Leaderboard
Populære indlæg
Showing content with the highest reputation on 09/02/14 i Indlæg
-
9 pointsJeg har i mine unge dage på en fredag-aften-gå i byen aften, prøvet noget lign, plus befølining mellem benene, på strøget i kbh, hvor jeg var i lårkort og høje stilletter. Hvor klart han syntes det var rigtigt smart, hvor man kunne vise sig for vennerne... Smed stilletterne og fanget fyren i Jorks passage hvor han fik bank med stilletterne (og ja...han fik tæv)....Så kunne han fortælle den til sine venner!
-
6 points
-
5 points
-
5 pointsSmag og behag er som bekendt forskellig, men alligevel ryster jeres valg af billeder mig lidt. Den pornofixering, som gør unge piger tossede i hovedet, har åbenbart gyldne tider herinde. Modtag mit ydmyge bidrag til, hvad der i mine øjne ligner den perfekte pige med de perfekte bryster, august måneds side 9-pige. http://ekstrabladet.dk/side9/article4990970.ece
-
4 pointsHej drenge En lille advarsel - hvis du ikke tænder på en lækker latina med stor røv, bør du ikke læse dette! Var i hovedstaden og kløen var stærk. Yvette havde fri, men fandt så: http://massageguide.dk/profile.asp?i_ProfileID=19199 Ringede og spurgte om billederne var ægte, det blev der svaret ja til. Tog chancen som så mange gange før, og kørte til Østerbro. Lad det være sagt med det samme. Billederne er sandsynligvis ægte, men virkeligheden er bedre! Absolut den mest lækre kvinde jeg har haft i mit liv! Bar none! Hendes røv er ægte bubble butt på bedste latina vis (hun er vist nok fra Columbia) og hendes bryster ligner silikone, men er ligeså ægte! Jeg var solgt fra første øjekast. Trak hendes kjole op, og begyndte at kysse hendes fabelagtige smukke store velformede røv inden afregning i det hele taget. 800 kr skiftede hænder inkl. superfransk. Lagde mig op på sengen, og hun kom ind og satte sig oven på mig, bøjede sig forover, og trak ned i kjolen, så jeg kunne sutte på hendes lækre bryster. Troede først det var silikone, fordi de var så faste. Dernæst satte hun sig mod muren i sengen, spredte benene, så jeg kunne slikke hende. Lækker kusse, og hun kunne antageligvis lide det. Jeg bad nu om en 69'er, en af mine favoritter. Lillemand rejste sig nu i al sin pragt, det var så frækt. Dernæst satte hun sig op og lavede facesitting. Hun beordrede mig til at slikke hendes kusse, mens hun onanerede sig. Jeg slikkede løs, og stak også tungen op til hendes røv. Alt var bare lækkert, rent, velduftende, og helt fantastisk frækt. Lækker hud i øvrigt. Hun havde på forunderlig vis påmonteret kondom under 69'eren til sidst uden jeg opdagede det, og jeg kunne mærke, at jeg måtte kneppe hende nu, ellers ville ladningen ske under den frække facesitting. Op på alle fire, og den smukkeste, frækkeste og mest velformede store røv inviterede til knep. Jeg holdt ikke mere end 1 minut, så måtte jeg udgå af spillet! Normalt kan jeg have svært ved at komme med kondom på, men ikke denne gang. Hun er som en karikaturtegning af en velsmurt kvinde som er skabt til at fornøje og forføre os mænd. Smag og behag selvfølgelig, jeg tænder kun på en kvinde, som har en rigtig røv - culo/bunda, comprende? Hvis man ikke er til den slags, så skal man ikke besøge Kandy. Men ellers er hun et syn for guder, og ganske sød i øvrigt. Hun siger hun er her til engang i december. IMO: Pige: 10/10 Stedet: 6/10 Sex: 8/10 Value for money 9/10 Gentagelse: Ja tak! Hun kyssede ikke, men havde hun gjort det, havde hun fået 10/10 for akten. Hun er iøvrigt meget fast i kødet og har talje. Var helt færdig de efterfølgende timer!
-
4 points
-
3 pointsSe nu har jeg siddet og troet at jeg sidste uge havde vundet ugens "mob-en-pige"...men jeg kan se, at det er en 14 dages-ting Eller er vi ude i den der, At jeg behøver at indkalde nogle af de herre til en nærsamtale??' Og når jeg nu er i gang, Så tror ham der Holsterbro, at jeg er lettere senildement, og at jeg straks kaster mig frådene over drengene og kysser med dem????? Holsterbro, Jeg er ikke en "falden" kvinde der kan finde på så syndige ting! I tilfælde af manglende klarsyn fra de herre, så modtager jeg, jer gerne til en oplevelse, hvor I lære en en del om jer selv, og hvad et spanskrør kan bruges til!
-
3 pointsSå længe vi er på denne side befinder vi os vel i bund og grund mest i trekantsområdet
-
3 pointset lille hus langt ude på landet hvor der er langt til naboer og gerne med en lille skovsø i nærheden til lidt natursex
-
3 points
-
3 pointsDer har jeg det faktisk lige modsat. Jeg ville hellere tages med bukserne nede hos en glædespige end hos en (etableret) elskerinde. En glædespige er jo at betragte som et "lejlighedskøb", hvor, som flere herinde tidligere har givet udtryk for, man betaler for at få lov til at gå igen. Altså ingen gensidige forpligtelser. Og man kan vel argumentere for, at man "lige faldt i", hvis det skulle komme for skade at blive opdaget? En elskerinde er i mine øjne noget mere fast, intimt og følelsesforbundet. Det er noget med at komme med små gaver, tilbringe så megen tid i smug sammen som muligt, stikke af på en lille weekend sammen, hvis det kan lade sig arrangere, og det er ofte hørt, at en elskerinde pønser på at kunne erstatte konen. Elskerinden er altså en langt alvorligere trussel for et ægteskab end glædespigen, hvis forholdet skulle blive opdaget.
-
2 pointsJeg har betrådt jomfrueligt terræn set i relation til anmeldelser herinde og har været sammen med Celina (dog i hendes egenskab af Lea i EB på mandage under Fyn). Jeg mener, jeg fandt hende via denne side (sexpiger.dk virker ikke pt), hvor der i annoncen var angivet besøg i Odense 1.september: http://www.sexpiger.dk/celina Hun har også denne annonce: http://www.escort-side.dk/Superslanke-Celina?ad-id=2795 Billeder og beskrivelse passer. Alderen er anført til 34 somre. Hun kunne nemt gå for at være 30, så jeg tvivler på, at der er fiflet med alderen. Hun lægger ikke skjul på at være slank i annoncen, men du skal være til en meget meget slank pige, for der er ikke meget kød på hende, men det er nu på en helt naturlig måde. Hun synes højere end de 174 cm – måske på grund af tyndelsen. Ingen voldsomme pornolyde, men lidt veltilpasse småklynk. Kysser naturligt og smager godt både her og der. Behagelig at være sammen med før, under og efter gymnastikken. En helt almindelig pige – også af udseende, der efterlader et godt indtryk og også et indtryk af, at hun hygger sig med arbejdet. Jeg gjorde hende opmærksom på forummet her, så måske der kommer en pinky mere. Lea/Celina problematikken er afstemt med begge identiteter!
-
2 pointsAaaaarh, det Holstebronx har skrevet, er vist ikke noget man kan udlede noget af... Uuuh, det er nær en person, der ejer en hund - jeg ved præcis, hvor det er! Not! Holstebronx... Hunde kan hverken sladre eller give dig det forargede elevator-blik, så hvad er problemet? :P
-
2 pointsHvis børnene er blevet trætte af den, og evt ikke passede den ordentligt, så syntes jeg det er helt i orden at lillemor slagtede den og lavede den om til hakkekød, hvis hun ikke kunne finde et nyt hjem til den. Hvis børnene ingen interesse havde for den, jamen så skal de heller ikke brokke sig bagefter. BUM! Iøvrigt smager kaninfrikadeller lækkert, lidt dilddressing, og ovnstegte kartofler, mums ;)
-
2 pointskan ikke se hvad der er galt i at børn får at se hvor maden kommer fra og at det godt kan spises. i dag findes der da børn der tror at mælken kommer fra irma og kyllinger samme sted fra
-
2 pointsSkal nevøerne ikke med onkel Gog på sjov ? De kan jo bare spørge I 2003 var jeg i Hamburg og løbe Marathon, vi var ti personer, seks skulle løbe, to af dem der var med var to drenge på 15 år, de skulle ikke løbe, de var bare så heldige at deres to enlige fædre havde dem med, den ene var min søn. En aften vi var ude og spise siger en, skal vi ikke gå ned på Herberstrasse og kikke ,han havde været der for mange år siden, mærkeligt nok fandt han hurtigt vej, vi andre grinede lidt af ham, nå men da vi står uden for Herberstrasse, er der jo skilte med kvinder, og unge under 18 år ingen adgang, den anden drengs far var ikke med, kvinderne måtte blive udenfor, de andre havde travlt med at komme ind og kikke, de havde ikke lagt mærke til det med alderen, så jeg sagde til drengene, nu skal i få en oplevelse , og det fik de, forestil dig deres ansigtsudtryk, glemmer det aldrig . Vi kikkede kun. Da vi kom tilbage til hotellet fortalte jeg den anden drengs far hvor vi havde været, han grinede, gav mig en krammer, til min søn sagde jeg, du skal nok ikke fortælle din mor om dette. Så Nille, sådan introducerede jeg min søn for denne verden, så man kan vel sige jeg viste ham en verden, hvor han, hvis fik behov for det, kunne gå hen man er vel en god far
-
2 pointsJeg mener nu også, at det er rimelig trygt her i vores lille land. Måske du netop ikke forstår det, fordi du ikke har været udsat for det. For både motiveret vold og umotiveret vold hænder nu altså i ny og næ. Og så er vi vist også rimelig slemme når det kommer til roadrage-episoder. Ja faktisk har jeg en teori om, at min peberspray (som jeg ikke har, for den er ulovlig ) er mere korrekt placeret i mit handskerum frem for ved siden af arbejdssengen! Jeg er stødt på tyranniske (og knap så intelligente) piger i folkeskolen, som tyede til vold, når de løb tør for ord. Det var ikke nogen fornøjelse, at komme i unåde hos dem. Men spørgsmålet er, om disse typer ikke altid findes uanset generationen... Dog tror jeg, at nattelivet måske kan være blevet mere råt... Måske pga diverse narkotiske stoffer? Jeg ved det ikke, da jeg intet sammenligningsgrundlag har. Men historierne om "gamle dage", hvor man tog en lille nævekamp og derefter gik ind og fik en øl sammen, får mig jo til at udlede dette. Måske det også bare er erindringerne, der spiller folk et pus... Lidt ligesom at man som barn sjovt nok husker, at der om sommeren var mange flere varme solskinsdage, og der om vinteren var sne op til toppen af elmasterne. Jeg gik meget på diskodasko indtil for en 6-7 år siden. Dels blev jeg træt af det, og dels kunne jeg godt føle mig lidt utryg i forhold til voldelige elementer i nattelivet. Men jeg skal ikke afvise, at min frygt måske var urealistisk... I dag nøjes jeg bare med at gå i byen, hvor aldersgrænsen er rigtig høj! Så bilder jeg mig ind, at dette voksne og modne publikum er et meget mere trygt selskab. ;)
-
2 pointsDe åbner fordi de ved det altid har været sådan det foregik der på stedet. Men de vil MEGET hellere have at man ringer og bestiller tid, Skulle jeg hilse og sige
-
2 pointsJeg tror nok at jeg har set det vold jeg skal se, (ja tak her snakker jeg ikke lige om det der Hygge-vold jeg laver :D ) Men jeg kan da godt li at følge med i nyhederne, hvor jeg groft hopper over travbladet og bt. Men jeg tror at det er sundt at man til tider slukker for div. nyhedskilder en tid, jeg kan da gå og blive helt deprimeret over, dit og dat nyhed og nu er vi i venner med dem vi sidst var i krig med og sidst var de på terrorlisten og nu sender vi våben til dem. Forvirret? Følg med i næste afsnit...Eller sluk for alt det der! Det er jo ikke sundt for ens hoved! Jeg forstår godt en kvinde i et tog reagere som hun gør, vi har fået tudet ørene fulde om bomber, terrorrister og hvad har vi haft og vi ved alle hvordan de ser ud, det er en forstadskøbenhavner, og et tog er et godt mål, det ved vi fra Madrid. Så når jeg køber mine smøger ved min lokale tobakshandler der helt klart er kommet lidt væk fra sit område (forstadskøbenhavn)(han er Sikh) så kikker jeg mistænkssomt på ham, for det kunne jo være at den, der transitor han har stående i hjørnet er en bombe! :D
-
2 points
-
2 pointsDet vigtigste for mig er, at man ikke står til offentlig skue, mens man venter på. at blive lukket ind. Uanset om det et bolig eller industriområde, ved naboerne jo hvad der foregår, så for mig er det hip som hap. Det ideelle er et sted hvor man kan parkere diskret bag huset og bliver lukket ind af en diskret bagdør. Pite
-
2 points
-
2 pointsVad roligt! Minsk är den stad där jag träffat flest crazy tjejer men det gäller att hålla ut och att ha flyt. Detta sker i regel framemot 3-5-tiden på natten/morgonen. (Intressant att veta är att vitryssar i regel inte går ut på club förrän efter midnatt, vid 1-tiden). Behandla alla tjejer med STÖRSTA RESPEKT och bete dig lite engelskt aristokratiskt (i alla barer, restauranger och clubar är rökning tillåten...) så kommer du att uppfattas som MYCKET intressant i konkurrens med turkar, araber, cyprioter och ryssar (dock inte alls många turister i stan). Gratis-sex blir då enkelt och vanliga tjejer blir gärna hobby-escorter för lite pengar (såsom sjuksysterstudentkan ovan). (Studentka = kvinnlig student.) Även om du inte får sex är det underbart att över ett glas rysk champagne bara sitta och prata med dock-söta, sexiga och smarta 20-åriga tjejer. Det händer inte ofta i Sverige... Några strip clubs i Minsk är värda att besöka - och flera hotell har egen strippklubb, exempelvis Minsk Hotel (som inte hade prostituerade i baren, märkligt) som ligger nära NEXT. Jag återkommer...
-
2 pointsSå blev det også min tur. Jeg har 5-6 piger på cv'et, og alle har haft hver deres kategori. Enten escort, club, eller amatør osv. Nu var tiden så moden til en gadepige. Har før leget med tankn , men har det med at få kolde fødder inden jeg kommer ud af døren eller i røret, og når penge er små - så går der selvsagt lidt i mellem. Måtte dog efter læsning, og genlæsning af denne tråd afsted. De priser.. Jeg fik tumlet min vej til hovedbanen, og ankom kl.02.40. gik derfra ned mod halmtorvet. Så ikke mange piger, men foran thai-corner fangede en lille mørk, langt krøl-håret pige min opmærksomhed. Jeg gik rundt om blokken og fangede hende fra en mindre oplyst side. Vi gik hinanden i møde. Jeg forklarede i 1. eller 2.sætning at jeg kun havde '200' hvortil hun svarede 'i can only give you a little blowjob for that'.. Jeg sagde 'all good' for hun var sku' køn.. Og nærværede med øjnene. Hun så bestemt ikke drugged eller gammel ud.. 3 danske piger kom irriterende nok forbi - og havde den 'kækhed' at råbe 'undskyld - i et henvendende tonefald' et par gange, hvilket jeg dog ignorerede. Hun gik foran mig, vel en 15-20 meter.. Rundt om hjørnet på en nærtliggende sidegade og fandt en baggård som var helt anonym (så meget som du får i kbh c). Jeg havde pengene klar, da jeg kom ind til hende i 'mørket', og rakte dem - og lyste for at vise de var ægte. Der blev en sidste gang spurgt om ikke vi sku' sige 500,- i stedet, men sagde jeg ikke havde mere. Hun bad mig knappe op og tage bukserne ned, hvilket hurtigtigt var klaret. Hun påførte rubber-bob og lige inden hun lagde læberne på, spurgte jeg om det var okay at jeg rørte hendes hoved inens, hvortil jeg fik et 'okay, sure...' Eller noget.. For resten står ikke så klart - for WAUW!!! Jeg havde betalt 200,- og det kan vidst kun dække en quickie.. Hvilket var hva' jeg søgt og fik. Hun guffede, og jeg kunne ikke holde kæft.. Måtte bare stønne, og de sidste sekunder inden jeg kom mindede det mere om mouth-fucking end blowjob..KAPOW.. Hun sutter mindst 30sek efter at jeg tydeligvis er kommet, og vi får ryddet op. Ingen spor efterlades og jeg lader hende forlade gården, og forlader den selv.. For at gå hjem, tømt og en erfaring rigere.. Der ok skal genopleves.. Soon.. Når det nu også hedder råd, og je allerede har skrevet 1.000.000 tegn, så får I lidt flere: Jeg havde 100,- i hver lomme, og kun det på mig, udover cigaretter. Så der var stortset ingen rulningsrisiko :b
-
2 pointsJa han fremstår som idiot.. Men der står også at han er uden familie eller pårørende i Sverige så mon ikke han er et rimeligt sårbart mål? 170k er heller ikke den store opsparing for en mand i midt 40erne. Han lyder som en desperat person der har set en vej ud af elendigheden og grebet chancen. Trist at der altid står nogen klar i kulissen til at udnytte folk i en ulykkelig situation.
-
2 points
-
2 pointsHævet 177.000 først tænker man han er komplet idiot hvem fanden hæver så mange penge fremfor bare at hæve løbende. Men så læser man, han er Svensker.. Nå jaja det forklarer jo det hele hehe
-
2 pointsJeg er dybt forelsket i næsten alle kvinder jeg har sex med mens det står på. Når det så er tid at gå så tager jeg tøjet på, går ud af døren og så er forelskelsen væk igen.
-
2 pointsJeg har netop set den pragtfulde dokumentar om den australske sexarbejder Rachel. Hvor er det dog skønt når nogen i den grad formår at gøre en forskel i andre menneskers liv - det gør Rachel. Og hun og ret få andre tør stå offentligt ved, at de gør en vigtig indsats på et område, der er så tabu-baseret som hjælp til handikap-sex. Få modige kvinder (og mænd for den sags skyld) tør stå frem offentligt og forsvare at sexarbejde er eller kan være et vigtigt erhverv, som de er stolte af. Rachel er én af dem. Vores egen dejlige Susanne Møller (jeg har besøgt hende - sådan er hun også i virkeligheden) er en anden pige, som gang på gang er stået frem og er gået op imod samfundets fordomme. Det er fordomme som vil stemple de prostituerede, men som også fordomme som stempler deres kunder - mig, os .. Det er modigt når disse kvinder og mænd (og en sjælden gang deres kunder) stiller sig op og afkræfter disse fordomme, ved at vise, at de er helt almindelige mennesker, som ikke er hverken dumme, er tvunget eller gør det fordi de ikke har noget andet valg. Og som det ofte glemmes, så stemples de prostitueredes kærester og ægtemænd/kvinder i lige så høj grad af samfundets fordomme. For hvem kan dog elske én som "elsker" med alle! Tak til dem, som tør stille sig op og gøre en forskel! De baner en vigtig vej for os andre, som ikke tør ... ! Brutus - som ikke tør!
-
2 pointsNår konen er nået dertil, hvor lysten kun rækker til en svag omgang, en gang om måneden, så kan man vel ikke have dårlig samvittighed og at søge aflastning for hende ude i byen. Helt enig med Lf i at dem der ikke går til glædespiger går glip af noget.
-
1 pointHey Hvor finder man en dygtig/flot ung thai massør i Kbh? Max alder 25? Altså rigtig alder....
-
1 pointog måske er det mest fordi jeg har tre teenage-døtre (og dog - jeg vil gerne tro lidt bedre om mig selv trods alt) - men jeg synes den her artikel sætter nogle tanker igang hos mig - især set i lyset af dagens meget omtalte Kendis-hacker-historie fra Hollywood. Jeg er selv - på meget jævnlig basis - bruger af porno - men lige voyeur-delen interessere mig ikke.. så det er måske derfor jeg ikke fatter interessen for smugkiggeriet. Men nogle gange kender vi åbenbart (os mænd) virkeligt ikke til grænser... http://friktionmagasin.dk/?p=1592
-
1 pointDet er vel derfor han kører bus . . . Der er plads til det hele . . . .
-
1 pointHun lyder meget spændene,og helt sikker et besøg værd,og takker for den fine beskrivelse af din oplevelse med hende
-
1 pointhttp://www.fair-girls.de/Flensburg/1057 Havde besøgt favoritpigen og ville lige prøve en ny, inden turen gik hjemad. Ringede på og valgte denne skønhed. Ganske flot pige petite krop dejligste strittende a/b bryster. Billederne er meget retvisende Gav 50 euro og fik lov lige at vaske mig lidt. Inde ved sengen, blev det til lidt stående kæleri, egentlig ganske fint, men hun holdte sig for brysterne. Spurgte hvorfor? jeg havde nogle blide berøringer, kunne hun ikke have på brysterne. Fint jeg kan sagtens tage hårdere ved dem. Men det blev nu til hun alligevel holdte sig for dem. Lidt kæleri videre på sengen. Inden hun begyndte på blowjob. Lidt fesen men kunne gå an. Hun satte sig op i ridetur, som hun ikke holdte til længe. Derefter missionær, hvor hun holdte fingre imellem. Varede heller ikke længe inden det heller duede. Så fortsatte hun med HJ som hun heller ikke kunne holde så længe til Så hun tog min hånd så jeg selv måtte fortsætte. Efter jeg kom smed hun lidt papir over og gik ud. Jeg tror man kan mærke på mig, når jeg ikke er tilfreds. På vejen ud blev det heller til farvelkram eller noget Generelt en meget lidt indlevende og meget lidt berøringsvenlig pige, der ikke kan holde til at blive knaldet. Men hun ser da ganske godt ud
-
1 point
-
1 pointJeg hæfter mig ved at der også var kvindelige hjemløse vesterlændinge. Kan du uddybe hvorfor ? Har de drukket deres penge op ??? Eller er de også blevet snydt på samme måde ?
-
1 pointSom lovet i går kørte jeg lige forbi huset i aften, for at se om der stadig er nogen . Da jeg så at der var lys, tog jeg mig endda den frihed , at holde ind og ringe på, og uden at købe noget, spørge venligt til om alt var som det plejer. Og bortset fra at hjemmesiden er lukket..... eller nede for tiden..... det fandt jeg ikke rigtigt ud af....., så er alt som det plejer. Telefonen er også lukket, men skulle virke igen fra i morgen.... vistnok med et andet nummer, nummeret skulle fremgå af deres annonce. Men for dem som er interesseret, så er det bare at dumpe ind derude som sædvanligt. Mr.Djurs
-
1 point
-
1 point
-
1 pointjeg kan heller ikke snuppe den kost til Anne Grethe Riis hun er en kæmpe medieluder
-
1 pointJeg har ikke gennemlæst artiklen nøje. Måske skulle pengene bruges til at hjælpe kvinden med et eller andet, derfor hævede han alle pengene kontant og derefter smuttede hun med pengene. Havde kvinden gjort noget ulovlig ? hun fik en "gave" af manden, manden var bare for godtroende.
-
1 pointFantastisk spændende - jeg iler til artiklen - det må sku være en svensker eller nordmand ikke??
-
1 pointKan man betale sig fra sådan noget ? det har jeg vist ikke tålmodighed til at "gøre selv"
-
1 pointDet med at være nybegynder gælder en gylden regel ærlighed. og er du helt nybegynder altså aldrig været sammen med en kvinde på en intim måde, så fortæl det. og hvis hun er garvet har hun sandsynligvis haft flere jomfruer under vingerne. og tænkt at du skal have en god oplevelser, selvfølgelig skal der to til en tango, men prøv at vise hengivenhed som jeg ser som en mellemting en slags platonisk kærlighed mellem fremmede mennesker, være galant sætte en finger i jorden og følg dit instinkt og mavefornemmelser det er tilladt at sige nej tak ( har så ikke selv prøvet det, det er mere fordi der er langt fra tanke til handling, og har svært ved at sige nej ) som meget andet i livet er det et lotteri og kemi er også individuelt. og påtrængende kemi er noget at det værste jeg personlig synes om. kvinder der viser hengivenhed over for gæsten har fat i den rigtige ende. måske er nogen uenige i mig. Hos Vordingborgpigerne og det straks en hel anden pris, 2000 for en time 1000 for han halvtime og man kan også får såkaldte enkeltydelser, men personlig vil jeg ikke anbefale, men vi er jo så forskellige, du vil ikke møde pigen når du banker på døren men en telefondame som leder dig ind i værelset og hvis der er gæster ovenpå, man vil nødig blive set af nogen. Jeg mødte Malou Magic for nok et år siden eller 2. hun er høj og en slank voksen kvinde, svært at sige hvor gammel hun er. hun kan sit kram og man føler sig godt tilpas hurtigt, og kan være fræk som en slagterhund hvis du er med på den, hun tror jeg er en god menneskekender og har været i branchen i flere år. fantastisk sød. Hvis du vil et sted hen hvor det er lidt billigere 1500 for en time kan du tage en tur til Nordfalster ved overhoved en lille by tæt ved Storstrømsbroen overhoved langgade 54 tror jeg nok det var , der er thaiklinik den ene kan godt dansk den anden ved jeg ikke hilste kun kort på hende, hende der hedder Nikke er en asiatiske kvinde i starten af fyrrerne rimelig høj af en Thaikvinde at være og god til massage og god at snakke med hun er helt sikkert til det man kalder pillowsnak og nusseri, det jeg også kalder tredje halvleg. se hende som et menneske og hun ser dig som et menneske ikke bare den næste i rækken. Og hvordan skal du så være eller ikke være, være imødekommende giv et smil tag en pæn bluse på tag et bad eller spørge om du må låne badet, måske om hun vil med, det er så ikke alle der gør det. og lad vær med at prøve at lokke til noget hun ikke vil. og prisen er prisen det er ikke et kræmmermarkedet. Held og lykke med det hele Romantikeren
-
1 pointMin nabo har været til byfest i sin fødeby. Han er lidt af en vovehals, der lidt for ofte forsøger det med hovedet gennem muren. Ved byfesten stod den så på elastikspring. Han blev kørt op i kranen sammen med sikkerhedsmanden, en kæmpestor neger. Men for én gangs skyld svigtede modet ham, og han turde ikke springe. Der blev parlamenteret lidt frem og tilbage, men til sidst blev det for meget for kæmpen, der resolut udbrød.: Hvis du ikke springer nu, så røvpuler jeg dig fandme! Nej uha, sagde jeg, hvad så, sprang du? Ja, jeg måtte syes med 4 sting.
-
1 pointTo mænd der stammede kraftigt mødtes. Den ene kunne nu tale rent - Vennen stammede, og ville vide hvad der var sket. 'Jo, jeg har fundet en terapeut, der har lært mig at tale, uden at stamme - Vil du ha' adressen ?' 'Ja' stammede den anden. Første besøg hos terapeuten. 'Ta' alt tøjet af, og bøj dig fremover.' Som sagt - så gjort. En stor, veludrustet neger kommer ind, ta'r patienten bagfra . . . 'AAAHH' Terapeuten - ' Fint, næste gang går vi videre med bogstavet 'B' '
-
1 pointMå jeg i al stilfærdighed gøre opmærksom på at den seksuelle lavalder er 15 år, i denne forbindelse kan man altså ikke bruge udtrykket 'børn'. Må jeg også gøre opmærksom på at et flertal i folketinget - specielt hele venstrefløjen for mange år siden vedtog at 18 årige er fuldt ud modne og voksne nok til at tage ansvar, hvorfor man vedtog at den personlige og juridiske myndighedsalder skulle være 18 år, vi har fuld valgret og valgbarhed efter det fyldte 18. år - teoretisk set kan vi være i den situation at Danmark kunne have en 18 årig minister - forsvars-, finans- sågar statsminister. Vi har vedtaget at 18 årige er fuldt og helt i stand til at tage vare på sig selv OG hinanden. En 18 årig - også en 18 årig pige tiltænker vi så meget modenhed at hun kan få lov til at sætte sig bag rattet i en bil med en tophastighed på 300 km/t i tillid til at hun overholder hastighedsbegrænsingerne. Det er så meget mere tankevækkende - og efter min mening paradoksalt - at vi sidder her og nærmest vedtager at 18 årige piger er for naive og umodne til at tage vare på sig selv i seksuelle anliggender. Jeg vil så lige nævne at jeg ikke nødvendigvis hermed har givet udtryk for min personlige holdning. Venligst Spunsen/Bundstokken
-
1 pointTakker for jeres positive kommentarer Det er en fornøjelse at ens informationer kan inspirere brugbart. Venlig hilsen Rejsenetværk
-
1 point
This leaderboard is set to København/GMT+02:00