Udseendet på en dejlig, sexet og ikke mindst kompetent Domina kan jo variere en hel del.
For mig er det hendes udstråling, hendes selvtillid, og den måde Hun fører sig frem på, som tæller.
Hun skal hvile i sig selv. Kontrolleret, afslappet og med en naturlig myndighed og attitude. Hun er rank og stolt. Ikke fordi Hendes rolle kræver det, men fordi sådan ER Hun bare.
Og Hun kunne naturligvis ikke finde på at skræppe op i diverse debatter herinde. Den slags er både uværdigt og useriøst, og Hun er klog nok til at vide, at ingen kan vinde.
I Hendes annoncer står der selvfølgelig heller ikke "den smukkeste" og lignende sludder, der oftest kommer fra usikre kvinder, som ihærdigt forsøger at promovere sig selv i en påtaget rolle, som ikke rigtig passer med indholdet. Desværre er der en del af disse wannabe-dominaer.
Jeg har gennem årene desuden konstateret, at en sådan Domina ikke reklamerer ret meget. Hendes omdømme gør det unødvendigt, og Hun vil hellere arbejde kvalitativt på den lange bane, end have mange gæster "i dag". Paradoksalt - men alligevel logisk nok - resulterer det i, at disse ægte Dominaer altid har travlt, selv om de i stigende grad reklamerer yderst sporadisk.
mvh sM