Hop til indhold

Recommended Posts

Valentina

Havde et begrænset tidsvindue for et GP-besøg så kontaktede Valentina via sms og spurgte om hun havde tid. Det havde hun. Hun spurgte hvornår jeg ville være på stedet. opgav forventet tidspunkt og fik den sædvanlige besked om at man skal sende sms når man er nær stedet (tæt ved Aalborg centrum/vestbyen) og få yderligere instrukser. Får parkeret bilen og er på stedet 2 minutter før aftalt tidspunkt. Sender besked og får besked om præcis lokation. Det er i en opgang, hvor man skal banke på en dør. Jeg er der ca et minut efter at jeg har fået de sidste oplysninger. Der er to andre døre på den pågældende sal, så man står eksponereret for opadgående og nedadgående trafik ad opgangen, samt hvis der åbnes fra de to andre døre. Det er tydeligt at der er familier hjemme ved naboerne. Jeg banker. Jeg banker igen. Jeg kontrollerer at jeg er ved den korrekte dør. Det er jeg. Jeg banker igen. Jeg sender sms om at jeg nu har banket på. Jeg banker igen. Da jeg har tilbragt 7 minutter med at stå ved døren sender jeg besked om at det er for latterligt at der ikke bliver svaret ved døren og at jeg er på vej væk igen. Da jeg er ude på gaden igen får jeg besked om at hun nu gerne vil åbne døren, men der har jeg nået fuck it, og går hen til min bil.

 

Ærgeligt spild af tid, og nok en indikation af at det ikke var pigen selv jeg skrev med.

/ungersvend

Del dette indlæg


Link til indlæg

Vildt akavet at skulle stå der og banke på mens familierne ved siden af sikkert ved hvad der foregår. Simpelthen for dårligt. 
 

hvorfor åbner pigerne ikke døren når de alligevel at der bliver banket på?

Redigeret af Ingenved

Del dette indlæg


Link til indlæg

Deltag i samtalen

Du kan oprette et indlæg nu og oprette dig som bruger bagefter. Hvis du allerede har oprettet en bruger, så log ind her for at oprette et indlæg med den bruger.

Gæst
Svar på denne tråd...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...