Hop til indhold
Guest Rust in Peace

Yoni massage

Recommended Posts

 

Eva Nadine skrev, for 31 minutter siden:


@Francois 
Er det dig eller mig der fortæller historien om min første Tantra-oplevelse? :D 
Du fortæller den bedre end mig. Sikkert også kortere. I hvert fald sjovere.
...


Diskretion er vigtigt... men liiige med Francois, er det altså et særtilfælde, når nu jeg har fået lov :wub:
 

Det skal lige nævnes at Eva Nadine og jeg kender hinanden privat helt tilbage fra forrige årtusinde, og har næsten "sølvbryllupvenskab" i år.


Jeg har selv dablet inden for Tantra siden mine teenageår grundet min kulturelle baggrund/nationalitet og min generelle nysgerrighed inden for sexuel og mental nydelse. Eva Nadine og jeg har altid snakket meget om vore erfaringer inden for verdenen af sex, selvom vi aldrig har nået til at udveksle kropsvæsker med hinanden. Og derfor har vi selvfølgelig også snakket om Tantra og hvad det nu er for noget, under en af vore mange samtaler over et velassorteret sushi bord... 
Jeg fortalte lidt om mine oplevelser, både set fra et fysiskt standpunkt, og hvordan jeg benytter det både til at opnå, men også give nydelse i mit sexliv (vi var begge ret aktive på Scor.dk dengang... :D). 
Eva syntes det lød interessant, det der Tantra, så da en gut fra Scor viste sig at være erfaren Tantraudøver ifølge hans profil, og han kontaktede hende, fortalte hun mig glædestrålende at NU ville hun til at opleve noget af det jeg havde fortalt hende om. 

Der går så lige en måneds tid før vi ses og får snakket sammen (højst sandsynligt over endnu en omgang sushi), og jeg spørger så selvfølgelig om hvordan hendes Tantra session var gået, og hvad hun syntes om det... Det er så første (og forhåbentlig eneste) gang jeg ser Eva Nadines ansigt forvandle sig fra et Rubens inspireret smilende engleansigt, til noget der bedst kan beskrives som fjæset på et nutidigt curlingbarn, der lige har fået at vide at der ikke er nogen mobildækning på den næste feriedestination...

Eva Nadine gav sig så ud i en længerevarende beskrivelse (MED detaljer jeg nok skal forskåne jer for), om hvordan tantra-gutten fra Scor havde udsat hende for nærmest en hel aftens tortur - ved at ville sørge for hun fik den ultimative tantra sex oplevelse. Med new age musik på anlægget, og forskellige øvelser som han benævnte som "Svalen", "Fremmane Dragen", og diverse andre dyre-og mytologi navne, for at sætte hende i den rigtige stemning... Som Eva Nadine sagde til mig : "Og her ville jeg bare have noget pik, få en god orgasme eller to, og så blev han bare ved med at trække i mine ben og arme, og spørge mig om jeg kunne mærke hvor godt det var..."

Jeg lyver ikke, når jeg siger jeg var flad af grin, både over Eva Nadines første Tantra oplevelse, men ikke mindst over hendes skuffelse samt hendes ansigtsudtryk. Her godt 20 år efter, kan jeg stadig huske hvordan hun så ud... :D

/Francois

Redigeret af Francois

Del dette indlæg


Link til indlæg

@Francois  :D 
Ja, sådan cirka var det... "Hvornår har jeg mon fortjent lidt pikkemand?" Det var en lang aften, mand! 
Jeg savner dig lidt - sushi-fejring af jubilæum om snart skal vi ha'dada. 
Heldigvis har jeg senere haft rigtigt mange gode tantriske oplevelser. Der gik lige nogle år før jeg faldt i gryden igen, dog ;) 

Måske DU kunne linke til nogle instruktionsvideoer eller lign. med Yoni-massage til de tantra-nysgerrige svende herinde? 
Jeg tænker du måske har nogle på lager et sted i en browser historik. Eller har du bare så meget af det "på rygraden" at du ikke har? 
Kunne DU måske overveje en undervisnings et-eller-andet i Yoni massage? 
Bummelum... nudging nudging... ud af busken og ind i buskene eller de trimmede forhaver... tralala :wub:



@Rust in Peace 
Har nu set videoen. Den er jo kort, så der er rigtigt meget der er sorteret fra. Det er mere en "teaser" end en instruktionsvideo vil jeg mene.
Men ja, det er en del af det jeg har oplevet under en Yoni massage, omend en meget forkortet version af massagens epicenter. Altså Yoni.
Mine erfaringer med det har varet meget meget længere, og været langt mere variante end de få bevægelser man ser han gør.
Det er i øvrigt brugervenligt at der er lidt hudfarve forskel på giveren og modtageren. Det gør det lidt nemmere at se hvad han laver. Det vil jeg huske når jeg skal til at lave Lingam massage videoer en dag. "Frisørmodellen" skal have mørkere hud end mig for brugervenlighedens skyld. Det var jeg nok ikke selv kommet i tanker om kunne være en visuel fordel for seeren. Så tak for dit tip og linket!

Kærligst, 
Eva <3
 

Redigeret af Eva Nadine

Del dette indlæg


Link til indlæg
Guest Rust in Peace
Eva Nadine skrev, for 3 timer siden:


@Rust in Peace 
Har nu set videoen. Den er jo kort, så der er rigtigt meget der er sorteret fra. Det er mere en "teaser" end en instruktionsvideo vil jeg mene.
Men ja, det er en del af det jeg har oplevet under en Yoni massage, omend en meget forkortet version af massagens epicenter. Altså Yoni.
Mine erfaringer med det har varet meget meget længere, og været langt mere variante end de få bevægelser man ser han gør.

Kærligst, 
Eva <3
 

Yes, det er bare en teaser - tror man skal købe adgang for at få den fulde video. Men jeg synes den giver et godt indtryk af kombinationen af afslapning og erotik pirring og blide kærtegn. På den vis er der nok ikke den store forskel på yoni- og lingam-massage, og det er præcis den del, der har fanget min interesse.

Andre videoer med mere fokus på teknikken modtages med kyshånd.

Del dette indlæg


Link til indlæg

@Rust in Peace 
Nu har jeg brugt lidt tid på at lede efter et eksempel på det jeg mente i et tidligere indlæg i tråden, på noget der for mig er et klart overtal af når det kommer til Tantra og Yoni massage tilbud og udvalg. 
Det har jeg så fundet på annoncelight. Andre fra "samme klasse" som findes i hobetal på f.eks. scor.dk formulerer sig lidt mindre ærligt. Derfor er han et godt eksempel. Han fortæller det som (han mener) det er, og hatten af for det! 
Han nævner ikke specifikt Yoni massage andet end i følgende "belærende salgsargument" dog ikke med ordet Yoni: 
..."da Tantra som bekendt indebærer at jeg fører mit Lem op i dig."... 
Øhmenøm... Nå. Tjah... Han mener formentlig Yoni Massage og ikke Tantra.

Manden bag denne annonce er meget sådan "all over the place" og overskriften lyder 
"Tantra & andre former for Erotisk Massage Gives til Kvinder"

Det er jo skønt at han er brugervenlig og beskriver hvad han tilbyder. Det er muligt at manden giver Rødovres bedste Yoni massage. Det kan jeg jo ikke vide en disse om. Min fornemmelse siger mig dog at han muligvis godt kunne trænge til lidt træning førend jeg personligt ville have lyst til at lægge Yoni og resten af min krop trygt i hans hænder. 
Selvom: 
"Mine priser varierer alt efter dine behov.
Men du kan sagtens få en "prøve behandling" for DKR 400,- for EN TIME."

...da er et udmærket tilbud. Det koster det også hos mine yndlings Thai massører. 

Jeg prøver ikke at sable ham ned eller latterliggøre. Jeg sætter stor pris på folk der sælger deres service ydelser med mindst mulig falsk "varedeklaration". Forventningsafstemning er uhyre vigtig når det kommer til sexarbejde. Så han gør det faktisk godt. 
Jeg bliver ikke kunde i hans butik, kan jeg så godt afsløre. Men det betyder jo ikke at andre ikke synes han er et hit, til trods for at han i annonceteksten lover mig:  
..."en oplevelse du sent vil glemme. Og vil få dig til at være afhængig af mig." 

Bedøm selv: 
https://annoncelight.dk/showad/341223  

Hvad siger I piger? 
Skal jeg "ta' een for holdet" og prøve manden af, så jeg kan skrive en anmeldelse? Det er et udtryk jeg støder på af og til herinde bl.a. i efterlysninger hvor nogen synes en pige skal prøves fordi de ingen anmeldelser har. Sådan lidt i det segment jeg kalder "kødbørs"-anmeldelser som oftest. 
Såøeh... kære kolleger... Skal Daniel lige ha' chancen for at give mig en prøvetur til 400kr? ;) 
Jeg har kig på noget i Den Blå Avis på de kanter anyway.  

Kærligst, og i bedste mening trods skæv humor og et grænsetilfælde af opfordring til voksen-mobning
Eva <3

PS: Hvis du læser med Daniel, så mener jeg det sådan lige dele ironisk og lige dele alvorligt. Jeg sætter pris på din ærlighed fremfor alt.

Redigeret af Eva Nadine

Del dette indlæg


Link til indlæg
Eva Nadine skrev, for 8 timer siden:

Skal jeg "ta' een for holdet" og prøve manden af, så jeg kan skrive en anmeldelse?

Personligt ville jeg aldrig lede efter en tantra- eller yonimassør på Annoncelight.

Del dette indlæg


Link til indlæg

@Liv 
Der er ellers mange af dem dér... og på scor.dk... og på caféerne på Værnedamsvej... og på "Dammeren"... og alle mulige steder. 
Det er det nye sort ;) 

Sådan mere seriøst: 
Hvor finder du dem så? Hvis man googler får man for mange hits der ikke passer. 
Er der overhovedet en slags Annoncelight for mænd eller tantrikere eller alt muligt andet sexarbejde-relateret i den lyse ende af gråskalaen? 
Jeg hører fra kvinder med hvem jeg taler om disse ting at de også synes det er for svært at finde. De går ligesom jeg lidt kold på alt det fra-sortering og forarbejde der skal til. Vel lidt ligesom mandlige sexkøbere har det, tænker jeg?
Er der en sexy annonce portal målrettet til kvinder? 

/Eva <3

Del dette indlæg


Link til indlæg
Eva Nadine skrev, for 42 minutter siden:

Hvor finder du dem så? Hvis man googler får man for mange hits der ikke passer. 
Er der overhovedet en slags Annoncelight for mænd eller tantrikere eller alt muligt andet sexarbejde-relateret i den lyse ende af gråskalaen? 
Jeg hører fra kvinder med hvem jeg taler om disse ting at de også synes det er for svært at finde. De går ligesom jeg lidt kold på alt det fra-sortering og forarbejde der skal til. Vel lidt ligesom mandlige sexkøbere har det, tænker jeg?
Er der en sexy annonce portal målrettet til kvinder? 

I min verden handler tantra ikke om sex, og slet ikke om købesex. Hvis du er på udkig efter sex, så er Annoncelight superfint, ellers Google tantramassage, der er masser og jeg er sikker på at du hurtigt kan finde de seriøse steder. Jeg dyrker ikke selv tantra og er ikke spirituel, men jeg ved godt hvad jeg ville gå efter, hvis jeg skulle prøve mere tantra.

Del dette indlæg


Link til indlæg
Eva Nadine skrev, for 7 timer siden:

alt muligt andet sexarbejde-relateret i den lyse ende af gråskalaen? 

Lige en indskudt bemærkning ...
Det er nok egentlig det jeg også efterlyser, i mange af mine indlæg ...
Et forum hvor man formidler eller snakker om de muligheder hvor sexkøb er en - måske mindre - del af 'pakken' men som mindst lige så meget handler om andre ting .. 
Mulighederne er der - det ser vi jo f. eks. her på EG . men det er lidt svært at skille ud fra de diskussioner og annoncer der er -mainstream' her på EG ... 

Del dette indlæg


Link til indlæg

https://sommertantra.dk/yonimassage/ 

Fandt endelig det kusus-sted i Jylland jeg ikke kunne huske hvad hed.
Jeg var "den medbragte madpakke" på et kursus dér engang. Eller jeg var tilmeldt som par sammen med en betalende elsker. Altså en mand betalte mig for at "være min kæreste" den forlængede weekend (var det vist) så han kunne lære teknikkerne. Vi nåede desværre ikke engang at nå frem til destinationen, da min "kavalér" som havde valgt og betalt til stedet/for kurset, blev forhindret pga. noget familiekrise eller lign. 
Hørte aldrig fra ham siden. Ved ikke hvorfor eller om han ikke havde betalt i tide eller noget. Det var lidt mystisk. 
Men jeg tror de findes :D Har desværre ikke gennemført deres kusus som sagt, og kan derfor hverken anbefale eller anmelde i det hele taget.

Linker, hvis folk der læser med har interesse for et kæreste-kursus eller lign. Det ser ud til at de har flere, selvom siden ser lidt cirkus-agtig eller avisklip-collage agtig ud i forhold til mere moderne hjemmesider. Har ikke checket den på mobilen.

/Eva <3

Redigeret af Eva Nadine

Del dette indlæg


Link til indlæg

Når nu det har udviklet sig lidt til en erfaringsudveksling om de "praktiske ting" og læring...
Er der nogen der ved hvor man kan købe sådan en "numse-pude" -  smadder gerne i Kbh eller på i dansk webshop?
Numsepuden i videoen er den jeg tænker på. 
Erindrer at have set en lidt mere aflang version af sådan en pude i andre instruktionsvideoer. Kan ikke lige finde et eksempel uden at skulle bruge en halv dag på at lede på pornosider.
Men man lægger den under numsen/mellem knæene når man mangler lidt støtte til at opretholde en god arbejdsstilling når man sidder på knæ eller i skrædderstilling eller lotus stilling med underkroppen.

Nogen idéer?

På forhånd tak :)

Kærligst, 
Eva <3

PS: Jeg brugte en overgang en "brolægger-skammel" dengang jeg tilbød intimbarbering før et blowjob. Det var en svær balancegang for en bredrøvet Kvinde i G-strengstrusser kan jeg afsløre :D 
https://www.billigvvs.dk/brolaeggerstol-2452260?gclid=Cj0KCQjwr-SSBhC9ARIsANhzu17tkwpH3IIvilkjgo4EcSsiiUa9ggeic6zyv-FY-DJUKDoVESulD8kaAhPiEALw_wcB

Redigeret af Eva Nadine

Del dette indlæg


Link til indlæg

Deltag i samtalen

Du kan oprette et indlæg nu og oprette dig som bruger bagefter. Hvis du allerede har oprettet en bruger, så log ind her for at oprette et indlæg med den bruger.

Gæst
Svar på denne tråd...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...