Hop til indhold
ELgreggo

Nybegynder vedr. GP gode råd søges

Recommended Posts

Hej EG

Nu har jeg læst med her længe, og besluttet mig for selv at prøve en GP. da jeg ikke har har være i forhold længe pga. job og karriere er der nok noget rust der skal bankes af ;-)

men hvem er god at besøge som nybegynder, gerne en man kan kommunikere med.

nogen der kunne hjælpe med nogle forslag ?

Del dette indlæg


Link til indlæg

hvis du vælger en dansk pige hvor du for det første finder både hendes billeder og annoncetekst interessant og som er en du kan forventningsafstemme med - så er du næsten i mål

de fleste piger er utrolig søde og forstående overfor nye så sålænge du vælger en af de etablerede danske skulle det krav være let at få opfyldt :) 

held og lykke :) 

Del dette indlæg


Link til indlæg

Helt enig med Jasmin.

Trine Tease var en af mine første besøg som "rookie" og det har jeg ikke fortrudt. Hun er meget sød og nede på jorden. 

http://side6.dk/massage-escort/trinetease/6634

Ellers er Malua rigtig fræk, og meget sød også.

http://www.sexysecret.dk/v2/index.php/8-pigerne/36-donna-deluxe

Silke vil også tage godt imod dig som ny, og er med på lidt af hvert, og rigtig nem at snakke med.

http://www.romantica.dk/pigerne/silke

 

Del dette indlæg


Link til indlæg

Mit råd er tænkt dig rigtigt godt om og for guds skyld lad vær med at forelske dig i pigen, det kan man selvfølgelig ikke håndteret altid men så lev med det. lad vær med at bede om telefonnummer, man kan komme til at glemme det, men hun tager det nok med et smil.

Tag vel imod hende, lade være med at diskutere priser, det er okay at sige nej, og et nej er et nej og der ingen stor risiko for at du blive afvist, medmindre du er ubehøvlet og arrogant. det er de færreste der er det. er du  høflig og venlig er de også. se det som en uforpligtende fræk blinddate.

Og jeg er enige med at de danske piger, og brug din sunde fornuft og fortæl at du er ny i gamet, dem du møder er ofte empatiske kvinder, det er i orden at være nervøs det er de vant til i hvertfald de erfarende kvinder men er også risiko for at der er gået vane i den, det er selvfølgelig ikke alle.  

Og sørg for at have lige penge og lad det ske nærmest ubemærket jeg plejer gerne at ligge pengene i en kuvert.  en god ide er at ringe og bestille tid du kan jo også komme forbi og prøve lykken.

alt det jeg siger her, siger egentlig sig selv.

Del dette indlæg


Link til indlæg

Hvis du er til store bryster og kæresten sex 

Så må jeg pege på trine bigboobs  

Hun er skøn 

Del dette indlæg


Link til indlæg

hvis du vælger en dansk pige hvor du for det første finder både hendes billeder og annoncetekst interessant og som er en du kan forventningsafstemme med - så er du næsten i mål

de fleste piger er utrolig søde og forstående overfor nye så sålænge du vælger en af de etablerede danske skulle det krav være let at få opfyldt :) 

held og lykke :) 

jeg er også enig med Jasmin, go Danish first time:) jeg har nu selv Jasmin tilgode:) men det ændre sig i løbet af et par dage forhåbentlig:)

Del dette indlæg


Link til indlæg

Bare for at være på tværs:

Jeg debuterede selv med en freelancer fra fra de baltiske lande (fraregnet en del omgange med svensk afslutning på thaimassage). Det gode ved det setup var lav risiko for afhængighed af hende og at sproget også skaber afstand, hvilket kan være en fordel, hvis man vil undgå at det går for tæt på.

Hvis det ikke er en bekymring, så er fordelene ved en dansker i øvrigt store, simpelt hen fordi det er meget lettere at tale om tingene.

Men tænk dig endelig om. Afhængigt af økonomien er en risiko at det er en let måde at få stillet sulten på, men i længden bliver man ikke mæt. Og tiden og opmærksomheden der går med at finde næste "snack" kan gå fra at finde et godt og nærende hovedmåltid (i min erfaring).

Del dette indlæg


Link til indlæg

Tak for alle jeres gode råd, det er værdsat.

har tænkt mig at benytte noget at det etableret Danske GP som Jasmin skriver, måske ligefrem Jasmin ;-)

 

Del dette indlæg


Link til indlæg

Deltag i samtalen

Du kan oprette et indlæg nu og oprette dig som bruger bagefter. Hvis du allerede har oprettet en bruger, så log ind her for at oprette et indlæg med den bruger.

Gæst
Svar på denne tråd...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...