Hop til indhold

Leaderboard

Populære indlæg

Showing content with the highest reputation on 06/15/21 i alle fora

  1. Man oplever af og til lidt af hvert mht. falske fotos, men denne: https://www.escort-side.dk/Elife-Turkey-girls-100-real?ad-id=18953 tager godt nok prisen! Faldt over den smukke pige, og tænkte at jeg ville tage en for holdet. Det fortrød jeg så… Kørte først derud til Frederiksberg, og bevægede mig op ad trapperne. Der er godt nok elevator, men tænkte, at hun nok lige åbnede på næste etage… det gjorde hun så ikke! Først da jeg kom op på 8. sal! Nå, heldigvis er jeg jo i god form Døren blev åbnet af …det skrækkeligste kvindemenneske! En platinblonderet lille fed dværg årgang ca. 1955 uden tænder, men til gengæld et offer for en mislykket læbeoperation! Heldigvis var det ikke hende, der skulle levere ydelsen. Det var derimod hendes søster, som måske var et år yngre, men til gengæld endnu federe, som sad og flød ud inde i stuen med en smøg i kæften. Først gloede jeg bare totalt i chock ..og så begyndt jeg simpelthen at grine højt, for hele situationen var simpelthen så grotesk. Kvinderne begyndte nu også at grine og sagde “Yes, good?”. Jeg fik både med ord og fagter forklaret dem tydeligt “NO! NO WAY!” Hvorefter jeg drejede hårdt om på hælene og skyndte mig ud af lejligheden og hele vejen ned ad trapperne igen. Mit bedste gæt - uden nogen overdrivelse - er, at hvis de fotos, som findes på siden, er korrekte, ja så er de i hvert fald MINDST 30 år og 75 kg gamle! …så må man jo selv afgøre, om det er noget, man tænder på …
  2. Jeg synes at have opdaget en tendens til at de udenlandske piger er i landet i længere tid at gangen.. Så flytter de bare rundt mellem Odense, Århus, Aalborg og København i stedet for at tage hjem og slappe af.. Mina har jeg set reklamerer mere end bare i København så jeg tænker det er længe siden hun sidst har været hjemme.. Det kan måske forklarer en smule.. Håber hun snart få lov til at holde en god lang ferie..
  3. 4 points
    Hendes annonce kan du finde her: https://annoncelight.dk/showad/295934 Jeg besøgte hende før Covid-19 for en fræk slikketur (af mig), men ingen reaktion på mine færdigheder, til gengæld slap hun en vind 3 til 4 gange imens jeg slikkede. Det var sgu ulækkert og der kommer jeg ikke igen.
  4. Tak for ind god og uddybende anmeldelse Kim. Jeg fik lyst til en sort pige i dag og udvalget er jo ikke stort i København (jeg kan finde 4 inklusive IVY der vist lige er kommet tilbage). Jeg læste TS meget grundige og velbegrundede anmeldelse og tænkte at hun skulle have en chance mere og det er jeg glad for. Generelt har det jo store konsekvenser for pigerne at blive hældt ned af brættet. Når hun lige er ankommet er det rimeligt, at hun får mere end én anmeldelse. Som TS beskriver er hun høj, sort og fra Kenya. Hun kan ikke lide at kysse og hun tager den IKKE analt. Hun siger ja til alt i SMS men det er ikke noget værd når man kommer. Det var jeg klar over efter TS anmeldelse og opførte mig derefter og bestilte også kun 30 min til 800 for hvis jeg nu var hurtigt ude igen. Hun er høj og sort. Som i Høj og Sort, for nogen af os er det allerede et stort stort plus. Jeg snakkede meget venligt med hende og hun fortalte at hun ankom i går fra Kenya. Hun er/var meget træt og ikke særligt oplagt i går. Tænker også at hun har forladt familien og jobbet derhjemme og virker ikke som om hun har arbejdet i Europa før så helt på fremmed grund. Jeg nød hendes krop! - bare farven på huden, de lækre bryster og den super røv. Hun er ikke slank, heller ikke fed og har sikkert født. Men jeg synes, at det var smukt og skønt Der er altså noget over sorte kvinder. Hun skubbede for at komme afstedt men fik holdt hende tilbage og slikkede hende længe. Hvor er det dog skønt at slikke en smuk sort fisse og det gjorde hende våd og reelt klynkende. Jeg er vild med hendes smag og safter og hendes våde åbne sorte kusse Hun var også fint med på Superfransk. Hun prøvede at komme til at kneppe hurtigt og til sidst fik hun lov og det var sgu et smukt syn. At blive reddet af en høj sort kvinde (fik jeg nævnt hun er Høj og Sort?). Endnu flottere i doggy style med hovedet i puden, og hånden mellem benene om mine nosser. Og så missionæren. Da hun red mig nød hun det så meget at jeg rent faktisk fik tunge kys frivilligt Men TS har ret, det er ikke noget der kommer nemt. SÅ konklusion: Hun er Høj og Sort For 800 kroner var det helt fint. Men jeg kan sagtens se at man kan ramme meget galt, hvis alt er aftalt og man forventer det overholdt. Under sex delen er hun ikke super service minded. Det er hun så faktisk bagefter hvor hun hentede håndklæder og snakkede og knappede min skjorte. Jeg har ingen aktier i pigen, men synes også smukke høje sorte kvinder med velsmagende kusser fortjener mindst to chancer, især når de er bedømt et par timer efter de er landet efter en 12 timers tur. Ikke mit bedste knald eller mest GFE oplevelse men helt fint til prisen. Og hun er Høj og Sort, hvad mere kan man ønske sig? imho Jmk
  5. Tjah, det er også min tanke... Men når jeg står der tænker hovedet uden hjerne, - og så vender jeg meget sjældent om.. Men hvis vi alle gjorde det ville vi nok påvirke markedet til det mere ærlige..
  6. https://annoncelight.dk/showad/321033
  7. Jeg tror nu også det er vigtigt at vi ikke mistænkeliggør nye brugere. De jeg selv oprettede en profil var det lige efter jeg første gang havde prøvet købesex, men jeg havde læst med i en del år. Jeg fik gjort lidt af et nummer ud af at fortælle at min første anmeldelse skam var god nok, men skulle stadig lige lære teknikken og jargonen rigtigt at kende. Der er rigtigt mange besøgende på siden uden profil, og muligvis også nogen sexkøbere der ikke laver anmeldelser fordi de ikke vil mistænkeliggøres. Jeg synes bare vi grundlæggende skal forsøge at lade tvivlen komme nye brugere til gode, og evt. bruge rapporteringsfunktionen hvis vi synes der er noget der ikke stemmer i en anmeldelse.
  8. Jeg var hos hende i fredags - i Århus N (sådan i den allerførste del af N, dvs. noget tættere på byen end fx. Skejby). Jeg støtter @Aarhuselskers beskrivelse. Sød, let at tale med, fint engelsk, dejlig krop. Lidt til den professionelle side på den måde, at hun har travlt med at styre sine kunder på mobilen mens hun er med dig på værelset. Men når først musikken spiller er der ingen falske toner! Og hvad jeg virkelig glæder mig over hos hende er, at man får hvad hun lover og hun har enhedspriser uden særlige tillæg. Menuen kan være en anelse længere end offentliggjort på annoncelight. Spørg om hvad du kunne tænke dig. Jeg vil ikke love andre kunder noget på forhånd om hendes service så det holdes diskret her. Men hun kunne på en måde læse mine tanker, da hun i det indledende blowjob spørger om jeg vil slikke hende. "Skal jeg sætte mig over dig eller ligge ned". Jeg valgte det sidste og gav hende en god tur, som hun lød til at nyde, omend det nok var påtaget, så i hvert fald fint udført uden overdrivelse. Vi mænd elsker vel at behage en kvinde og høre hende nyde det? Hun brugte rigelig mængde glidecreme til samleje hvilket gjorde at intensiteten blev reduceret. Det var faktisk i dette tilfælde en fin oplevelse fordi jeg holdt længere på den måde. Hvad man ikke får i friktion, tages så i dybden i stedet for. Hun ville gerne have mit navn, så hun kunne skrive mig ind i sine kontakter på mobilen og dermed være en kendt kunde til næste gang. Det accepterede jeg. Og jeg kommer igen hos hende!
  9. Jeg har set Mina 2 gange siden hun kom tilbage. Begge gange var det ok men så hellere ikke mere. Slet ikke det niveau jeg er vandt til fra dengang for 2 år siden da jeg lærte hende at kende. Jeg ved ikke, men hun har virket lidt stresset og uoplagt, som om hun har fået lidt for meget i denne omgang. Og så er hun ret panisk omkring renhed og ubehagelig opfarende hvis der er noget der ikke lige passede hende. Nå men det kan være det bare er mig der har været lidt uheldig og har fanget hende på de forkerte tidspunkter. https://escortguide.dk/P/mina-13.06-16.06-days-off--58619.html
  10. 2 points
    Den bedst anbefaling jeg kan give dig, er at skrive en mere sigende overskrift i eftersøgningen du laver! F.eks. "søger slank pige nær hotel i Odense " Når man ser en tråd med overskriften "Odense" så siger det jo næsten ingen ting, der kunne for den sags skyld lige så godt stå "lakridskonfekt"
  11. Så tog jeg en for holdet ... det viste sig at være en fornøjelse ... besøgte Crystal og Goldie tidligere i dag ... det er dem på billederne ... og Crystal ser faktisk lidt bedre ud i virkeligheden ... søde og imødekommende ... gode til sex ... skal besøge dem igen i morgen.
  12. 2 points
    Uden selv at have været der, kan jeg godt lægge to og to sammen, og gør det også gerne for dig.
  13. Hvilken del af Hovedstadsområdet holder hun til i? Frederiksberg
  14. Jeg synes der er ret få anmeldelser i forhold til det store udbud
  15. Franskspecialisten er helt sikkert den pige jeg har besøgt flest gange, og hun skal besøges snart igen. Pics 1 og 2 er ikke helt ægte, men er bestemt retvisende alligevel. Pic 3 og 4 er jeg ikke sikker på, men de ligner godt. Franskspecialisten er rigtig køn og dejlig. Hvad hun lover i sin annonce bliver leveret (mindst) 100% og i høj kvalitet. Anbefales herfra. ønsker dig god fornøjelse Mvh Dane Viking
  16. Jeg har så meget lyst til at tage samme tur.
  17. Det overrasker mig gang på gang "all my photos are 200% real".. Det selvfølgelig også et umuligt procenttal sååå.. Jeg forstår slet ikke at de vil være det bekendt.. Personligt hadede jeg mine prof billeder da de var retoucheret så jeg kan ikke forstå det hvis de ikke gå på arbejde med en kæmpe klump i maven hver dag..
  18. Sikke da nogle rygter.. Jeg tror jeg få min fairshare af dejlige oplevelser hver gang jeg tager på arbejde.. Men så igen kan jeg jo bare få mine dejlige gæster til at lave anmeldelser af mig hvis det skulle gå helt i hårknude..
  19. Husk at søge på billederne inden du tager kontakt. https://hdpornpictures.net/id/87208251/hot-milf-tammy-undressing-and-posing-in-hot-sheer-nylon-stockings
  20. Var absolut ikke den oplevelse jeg havde. Total uengageret, fjern og passiv. Ganske få pornostøn... Hvis det da ellers kan siges og være positivt. Kommer absolut ikke igen.
  21. Hejsa. Ved selvfølgelig ikke om du lige er kommet ind med A4 toget, men i de 20 år sg har på bagen, har det aldrig været en hemmelighed at fransk er med gummi, og hvis det var et problem for pigerne, så havde de nok ikke været i vores hus. Nu er det jo altså ikke alle der har lyst til at give fransk uden gummi og det burde man have respekt for. Det står både pigerne i branchen og dig helt frit at finde de lyster og steder, som opfylder dine ønsker, men hos os har reglen altid været at kun Spansk og Svensk kan fåes uden gummi og faktisk intet nyt under solen der og så er der noget der hedder tillid, medmindre selvfølgelig der sidder nogle herinde og ligefrem reklamerer med det, ja så er det jo så kommet os for øre ik.. Der er gæster til alt og vores gæster har intet problem med det, lige så vel som pigerne hos os heller ikke har det, så kan ikke se hvorfor nogen herinde skal gøre et problem ud af det, hvis vi alligevel ikke kan opfylde dine ønsker i vores hus, så er der sikkert andre der kan.. Mammasan.
  22. Jeg vil sige at hun ligner hende lidt, bortset fra at hun er mere rund og mindre, har større bryster.. Jeg vil tro man kan få hele pakken for 1000 kr for 30 min.. Hun er klart et besøg værd hvis man er til det vilde sex, porno støn osv. havde jeg været yngre, så havde jeg nok taget en tur med hende
  23. Jeg har også handlet rigtig meget i Rema de sidste mange år, men jeg synes prisen er for høj, så nu stjæler jeg varerne i stedet :)
  24. Tænker at det er et nej fra hendes side
  25. 2 points
    Når du opfører dig pænt og generelt gør et sympatisk indtryk på Pat, kan meget lade sig gøre Har dog også set hende smide en kunde ud, der åbenbart ikke havde bedt om lov eller hun bare ikke ville. Pim ( bedstemoderen ) er iøvrigt en glimrende massør, også hvis man bare trænger til grøn massage uden dikkedarer, anbefales.
  26. 1 point
    Jeg går altid efter anmeldelserne her fra Eroguide, og fulgte dem også da jeg besøgte Jessyca i Aalborg. Det var dog langt fra samme oplevelse. Allerede da jeg kom indenfor døren kunne jeg fornemme hendes manglende motivation og indlevelse, og det blev ikke bedre under resten af besøget. Selvom jeg var smilende og glad, og har et fornuftigt udseende, var der ingen liv i hende, så det blev lidt som at have sex, med en toplækker dukke. Pigen 11/10 - afsindig lækker - men en af dem, hvor brystvorterne er så følsomme, at man ikke må røre ved dem Sexen 2/10 - INGEN liv eller indlevelse Stedet 10/10 - det sted vi alle kender i Centrum, og hvor der er styr på tingene Gentagelse: Aldrig Jeg købte 45 min. og var ude efter 25 min. Intet forsøg fra hendes side på at bruge den ekstra tid på noget. Man kunne bare fornemme, at hun gerne ville videre i teksten....Jeg har været hos mange andre piger på adressen gennem tiden, og alle andre har været topklasse, hele vejen igennem.
  27. Fra hjemmesiden: We’re back! From Friday 18 June 21 we are open for all those who have been tested or vaccinated and those who have recovered. Your Artemis-Team
  28. Ja som overskriften siger, så var idag min første gang hos en gp. Og jeg har kigget og ledt og ledt. Og læst, så tak til alle jer som skriver om jeres oplevelser. Det har hjulpet mig en del af vejen. hvad som der ikke er så mange der skriver om , det er hvad f.... gør man når man er 43, noget der hænger for meget, utilfreds med sin krop og mega genert, usikker og ret meget på usikker grund. Det jeg beskriver er mig. Jeg har været vaklende og usikker og meget spændt, så nervøs, så opstemt, så usikker. Usikker på mig selv, hvad gp syntes om mig og præstationsangst. Så her er lidt til andre som måske sidder i samme situation. besøget hos Lulu gik over al forventning. Jeg ankom på adressen og der var lidt usikkerhed om dørnummer. Men jeg fik dat i hende og kom indenfor. Hun modtog mig med stort smil og varme. Bragte mig ind på hendes værelse og vi små snakkede lidt først. Så bedte jeg om et bad, så jeg følte mig ren. Derefter guide og snakkede hun med mig hele vejen igennem vores seance. Jeg havde booket 1 time. Da jeg havde fået første udløsning. Så ville kalorius sgu ikke mere. Der var præstationsangsten. Men Lulu snakkede med mig og vi sludrede og benyttede resten af tiden til en sensuel massage, lidt små nusseri og kærtegn og så takkede jeg for den aften. Det som jeg gerne vil vise med det jeg skriver er at det er ok, at være bange, nervøs, usikker og genert. Finder du den rigtige GP, så skal hun kok gøre alt for at du føler du føler dig godt tilpas. jeg kommer helt sikkert igen hos LuLu og næste gang måske endda også 2 gange :’-) tak fordi du tog dig af mig @Lulusexyy https://www.eroguide.dk/massage-escort/Lulusexyy/
  29. Nikky er det jeg kalder for en "yes girl". Hun siger bare ja til alt og nyder det, mega fræk! Gav mig den bedste deepthoart og anal jeg har nogensinde haft. 70+ Escort piger har jeg besøgt men Nikky er på første plads, hun sagde til mig mens jeg var på vej ud af døren at jeg vil ikke glem hende... og hun havde ret! Har prøvet at kontakt hende men det lykkes ikke, når man ringer få man besked om at ønskede nummer er ikke i bruge. Vil bare høre om hvis I andre har det sammen når i ringer? https://www.eroguide.dk/massage-escort/Nikky/
  30. Jeg har netop været igennem en større "omstrukturering" af næsten alt andet end lige præcis det der foregår mellem gæsten og mig bag en lukket dør. Altså alt det udenom. Nyt sted, nye ydelser, nye priser, nye services og ny profil/markedsføringsmæssig identitet. Det var nødvendigt at gå lidt ud af den skizoide tangent for at få det til at fungere. Det eneste jeg har beholdt på både "Gyngen og Karrusellen" er mit navn, for ikke at stå i en skør situation hvor folk der allerede kender mig som kysse-bolle-Eva tror de skal møde en ny og så er det mig alligevel, bare fordi jeg ingen billeder har eller får som "nye Eva" Jeg har fået min første anmeldelse som kysse-bolle-Eva herinde meget kort tid efter min første anmeldelse af "det nye" og jeg har virkelig mærket en forskel på "det nye" og ikke et klap forskel som kysse-bolle-Eva. Jeg kan ikke gennemskue hvad det er der gør at der er så stor forskel. For begge Eva'er og anmeldelserne gælder det dog at jeg får færre emails og flere direkte bookinger uden så meget skriveri først. Det sparer tid både for mig via email og og min mødebooker/sekretær pr. sms eller opkald at folk på en eller anden måde har lidt kortere fra tanke til handling og ikke på helt samme måde skal bekræftes i at "den er go' nok med hende dér Eva" før de er klar til at booke aftalen. Eroguide er svær at blive klog på. Rigtigt mange af dem jeg møder som "nye Eva" nævner faktisk selv at de har læst anmeldelsen herinde, helt uden jeg spørger. Jeg har sågar tilbudt en Eroguide rabat på "nye Eva's" service men indtil videre har kun to benyttet sig af det. Så der er tydeligvis mange der læser med herinde men som ikke er medlemmer og ikke ønsker at være det eller at bidrage. Til det med om man kan bede om en anmeldelse fra nogen; JA selvfølgelig kan og skal man da det, hvis man ønsker sig en anmeldelse uanset årsagen. Så længe den er sandfærdig er jeg ganske enig med andre i at den er ægte. Det er i virkeligheden - for mit vedkommende - et supplement til den "varedeklaration" som potentielle nye gæster/klienter jo har rigtigt meget glæde af er nuanceret og ikke kun kommer fra mig selv. For troværdighedens skyld er det da brugervenligt at bede nogen om at skrive en anmeldelse... synes jeg. Bliv da ved med det. Og ja - bliv også ved med at "anmelde anmeldelser" der synes at være falske. Bliver stedet her fuld af dem, så mister det nok den måske vigtigste hjørnesten. Kærligst, Eva og Eva PS: Nu må jeg altså ind og se om man kan oprette sig på Trustpilot som sexarbejder
  31. Hvis vi f.eks taber 0-2 til Belgien, så vil det nok bare kræve en storsejr over Rusland for at blive blandt de 4 bedste 3'ere. Og om vi kan slå russerne 4-0 eller 5-0, det tror jeg bliver svært.
  32. Var forbi i dag og skulke prøve Anna’s kyndige og dejlige blide massage. Anna forstår at massere og er samtidig meget nærværende og kan godt være lidt fræk i måden hun massere en på. Hun har en skøn personlig og ser også dejlig, så det er ikke sidste gang jeg kigger forbi. Næste gang skal jeg masseres af den anden nye pige og se om hun også kan leve op til Dao høje standard. god dag derude i sommervarmen
  33. 1 point
    Hejsa, Er nogen der har besøgt den skønne Sonia i KBH ? https://escortguide.dk/P/sonia-back-in-town-58887.html
  34. 1 point
    Det som John61 siger
  35. Jeg havde en lignende oplevelse med hende, da jeg havde besøg af hende for et par år siden. Måske er vi uheldige, måske er hun lidt for opfarende til jobbet. Uanset hvad er der nu nogle andre Gp, der nyder godt af mine penge.
  36. Det var en kommentar til "de mange anmeldelser", i min optik er der få
  37. Godt kæmpet af Sverige i går. Med det resultat og Slovakiets fortjente sejr over Polen, så er denne gruppe helt åben.
  38. Ja enig plus at pigen (Coco) bruger falske billeder. Det er total turn off, jeg havde vendt om i døren.
  39. Absolut! Det var også det, jeg kunne tænke på, da jeg sad og grinede nede i bilen
  40. På en måde en fed gratis oplevelse man kan grine godt af længe i mange år.
  41. 1 point
    Jeg har sadlet totalt om. Jeg boller udelukkende uden kondom nu. Og så kan i komme og slå mig alt det i vil i hovedet med gode argumenter for at det skal jeg ikke. Men jeg er fløjtende ligeglad. ikke mere kondom. Det er slut med det gummipjat. Ok. Jeg skylder måske at sige at jeg har sex med min kone igen. Men det er altså covid-19´s skyld.
  42. Godt skrevet ! Jeg har iøvrigt selv lavet nogle beretninger om besøg hos nogle GP'ere som selv havde spurgt mig pænt. Det har næsten hver gang været nye piger, for hvem det er meget afgørende at få et godt ord med på vejen i skoven af falske profiler. Jeg har også for det meste gjort opmærksom på, at pigen har bedt om det. Men det synes jeg ikke engang er nødvendigt. Det vigtigste er, at GPere som er ærlige med deres egne annoncer også bliver bekræftet og rost af vi kunder. Præcist som du siger, der er temmeligt begrænsede muligheder for markedsføring ud over beretning fra kunderne selv. Der er alt for meget fokus på negative mistanker og anmeldelser efterhånden. Jeg tror de fleste af os godt kan gennemskue når en "reklame" bliver for tyk. Lad os støtte hinanden positivt, når det er fortjent.
  43. Så skulle jeg også have en tur med de 2 damer. Havde hjemmefra udtænkt at vi skulle starte med sex, hurtigt komme, så lidt massage og slutte med sex igen, men men men. Jeg nåede ikke en gang at kneppe nogen af dem, er jeg bitter over det ?, nej slet ikke. 55 minutters uafbrudt sex inden jeg kom, så jeg nåede heller ikke noget massage, men helt ok med mig, da det var en super time jeg havde med de 2 dejlige damer. skiftevis en af dem over min mund, mens den anden guffede gren, og så byttetur, ingen skulle snydes. Der var pussyslide, masser af kys og nydelse, helt sikkert også fra deres side, det kunne de slet ikke skjule. Tukta var den som var mest tændt idag, flere gange var hendes krop spændt som en flitsbue, blandt andet da jeg stod på gulvet med begge piger liggende på ryggen på tværs af bænken. De kunne skiftevis sutte min pik eller boller, mens deres hænder kærtegnede hvad de kunne nå. Imens gav jeg begge to finger, eller her hedder det fingre, da jeg mindst havde 2 fingre i hver af pigerne. Det var sgu meget frækt at stå der mellem dem og fingrekneppe dem mens hoveder lå ud over kanten og skiftevis var fyldt med min pik. Kan ikke huske alt hvad vi havde gang i, da det er lidt overvældende at have 2 kvinder igang og som ikke er passive, men hele tiden er igang med et eller andet. kom kun 1 gang og det var først efter 55 min. Vildt at jeg kunne holde så længe, men tænkte også både på min gamle matematiklærer og vejarbejde på motorvej osv. kom stående med Tukta hoved mellem mine ben, godt igang med mine boller, og med ON som skiftevis suttede og gav hånd, så sprøjtede ud over Tuktas bryster, og så var jeg helt brugt for energi. hvis dette er lidt usammenhængende så er det fordi jeg stadig er forpustet efter den omgang, selvom det var i formiddags. Til jer der kunne finde på at spørge, så NEJ der var intet pigesex, aner ikke om de gør det, spurgte ikke. men fuck en god tur, det kunne jeg virkelig godt tænke mig igen, når jeg en gang får pusten igen.
  44. Mange mænd ville jo dybest set gerne have sex med sig selv. Sutte ens egen pik og give sig selv anal. Jeg syntes dog en behåret mandekrop er frastødende, seksuelt. Men elsker den glatte og bløde kvindekrop. En stiv pik på en kvinde er bare et lækkert kompromis.
  45. Crystal er 100% ægte, og et godt besøg værd. Rigtig sød og billederne er vellignende.
  46. Som Lars40 skriver. Det er pengene værd når du søger sex! Men lige hos Coco får man næsten alt inklusive. Ikke noget med ekstra betaling når først prisen er sat.
  47. Det er dig de kalder for "giraffen" ude i byen.
  48. Jeg har da set væsentligt dummere spørgsmål end dette. Men dog også samme dumme svar som du gav...
  49. Åh hvor godt! Det vil jeg straks tilføje til min prisliste!
  50. Jeg giver mit besyv med... interessant og fantastisk tråd allerede. Tak @Melody 1) Jeg fortryder at jeg ikke satte min alder kunstigt OP da jeg var yngre. Efter jeg rundede de 40 væltede det ind med unge mænd med MILF-fantasier... havde jeg vidst det, havde jeg lagt 10% eller mere til min alder allerede da jeg var "28" I dag er jeg "42" og er ung nok til at være en yngre elskerinde for modne mænd, gammel nok til at være halvkæreste med faste elskere i nærheden af min egen alder, og at være MILF eller GMILF (findes det udtryk?) for de unge hingster. 2) Jeg var også for længe om at lære at modne mænd er et kæmpe hit! De første måske 10 år jeg arbejdede on/off sorterede jeg dem lidt fra og havde øvre aldersgrænse. Det kan jeg godt fortryde lidt. Tænk lige på hvor mange "gode skrald" jeg er gået glip af fordi jeg var snævertsynet og fordomsfuld. Øv altså! Har skrevet om det her for lidt over et år siden fra min tidligere profil herinde, dersom nogen er interesserede i noget der er lidt off-topic: 3) Jeg fortryder at jeg ikke gik på halv-pension fra min primære karriere noget tidligere. Jeg har kun få gange i løbet af mit liv og kun i få måneder ad gangen haft tid til at være fuldtids-glædespige, og det fortryder jeg faktisk lidt. Jeg valgte at gå efter pengene i min "stuerene" karriere, i stedet for at følge min passion som glædespige. Mest fordi pengene var bedre, men også fordi jeg troede at jeg havde brug for at blive udfordret mentalt og professionelt mere end jeg i virkeligheden havde. Jeg var lidt til fals for penge og popularitet i min primære karriere. Hvilket vel i virkeligheden er definitionen på prostitution? Nu hvor jeg er oppe i årene har jeg ikke lysten og energien til at gå "all in" på fuldtid eller lange vagter som sexarbejder. Det har andre fordele at nøjes med en enkelt aftale om dagen, men jeg kan godt fortryde lidt at jeg valgte at "prostituere mig selv" ved at spille smart ude i den store verden som forretningskvinde, i stedet for at blive hjemme i Kbh og kyssebolle med folk og fæ 4) Jeg fortryder også at jeg ikke tidligere lærte at man ikke skal tage ekstra for noget som helst. Det kunne jeg ikke rigtigt på klinik-vagter pga. husregler, og der skulle jeg nok ha' fundet et alternativ noget tidligere end jeg gjorde. George Bernard Shaw og Søren Kierkegaard forsøgte at fortælle mig nogle af disse ting da jeg var yngre, men jeg forstod det først midt i 30'erne og det bliver mere og mere sandt for mig personligt som tiden går. Måske hverken George eller Søren havde glædespiger i tankerne da de skrev det... Men man ved jo aldrig Kh. Eva - - - - - "Youth is wasted on the young" George Bernard Shaw forbes.com artikel "Det er ganske sandt, hvad Philosophien siger, at Livet maa forstaaes baglænds. Men derover glemmer man den anden Sætning, at det maa leves forlænds." Søren Kierkegaard
This leaderboard is set to København/GMT+02:00

Account

Navigation

Søg

Søg

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.