Hop til indhold

SabrinaL / Lola petite. Escort på Sjælland.

Featured Replies

Skrevet

Mødtes med sabrina/lola i vintereren 2025, dog har hun siden min anmeldelse lukket sin gamle profil og oprettet disse to nye. Så Flytter lige min anmeldelse over til de to nye.

Sent indlæg, men endte med at besøge hende i et solcenter, og et solcenter møde kan jeg bestemt ikke anbefale. Men solcenter til side, så blev det møde ikke til meget. Hun fik 2300, og efter jeg hverken måtte det ene eller det andet jeg spurgte ind til på trods af at det står i hendes annonce, så tilbød hun et bj som varede cirka 2 minutter, da jeg tror hun kunne fornemme jeg ikke var særlig begejstret. Hun spurgte om vi skulle mødes en anden gang som jeg sagde ja til. i de 10 minutter vi brugte i solcenteret blev det til 8 minutter afklædning, kiggen i spejlet, rettet makeup, sniksnak og et 2 minutters uønsket bj og så ud igen. Fik ingen penge tilbage. Og da jeg opsøgte hende igen for at prøve at lave en ny aftale blev jeg ignoreret. Så kan dsv ikke anbefale men hun virkede ellers som en sød pige, ærgerligt at det ikke gik som planlagt.

Vil dog nævne at andre ser ud til at have haft gode oplevelser med hende, så kan være jeg blot har været uheldig.

https://annoncelight.dk/showad/445033

https://annoncelight.dk/showad/451162

Redigeret af onezero

Skrevet

Jeg synes, det er bemærkelsesværdigt, at du vælger at flytte en anmeldelse fra et møde for over et år siden over på min nye profil. Jeg respekterer, at du har din egen oplevelse, men jeg synes også, det er fair, at min side af historien kommer frem.

Det var dig selv, der valgte at afslutte mødet, fordi du ikke syntes, at et møde i et solcenter var noget for dig. Jeg havde kørt omkring en time for at mødes med dig, og vi var derfor ikke enige om rammerne for mødet.

Du nævner, at der gik tid med afklædning, makeup og snak. Jeg var der omkring 20 minutter, og jeg synes ikke, din beskrivelse giver et retvisende billede af forløbet. Det tager ikke lang tid at tage tøjet af, og det er helt naturligt, at jeg retter på makeup og tøj, inden jeg forlader stedet. Det er en del af at gøre mig klar og præsentabel. Jeg synes derfor ikke, det er rimeligt at fremstille det, som om tiden alene gik med ligegyldige ting.

Jeg tilbyder de ydelser, der fremgår af min annonce, men jeg har naturligvis også personlige grænser og siger nej til ting, jeg ikke er komfortabel med. Derudover spillede personlig hygiejne en rolle i min oplevelse af situationen. Vi havde en forventning om, at du var ren, og det var min oplevelse ikke, at du var. Det påvirkede naturligvis min lyst til at fortsætte som forventet.

Efterfølgende forsøgte jeg faktisk at finde en løsning, så du ikke skulle føle dig snydt. Du ønskede 1.800 kr. tilbage og foreslog senere, at vi kunne starte forfra for 1.000 kr. Men vi havde allerede brugt tid på mødet, og min pris for 15 minutter er 1.200 kr. Forskellen mellem 15 og 45 minutter var derfor 800 kr. Jeg syntes ikke, det var rimeligt at skulle tilbyde yderligere 45 minutter for 1.000 kr., når der allerede var brugt tid, og jeg samtidig havde haft omkring en times transport.

Jeg forsøgte altså at finde en løsning, men den skulle også være rimelig for mig. Et nyt møde ville kræve yderligere transport, og du ønskede ikke at komme tættere på mig. Samtidig havde du kun mulighed for at mødes inden for et begrænset tidsrum.

Du kontaktede mig desuden i en periode, hvor jeg var væk i to måneder. Jeg har også et privatliv og ret til at holde ferie uden at skulle afbryde mine planer, fordi en bestemt dato passer den anden part. Med mine korte vagter og begrænsede tilgængelighed kræver en ny aftale fleksibilitet fra os begge.

Du skriver også, at du senere blev ignoreret. Jeg har siden fået nyt telefonnummer, så der var også ændringer i mine kontaktoplysninger.

Jeg accepterer, at du var utilfreds med din oplevelse, men jeg synes ikke, din anmeldelse giver et retvisende billede af hele forløbet. Du valgte selv at afslutte mødet, og jeg forsøgte efterfølgende at finde en løsning, selvom vi ikke kunne blive enige om vilkårene.

Det, jeg især undrer mig over, er, at du nu, mere end et år senere, vælger at genudgive den samme anmeldelse på min nye profil. Jeg synes, det er unødvendigt at genoplive en gammel situation på den måde uden også at give plads til min side af historien.

Jeg går op i gensidig respekt, god hygiejne og rimelige forventninger fra begge sider. Min tid, mine grænser og mine vilkår fortjener lige så meget respekt som dine.

Jeg ønsker dig alt det bedste fremover.

Skrevet
Lolapetit skrev, for 6 timer siden:

Jeg tilbyder de ydelser, der fremgår af min annonce, men jeg har naturligvis også personlige grænser og siger nej til ting, jeg ikke er komfortabel med.

Skal det forstås som at han ville have ydelser som der ikke var aftalt?

Lolapetit skrev, for 6 timer siden:

Derudover spillede personlig hygiejne en rolle i min oplevelse af situationen. Vi havde en forventning om, at du var ren, og det var min oplevelse ikke, at du var. Det påvirkede naturligvis min lyst til at fortsætte som forventet.

Personlig hygiejne burde være en selvfølge, igen har lyst hvis den ikke er i orden, det burde give stof til eftertanke for TS................

@Lolapetit vil du uddybe din oplevelse af TS hygiejne.

Skrevet
  • Author

Jeg har altid deodorant og parfume på, og har altid taget et bad inden jeg mødes med nogen som helst. Så har svært ved at forstå hvis jeg har lugtet. Har jo hverken gået løbet eller cyklet til mødet, kørte i bil. Men fair hvis det er det du har oplevet. Der er ikke meget her du skriver jeg kan nikke genkende til, og synes du får forskruet det meget til din side og som om at jeg har været total urimelig. Bottom line er at jeg betalte 2300 for et 2 minutters uønsket bj efter det andet jeg spurgte om også selvom det stod i annoncen blev afvist. Du nævner heller ikke at alt den kørsel indebar at du først fik sendt mig til et solcenter du alligevel ikke gad at bruge da du mente det var for offentligt. Derefter kørte vi over til et andet du fandt. Du kontaktede mig ikke på tlf efterfølgende, det var mig der prøvede at kontakte dig, hvorefter du forventede jeg skulle betale fuld pris for et nyt møde, da jeg så tilbød 500kr for et nyt møde med forventning om jeg kunne få lidt for de penge jeg absolut intet fik for sidste gang, ignorerede du mig. Og du nævnte heller intet med at du var gået på ferie eller havde fået nyt tlf nummer. Kan desuden ikke forstå du er så forbavset over at jeg flytter min anmeldelse. Havde en total nederen oplevelse med dig, og er 100% indforstået i at jeg måske står alene med denne dårlige oplevelse, og at andre tilsyneladende har haft gode oplevelser med dig, men derfor vil jeg stadig ligge min oplevelse op, og så må folk jo selv vurderer hvad de synes ud fra de anmeldelser der er skrevet. At man lukker sin gamle profil ned og opretter en ny skal ikke være et get out of jail free card.

Skrevet

@onezero

Jeg kan godt høre, at du oplever situationen anderledes end mig, og det har du selvfølgelig ret til.

Angående hygiejnen har jeg læst, hvad du skriver. Jeg beskriver min egen oplevelse, og den ændrer sig ikke, fordi du selv oplevede situationen anderledes. Det handler ikke om, hvorvidt du havde taget bad eller brugt deodorant, men om min oplevelse i situationen og min lyst til at fortsætte.

Med hensyn til din besked om 500 kr. har jeg ikke modtaget den, så den kan jeg ikke forventes at have forholdt mig til. Jeg kan heller ikke forventes at kontakte dig hver gang, jeg er på vagt, eller tilpasse min tilgængelighed efter din kalender. Du skrev i en periode, hvor jeg var væk i to måneder, og jeg har også mit eget liv og mine egne planer.

Jeg har allerede forklaret min oplevelse af mødet og mit forsøg på at finde en løsning efterfølgende. Vi er tydeligvis ikke enige om forløbet, og det accepterer jeg. Du må have din oplevelse, ligesom jeg må have min.

Jeg synes ikke, vi kommer længere ved at gentage de samme argumenter, så jeg lader den ligge her. Jeg ønsker dig alt det bedste fremover.

Skrevet

@lille_peter

Nej, det skal ikke forstås sådan. Jeg står selvfølgelig ved de ydelser, der fremgår af min annonce. Men der er forskel på de aftalte ydelser og ekstra ønsker, der opstår, når man mødes. Jeg har også personlige grænser, og dem forventer jeg bliver respekteret.

Angående hygiejnen forklarede TS, at han havde været i bad, og det betvivler jeg ikke. Men da jeg kom tæt på ham, oplevede jeg en lugt, som simpelthen ikke var behagelig. Jeg kan ikke forklare, hvad den skyldtes, men det var min oplevelse, og den påvirkede naturligvis min lyst til at fortsætte.

Jeg anbefaler desuden generelt, at man holder møder i et solcenter på maks. 15–30 minutter, da rammerne og pladsen efter min erfaring ikke egner sig særlig godt til længere møder.

Skrevet
  • Author

Så lad os sløjfe den her, men er dog lidt nysgerrig på hvorfor de links jeg har sat på anmeldelsen ikke virker mere og der allerede er 2 nye oppe
https://annoncelight.dk/showad/471493
https://annoncelight.dk/showad/449001

Men ja, nu gider jeg ikke gøre mere ved det. Held og lykke med det du.

Redigeret af onezero

Skrevet
Lolapetit skrev, for 3 timer siden:

ekstra ønsker, der opstår, når man mødes. Jeg har også personlige grænser, og dem forventer jeg bliver respekteret

Hvilket ekstra ønsker opstod der under mødet og hvilken personlige grænse var ved at blive overskredet?

Deltag i samtalen

Du kan oprette et indlæg nu og oprette dig som bruger bagefter. Hvis du allerede har oprettet en bruger, så log ind her for at oprette et indlæg med den bruger.

Gæst
Svar på denne tråd...

Account

Navigation

Søg

Søg

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.