Hop til indhold

SabrinaL / Lola petite. Escort på Sjælland.

Featured Replies

Skrevet

Mødtes med sabrina/lola i vintereren 2025, dog har hun siden min anmeldelse lukket sin gamle profil og oprettet disse to nye. Så Flytter lige min anmeldelse over til de to nye.

Sent indlæg, men endte med at besøge hende i et solcenter, og et solcenter møde kan jeg bestemt ikke anbefale. Men solcenter til side, så blev det møde ikke til meget. Hun fik 2300, og efter jeg hverken måtte det ene eller det andet jeg spurgte ind til på trods af at det står i hendes annonce, så tilbød hun et bj som varede cirka 2 minutter, da jeg tror hun kunne fornemme jeg ikke var særlig begejstret. Hun spurgte om vi skulle mødes en anden gang som jeg sagde ja til. i de 10 minutter vi brugte i solcenteret blev det til 8 minutter afklædning, kiggen i spejlet, rettet makeup, sniksnak og et 2 minutters uønsket bj og så ud igen. Fik ingen penge tilbage. Og da jeg opsøgte hende igen for at prøve at lave en ny aftale blev jeg ignoreret. Så kan dsv ikke anbefale men hun virkede ellers som en sød pige, ærgerligt at det ikke gik som planlagt.

Vil dog nævne at andre ser ud til at have haft gode oplevelser med hende, så kan være jeg blot har været uheldig.

https://annoncelight.dk/showad/445033

https://annoncelight.dk/showad/451162

Redigeret af onezero

Skrevet

Jeg synes, det er bemærkelsesværdigt, at du vælger at flytte en anmeldelse fra et møde for over et år siden over på min nye profil. Jeg respekterer, at du har din egen oplevelse, men jeg synes også, det er fair, at min side af historien kommer frem.

Det var dig selv, der valgte at afslutte mødet, fordi du ikke syntes, at et møde i et solcenter var noget for dig. Jeg havde kørt omkring en time for at mødes med dig, og vi var derfor ikke enige om rammerne for mødet.

Du nævner, at der gik tid med afklædning, makeup og snak. Jeg var der omkring 20 minutter, og jeg synes ikke, din beskrivelse giver et retvisende billede af forløbet. Det tager ikke lang tid at tage tøjet af, og det er helt naturligt, at jeg retter på makeup og tøj, inden jeg forlader stedet. Det er en del af at gøre mig klar og præsentabel. Jeg synes derfor ikke, det er rimeligt at fremstille det, som om tiden alene gik med ligegyldige ting.

Jeg tilbyder de ydelser, der fremgår af min annonce, men jeg har naturligvis også personlige grænser og siger nej til ting, jeg ikke er komfortabel med. Derudover spillede personlig hygiejne en rolle i min oplevelse af situationen. Vi havde en forventning om, at du var ren, og det var min oplevelse ikke, at du var. Det påvirkede naturligvis min lyst til at fortsætte som forventet.

Efterfølgende forsøgte jeg faktisk at finde en løsning, så du ikke skulle føle dig snydt. Du ønskede 1.800 kr. tilbage og foreslog senere, at vi kunne starte forfra for 1.000 kr. Men vi havde allerede brugt tid på mødet, og min pris for 15 minutter er 1.200 kr. Forskellen mellem 15 og 45 minutter var derfor 800 kr. Jeg syntes ikke, det var rimeligt at skulle tilbyde yderligere 45 minutter for 1.000 kr., når der allerede var brugt tid, og jeg samtidig havde haft omkring en times transport.

Jeg forsøgte altså at finde en løsning, men den skulle også være rimelig for mig. Et nyt møde ville kræve yderligere transport, og du ønskede ikke at komme tættere på mig. Samtidig havde du kun mulighed for at mødes inden for et begrænset tidsrum.

Du kontaktede mig desuden i en periode, hvor jeg var væk i to måneder. Jeg har også et privatliv og ret til at holde ferie uden at skulle afbryde mine planer, fordi en bestemt dato passer den anden part. Med mine korte vagter og begrænsede tilgængelighed kræver en ny aftale fleksibilitet fra os begge.

Du skriver også, at du senere blev ignoreret. Jeg har siden fået nyt telefonnummer, så der var også ændringer i mine kontaktoplysninger.

Jeg accepterer, at du var utilfreds med din oplevelse, men jeg synes ikke, din anmeldelse giver et retvisende billede af hele forløbet. Du valgte selv at afslutte mødet, og jeg forsøgte efterfølgende at finde en løsning, selvom vi ikke kunne blive enige om vilkårene.

Det, jeg især undrer mig over, er, at du nu, mere end et år senere, vælger at genudgive den samme anmeldelse på min nye profil. Jeg synes, det er unødvendigt at genoplive en gammel situation på den måde uden også at give plads til min side af historien.

Jeg går op i gensidig respekt, god hygiejne og rimelige forventninger fra begge sider. Min tid, mine grænser og mine vilkår fortjener lige så meget respekt som dine.

Jeg ønsker dig alt det bedste fremover.

Deltag i samtalen

Du kan oprette et indlæg nu og oprette dig som bruger bagefter. Hvis du allerede har oprettet en bruger, så log ind her for at oprette et indlæg med den bruger.

Gæst
Svar på denne tråd...

Account

Navigation

Søg

Søg

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.