Hop til indhold

Leaderboard


Populære indlæg

Showing content with the highest reputation on 09/01/14 i Indlæg

  1. 6 points
    Jeg har netop set den pragtfulde dokumentar om den australske sexarbejder Rachel. Hvor er det dog skønt når nogen i den grad formår at gøre en forskel i andre menneskers liv - det gør Rachel. Og hun og ret få andre tør stå offentligt ved, at de gør en vigtig indsats på et område, der er så tabu-baseret som hjælp til handikap-sex. Få modige kvinder (og mænd for den sags skyld) tør stå frem offentligt og forsvare at sexarbejde er eller kan være et vigtigt erhverv, som de er stolte af. Rachel er én af dem. Vores egen dejlige Susanne Møller (jeg har besøgt hende - sådan er hun også i virkeligheden) er en anden pige, som gang på gang er stået frem og er gået op imod samfundets fordomme. Det er fordomme som vil stemple de prostituerede, men som også fordomme som stempler deres kunder - mig, os .. Det er modigt når disse kvinder og mænd (og en sjælden gang deres kunder) stiller sig op og afkræfter disse fordomme, ved at vise, at de er helt almindelige mennesker, som ikke er hverken dumme, er tvunget eller gør det fordi de ikke har noget andet valg. Og som det ofte glemmes, så stemples de prostitueredes kærester og ægtemænd/kvinder i lige så høj grad af samfundets fordomme. For hvem kan dog elske én som "elsker" med alle! Tak til dem, som tør stille sig op og gøre en forskel! De baner en vigtig vej for os andre, som ikke tør ... ! Brutus - som ikke tør!
  2. 5 points
    Sådan har jeg det også. Almindeligt utroskab kan være en ubevidst undskyldning for at slippe ud af sit forhold, men med glædespiger er det for IKKE at ødelægge forholdet. Fordi glædespiger er meget mere diskrete og et safe choice hvis man skal spise ude. Så nej. Der er ikke taget forholdsregler. Man skulle hellere spørge dem som knalder udenom til julefrokosten.
  3. 4 points
    Ved ikke om volden er blevet mere udbredt - Men metoderne er eskaleret, Ved godt jeg lyder gammel, men tidligere stoppede folk når modparten lå ned - I dag fortsættes med spark og tramp - Ingen respekt for modparten. Unge i dag vokser op med vold på pc/tv . . De glemmer det er fiktion, modparten er jo med i næste episode . . Igen igen ingen respekt for andre . . Som ung i Midtjylland i 60-70'erne oplevede vi de gamle betjente fra Søby-klondyke - 'Skal vi ordne det nu, eller hjem til forældrene ?' - Valget var som regel let, ind i en baggård, og en ORDENTLIG en på kassen - Så var tavlen visket ren og knallerten minus de ulovlige dele Har selv visse aversioner mod nogle bestemte, efter den gamle mor blev forsøgt frarøvet sin taske Men ta'r gerne diskussionen om racisme etc. - Det er virkeligt sjovt at fortælle indvandreren der kalder mig racist, at mine egne børn er 2-sprogede og har dobbelt statsborgerskab Det plejer at lukke munden på de fleste . . .
  4. 4 points
    Hejsa hermed svarer jeg lige på mit eget spm. Var nemlig forbi Inga her i dag og er stadigvæk helt oppe og køre over en super service og vild sex som slår en omkuld. Ja hun har dejlige storeskamlæber, som man kan svælge sig i! Hun har en naturlig fantastisk sex appetit og sutter pik til roden selv om den voksede ekstra meget da der kom koteletter på faddet! Nogle har skrevet, at hun måske er lidt forstyrret mentalt set, men det mener jeg bestemt ikke! Hun hujer og hviner under agten, men det virker sku ok. Small talk bagefter var også i orden. Jeg synes hun ser kanon ud - en rigtig MILF - slank og fast i formerne. Meget let og tale og grine sammen med - man føler sig helt som om man har været et smut forbi kæresten. Hun kaldte mig hele tiden naughty boy og det er jo dejligt, når man nu nok efterhånden kan kalde sig selv for moden - i hvert tilfælde rent aldersmæssigt, men den indre drengerøv skal man nu bibeholde synes jeg! Vi ved alle, at det er en kendt porn model som hun bruger på sine billeder, men der er da visse ligheder omend Inga er lidt ældre. Det er bestemt ikke sidste gang jeg runder hende i NV kvarteret! Vindstyrke 10 fra NordVest vil jeg her afslutte med at sige! Stay cheerfull Ps Lige en lille sidebemærkning til dem som altid plæderer for, at de udenlandske piger med gode priser giver lousy service. Inga giver top dollar service - hun har samtidigt humane priser og det skulle hun gerne blive ved med at have! - Value til price kan ikke blive højere efter min mening! Jeg spermer en del og vi grinte en del af, at jeg ikke havde taget mega med for 200 ekstra. Jeg sagde, at så ondskabsfuld var jeg ikke - ok mabe some times! *SS* Inga sagde "that I would have liked to have my mouth completely full of your milk" og viste mig en oppustet mund med luft ude i kinderne - og så grinte vi vildt! Great day!!
  5. 4 points
    Gud hvor var hun dog en fantastisk varm kvinde. En helt utrolig repræsentant for branchen. Tak for reminder fidusen...
  6. 3 points
    Hey allesammen. Ja i den sidste tid. Har jeg haft en del tid, til. Bare og reflektere over en masse ting. Ja så kom, jeg til at undre mig over om volden er steget her i samfundet. Eller er det bare medierne der skruer tingene op. Her i denne tid, er der meget om terror. Et par gode eksempler, er jo den stakkels mand som blev jagtet rundt i København. Med masser af politi opbud til følge. Og ikke mindst de pigebander der har jaget en skræk i livet på flere familier. Næsten dagligt omtales volds episoder eller terror i medierne. Umiddelbart synes voldens karakter at være blevet betydelig grovere, derudover er det min opfattelse, at det er blevet legitimt for unge at bære våben. Jævnligt høres der om personer, der i sammenstød med andre bruger diverse våben (køller, knive, skydevåben, mm.). Og det er vel i alle dele af landet det sker. I dag overgår danskernes bekymring omkring vold, og terror.(vil jeg postulere hvis man laver en rundspørgelse) Andre betydelige problemer såsom forurening, indvandrere/flygtninge, skattetrykket, arbejdsløshed, mm. Kan ikke sætte % del af, hvor meget den danske befolkning har erklæret sig meget eller en del bekymret over de voldlige tendenser i samfundet. Men tror procentdelen vil være højt. Men er Volden/terroren eskaleret, eller, Har den ikke altid været der. ? Synes da hvis man gennemgår historien, så er der vel stor evidens der. Og her Borrende X må du gerne komme med din fantastiske viden. (og ikke ment ironisk) Men, har forældrene ikke en del, at sige her ifht opdragelse. Her mener jeg, at opdrage til empati, dannelse, det fælles 3 i sammenhold med andre mennesker. Vi må vel alle bidrage med, at give ens børn de kompetencer. hvor de kan samarbejde med borgerne i samfundet. Ja siger ikke, at en god opdraget barn ikke kan lave vold. Eller en uopdragen kun laver vold. Men har man eller kender nogen som har, oplevet volden på tæt hold. Er det jo en kæmpe afmagt, at opleve. Man oplever måske som offer, at der ikke er hjælp at hente. Og udøveren, af volden får større fokus. Vi kan vel alle på et eller andet tidspunkt tabe fatningen. Jeg tænker hvis nogen voldtog nogen i mi nærmeste omgangskreds, tror jeg da jeg kunne blive en meget ond mand. Ihvertfald ville hævn tørsten være stor. Om, jeg ville effektuere det og tage konsekvensen for min handling, kan jeg jo ikke sige, da jeg ikke har været i situationen. Men kunne godt forstille mig det. Plejer ikke, at bære nag, men i sådan situation ville jeg, gøre det resten af mine dage. Kunne skrive meget mere. Men vil stoppe her. Men kunne godt tænke mig, at hører jeres perceptioner, refleksioner, eller tanker om dette. Har i oplevet det på tæt hold, eller i jeres omgangskreds. Hvordan reagerede i på det. God mandag til jer alle. Og håber i nyder hinanden, og dem i er sammen med. Eller taler med i løbet af dagen. KK
  7. 3 points
    Har fundet en helt fantastisk butt plug til manden der har alt og kan alt. Den er i blød gummi og har et stort håndtag. Så det er bare med at komme igang med at lege. Det skulle være så godt med anal stimuli har jeg hørt.. fnis.. og det gode er at den kan købe i biltema. Så ikke noget med at skulle på lusk for at få den... Enjoy http://images.biltema.com/PAXToImageService.svc/product/large/2000032690
  8. 3 points
    Der er kæmpe forskel på at miste noget man har og noget man ikke har! Med det mener jeg, hvis du har pengene til at blive skilt, så betyder det langt fra ligeså meget som hvis du ikke har. 250.000 koster et salg af hus+ bodeling. Jahhh der er mange variabler der spiller ind, men lad os da bare tage Heines tal. Hvis du har friværdi i huset, så mærker du det ikke alverden. Nuvel du har mistet nogle penge, men beløbet er trods alt til at leve med. Bagefter skal man ud og have 2 boliger, hvor børnene kan være begge steder. Stadig til at leve med Men…… sådan er det ikke for alle. Der er rigtig mange, som stadig er teknisk insolvente, som skylder væsentlig mere i boligen end den kan sælges for. Der er mange unge par, som købte i 2006+2007 som ved et salg vil stå med en restgæld på + 500.000 kr. Dertil skal du lige ligge Heines 250.000 kr. Puh så er der tryk på kassekreditten For at putte salt i såret, så ændrer lånet sig til at hedde forbrugslån fremfor kreditforeningslån/boliglån. Alt afhændig af bankens godmodighed kan renten nemt være 10 %. Ja 10 % rente på et lån på 750.000-1.000.000 der er altså mange penge at undvære i budgettet, især når gælden også skal afvikles. Så deres nye tilværelse bliver meget anderledes. Ekstraudgiften til 2 boliger+ afvikling og renter af en ret stor gæld. Vi snakker om mange 1000kr de mister i måneden til forbrug. Ja de siger i medierne, at mange par holder sammen af denne årsag. Vel egentlig forståelig nok? Et familieliv uden ferier, lalandia ture, restaurantbesøg, legeland m.m. kan blive ret trist Ja lidt en afsporing, men skulle egentlig bare fortælle, at det økonomiske aspekt er ret ligegyldig for nogle, såsom Heine for andre kan det være nær en katastrofe
  9. 3 points
    Hi, sorry i have to write in the fórum and get in your interesting conversation and look the nice things you write about me boys, but i really dont like when people say hings about me are not correct or just say something cause doesnt know. First, yes is probably cheaper to see me in flensburg, but also is cheaper for me go flensburg and for the clients living far is better here; also everytime i go a place i look the prices of the other girls so i have same prices, not more or less cause i dont want problems with anybody and i can have if i get cheaper and i dont think im the best girl to got more money, i like to be fair. Second, i work for my self, have nobody taking my money (only a little person at home), is my bussines and i really like what i do, believe me if you want, and as i need my job that is why some friends/clients try to help me giving a ride to the work place or telling places to work or just writing in this forums im back here cause they think it can help me a little, but i never ask anybody to help me, people just offer; i know is many girls working for other (i had seen many things) but is not my case. Sorry if i ofend somebody and sorry i wrote here, the people who know me for long time in this bussines know im just me, and is how i am. By the way thank you boys for writing this nice things about me.
  10. 2 points
    Måske er de danske betjente bare så "veludrustede" at Claire slet ikke lægger mærke til betjentenes håndvåben
  11. 2 points
    For ikke så længe siden så jeg filmen Der Baader Meinhoff Komplex, om RFAs medlemmer og operationer. Det virkede så brutalt og overdrevet at jeg måtte google hændelserne for at se om det var ægte. Og det hele var sket rigtig. Det var så fra den periode hvor jeg blev født, og tænkte: Levede mine forældre ikke med frygt for vold og terror når det foregik lige ved siden af? RFA gik jo også løs i Sverige på den tyske ambassade hvor de sprængte bomber og skød gidsler. Men jeg tror ikke forældrene bekymrede sig så meget. Der var var ikke internet, ikke fem nyhedsudsendelser om dagen, ingen nyhedskanaler og tabloidpressen var nok ikke så grove som i dag. Out of sight, out of mind.
  12. 2 points
    Danmark er i bund og grund et trygt lille land og det er de fleste vist klar over Nu har jeg ikke boet her de sidste mange år, så kan naturligvis ikke sige om volden er/virker stigende. Jeg KAN dog sige, at der overrasker mig "positivt" hvergang medierne "går amok" over et knivstik. Positivt fordi at medierne i et land som Frankrig eller England (Paris og London) hvor jeg har boet, aldrig ville skrive om et knivstik, det er SÅ almindeligt at folk ikke engang læser om det, det er jo daglig dag.. Jeg føler ikke at danskerne frygter terror som så, ang. Sagen om den stakkels unge herrer fra s-toget, så syntes jeg faktisk det er helt forståeligt og ansvarsbevidst at damen valgte at anmelde ham, folk virkede rimeligt cool på trods af al postyret og de fleste tog det jo med et smil, da staklen vovede sig ud af toilettet. En anden ting jeg har lagt mærke til er, da jeg først flyttede til Paris fik jeg et chock over at alle betjente bar våben, det gjorde mig faktisk ret udtryk når der kom sådan en fætter gående, med en pistol på siden. Skønt at vi slipper for den slags her i dk og skønt at jeg kan gå rundt i Kbh om natten, helt tryg fordi jeg ved, at jeg er hammergod til selvforsvar og har en 10cm neglefil i tasken (Og så elsker jeg at se "politi stationen" hvor et helt afsnit handler om at jagte en fuld cyklist)
  13. 2 points
    Jeg tror det bliver en form for livsstil en rutine med indbygget spænding og variation. Tanken om rutinen i denne adfærd hjælper os med at "keep cool". En plan B eller contingency planning som det heder med et fagudtryk tror jeg kun de færeste har. Men måske er denne her adfærd netop et resultat af mange års rutinemæssigt ægteskab, hvor denne rutine er blevet monoton og centreret omkring praktiske gøremål omkring børn, indkøb, fritidsaktiviteter og ikke mindst økonomi. Vi har kvalt denne glød og faren ved at gå til gp er, at man bliver forkælet og forvendt. Derfor skal en del af planlægningen faktisk dreje sig om, at holde disse svinkeærinder i ave og ikke overdrive brugen af gp. Ligesom det slider på pigerne slider det faktisk også på os brugere. Vi risikerer faktisk at blive lettere afstumpede og følelseskolde, hvis vi glemmer romantikken på hjemmefronten og svælger os for meget i de kødelige lyster ude på kødmarkedet. Bondeangeren som Heine beskrev lurer lige rundt om hjørnet, men rutinen reder os. Plan B bliver aldrig aktuel for dem som har dyrket denne her livsstil igennem mange år. Vi kan stadigvæk godt blive skildt, men afsløret på fersk gerning næppe. Hvis vi husker romantikken og ikke glemmer vores koner, kan det sagtens køre uden problemer. Vi vil jo gerne bibeholde konen og have lidt sjov og ballade ved siden af! Faktisk mega egoistisk, hvis man tænker nærmere over det og næsten utilgiveligt set fra hustruens side. Men værener vi om konen og selvfølgelig også børnene og hun får tilstrækkelig opmærksomhed mv. bliver plan B næppe udløst som et resultat af vores gp møder. Den rutinerede gb bruger er iskold i sin adfærd og viser ingen tegn på dårlig samvittighed mv derhjemme! Hvis man nages af dette, bør man stoppe eller holde en længere pause fra massagebesøgene. Ciao!
  14. 2 points
    Hey alle. Må sku tilslutte mig, alle jeres tilkendegivelser på det program. Rachel, er da en helt igennem fantastisk menneske. Der gør en forskel. Hvilken empatisk kvinde, som har sine holdningers mod.Når man ser hende give gnisten, livsglæden, og ikke mindst respekt til dem hun er sammen med, det rørte mig dybt i det program. Så Findus takker for du lige gav en reminder om programmet. Ha en god dag allesammen. KK
  15. 2 points
    Jeg erindrer at have læst en tråd herinde, hvor overskriften var noget lignende "har i brændt nallerne?" Der var ingen som meldte ud de havde brændt nallerne. Ligger landet ikke sådan, man besøger Courtisaner da det er meget risikofrit? Du har ikke daglige smsér, weekendture, restaurantbesøg, en elskerinde der vil mere, en elskerinde der snakker for meget, en elskerinde du er forelsket i og Fruen kan mærke det Så hvorfor tænke på det praktiske? og ikke bare nyde billederne og vente på man har råd til at knalde den udkårne og når det er sagt, skal man heller gå rundt og frygte alverdens ting! livet skal leves. Det giver nogle gnubs og det må man tage med
  16. 2 points
    ham skal jeg nok få varmet op uden hækletøjet.. hæ hæ
  17. 1 point
    I DR2´s serie af genudsendelser med branchen som emne sender de i aften kl. 23:05 "Rachel - sexarbejder uden skam". Den fik god omtale her på EG da den blev vist i okt. sidste år, så nu er chancen der igen for os, der ikke fik den set i første omgang.
  18. 1 point
    Så lykkedes det langt om længe, så for nogle uger siden var jeg på besøg hos hende den frække MILF her http://www.massage24-7.dk/bruger/186/Jydske%20Tanja Tanja er en dejlig moden kvinde der tager hjerteligt imod. Hun virkede meget engageret og vi faldt jeg hurtigt i snak om løst og fast, hvilket fik mig til at føle mig særdeles godt tilpas. Efter lidt snak lagde jeg mig klar på sengen og hun kom hurtigt ind og tog sig kærligt af mine kugler. Jeg fik en god gang massage af både boller og skaft for så derefter at se hende tage min pik i munden. Jeg må tilstå at hun gjorde mig ekstremt liderlig på den måde hun kiggede mig i øjnene mens hus suttede løs. Det var et af de bedste blowjob jeg havde fået i umindelige tider så det var bare at nyde det. Så var det til en pause så hun lagde sig på ryggen så jeg kunne give hende en seriøs slikketur. Det virkede også som om hun nød det, for hun blev tilpas våd dernede, og en finger i hul 2 hjalp også til på det hele. Det værste var bare jeg nu var så tændt at den var lige ved at gå på mig selvom jeg bare slikkede fisse. Så det var hurtigt på med et gummi og det blev ikke til mere end et par stød op i hende før jeg kunne mærke hvor de bar hen. Af med gummiet igen og hen over hende så jeg kunne tømme pikken over hendes fyldige modne bryster. Og det var en kæmpe ladning skulle jeg hilse at sige. Hendes barm var sølet ind i sperm og det så unægtelig frækt ud, som taget ud af en pornofilm. Det var en virkelig god oplevelse som jeg varmt kan anbefale til alle der er til modne danske kvinder. Det er ikke sidste gang jeg prøver hende
  19. 1 point
    https://annoncelight.dk/annonce/150248/lev-livet-laengere-ha-en-affaere
  20. 1 point
  21. 1 point
    Det startede med panik. Jeg var på jagt efter en afslappet gang massage med supplerende services. Mine førsteprioriteter svarede ikke telefonen - Thai Skye Wellness/May på Kronprinsessegade, Relaxtime/Mae på Adelgade (de ringede dog tilbage senere…) – og som prikken over i'et havde Green Wellness/Joyce i Hellerup først tid søndag eller mandag. Længere nede ad listen stod Apex-Siam, hvor jeg gennem tiderne har haft flere fede oplevelser, bl.a. med Bee for år tilbage. Senest et besøg i starten af juli hos Lena, som dog ikke tændte mig, hun er for mig hverken fræk eller kreativ – og hun fakede en orgasme, som var talentfuld, men stadig lige til at gennemskue. Nå, jeg var til gengæld så heldig, at Yaya var på arbejde! Endnu mere heldig end jeg troede, for hun har udviklet sig vildt positivt siden 2011, hvor jeg mødte hende på Buddingevej – hvor hun allerede fik et stort + i min karakterbog. Idag var hun overrasket over, at jeg kendte hendes navn - men jeg var så åben om "jungletrommer" (=eroguide) - og vores tidligere møde. Yaya er en slank mørkhudet thai, som på sin vis ser noget indisk ud. Jeg fik kort sagt en fænomenal behandling - hun er blevet ganske god til at massere, og så har hun nogle slanke brune ben, som jeg bare måtte nusse undervejs i massagen. Hun reagerede positivt på disse klare signaler om, at jeg var til mere end en gang oliemassage – og hun gravede bl.a. ned undervejs og nussede på min manddom – klart mere end jeg ellers er vant til, når en thaipige ønsker at varme en fyr op til mere. Til sidst foer der en djævel i mig – jeg spurgte hende om hun gjorde i massage af måsen… Bingo! Først fik jeg nogle blide strøg omkring anus – derefter briefede hun mig om at lægge mig med måsen lige i vejret, hvorpå hun nussede/masserede videre og stak fingre op bagi – samtidig med, at hun nussede om klokkeværket ! Kors, hvor det ærgrer mig, at jeg aldrig har spurgt om den behandling før... Efter aftale og efter at have fået en cola blev det min tur til at arbejde. Hun nød klart min indsats med at massere hendes klitoris med min tunge… Nu blev det så hendes tur til at ligge med hendes lille brune chokolade-mås lige i vejret og hovedet nede i lagnet - en fantastisk dejlig måde at få "hævn" på… (og nej, vi taler ikke om græsk). Jeg var heeeeeeelt færdig efter den omgang – tusind tak til den søde thaigudinde for at hente en cola mere til mig . Derpå lå vi på sengen og nussede fredeligt. Jeg kunne have ligget der endnu, hvis ikke det var fordi, at jeg kom i tanker om, at andre måske også havde lyst til at nyde Yayas talenter. Summa summarum den bedste thai experience ever! - og til og med en girl friend experience laaaaangt over gennemsnittet – de 1500 bananer var givet rigtig godt ud. Om jeg kommer igen? You can bet I do! Yaya er på arbejde alle ugens dage pånær lørdag – medmindre hun som idag havde byttet vagter.
  22. 1 point
    UNDSKYLD KK - Men IGEN en tråd afsporing fra vold i dag Men prøv at læse om det gamle Søby-klondyke - Spil på 6-eren - konernes venten på ugeløn udenfor værtshusene etc. . . . Havde selv familie derude
  23. 1 point
    Ja det var ikke ham an2n hehehehe. Men ja der var flere
  24. 1 point
    Hello Johnnie Nu spørger du jo direkte til pigernes aldersangivelse, men jeg synes at spore en generel usikker om det at være købesex(førstegangs)kunde. Alle vi andre har også været usikre og enten hoppet ud i det med lukkede øjne og derefter draget egne gode såvel som dårlige erfaringer eller hørt/læst andres beretninger og måske endda spurgt direkte herinde. Her er en efterlysning oprettet af Sparkster for et års tid siden og efterfølgende hans refleksioner: '?do=embed' frameborder='0' data-embedContent>> Jeg har ikke genlæst svarene, men som jeg husker det, er det meste (hele) seriøst og stadigt gyldigt - dog kan enkelte af de anbefalede piger være stoppet i branchen. God læselyst og mærk efter hos dig selv, hvad du skal - og derefter god fornøjelse.
  25. 1 point
    Billedet er som nævnt forskruet af mediernes drift efter tjubang journalistik. Vold, bander, "terror" og hvad ved jeg har altid været der, men i den moderne verden er der bare mere "cool" af berette om død og ødelæggelse, end det er at fortælle om så meget andet. Vi lever i en indadvendt verden pt, dybt begravet i smålige kampe og vores egen armod. Det kan ses mange steder. Min favorit statistik for at beskue dette emne, så er 2015 militær budget for USA lige så stort som 30 års NASA budget.
  26. 1 point
    'Min' hed Kirketerph - Han styrede i det gamle 'Klondyke' - Men tror der var flere derudefra, der kunne styre os unge i Herning/Ikast-området
  27. 1 point
    Forkert ifølge annoncen på escortguide (som bruger forkerte billeder): http://escortguide.dk/profile.asp?i_ProfileID=19181 Der kan man også komme i tvivl - skal fx megafransk+swallow lægges sammen, eller er megafransk inklusive i merprisen for swallow? Ak ja, alle disse spørgsmål. Men når der på mono.net står "slug (v. megafransk)", så er den eneste logiske udlægning, at det er merpris for slug efter tilvalg af mega. Problemet er som du påpeger fravær af tilvalgsprisen for mega. At der så ovenikøbet er forskel på priserne mellem escortguide og mono betyder jo nok, at det sikreste svar fås ved at konktakte dem?
  28. 1 point
    jeg kan heller ikke snuppe den kost til Anne Grethe Riis hun er en kæmpe medieluder
  29. 1 point
    Så sandt så sandt... men at ofre familien for egen vinding skyld, er herredumt (hvis det bliver opdaget).
  30. 1 point
    Det lyder som om det er mest fornuftig for dig at ligge grissebassen på hylden
  31. 1 point
    Tja man bliver nok mindre kræsen med alderen - for jeg synes hun ser dejlig ud!! Naturlig smuk MILF i mine øjne med en fabelagtig krop i hvert tilfælde relativt set!
  32. 1 point
    Et sidespor: Men hvilken salig jubel, at køre hjem fra sin smukke yndlings GP med et stort smil i sjælen og med de sidste rester af hendes vidunderlige duft og smag i og omkring munden
  33. 1 point
    følgerne er mange - hvis man bliver "taget med bukserne ned"... Jeg er sikker på - at hustruen - på trods af rummelighed og udbredt frihed i forholdet på alle andre områder - vil trække grænsen. Godt nok har der været situationer hvor hun givetvist har været meget i tvivl (især ved de længerevarende elskerinde-forhold, men hun er af natur ikke snagende eller begrænsende) men hvis det var inflagranti - så er jeg ikke i tvivl Og det betyder skilsmisse.I mit tilfælde vil jeg ihvertfald IKKE være lykkelig over den konsekvens. Udover det enorme tab der vil være over samværet med vore fælles børn, og hustruen - der jo ikke på nogen måde kn bebrejdes min adfærd, følger også (mere eller mindre uanset hvad man end siger) opdeling af vennekeds, "frasalg" af halvdelen af familien, social status (det er ikke befordrende i min situation rent arbejdsmæssigt at blive kendt som udenomsknalder) og endelig er der det økonomiske aspekt - udover opdeling af økonomien og indbo biler med mere - så er der de rent praktiske omkostninger ved en skilsmisse (ny bolig med mere) det løber i gennemsnit op i 250K læste jeg et sted - og jeg ved at vi ville komme til at trække gennemsnittet væsentligt op. Men igen - det økonomiske er et smertefuldt biprodukt - det vil være tabet af børnene og tosomheden der vil være den altoverskyggende omkostning, det andet er trods alt kun penge
  34. 1 point
    hold da op, det er længe siden jeg har set en udsendelse der har bragt våde øjne hun er da det dejligste menneske jeg længe er støt på gid der var flere af hendes slags der turde stå frem sjovt at se da de snakkede om svenske sexarbejdere, men var i København
  35. 1 point
    Ja hun var ret fantastisk. Jeg gad godt møde hende en dag, hun vil være en fascinerende middagsgæst. Og så er det ret rørende at se den glæde hun bringer i andres liv.
  36. 1 point
    hvis man er god kan man lave en lolitadukke med indbygget penis klemmer ud af det disse gummi-ringe, det tager nok lidt tid at lave, men mon ikke man kan få en flok søde børn til at hjælpe med dette flette/strikke projekt
  37. 1 point
    Nå for helvede....er Bjørn blevet sat på gaden?...den gamle gris
  38. 1 point
    NEJ NEJ til Jaja (eller hvordan hendes navn staves, men hun udtalte det som vi siger ja ja) Havde taget chancen og var kørt forbi N&N uden at have bestilt tid. Tænkte at jeg ville tage chancen og så kunne det være tilfældet om det blev Farida eller Day jeg kom ind til ... troede jeg ... Jeg blev modtaget af et bitte smilende nips jeg ikke havde set før, men tænkte at hun skulle da også have chancen for hun så umiddelbart rimelig sød ud med det generte smil som er typisk for en del thaier. Jeg blev vist ind i rummet og hun fortalte hvad massagen kostede og kiggede så om jeg ønskede mere og lavede "spillerbevægelse" med hånden ... Sagde så bum bum ... Fik så at vide at det kostede 1.200,- for en time ... velvidende at 1.000,- var det normale på stedet (det skulle sikkert lige prøves eftersom hun aldrig havde set mig før) stod jeg fast på at det var det jeg ville give. Det gik hun så med til uden meget diskussion. En slatten gang "massage" som så blev efterfulgt af en næsten lige så slatten omgang sex. Selv om vi var færdige noget før tid (hun var pænt hurtigt til at få mig vendt - hun havde i hvert fald ikke brugt halvdelen af tiden på ryggen og benene som de normalt gør) så spurgte hun ikke om jeg ville have massage resten af tiden - og gad ikke selv spørge da det sådan set kunne være lige meget ud fra et massagemæssigt synspunkt. Blev tilbudt et bad som jeg sagde ja til. Fik udleveret et ildelugtende håndklæde (nyvasket, men det bar tydeligt præg af at det var blevet opbevaret et fugtigt sted) og efterfølgende et lille glas cola og så var jeg ellers ude af døren igen et stykke før min time var gået og en dårlig oplevelse rigere og 1.000,- kr. fattigere. Det er helt klart et NEJ NEJ fra mig til at besøge Jaja igen! Pigen: 7 Stedet: 7 Massagen: 2 Sex: 4 Hun er nok omkring 160 høj, vejer ca. 50 kg. Sødt ansigt, pænt slank, men med et par mindre tatoveringer og så ligner det et kejsersnitsar hun har lige under trussekanten. Hun beskrev sig selv som værende 26 år og påstod at hun havde været "her" 3 år (formoder at hun mener i DK - selv om jeg tvivler ud fra at hun kun kunne meget få ord på dansk og kun en lille smule flere på engelsk). Stedet kender de fleste faste brugere i Århus og omegn nok og ellers er det beskrevet mange gange før - dog er der ikke kommet til at lugte mindre indelukket fugtigt i køkkenet (hvor brusekabinen står) Massagen var mest bare at der blev smurt rigelige mængder med olie på ryggen og benene og så blev det gnubbet ud med bevægelser der skulle minde om massagestrøg. Jeg vil formode at det meste af hendes viden stammer fra at hun selv på et tidspunkt har fået en gang massage og så har forsøgt på at kopiere de ting hun har kunnet huske fra det. Olien blev nødtørftigt tørret af bagefter - men det er en meget fedtet olie de bruger så den er rigtig svær at få af - selv efter et bad føler man sig fedtet. Banditten og kuglerne blev kildet og nusset et par gange under massagen og da jeg blev vendt rundt fik den rigeligt med olie og så tog hun et par strøg med hånden, "nussede" lidt videre og så et par strøg igen. Gummi på - den sædvanlige teknik med at bruge to hænder til at strække gummiet ud og nærmest forsøge på at trække det helt ned over sjoveren uden at rulle det ud (gid der engang var en der ville lære dem både hvordan man ruller kondomer korrekt på og at olie og gummi er en dårlig kombination). Hun satte sig overskrævs på den og red mig halvdårligt i et par minutter før hun steg af og vendte sig om til en doggy. Her fik jeg så gjort mig selv færdig. Ingen kys, ingen fransk (hverken den ene eller den anden vej) undervejs ... i det hele taget ikke den store indlevelse fra hendes side.
  39. 1 point
    Programmet er sendt før, og Rachel er virkelig sympatisk kvinde, hun lever sig helt inde i de mennesker hun besøger og det er lige meget om hvilken skavanker de har. Den omsorg hun udviser over for de såkaldte "svage". men kan ikke lade være med at holde af hende og med hende hvis i forstår. Meget livsbekræftende program.
  40. 1 point
    Hi guys, We just wanted to let you know that our homepage is now ready. You can visit us online at daisyclub.dk Hope to see you all soon. Kisses, DaisyClub
  41. 1 point
    Interessant oplæg, SEM Jeg har et meget specielt forhold til monogami. I den gængse forstand af ordet har jeg været utro i samtlige forhold jeg har været i. Ikke bare én gang, men MASSER af gange. Jeg har startet alle mine forhold med de bedste intentioner, men det har altid maksimalt været et spørgsmål om uger, før jeg er faldet i igen. Nu er det efterhånden 4 år siden jeg var i et seriøst forhold, men jeg ved at jeg kommer til at være utro i det næste også. Grunden er, at jeg er biseksuel - og derfor har behov som ingen kvinde ville kunne opfylde. Jeg har aldrig været i forhold med en mand, og jeg får ikke følelser for dem jeg møder. Det er en ren lystbetonet transaktion, som for mig er ligeså afgørende for mit velvære som det at spise. Hemmelig sex på rastepladser og i parker kan være både spændende og pirrende, men følelsen af, at man ville gøre et menneske man holder af rigtig ked af det, hvis det blev opdaget er faktisk ikke særlig rar. Jeg skammer mig ikke længere over at være den jeg er - den fase blev overstået i puberteten. Jeg lever den dag i dag relativt åbent som biseksuel. Jeg har jævntligt mænd på besøg hos mig, og jeg gør ikke vildt meget ud af at være anonym på boyfriend. Så snart jeg ikke længere er single vil jeg dog gå under jorden igen. I forhold til hvor udbredt fænomenet er, er biseksuelle mænd i forhold med kvinder nemlig stadig et mærkværdigt stort tabu. Jeg har selvsagt mødt en del, og det er utrolig langt i mellem dem der rent faktisk er sprunget ud som biseksuelle. Jeg har prøvet enkelte 2-mod-1 situationer, hvor konen/kæresten har været med i akten. Den absolutte hovedregel er dog, at den her lyst er noget manden skammer sig over, og hvor det er mere tillokkende at hoppe i havnen, end at diskutere det åbent med en partner. Er det en fejl? Jeg ved godt, hvilken reaktion jeg frygter, men vil i kvinder herinde også vurdere at det er den man får? Ville I kunne se jer selv i et forhold med en biseksuel mand?
  42. 1 point
    Hi guys, Thank you for the nice reviews. We are very focused on giving the best possible service, and we have been reading this with great interest. Please let us know about anything we can do better - we will try to improve our service then. Kind regards, DaisyClub
  43. 1 point
    For mig var hun prisen værd. Og ja det mange penge men jeg vil hellere bruge mange penge for nogle gode oplevelser - en at spilde 1000 kr på østeuropæisk kvinde som snyder med tiden.
  44. 1 point
    Jeg har nu flere gange oplevet at min kone er blevet smaskliderlig, når jeg er kommet hjem og har duftet lidt af sex - og så må man jo på den igen, så hun ikke fatter mistanke
  45. 1 point
    Nu er er der gået 30 minutter, og Jernsvinet har ikke været på banen endnu med en løsning og en pris Venlig hilsen Rejsenetværk
  46. 1 point
    Som nybagt forælder, med ammebarn hjemme, havde jeg lovet at køre svigermekaniken til toget. Mens jeg ventede på at toget skulle køre, sprang en kvinde pludselig ud af toget, og gav mig en bjørnekrammer og kys. Ind i toget igen. Det var en GP'er jeg ofte havde besøgt som single. Det var svært at komme hjem, og forklare duften af Elizabeth Arden's 'Red door' og læbestiften på kinden, mente den var tørret væk. Og så igen efterfølgende svigermors beskrivelse af situationen. Godt nok kan sex være hurtigt overstået, men så længe var jeg heldigvis heller ikke væk den aften . . .
  47. 1 point
    Gu gider jeg faktisk nej tak du. her er linket : http://www.escort5.dk/profil-10958-Judith.html så spare vi alle 2 minutter af vores liv magen til gamle sure mænd skal man sku da lede længe efter. omfg.
  48. 1 point
    Hende her har også været i det gule hus for ca 2 mdr siden. Hun er den lækreste trans, jeg har kneppet, tror jeg... http://www.shemalewiki.com/default.asp?type=page&id=859&itemid=1583&refid=859&lan=da-DK Godt knald! Og også god til at sutte pik
  49. 1 point
  50. 1 point
    Well, så blev det Inga i aften. Var ellers voldsomt irriteret over, at hun ikke kunne åbne døren på det aftalte tidspunkt. Blev hængende lidt i bilen, og 10-15 minutter over tiden tog hun telefonen op skulle lige have fem minutter. Gad vide hvorfor..... Meget er sagt om Inga, og det nemmereste er at gå tilbage og tjekke arkivet. Det efterfølgende er blot opfølgende kommentarer. Til den ene anmelder, der bortdømmer hende totalt i et groft sprog: Det er forkert. De 43 år skal nok passe. Hun holder sig godt, slank, pæne bryster i c-klassen, pæn røv, når hun står op er maven flad, marginalt mindre attraktivt, når hun sidder, men: Hun er altså 43 - siger andre, så det tror jeg på. Kunne sagtens være 35. Småskør, påstår nogen - nej, men har et fniset grin, der kan virke marginalt irriterende. Hendes engelske er dårligt, så nogen samtale er det svært at føre, det dækker hun måske over med grinet. Ikke sikker på, om de to fyre, hun fortalte om, havde givet hendes kat coke, eller de kun nåede til forsøget.... Nå ja, sex - på det gode GFE-niveau. Hvis hun ikke kan lide det - og de 4-5 orgasmer hun fik - er hun er stjerne-faker. Sgu lige før, jeg ikke ærgrer mig over at måtte betale, fordi elskerinden ikke kunne slippe hjemmefra....
This leaderboard is set to København/GMT+02:00


×
×
  • Create New...