattaya.. Selv om det under alle omstændigheder er utroligt billigt i forhold til DK, så pas på ikke at blive snydt. Men ellers altid “let” og billigt at blive transporteret rundt i centrum a de lokale minibusser. citat fra Juipoi: Egentlig taxi i Pattaya er nok ikke så relevant, i hvert fald ikke hvis du har tænkt dig at bo på Beach Road, Second Road, eller Soi Bua Kao, eller i en af deres sidegader (soi's). Der kører såkaldte bahtbusser langs disse gader. Kørsel på Beach Road og Second Road er ensrettet (i hhv. nord-syd og syd-nord gående retning), mens der er kørsel i begge retninger på Soi Bua Kao. Disse tre centrale gaders sidegader er ikke længere end man kan gå imellem dem. Bahtbusserne, som er en slags ombyggede pickup trucks med to rækker af sæder bagpå, kører konstant langs disse gader og man hopper bare på og af som man har lyst og betaler 10 bath til chaufføren efter endt tur. Sørg bare for at hoppe på en der er "in motion" og ikke en der holder stille, for ellers så booker du vedkommende til en solotur, der kan blive betragteligt dyrere. Sidstnævnte kan du selvfølgelig også vælge at gøre, hvis du skal et eller andet bestemt sted hen, hvor der ikke lige er en fast bahtbusrute. Alternativtt er der motorcykeltaxier på ethvert gadehjørne i Pattaya, som du kan tage hvorhen du vil. Her er der dog ingen fast pris (i hvert fald ikke for faranger), så du Alternativmå forhandle dig til en pris. http://www.pattayacityexpatsclub.com/expats/docs/pattaya%20blue%20baht%20bus%20routes.pdf Så hvis du bor på et hotel i det centrale Pattaya og feks skal til Walking street, er den 10 Baht (ca. 1.50 kr) med Bahtbus og vel ca. 50 Baht (ca. 8 kr) med motorcykeltaxi. Hotel Der er næsten obligatorisk der er aircondition og køleskab, selv i de aller billigste værelser -men tjek det, da det må siges at være minimumskrav i hvert fald med hensyn til aircondition.. Når du kigger efter hoteller, så læs gerne hvad der står i anmeldelserne.. Da de tit kan afsløre nogle problemer du måske ville være forundt.. Feks hvis de skriver at nettet er langsomt eller andre ting du ikke vil gå på kompromis med… Hotellerne er meget billige.. Og der er ufatteligt mange at vælge imellem.. Vil man bo et sted hvor der måske er lidt skod, så ja få priser helt nede fra 75 kroner pr døgn.. Vælger man at bo rimeligt -dvs hvor der også er en udendørspool og rigtig god beliggenhed ja så faktisk fås fra 100 kr… Vælger man større og bedre værelser på over 50 kvm og endnu flere krav til så faktisk et kæmpe udvalg fra 150 til 200 kroner pr døgn.. -og vælger man sidst nævnte "dyre" hoteller så er vi altså ikke oppe i et prisleje på mere end mellem 2000 til 2500 kroner for hotel i de 14 dage.. Man kan også finde rigtigt dyre luksus hoteller.. Men op til dig hvad du har af krav.. Og indstil søgemaskinen efter det.. Jeg anbefaler at man bruger den suverænt bedste der findes !!! -nemlig den her: http://www.trivago.dk/?iPathId=429&bDispMoreFilter=false&aDateRange%5Barr%5D=2015-05-09&aDateRange%5Bdep%5D=2015-05-10&aCategoryRange=5%2C4%2C3%2C2%2C1%2C0&iRoomType=7&sOrderBy=price%20asc&aPartner=&aOverallLiking=1%2C2%2C3%2C4%2C5&iOffset=0&iLimit=25&iIncludeAll=0&bTopDealsOnly=false&iViewType=0&aPriceRange%5Bfrom%5D=0&aPriceRange%5Bto%5D=0&aGeoCode%5Blng%5D=100.880516&aGeoCode%5Blat%5D=12.931068&of%5BhotelSize%5D=377&bIsSeoPage=false&mgo=false&bHotelTestContext=false&th=false&aHotelTestClassifier=&bSharedRooms=false&bIsTotalPrice=false&bIsSitemap=false&rp=&sSemKeywordInfo=&Her Her kan man se alle de andre store som feks hotel.com, Booking.com , Agoda.com og en masse andre, -men altid få det hotel man vælger, til billigste pris.. Den her søgemaskine slår altså dem alle !!! Vær dog obs på hvis du feks valgte et hotel, hotel.com har, så giver de 1 overnatning gratis efter du har købt 10 overnatninger hos dem… Men trods det, og trods de ellers reklamerer med at de har garanti på billigste pris, så er Trivago billigere.. Efter du har indstillet den efter at søge efter de krav du har,- så kan du evt også sætte den til 14 dage eller hvor lang tid du vil være der.. Der kan være yderlige tilbud hvis man vælger mange dage. Den gyldne firkant. '> Det anbefales kraftigt at vælge hotel indenfor den indrammede "firkant".. Det er her det sker, og som ny vil det ikke være hensigtsmæssigt at bo for langt væk.. Jo længere du kommer væk fra centrum af det sjove, jo større chance/risiko er der også for at støde på hoteller der mere satser på familiepakken og derfor kan have begrænsninger af pigebesøg.. Dog meget sjældent og langt de fleste hoteller er det gratis for pigebesøg.. Mange har dog en fast takst, at hvis der er mere end 2 på dit værelse (dig og 1 pige) - så koster den 3. pige 500 baht /100 kr.. Vil du være 100 % sikker, så tjek eventuelt dette link, efter du har fundet et hotel du evt vil booke. -og se hvilken politik de har… http://www.bargirlfriendlyhotels.com/pattaya-guest-friendly-hotels/ http://www.gfriendlyhotels.com/guest-friendly-hotels-pattaya.html.. -det her kan også bruges.. Natteliv i Pattaya Denne hjemmeside virkelig god til at få en fornemmelse af det utal af gode steder der er: http://www.thailandtriptour.com/pattaya/da/pattaya-nightlife Mad i Pattaya Direkte citat fra bruger Nonameton: Hvad angår mad, så har jeg kun et råd, spis hvor Thai'erne spiser. Hvis de lokale spiser der er der chance for at maden er god og med garanti billig. Den bedste mad jeg har fået i Thailand har været serveret ved fortorvs køkkner. Ja de ville ikke få en glad smilie for hygiejne i Danmark men maden smager bare bedre hvor de lokale spiser og så er det billigt. 50 Baht / 9,50 kr er som regel nok til at købe en Cola og en ret mad. Alternativt har mange supermarkeder en etage med mad, hvor der er mange forskellige ting og vælge imellem og så kan du gå rundt og se hvad de forskellige steder sælger. Hygiejne er bedre og prisen er kun 5-10 baht højere. Godt link med varieret madmuligheder i Pattaya: http://www.tripadvisor.dk/Restaurants-g293919-Pattaya_Chonburi_Province.html Savner man Danmark eller dansk mad, så over 50 barer eller restaurationer som helt eller delvis er danskejet i Pattaya og Jomtien området.. Omkring 20 af dem ligger i “danskergaden” i Pattaya.. Her et link til et dansk hotel: http://hoteldaniapattaya.com/index.php/restauranten--menuen -hvor man også kan leje værelser. Og link til nogle andre http://www.thaiguide.dk/ith/danskesteder/restauranterpattayajomtien.htm Der i øvrigt alle de kendte fastfood restauranter vi kender overalt.. Og endda også mulighed for at få det bragt hen til ens hotel for få penge.. Så ingen burde gå sultne i seng. Priser på pigerne Så er vi nået til det vigtigste Priserne kan svinge meget.. -barpige kan fås fra ca. 300 bath til baren og 1000 baht / 185 kr til hende for longtime (natten over) -og tilsvarende til endnu mindre pris for short time(Minimum 1 time og uret tæller ikke før haløjerne går i gang på eventuelt ens hotel) - en go-go piger koster fra 2000 baht (375 kr) og op,- for longtime, men du behøver ikke at købe drinks til dem. Dog stadig et beløb for at købe hende fri. Og priser fra det halve for shorttime.. Dvs priser fra 1000 baht (185 kr) og op.. -freelancerne kan fås fra 1000-1500 baht for longtime og fra 500 baht for shorttime. Man kan også opleve meget højere priser.. - feks 5000 baht (1000 kr) for longtime , og 2500 baht (500 kr) for short time men som typisk der er 2 timer, -på en af de dyrere klubber.. Men ingen der siger kvaliteten modsvarer en højere pris.. Tværtimod… Og selvom det stadig er meget billigere end DK priser, så siger det mig ikke meget.. Jeg orker sku alligevel ikke at kneppe 2 timer i et rap.. Så for eget vedkommende at smide pengene ud af vinduet. Jeg tror personligt det forholder sig at jo mere kendte stederne er og jo mere massivt besøgt af turister de er, des mere finder man de højere priser… Men på grund af den ekstreme konkurrence med ufatteligt mange barer koncentreret på nogle få km² så er der massevis af piger som heller end gerne sælger sex for de priser angivet ovenover. Dvs priser fra helt ned til 500 baht for shorttime Derudover vigtigt at vide at det er normalt , -hvis vi ikke lige snakker om klubber og lignende hvor de har faste priser, -at pigerne er vant til at prutte om prisen.. Og altid sætter en højere pris fra start.. Og husk der er massevis af piger, så lyder prisen høj så finder du bare en anden. Min personlige interesse er freelancerne.. At de så er billigst er kun en ekstra gode.. Personligt foretrækker jeg de lidt mere naturlige typer.. Der hvor der er mindst chance for mekanisk sex. Bemærk dog at mange af pigerne fra barerne og go go pigerne sælger sig freelance.. Specielt omkring lukketid som officielt er ved 01 tiden. Vedr. nævnte piger så også læst mig til et sted, at de kunne være lette af finde ved diskotekerne Insomnia og Lucifer specielt ved lukketid, hvor de er mere desperate. Men ellers kan man finde freelanceres mange steder blandt andet ved Beach Road. Youtubeklip fra frelancers ved Beach Road 29/5-2014 Dvs det er endda lavsæson -men et typisk billede på hvad man møder i sådan en periode -ifølge bruger herinde fra..
  23. Nu tænkte jeg mere på den ulidelige debat imellem Stjernesønnen og Havnebumsen om statistik. Her er de fleste vel for længst faldet fra?
  24. Har der overhovedet været suppe, sålænge hovedet ikke er fundet? Dem som fremkom med historien har jo ligesom ikke villet fremkomne med verificerbare facts af nogen art - hverken navne, årstal eller lokalitet mv.
  25. Jeg kommer i tanker om et gammelt ordsprog; "Der findes tre grader af løgn. Hvide løgne, sorte løgne, og så statistik."
  26. Meget flot og stemningsfyldt anmeldelse af Cat, som jeg nu glæder mig endnu mere til at møde på et forhåbentligt ikke alt for langt ude i fremtiden tidspunkt. Altså en stærk og handlekraftig kvinde og sikkert smuk - som Cat forhåbentlig osse er.
  27. skal jeg nok , hvis jeg tør :) , uden at blive lynchet vil tro de er her igen i marts , var i hvertfald det sidste jeg hørte. /softcore
  28. Jeg synes det er en fantastisk anmeldelse, mit tidligere indlæg var blot et forsø på at være morsom. Fortsæt det gode arbejde.
  29. Det er fordi jeg først fandt denne side for få dage siden. God hjælp!
  30. 1 point
    Nej med hvad der skulle betales med, Penge var åbenbart ikke godt nok
  31. Det er ihvertfald den metode, jeg oftest bruger - så kan fanen åbne i baggrunden og jeg kommer ikke væk fra den første fane. Pt. har jeg f.eks. 8 faner åbne og kan klikke lidt frem og tilbage imellem dem og kun lukke dem ned, jeg er helt færdig med. Det er faktisk kun på Eroguide at jeg ved at jeg ikke behøver åbne eksterne links i en ny fane
  32. Coco er petite og slank og er ret lækker, jeg kan godt anbefale hendes GFE hun er meget nærværende. Det er svært at vide om jeg fik hende til at komme, men jeg fik i hvertfald gjort hende godt våd, og hendes klynken mod enden var ret overbevisende. Jeg fik ikke fransk af hende selvom hun lagde ud med det. Jeg har ikke erfaring med de to andre.
  33. Var forbi her til formiddag, jeg gik igen, det er hende på billederne, virkelig smuk, men kold i røven, ingen smil eller indlevelse på nogen måde, giver ikke fransk uden i en halv time til 80 euro, hun blev megasur da jeg gik igen, så det var helt sikkert en god beslutning, tog i stedet til Feldstrasse hvor kvaliteten som altid var i top
  34. Der er jo også Nette i Hvidovre. Jeg har ingen personlige erfaringer med hende, men hendes profil ser tiltalende ud, og hun skulle ligge inden for skiven af, hvad du søger https://www.eroguide.dk/forum/user/9090-nette/
  35. Ingen personlig erfaring... Kan vi nu være sikre på det Gina?
  36. Det er ikke til at vide, men måske er det en pizza med ekstra nakkeost!
  37. Gæst
    Her er link til den video, som Plaskeren snakker om. Youtube video embedding virker tilsyneladende ikke:
  38. Jeg ved heller ikke, hvad der rent teknisk foregår, og må nok give op her.
  39. 1 point
    Han er vel bare træt af at hive i den hver gang du ligger et nyt billede op??
  40. Ha ha. Hvis det er hetro mænd, så skal de være large med den fysiske nærkontakt med andre mænd. "hello johnson, is that your johnson on my johnson?"
  41. Gæst
    Gad vide hvor mange taxachauffører der er blevet dræbt/forsøgt dræbt/overfaldet/tævet i samme periode? Jeg kan godt få den mistanke at chauffører oftere er udsat for fysisk vold end prostituerede, her bruger man det bare ikke som et argument for at lukke en branche.
  42. Jeg ville ikke være flov over at blive opdaget at surfe rundt på EG. Jeg ville være mere flov over at blive opdaget på McDonalds.
  43. Det er jo verdens dårligste argument "jeg har ikke noget at skjule". Læs nu fx Orwell. Hvis man ikke er bange for myndigheder eller andre der opsætter overvågning, så overvej sikkerheden. Hvis folk med onde hensigter får adgang kan alt misbruges. Fx en stalker der vil finde et offer, en voldtægtsforbryder/hjemmerøver/etc. der vil kortlægge potentielle ofres rutiner for at finde det bedste sted/tidspunkt at slå til. En rådden journalist, der vil misbruge et klip som ude af kontekst stiller involverede i et dårligt lys (se på USA). Mulighederne er utallige for misbrug/justitsmord og sikkerheden i systemer der håndterer personfølsomme oplysninger er utallige gange glippet (senest har sundhedsdata ligget åbent studentermedhjælpere).
  44. Det er nok fordi vi er alt for milde med vores straffe herhjemme, og når de kriminelle så kommer i vores luksus-fængsler (sammenlignet med udlandet) så kan det hurtigt virke som et kærligt klap på kinden fremfor en reel straf. Det er sådan jeg opfatter det.
  45. 1 point
    Vent og se, de tager røven på dig begge steder, vi kan ikke komme med nok advarsler, pøj pøj... Det er deres baghave og playground. Du er total på udebane.
  46. 1 point
    Thaipiger er 100 gange mere snu end ukrainske piger
  47. De eneste, der får min adresse er mænd, der faktisk har intentioner om at besøge mig og bestiller en tid. Dvs alle og enhver kan ikke bare ringe og få adressen. Vi har forklaret stolpe op og stolpe ned, om hvorfor I ikke skal fortælle hvor privatpiger er, og nej, det har intet med skattefar at gøre. Kan I ikke bare acceptere, at sådan vil vi gerne ha det?
  48. Lyder som en jeg må have fornøjelsen af! Tak for beretningen De mørke piger er altså uhmmm...mums /DFyr_36
  49. 1 point
    Det må vist være en COPYCAT
This leaderboard is set to København/GMT+02:00

Account

Navigation

Søg

Søg

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.